Jump to content

Moto Zajednica

Istraživanje stavova motociklista u vezi sa bezbednošću u saobraćaju

Recommended Posts

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

@zika56, jeste. Ali tada ds nije imao vecinu i morali su da angazuju sps, posto Ceda nije hteo sa Dinkicem ili da Kostunica uleti u pricu...

Dacic je uleteo i DS je kao nagradu svom najvecem neprijatelju darovao MUP :lud: (ABS i komunalna su iz tog sektora), energetiku, infrastrukturu i onoj mumiji mesto zamenika premijera...

I tad su krenula ta osnivanja agencija i kabineta koje pripadaju tim sps-ovskim sektorima, uz naravno blagoslov mentola iz ds ekipe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Pošto su svi isti - onda da ukinemo izbore; koji će nam moj. Samo arčimo pare bez veze. Neka sede ovi što sede, neki novi će ionako biti stari. A ovi najstariji, oni nekako uvek budu novi. Pored toga mnogo starih će pre(lete)ći u nove. I tako u krug, grupni seks, samo što oni jedan drugome čuvaju dupiće dok ih nama pomeraju zdušno. Tako da, @zika56, 100% bi bio u pravu, da nije jedne sitnice :Joska:

 

Bezbednost u Saobraćaju !!

 

Izbori su nam neophodni zarad pre svega naše, motciklističke, bezbednosti u saobraćaju. A i drugih učesnika, naravno.

Ajde seti se ako možeš kada ti je džada asfaltirana a da nije bilo pred izbore ? A dobar asfalt je veoma važan za bezbednost saobraćaja.

Zato što se mene tiče, izbore ovde treba uvesti na svaka tri meseca.

 

U stvari, kada bolje razmislim, trebalo bi ih uvesti svake nedelje. To bi bila jedina šansa da makar od četvrtka u ponoć do nedelje u 20h malo odmorimo oči i uši  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 21 minuta, drs je napisao:

Pošto su svi isti - onda da ukinemo izbore; koji će nam moj. Samo arčimo pare bez veze. Neka sede ovi što sede, neki novi će ionako biti stari. A ovi najstariji, oni nekako uvek budu novi. Pored toga mnogo starih će pre(lete)ći u nove. I tako u krug, grupni seks, samo što oni jedan drugome čuvaju dupiće dok ih nama pomeraju zdušno. Tako da, @zika56, 100% bi bio u pravu, da nije jedne sitnice :Joska:

 

Bezbednost u Saobraćaju !!

 

Izbori su nam neophodni zarad pre svega naše, motciklističke, bezbednosti u saobraćaju. A i drugih učesnika, naravno.

Ajde seti se ako možeš kada ti je džada asfaltirana a da nije bilo pred izbore ? A dobar asfalt je veoma važan za bezbednost saobraćaja.

Zato što se mene tiče, izbore ovde treba uvesti na svaka tri meseca.

 

U stvari, kada bolje razmislim, trebalo bi ih uvesti svake nedelje. To bi bila jedina šansa da makar od četvrtka u ponoć do nedelje u 20h malo odmorimo oči i uši  ;)

Ne povlači me za jezik da se ofiram na koji bih ja način rešio situaciju u koju smo zapali, jer će u protivnom po mene da dođu neki "drugovi" i onda neću moći da budem u situaciji da se određeni period (a možda i duže) dopisujem ovde sa kolegama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ako BJB podrzava ABS koji podrzava ABM da ne prokliza BDP onda SNS moze da kaze SPS da je DSS usrao sa LDP kada je LSV usao u koaliciju sa GSS a sve kao ideja CIA koju sprovodi BIA

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
pre 5 minuta, dvlns je napisao:

Ako BJB podrzava ABS koji podrzava ABM da ne prokliza BDP onda SNS moze da kaze SPS da je DSS usrao sa LDP kada je LSV usao u koaliciju sa GSS a sve kao ideja CIA koju sprovodi BIA

Brate šta je tu točkova... samo još šapčani da ubace čivije...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Kad Šapčani to uzme pod svoje biće:

Poslanik u odličnom stanju, prva registracija 1989, prešao samo kroz dve partije, šef mu bio nezahtevan, bez afera i skandala, svi papiri regularni - povoljno, hitno !

:)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Društvo, pozdrav!

 

Imam predlog i ideju, a vi vidite gde biste je smestili. Ja sam voljan da izađem pred kameru, da kažemo par stvari. Prva i glavna stvar koja smatram da je budalaština i proizvod uma sa viškom slobodnog vremena bez znanja iz oblasti i logike u glavi, kao i sive materije u istoj...

 

1. Crash bar - nije dozvoljen. E, ja sam voljan da za ovo izađem pred kameru. Da ih pozdravim i pokažem protezu umesto noge, da priupitam zašto nešto što štiti nije dozvoljeno i koga to ugrožava? Ja da sam stigao do druga Sebe (uzeo motor u sred sezone, pripremao se da odem kod čoveka kad završi sezona da ugradim crash bar), a da sam to čudo imao - imao bih slomljenu, a ne otkinutu nogu i protezu koju smo kupili ovde od priloga i tako to jer socijalno daje ukupno 92000din za protezu, od kojih je (drveno, fiksno) stopalo oko 7-8000 dinara. Osrednje, dobro stopalo koje sam ja kupio (svaka zemlja u inostranstvu ima to kao početno) je koštalo dodatnih oko 350000din i silikonska "čarapa" koja traje oko godinu i po-dve je 75000din (socijalno ne pokriva). To je da bih ja hodao normalno. I to bih sve zaobišao jednim finim crash barom od recimo 200 evra (udaren sam bočno, motor je udaren preko moje noge). Napominjem da nisam nigde zakinuo ili dodao nulu - ovo su prave cifre.

 

Dalje...

 

2. Dnevna svetla - dozvoljena po starom, postojao je pravilnik i to je to. Više kao ne može. Auto iz Švajcarske u Švajcarskoj mogao da ima dnevna svetla, a ovde je to problem. Vidljivost - mene ovaj moj sudbonosni kombi nije kao video, iako sam imao LED far i išao mu u susret. Ako i treba da se atestira - daću pare u granici normale, ali nema smisla da se traži ovlašćeni servis da to ugrađuje. Postojao je propis za dnevna svetla naknadno ugrađena (jačina, razmak) i to se lako da ispitati i atestirati. Policajac me zaustavio u rutinskoj kontroli i samo mi skrenu pažnju da može neko da za to pravi problem (kolutajući očima) i sam smatrajući da je to budalaština.

 

Jeste za auto, ali...

 

3. PLASTIČNE TREPAVICE (ono što vole da stavljaju na Twingo, Smart) su zabranjene. Stvarno?! ko hoće da bude cirkusant - neka. Ali koga mogu povrediti ili ubiti najlonske trepavice?! Pitanje je i muvu da li u vožnji mogu da povrede!

 

4. Koferi za motor - a bezbedno je da gurtnama vezujemo torbe i kese za sedište. To je bezbednije od kofera fiksiranog za ram. I ranac od 15kg na leđima je bezbedan u vožnji u slučaju udesa.

 

Malkice sam možda, samo malkice nervozan zbog ovih budalaština, ali... ozbiljan sam - možemo napraviti neki video, dobrovoljno se javljam da učestvujem. A ko me zna - ostajem pri svome da ću na šipku od proteze da ugradim LED svetlo i štop pozadi. Tu još nije ABS umešala prste. Možda nađem i model sa migavcima da lepo uključujem migavac kada skrećem u WC. Živi bili pa se viđamo ;)

 

Fića

  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Fico naklon do zemlje i Hvala ti sto ovo cinis za nas!

Mogla bi BJB zajednica da stane iza ovoga i ucini nesto, pomogne, podrzi ... kada vec Vitez nema titulu!

Zajedno bi mogli nesto i izdejstvovati, Ficina hrabrost i BJB brojnost!

:care:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Severian se javio, videćemo da se organizujemo za neki i naš propratni video pa da se javimo kome god sa materijalom i argumentima lepo. Ako se sa time stigne do medija, može postati aktuelna tema jer naravno - dok god se ne digne prašina (a mislim da možemo da dignemo prašinu razumnim argumentima, pogotovo mojim primerom), neće se ništa dešavati. Mene interesuje studija koja ne ide u prilog ovome što sam naveo. Mislim, nije ceo ostatak sveta lud što ima liberalnije i razumnije saobraćajne zakone od Srbije.

 

Da dodam, kad je bezbednost u pitanju:

 

1. Zabraniti sve svetleće reklame osim bele, eventualno žute boje - zelene apoteke i putokazi za pumpe u blizini raskrsnica umeju da vozače zbune da pomisle da je na semaforu zeleno. Lično sam video kako je čovek krenuo jer je putokaz Euro Petrol pumpe treptao zeleno (raskrsnica Zemun Plavi Horizonti, smer ka kvantaškoj pijaci), čovek je pomislio da se upalilo zeleno i krenuo. JEDVA se mimoišao sa autom kojem je bilo zeleno. Plavi znaci trepću i na kvarno privlače pažnju navodeći iz prve da je u pitanju policija.

 

2. Radio stanice da ne smeju da emituju zvuke sirene hitnih službi, sviranja sirene (trubljenja), škripanja guma... Svako je sigurno imao cimanje zbog nekog urednika/genija koji smatra da 90% ljudi koji slušaju radio (a to je u vozilu) nema problem sa time da čuje zvuke koji mu okidaju defanzivni mehanizam u vožnji.

 

Toga se nisu setili u ABS, a to je opasnije od... NAJLONSKIH TREPAVICA.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 7 minuta, Stoev je napisao:

Severian se javio, videćemo da se organizujemo za neki i naš propratni video pa da se javimo kome god sa materijalom i argumentima lepo. Ako se sa time stigne do medija, može postati aktuelna tema jer naravno - dok god se ne digne prašina (a mislim da možemo da dignemo prašinu razumnim argumentima, pogotovo mojim primerom), neće se ništa dešavati. Mene interesuje studija koja ne ide u prilog ovome što sam naveo. Mislim, nije ceo ostatak sveta lud što ima liberalnije i razumnije saobraćajne zakone od Srbije.

 

Da dodam, kad je bezbednost u pitanju:

 

1. Zabraniti sve svetleće reklame osim bele, eventualno žute boje - zelene apoteke i putokazi za pumpe u blizini raskrsnica umeju da vozače zbune da pomisle da je na semaforu zeleno. Lično sam video kako je čovek krenuo jer je putokaz Euro Petrol pumpe treptao zeleno (raskrsnica Zemun Plavi Horizonti, smer ka kvantaškoj pijaci), čovek je pomislio da se upalilo zeleno i krenuo. JEDVA se mimoišao sa autom kojem je bilo zeleno. Plavi znaci trepću i na kvarno privlače pažnju navodeći iz prve da je u pitanju policija.

 

2. Radio stanice da ne smeju da emituju zvuke sirene hitnih službi, sviranja sirene (trubljenja), škripanja guma... Svako je sigurno imao cimanje zbog nekog urednika/genija koji smatra da 90% ljudi koji slušaju radio (a to je u vozilu) nema problem sa time da čuje zvuke koji mu okidaju defanzivni mehanizam u vožnji.

 

Toga se nisu setili u ABS, a to je opasnije od... NAJLONSKIH TREPAVICA.

 

Da, ovo sa svetlećim reklamama je ozbiljan problem, naročito te koje menjaju boju, zeleno, itd. dalje, skoro na Autokomandi, Beograd, videh svud naokolo kamaru reklamnih tabli koje jednostavno privlače pažnju da se čitaju, zato i služe uostalom, ali su vrlo opasne kad su na mestima gde im nije mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

A fontana sa zvukom i bojom? U Šidu je l.c.d. bilbord 2,5m od semafora (ima slika na forumu) i gledao sam lancani svojim ocima kada se upalila reklama sa crvenom pozadinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Београд, Краља Милана од Славије ка Тргу, апотека чија реклама (крст) из даљине од 30-50 метара изгледа као круг (а вид ми је 120% добар, по речима тете на лекарском, шта год то значило) и светли наизменично у ЗЕЛЕНОЈ и ЦРВЕНОЈ боји!

У једном тренутку, како се крећем, преклапа се са семафором, не знам које је светло, да ли да кочим, да ме неко од позади убије или да дам гас и да ме неко из бочне улице убије?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Veliki problem su raskrsnice sa više traka na kojima semafori regulišu saobraćaj ali bez zasebnog skretanja u levo. Stalno se prave gužve u samoj raskrsnici. Ali veliki problem je kada nema gužve, kada je zeleno i motorom prolaziš pravo, a iz suprotnog smera vozilo skreće levo, pa te ne vidi dobro (na primer predveče, zalazak sunca pravo bije u oči i delimično zaslepljuje) i oduzima prednost sa fatalnim ishodom.

Dakle, ugraditi na svim ovakvim raskrsnicama semafore  za skretanje u levo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, djolji je napisao:

na primer predveče, zalazak sunca pravo bije u oči i delimično zaslepljuje

Nije to samo uveče, dešava se i po najlepšem vremenu. Vezano je za funkcionisanje ljudskog mozga, pričali smo dosta puta o tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

A onaj street tv panel auto placa Moscow od Plavog mosta ka Autokomandi?

Na reklami BMW koji amblenduje, a to bljeska u oči samo tako, pa ko je podložan ne gine mu epi napad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Takvih stvari ( svjetlecih reklama i bilborda ) ima u svakom gradu i to je u nadleznost Opstinske uprave, odelenja za Urbanizam i Komunalne policije. Medjutim tu se Saobracajna policija nista ne pita i radi toga je to sve tako, kako jeste. Da smeta i zbunjuje vozace je nepobitna cinjenica, posto sam i sam imao neprijatu situaciju radi toga. :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja