Jump to content

Moto Zajednica

Istraživanje stavova motociklista u vezi sa bezbednošću u saobraćaju

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 6 sati, Ausländer je napisao:

Уопште не мислим да сам у праву, чакштавише, мислим да је то ружно и да свако има право и слободу да напише своје мишљење на неку тему а да га неко не назива "Бизмарком","Теслом" и сл. због свог мишљења које никог не вређа.

 

Bojim se da te ne razumem sa kakvom konotacijom pominješ moje fraze. Vidi ovako, visoko sam obrazovan i statistički podaci kroz marketing mi nisu strani ali ne nalazim da sam kompetentan da tumačim svrhu ankete iako nisam budala pa da ne vidim da nije po meri i ukusu, ali takođe ne treba "bizmarkovati" of izjavama da je put bez rupa bolji nego sa njima, to valjda i svaka bena zna. Jednako važi i za "teslovanje", svako bi da izmisli rupu na saksiji čak kad je ona izbušena samo zarad da ne bude baš tako. Naravno da svako ima i treba da stvori svoje mišljenje, ali iznošenjem nekih reči kroz kvazi zaključak se troši tuđe vreme, nema teme a de se ne ode besmislen of, ima ona poslovica, "ako nemate šta da kažete, ne činite to ovde", masa ljudi apscinira konstantno sa foruma, neki i totalno upravo nemogući i neželeći da čitaju nešto što je komsikomsa.

 

Pre 3 sati, bdada je napisao:
Pre 7 sati, đunta je napisao:

znam da je 2013 ABS imao u planu postavljanja regulative i to će sigurno doći u nekom trenutku, možda je i ova ankenta u tom nekom smislu iako se to iz nje ne vidi. 

Za pet godina se doslo do ankete?

A samo 24h im je trebalo da uvedu UTK (6000 din) za neslaganje mase u 2 (slovima DVA) kg nastalo odokativnom metodom odredjivanja mase TNG uredjaja, na sve to prilikom UTK pregleda se ne radi odvaga, znaci opet odokativno.

Znaci kao motoRciklista treba da im budem zahvalan sto sam u razmatranju od 2013 god. a kao vozac putnickog vozila da zauzmem onu profi pozu (ima drs sliku kako treba da izgleda).

 

Ovo je potez srpske uprave, nije nemačke, samim tim ne može se dobiti ništa bolje nego što jeste. Ne prihvatam ono ubogo, "bolje išta nego ništa", al nekad jeste tako, mogli su da zasednu nekoliko "mudraca" i skroje kapu po njihovom ličnom anketiranju. Ne verujem lično u neku preteranu dobit, naprotiv, al sam čin kao takav smatram pozitivnim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Sad ce ispasti da je zbog druge teme ali nema veze.

 

Kakve veze zaista ima stepen tvog obrazovanja posto ga spominjes jedno pedeseti put? Znam da i Toma ima diplomu pa mi to nista ne znaci.

Ja nemam fakultetsku diplomu, da li sam zbog toga manje vredan sagovornik u temama koje nikom (ili skoro nikom) nisu bliske zbog fakultetskog zvanja vec zbog interesovanja za iste u vidu hobija?

 

Necu se truditi da ispravljam gramaticke greske jer ih i sam cinim ali ukoliko ti vec toliko ne valja forum, ne odgovaraju sagovornici, smatras da si superiorniji od ostalih sto trosis svoje vreme i zivce objasnjavajuci nama neskolovanima.

 

Da li uopste postoji opcija da neko drugacije vidi problem ili resenje problema a da ne postane mudroser?

  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 5 minuta, dvlns je napisao:

Sad ce ispasti da je zbog druge teme ali nema veze.

 

Kakve veze zaista ima stepen tvog obrazovanja posto ga spominjes jedno pedeseti put? Znam da i Toma ima diplomu pa mi to nista ne znaci.

Ja nemam fakultetsku diplomu, da li sam zbog toga manje vredan sagovornik u temama koje nikom (ili skoro nikom) nisu bliske zbog fakultetskog zvanja vec zbog interesovanja za iste u vidu hobija?

 

Necu se truditi da ispravljam gramaticke greske jer ih i sam cinim ali ukoliko ti vec toliko ne valja forum, ne odgovaraju sagovornici, smatras da si superiorniji od ostalih sto trosis svoje vreme i zivce objasnjavajuci nama neskolovanima.

 

Da li uopste postoji opcija da neko drugacije vidi problem ili resenje problema a da ne postane mudroser?

 

Da li si i kakav sagovornik, zaključićeš najbolje sam, to što se meni ne sviđa ili se ne slažem sa tobom, ne znači da nisi dobar, naprotiv. Kad se ode kod lekara, i te kako je važno obrazovanje, a diploma ko toma, doktor nije ko deli aspirine za temperaturu iako i to lekar čini. Prirodna intelegencija jeste dar al ne pruža usku specijalnost, kao što nesmatram da moje obrazovanje je  dovoljno kompetentno da analizira, još više smatram da ko nema dodirne tačke sa materijom ne treba da se upušta, jesi pročitao negde da sam komentarisao ičiji motor recimo ili neki problem za koji nemam dovoljno znanja. Ne smatram se superiornijim time što iznesem svoje neko viđenje sa uvek nastojanjem da razložim, za razliku od mnogih koji jednostavno izjavom pljunu kao argumentom.

 

Da li je postavljena anketa pozitivan čin, jeste, da li je mogla da bude bolja, jeste, što narvno može da se shvati i da je loša, da li je za očekivati neki boljitak realno, verovatno nije ali se nadajmo, makar naredni put, da li je prilika da se zauzvrat traži aktivno učešće moto grupacije, jeste, da li je to dobro, naravno, da li je moglo da bude bez ništa i da anketa bude inkognito, moglo je, da li bi to bilo bolje, naravno da ne, da li je bolja saobraćajnica bezbednija, naravno da jeste i tako može da se niže spisak ponavljanjem, da li je dobro što je agencija obučila veliiki broj vozača, jeste, da li je mogla više, jeste, da li je moglo jeftinije, jeste, da li je moglo i da ne bude, moglo je, jel mrsomuđenje, jeste,  i šta ćemo sad, da se svađamo oko gramatičkih i daktilo greškama.

 

Što trošim vreme, ne smatram ga trošenjem ako neko primi neki boljitak, to mi je lični stav verovo ili ne, drugo je pitanje dokle ću ga imati, sad sam pod virusom pa imam.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
5 hours ago, Ausländer said:

Чуо сам за Београд, кажу тамо жене голе у излогу.

А отићу и ја једном....

Јави се, да те поведем где кипи и прелива, где гуз пуца од силикона. Тамо одакле жене без гаћа одлазе.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Fr7k9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

Vozač N. R. (40) priveden je pošto je u blizini mosta Gazela vozio u kontrasmeru, jurio brzinom od 208 na sat i bežao od...

Da li je sad jasno ono o selektivnoj primeni zakona, jer ako ova bitanga nije kažnjena najvišom zakonom predviđenom kaznom, znači od 30 do 60 dana zatvora plus novčana, oduzimanje dozvole... ja onda ne znam šta je trebao još da uradi da bi se to desilo. I o čemu mi onda pričamo. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Kakav crni abs i njihove statistike... Bunario sam malo po sajtu sinoc, pa tamo medju statistikama za motocikliste stoji ono standard, brzina, kaciga, ispravljanje krivina...

I onda neki zakljucak da zbog toga sto je voznja motora sezonski hobi, vozaci dvotockasa nemaju dovoljno iskustva u saobracaju!!! 

Aloooo!!! Prve godine kad sam poceo da vozim motor stekao sam vise iskustva u tom saobracaju nego cela ta botovska agencija zajedno!!

Oni ce nekom da sole pamet, do juce su bile neke suntave sekretarice po raznoraznim kabinetima!!!!!

 

Bocco, uzmi napravi taj program i ostavi ga ceo dan danas, da im totalno razjebe tu anketu!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
39 minutes ago, Ausländer said:

Jupiter: Tonight, I'm gonna take you on a love safari,

 deep into the darkest heart of the urban jungle.

Ausländer: Tell me more, bwana...

Jupiter The Coco Bongo Club...

 hottest new joint in town.

Истина је. Голе и босе одлазе, за собом остављају слузави траг... Не, не, не. За собом остављају танге и високе потпетице златних нијанси...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, Arso said:
Fr7k9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

Vozač N. R. (40) priveden je pošto je u blizini mosta Gazela vozio u kontrasmeru, jurio brzinom od 208 na sat i bežao od...

Da li je sad jasno ono o selektivnoj primeni zakona, jer ako ova bitanga nije kažnjena najvišom zakonom predviđenom kaznom, znači od 30 do 60 dana zatvora plus novčana, oduzimanje dozvole... ja onda ne znam šta je trebao još da uradi da bi se to desilo. I o čemu mi onda pričamo. 

 

Suštinu tvog posta razumem i apsolutno sam na istoj liniji raznišljanja. Samo ovaj slučaj možda nije najbolji primer za to. Kada bi samo zakon (slova na papiru) bili dovoljni, sudije ne bi morale ni da postoje. S'obzirom da nije učinjena šteta, a pretpostavljajući da nije povratnik u vršenju prekršaja, čini mi se da mu odrezana kazna,

...kažnjen novčano sa 280.000 dinara, 12 meseci oduzimanja dozvole, 18 kaznenih poena i 360 sati rada u javnom interesu

nije neadekvatna. Zanimljiviji detalj u celoj priči je kako će, kada i gde "nemački državljanin srpskog porekla" da odradi tih 360 sati rada u javnom interesu (pretpostavljam da mu je i prebivalište u Nemačkoj).  :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Kada te u Amerikama tri puta nahvataju u prekoračenju brzine osim kazne obavezan je i pregled kod psihijatra. Šta misliš na koliko bi vremena ovaj delija koji je brzinom od preko 200 kilometara vozio u suprotnom smeru, sa tolikom količinom alkohola i na sve to još bežao policiji bio ako ne zatvoren ono barem hospitalizovan. O srpskom pravosuđu i sudijama je bespredmetno govoriti jer kada neko pijan ubije devojčicu, kao što se to svojevremeno dogodilo u Novom Sadu i za to dobije dve i po godine, šta tu ima dalje da se palamudi.

Ali bitno je da mi imamo zakone koji su u skladu sa Evropom i svetom, a to što ih ne primenjujemo to je u skladu sa onom Brozovom da se zakona ne treba držati kao pijan plota. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, ser je napisao:

Kakav crni abs i njihove statistike... Bunario sam malo po sajtu sinoc, pa tamo medju statistikama za motocikliste stoji ono standard, brzina, kaciga, ispravljanje krivina...

I onda neki zakljucak da zbog toga sto je voznja motora sezonski hobi, vozaci dvotockasa nemaju dovoljno iskustva u saobracaju!!! 

Aloooo!!! Prve godine kad sam poceo da vozim motor stekao sam vise iskustva u tom saobracaju nego cela ta botovska agencija zajedno!!

Oni ce nekom da sole pamet, do juce su bile neke suntave sekretarice po raznoraznim kabinetima!!!!!

 

Bocco, uzmi napravi taj program i ostavi ga ceo dan danas, da im totalno razjebe tu anketu!

Kolega, situacija je otprilike sledeća:

Te mnogobrojne agencije (za sve i svašta) osnovane su nakon dolaska DOSa na vlast, a iz razloga da se uposle mnogobrojni stranački aktivisti. Tada je osnovana i komunalna policija i privatni izvršitelji i notari i parking servisi (u mestima gde ih do tada nije bilo), ....

U tom periodu (i sa istim ciljem (uhlebljenje zaslužnih članova) osnovana je i ABS, pa shodno tome i rezultati koji se postižu u radu te agecije moramo da gledamo na toj osnovi. Svi koji su posle toga dolazili na vlast su samo dopunjavali iste službe svojim kadrovima i stavljali svoje rukovodioce na čelo.

Međutim, to nikako ne znači (nažalost) da su svi navodi iz njihovih statistika netačni!

Jednostavno, stoji činjenica da motociklisti uglavnom stradaju zbog brzine, ispravljanja krivine, nenošenja kacige, ..., a takođe stoji i činjenica da mnogi vozači dvotočkaša niti imaju iskustvo a niti dobru obuku.

To što ovi koji su objavili rezultate ankete nisu motoristi ne znači da ti rezultati nisu ispravni, jer nije obavezno ni da budeš kokoška da bi ukapirao da je neko jaje mućak.

Motociklisti su (opet nažalost) kategorija koja je izuzetno neobjektivna i sujetna kada su oni u pitanju i spremni su da krivicu uvek prebace na druge faktore, samo da ne bi sami bili krivi. Ne tvrdim da su drugi učesnici u saobraćaju "cvećke" ali ovo je motoforum i raspravljamo o onome što je do nas i što mi treba da promenimo da bi smo opstali.

Motor vozim oko četiri decenije, zadnjih desetak godina uopšte i nemam auto i motor mi je jedino prevozno sredstvo koje koristim vozim i zimi i leti i po svim uslovima, prelazim u proseku 12-15.000km godišnje, nisam neko ko se baš drži propisa i ograničenja, imao sam i nekoliko udesa, .... i što je najbitnije i sada smatram da nemam ni dovoljno iskustva niti dovoljno znanja da bih bio siguran u saobraćaju. 

Dakle nemam apsolutno nikakvog razloga da budem protiv kolea koji voze motore (naprotiv), ali ipak treba imati i dozu objektivnosti i odvojiti naše želje od stvarnosti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Žile, nezavisna regulatorna tela postoje svuda u normalnom svetu. Problem je što smo mi društvo forme, sa izgubljenom suštinom, pa te "agencije", kako ih zoveš, niti su nezavisne, niti rade svoj posao na smislen način. 

 

Nije problem što postoje, naprotiv, već što ne rade ono što treba, kako treba. Abs ponajviše. 

 

Ja nisam popunio na kraju upitnik, jer sam mišljenja da je vrlo loš i da je usmeren da opravda nedostatak smisleno bavljenja temom. A to ne želim da podržavam. Naravno, to je samo jedan stav, ni bolji, ni gori od ostalih u ovoj temi...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, severian je napisao:

Žile, nezavisna regulatorna tela postoje svuda u normalnom svetu. Problem je što smo mi društvo forme, sa izgubljenom suštinom, pa te "agencije", kako ih zoveš, niti su nezavisne, niti rade svoj posao na smislen način. 

 

Nije problem što postoje, već što ne rade ono što treba, kako treba. Abs ponajviše. 

 

Ja nisam popunio na kraju upitnik, jer sam mišljenja da je loš i da opravdava svu tu besmislenost. A to ne želim da podržavam. Naravno, to je samo jedan stav, ni bolji, ni gori od ostalih u ovoj temi...

Pa upravo sam to i ja rekao u prvom delu svog komentara (samo malo opširnije).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

OK, pogrešno sam shvatio... Cini mi se da je tvoj diskurs bio da je zločest dos osnovao sve to da zapošljava svoje, a da nije potrebno... 

 

Pokusah da kazem da abs treba da postoji, no ne ovakav... Najgore je kada se narodu urusi povorenje u inace potrebne institucije. Onda ostaje samo jedan :D . Al da ne idem dalje

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

I tu dođemo do pitanja za milion dolara :D

Gde je granica onogo što se obično formuliše sa - daj da učinimo malo koliko je do nas; bolje išta nego ništa i sl.

i toga da se time ustvari (p)održava status quo a suštinski se ništa ne menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 6 minuta, severian je napisao:

OK, pogrešno sam shvatio... Cini mi se da je tvoj diskurs bio da je zločest dos osnovao sve to da zapošljava svoje, a da nije potrebno... 

 

Pokusah da kazem da abs treba da postoji, no ne ovakav... Najgore je kada se narodu urusi povorenje u inace potrebne institucije. Onda ostaje samo jedan :D . Al da ne idem dalje

Stoji apsolutno sve što si rekao.

Nije problem što su neke institucije osnovane, nego je bitan razlog zbog čega su osnovane, odnosno kakav je u njima kadar uposlen (i na osnovu kog kriterijuma je uposlen).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pablo dao lepo anketu,i vi tu sad iznosite neka svoja misljenja.Mislim uzas jedan.Treba samo da popunite anketu,i ne mracite bez potrebe.:P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Jbg Sale kad imam ružnu naviku da ništa ne primam zdravo za gotovo!!!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 1 minut, sashac je napisao:

:jee1:Sve pusti pravednici...:sampion:

Ako će to da me iskupi što nemam poverenja ABS i CeSID evo imam da popunim anketu još deset puta, pa neka košta šta košta!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Upravo sada, Arso je napisao:

Ako će to da me iskupi što nemam poverenja ABS i CeSID evo imam da popunim anketu još deset puta, pa neka košta šta košta!!!

evo ja sad popunjavam al sve kontra,da zbunim sistem...:yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

@zika56 u pravu si... Ali nije te agencije osnivao dos vec SPS (isto i komunalce). To im je bio uslov da podrze Dss (kasnije i ds) u formiranju vlasti.

 

Inace direktorka (v.d.) ABS-a je Palmin pulen i marketing strucnjak, koja je zavrsila saobracajni faks i to joj je jedina veza sa saobracajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova
pre 55 minuta, drs je napisao:

I tu dođemo do pitanja za milion dolara :D

Gde je granica onogo što se obično formuliše sa - daj da učinimo malo koliko je do nas; bolje išta nego ništa i sl.

i toga da se time ustvari (p)održava status quo a suštinski se ništa ne menja.

Nema objektivne granice. Samo ličan osećaj, čak i za istog čoveka različit u različitim trenucima... Neki put si spremniji da budeš kooperativan, neki put kreneš u krstaški rat, budeš kao principijelan. 

 

:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Svedeno na nivo pojedinca, apsolutno je tako. Kada se priča ukrupni, onda veže neki drugi aršini. ;)

No neću dalje da širim temu, da ne ispadne kako sam apriori protiv ove ili bilo koje druge slične akcije. Samo sam malo razmišljao naglas.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, ser je napisao:

@zika56 u pravu si... Ali nije te agencije osnivao dos vec SPS (isto i komunalce). To im je bio uslov da podrze Dss (kasnije i ds) u formiranju vlasti.

 

Inace direktorka (v.d.) ABS-a je Palmin pulen i marketing strucnjak, koja je zavrsila saobracajni faks i to joj je jedina veza sa saobracajem.

Agencije (i ostale institucije koje sam pomenuo) oformljene su za vreme vlade (iz 2008) čiji je premijer bio Mirko Cvetković (u to vreme kadar DS) i u kojoj je bilo 14 ministara iz DS, 12 ministara iz G17+, 4 ministra iz SPS, ...., a i predsednik Srbije je u tom periodu bio Boris Tadić (DS).

Prema tome je vrlo jasno ko je uveo ove "novine" i ko se tu najviše omastio.

A i nebitno mi je lično ko je bio glavni "izvođač" jer su za mene svi političari isti i nema među njima ni morala ni poštenja.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 37 minuta, zika56 je napisao:

A i nebitno mi je lično ko je bio glavni "izvođač" jer su za mene svi političari isti i nema među njima ni morala ni poštenja.

svaka cast na ovoj recenici, ja bi dodao da je to globalni virus ( nemoral i nepoštenje ) među kastvom politicara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja