Jump to content

Moto Zajednica

Honda ns 125 r

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Tomos BT 50

Pozdrav bajkeri, interesuje me motor iz naslova. Treba da pazarim jednog, 1987 godište, pa me interesuje šta bih trebao da da gledam konkretno, osim generalnih stvari. Znači neke specifične mane i česti kvarovi. Ne očekujem da dobijem nov motor, znam da je to gaženo i da mu je duša vađena, ali ne bih ni da uzmem neku kršinu da me na kraju skuplje izađe pita od tepsije. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

U zadnjoj recenici si sam sebi dao odgovor.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 22 minuta, SlobaBt je napisao:

Hm, otprilike. Ali i dalje ne znam kakav je motor, ima li delova, koliko troši, koje su mu najveće mane itd

Potrošnja preko 6 lit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Vozim 3-4 godine Hondu Nsr 125R  sa dva fara mislim da je 90-to ili 91 nisam siguran.

U prvo vreme kada sam je kupio sam imao problem sa dihtungkom glave, CDI (komutator), i sa klipom.

Dihtung placen oko 1000 dinara nisam siguran davno je bilo

Komutator oko 70e

Klip sa karikama meteor oko 8000 dinara.

Akomulator - oko 2500 dinara

 

To su kvarovi koje sam imao za 3-4 godine koliko je kod mene a bukvalno se ne silazim sa nje tokom leta. Sve u svemu ako vodis racuna sluzice te ako silujes onda nista dobro neces postici. ipak je to 125 kubika.

 

Sto se potrosnje tice slazem se sa @drtommy. Medjutim meni je ta cak i veca potrosnja bila sa dotrajalim klipom i karikama. Nakon sredjivanja masine motor trosi 4-5 litara zavisi kako se vozi naravno.

Ja svoju uglavnom vozim lagano ponekad je razvucem malo na gas i to je to. Bez pokusaja tockiranja,slajfovanja i slicnih stvari. samo opustena voznja i uzivancija i ponekad gas do kraja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Honda NS125R i NSR125 su dva potpuno različita motocikla. Bez obzira što su iste kubikaže...njima bi mogao da se pridruži i MBX 125 koji je iz iste kuće...ali i on je pa na svoju ruku, drugačiji od ova dva.

Ako je to dugo ovde, od toga verovatno nema ništa....možda ni nalepnice. Ako je kojim slučajem skoro došla "od preko" postoji verovatnoća da u njoj još ima duše...s' tim da će se kod prvog problema rešiti po srpski...i to je početak kraja, ako već i nije tu negde.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Tomos BT 50
Pre 8 sati, pronto je napisao:

Honda NS125R i NSR125 su dva potpuno različita motocikla.

Znam to, zato i pitam ovde kakav je ns. Za nsr ima pun internet podataka i iskustava, dok za ns ništa nisam uspeo da nađem osim specifikacija i članka na wikipediji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja