Jump to content

Moto Zajednica

Istraživanje stavova motociklista u vezi sa bezbednošću u saobraćaju

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ljudi, razumem zašto ste podozrivi i nepoverljivi, ipak u takvoj državi živimo. Ja sam prvi nepoverljiv za sve što mi dolazi iz države ili vlasti. Ali, kapiram da ako želim da se neke stvari poprave, a želim, moram da učinim nešto da bih inicirao promenu. Ako sedim i ćutim, ništa se neće promeniti. Ako nešto ipak uradim, možda će se nešto i promeniti. Jasno, ova anketa je sitnica, ali sitnica po sitnica, desi se i nešto veće od sitnice.

 

Pričao sam sa ljudima iz CeSID-a i dao im link do teme. Pročitali su i rekli par stvari. Prvo, anketu jesu pravili ljudi koji voze motore. :) Ali su neka pitanja preuzeli iz prethodnih istraživanja u Srbiji i iz sličnih inostranih istraživanja. Ono što je najvažnije je da planiraju i narednu anketu, koja će biti više fokusirana na nas, u odnosu na ovo bazično ispitivanje. Ja se tome radujem. 

 

U svakom slučaju, sve se može izmajmunisati i pokvariti. Najbolja namera se lako može glupiranjem dovesti do propasti, kao što i najgluplja stvar ozbiljnim trudom može uspeti. Neko je odlučio da pokuša da anonimnim istraživanjem ustanovi kako se ponašaju motociklisti, kroz šta prolaze u saobraćaju, kako se informišu itd. Verujem iz razloga da na osnovu toga učini nešto da smanji broj udesa, povređenih, poginulih. Sad, mi možemo da se sa tim sprdamo i da ih miniramo, a možemo i da damo svoj doprinos davanjem svog mišljenja.

 

Koliko god pitanja bila loše sročena ili anketa loše zamišljena, ako dovoljno nas pošalje svoje mišljenje, verujem da će ispravna poruka stići do ljudi koji imaju moć da nešto promene. Na nama je da odlučimo šta ćemo.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Iako mislim da anketa nije bila "adekvatnog" kvaliteta, na sve sam iskreno odgovorio.

Nadam se da ce sledeca, ukoliko neko i cita ovo sto pisemo, biti ozbiljnija i kvalitetnija.

Tako da ne bi bilo dobro da miniramo i trolujemo anketu i da je popunjavamo vise puta.

 

A mozda to bude pokretac za nesto ozbiljnije u buducnosti, zivi bili pa videli.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Popunio, al ima glupavih pitanja :

  " Ukoliko biste na skali od 1 do 5 (gde 1 predstavlja najnižu ocenu, a 5 najvišu) trebalo da ocenite znanje i veštine vozača motocikla/mopeda o bezbednosti saobraćaja, koja bi to ocena bila? * " 

  Evo, ovo na primer, na koga se to odnosi ? Na mene il na nekog drugog ?  Al sam im zadao i zadatak, na pitanje dal se sećam neke emisije o bezbednosti i koje sam im napisao da je bila neka na TV, a da sam je zapamtio po tome što je precednik agencije za bezbednost saobraćaja držao kacigu u ruci i izjavio da on ne zna šta je to ! 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

PopuniJo i ja...

Mogla su da se osmisle mnogo konkretnija pitanja... 

Slazem se za manipulacije... 

Da li ce negde objaviti zakljucke posle ove ankete? To bi bilo interesantno videti...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Pre sat vremena, Lepi Dzov je napisao:

 

Da li ce negde objaviti zakljucke posle ove ankete? To bi bilo interesantno videti...

 

Tražio sam i to, najverovatnije ćemo dobiti. U stvari, to je do Agencije za bezbednost saobraćaja koja je naručilac ankete. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Испунио.

 

Али ова анкета је ипак, по мом мишљењу, тенденциозно састављена.

У више питања је потребно (пожељно) дати два или више одговора а остављена је могућност избора само једног који није потпун одговор на питање или оставља могућност да се дати одговор произвољно тумачи.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Ljudi, nije ovo nikakva zavera Vatikana, iluminati, pentagon i tome slicno... :D

Nista nije tendenciozno, anketu je samo sastavljao neko ko nema pojma ocigledno i to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ja nisam bas stekao utisak o nekim teorijama zavera i slicno. Ono sto sam primetio da je tehnicki lose resena anketa. Cesto ih popunjavam na internetu,a ova mi se nije dopala.

Na pitanja gde smatram da ima vise odgovora ,stavio sam ih sve pod ostalo,jer daje mogucnost pisanja i objasnjenja...

Voleo bih da nekada vidimo rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nema teorija zavere, jednostavno ABS, i to njihovo ispitivanje je ustvari opipavanje, trazenje gornje granice, da tacno znaju dokle mogu ici, jos nisam cuo za pozitivno iskustvo sa njima, sada vec mogu reci godinama pratim njihov rad i kada bi se uzela u obzir kolicina novca naplacenog kroz njihove "usluge" i pomak u bezbednosti saobracaja rezultati bi bili jasni.

Sastavljena od "strucnjaka" bez prakse, politicki podobnih (izraz za priliv novca a ne skupljanje glasova za izbore) tako da kada su oni u igri i ako bi se desio neki pozitivan pomak po nasu bezbednost kostao bi nas mnogo, veoma mnogo.

Jednostavno iz dosadasnjeg iskustva osecam gorcinu u stomaku na njihov pomen.

Lepo su oni to i preko posrednika Pablu "servirali" ali postoje momenti u zivotu kada je bolje ne uraditi nista i biti zadovoljan.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, Pablo je napisao:

kako se ponašaju motociklisti, kroz šta prolaze u saobraćaju,

Eto slucajno znam da je nedavno ABS imala jednu tribinu na Zlatiboru i bili su pozvani na sastanak pojedini ljudi iz moto-klubova.Ono sto je meni preneto je da oni u ABS pojma nemaju sa kakvim se problemima susrecu motoristi,a direktorki je skrenuta paznja da postojimo.Navodno je direktorka obecala da ce poraditi na tome,mozda je ova anketa deo toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 9 sati, drs je napisao:

koju poziciju zauzimate u traci kada vozite

Zakon kaze da se vozi desnom stranom trake,na treningu bezbedne voznje ja kazem da vozim sredinom,a Vlada Jevtic kaze da je najbezbednije voziti levom stranom i koristiti aktivnu voznju(povremeno ici levo-desnoda bi bio uocljiviji).Sta sad?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 22 minuta, ivica744 je napisao:

Ono sto je meni preneto je da oni u ABS pojma nemaju sa kakvim se problemima susrecu motoristi,a direktorki je skrenuta paznja da postojimo.Navodno je direktorka obecala da ce poraditi na tome,mozda je ova anketa deo toga

Ovo je porazavajuca informacija (verujem i tacna) , pa majku mu nisu se motociklisti pojavili u saobracaju posle osnivanja ABS :grr:

 

Ja sam svojim usima cuo odgovor "strucnjaka" iz abs na pitanje sta sa motorima iz Ch sa smanjenim kw -"dosta je meni Svajcaraca i njihovih glupavih propisa, moze samo da dobije odbijenicu" (odbijenica-na vec placen pregled dodati 9000 din. i dobijes napismeno). :bljak:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Pitanje broj 23. 

 

Ako je plata 90 hiljada dinara, kurs 117 dinara za 1 euro, i ocekivani povrat investicije 13 meseci, koliko kosta radno mesto u ABS?

 

1) 8.000 

2) 10.000 

3) 12.000

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 15 minuta, bocca_bastard je napisao:

Dobro, da kazemo da si ti glas kome verujemo.

Poruci im da sledeci put postave predlog ankete sa sve idejom i ciljem, ovde, na nejveci balkanski moto forum, a mi cemo da damo predlog sta valja i sta ne valja. I eto njima dobre ankete

Odličan predlog, samo (nažalost) neostvariv:/

Pa ovde bre izbije svađa oko toga čime da obrišemo vizir, a zamisli samo kakva bi rasprava ispala među nama oko takvog predloga.

Izbio bi ovde već u toku prvih pola sata rat do istrebljenja.

 

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Све ове анкете заврше у фиоци, и служе да се види да "нешто раде".

 

У огромној мери на безбедност учесника у саобраћају у самој престоници утиче катастрофално стање коловоза. Мотоциклиста мора да вози слалом да би избегао рупе и неравнине, и истовремено да пази на аутомобиле чији возачи покушавају исто.

 

Ево, решите нам то, добри људи.

 

Као што рекох, радно место у Агенцији има своју цену. Те људе не занима безбедност, занима их искључиво рачуница коју сам горе навео.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Prava anketa za motocikliste:

 

1. Da li ste zadovoljni sto smo vam povecali osiguranje 50% i ne pada nam napamet da ga smanjimo?

 

2.Kako vam se svidja periodicna registracija i da li ste se pronasli u njoj?

 

3. Da li ste zadovoljni povecanjem cena i nacina tehnickog pregleda?

 

4. Napisite vase misljenje o stalnom povecanju cena goriva?

 

5. Vase misljenje o trenutnim protestima u Francuskoj (kako su neki nekad ovde mastali da bude)?

itd...

 

Odgovore dajte sami pa anketu posaljite u nvo CESID..

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 10 sati, bocca_bastard je napisao:

Vlada Jevtic je skroz u pravu, ja bih rekao :)

Slažem se, ali pod uslovom da na putu, kao što je to slučaj od Čačka prema Užicu, nema dubokih kolotraga, a tako je na većini srpskih puteva na kojima je velika frekvencija teretnjaka. Naravno oni te deonice povremeno saniraju, skrcaju u sanaciju debele pare, neko se lepo ugradi a kvalitet radova je takav da već posle pola godine  kolovoz biva kao da na njemu ništa nije rađeno od kada je put napravljen. Tako da je  aktivna vožnja koju preporučuje Jevtić u mnogo slučajeva nemoguća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja