Jump to content

Moto Zajednica

Istraživanje stavova motociklista u vezi sa bezbednošću u saobraćaju

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 26 minuta, Učitelj Splinter je napisao:

Nadam se da ce kroz ovu anketu neko pametan shvatit da za povecanje bezbednosti motorciklista nisu odgvorni samo vozaci motora vec i ostali ucesnici u saobracaju.

Teško jer ni u jednom pitanju nije bilo čak ni nagoveštaja o stavu ispitanika u kojoj meri su za stradanje motociklista odgovorni i drugi faktori, poput ostalih učesnika u saobraćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 7 minuta, Arso je napisao:

Teško jer ni u jednom pitanju nije bilo čak ni nagoveštaja o stavu ispitanika u kojoj meri su za stradanje motociklista odgovorni i drugi faktori, poput ostalih učesnika u saobraćaju.

Kolko sam ja shvatio, test i nije imao za cilj da iznosimo svoje mišljenje i sugestije o drugim učesnicim, nego da iznesemo svoj način učešća i ponašanja u saobraćaju. 

Ukoliko sličan test bude sproveden i kod ostalih učesnika, upoređivanjem i "ukrštanjem" rezultata može (ukoliko se želi) da se dođe i do nekog rezultata kiji bi mogao da pripomogne da se manje strada.

Opet napomnjem da je to moguće samo u slučaju da postoji želja da se dođe do takvog rezultata (u šta, nažalost, čisto sumnjam).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Dok god razmisljate kao vecina ovde u temi,bice mrtvih na tuce.Pa mi ginemo zbog prevelike brzine,a vi razmisljate o teorijama zavere.Anketa je skroz ok,psiholoski profilise,i otkriva srz problema.Kad shvatimo da ginemo najvise zbog nas samih,bice  manje mrtvih.A to mislim i da jeste cilj.Ankete se popunjavaju iskreno,inace nemaju svrhu.

Screenshot (21).png

  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Uvaženi gos'n Žiko; kakve veze ima naš način ušešća i ponašanja u saobraćaju sa time koliko puta nas je saobraćajna milicija zaustavljala/kontrolisala ?

To može da bude pitanje za anketu u saobraćajnoj policiji.

Kamo gi ga pitanja tipa:

- koju poziciju zauzimate u traci kada vozite ?

- da li dajete svetlosni signal kada skrećete ?

- da li uvek vozite sa upaljenim srednjim svetlima

- ....

bilo šta što ima stvarne veze sa bezbednošću

 

a tek pitanja poput:  "da ocenite znanje i veštine vozača motocikla/mopeda o bezbednosti saobraćaja"

'ajd neka me neko prosvetli šta su to "veštine o bezbednosti saobraćaja". Slutim šta je pisac hteo da kaže, ali je nepismeno i jadno sročeno.

 

A kao šlag na tortu amaterizma (ili loše namere). Anketu sam popunio dva puta, sa blago različitim unosom. Nisi uradili elementarno prepoznavanje IP adrese, da se spreči da jedna ista osoba odglumi 10 (50, 300,...) ispitanika.

Odoh da si napravim sendvič (tako je to kada si samostalni privređivač :lol: ), pa da prionem na dalje popunjavanje ankete  :vutra:

 

Ivana potpuno razumem zašto je stavio link na sajt, i u tom kontekstu ga podržavam. Kreatorima ankete želim sve najbolje (:na_glavi:) u daljem životu i radu   :dupe2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 5 minuta, drs je napisao:

Uvaženi gos'n Žiko; kakve veze ima naš način ušešća i ponašanja u saobraćaju sa time koliko puta nas je saobraćajna milicija zaustavljala/kontrolisala ?

To može da bude pitanje za anketu u saobraćajnoj policiji.

Kamo gi ga pitanja tipa:

- koju poziciju zauzimate u traci kada vozite ?

- da li dajete svetlosni signal kada skrećete ?

- da li uvek vozite sa upaljenim srednjim svetlima

- ....

bilo šta što ima stvarne veze sa bezbednošću

 

a tek pitanja poput:  "da ocenite znanje i veštine vozača motocikla/mopeda o bezbednosti saobraćaja"

'ajd neka me neko prosvetli šta su to "veštine o bezbednosti saobraćaja". Slutim šta je pisac hteo da kaže, ali je nepismeno i jadno sročeno.

 

A kao šlag na tortu amaterizma (ili loše namere). Anketu sam popunio dva puta, sa blago različitim unosom. Nisi uradili elementarno prepoznavanje IP adrese, da se spreči da jedna ista osoba odglumi 10 (50, 300,...) ispitanika.

Odoh da si napravim sendvič (tako je to kada si samostalni privređivač :lol: ), pa da prionem na dalje popunjavanje ankete  :vutra:

 

Ivana potpuno razumem zašto je stavio link na sajt, i u tom kontekstu ga podržavam. Kreatorima ankete želim sve najbolje (:na_glavi:) u daljem životu i radu   :dupe2:

Po meni oni i zele da vide koliko saobracajna policija vrsi svoj posao.A ko ce drugi da oceni vestine,do nas samih ucesnika?;)A rekoh ankete se u normalnom svetu popunjavaju iskreno,i samo jednom.Sad sto smo mi iskrivljeni...druga prica.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Upravo sada, sashac je napisao:

Po meni oni i zele da vide koliko saobracajna policija vrsi svoj posao.A ko ce drugi da oceni vestine,do nas samih ucesnika?;)

To je moguce,samo to onda nema veze sa temom ''Povecanje bezbednisti''...sto je nisu nazvali Efikasnost kontrole motociklista od strane saobracajne policije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Upravo sada, Vaske4s je napisao:

To je moguce,samo to onda nema veze sa temom ''Povecanje bezbednisti''...sto je nisu nazvali Efikasnost kontrole motociklista od strane saobracajne policije...

Pa vrsice pritisak na njih,i kad ti budu iskakali na svakom cosku...eto povecavanja bezbednosti...pobogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 13 minuta, sashac je napisao:

 

Screenshot (21).png

Kolega, citajuci tvoje ranije postove lazno si ispunio anketu, dovodis organe u zabludu. :na_glavi:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 7 minuta, drs je napisao:

Uvaženi gos'n Žiko; kakve veze ima naš način ušešća i ponašanja u saobraćaju sa time koliko puta nas je saobraćajna milicija zaustavljala/kontrolisala ?

To može da bude pitanje za anketu u saobraćajnoj policiji.

Kamo gi ga pitanja tipa:

- koju poziciju zauzimate u traci kada vozite ?

- da li dajete svetlosni signal kada skrećete ?

- da li uvek vozite sa upaljenim srednjim svetlima

- ....

bilo šta što ima stvarne veze sa bezbednošću

 

a tek pitanja poput:  "da ocenite znanje i veštine vozača motocikla/mopeda o bezbednosti saobraćaja"

'ajd neka me neko prosvetli šta su to "veštine o bezbednosti saobraćaja". Slutim šta je pisac hteo da kaže, ali je nepismeno i jadno sročeno.

 

A kao šlag na tortu amaterizma (ili loše namere). Anketu sam popunio dva puta, sa blago različitim unosom. Nisi uradili elementarno prepoznavanje IP adrese, da se spreči da jedna ista osoba odglumi 10 (50, 300,...) ispitanika.

Odoh da si napravim sendvič (tako je to kada si samostalni privređivač :lol: ), pa da prionem na dalje popunjavanje ankete  :vutra:

 

Ivana potpuno razumem zašto je stavio link na sajt, i u tom kontekstu ga podržavam. Kreatorima ankete želim sve najbolje (:na_glavi:) u daljem životu i radu   :dupe2:

Pošto si me već prozvao, moram i da odgovorim:

Ja sam već u svojim prethodnim komentarima napisao da smatram da je pitanja sastavio neko ko nije nikada vozio motor, a napisao sam i da sumnjam u nameru da je nekom stalo da na ovaj način poveća bezbednost. Prema tome, čitaj malo pažljivije SVE šta je neko napisao, a ne samo onaj deo koji ti se učini negativan.

A inače smatram da bi (ozbiljna) anketa po ovom pitanju zaista bila korisna i da bi mogla bitno da popravi situaciju u saobraćaju.

Tebi se divim što imaš volju da više puta popunjavaš test (mada mi nije jasan ralog), ali ako ti to pričinjava zadovoljstvo i razonodu samo piči dalje:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 4 minuta, bdada je napisao:

Kolega, citajuci tvoje ranije postove lazno si ispunio anketu, dovodis organe u zabludu. :na_glavi:

Pa ne znam gde si procitao da vozim po ogranicenju.Ja oduvek tvrdim da ginemo najvise zbog brzine.A i svi koji me znaju,znaju moju voznju...Bezbedna...dok ne odlepim.:cirka1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 minute ago, sashac said:

Pa ne znam gde si procitao da vozim po ogranicenju.Ja oduvek tvrdim da ginemo najvise zbog brzine.A i svi koji me znaju,znaju moju voznju...Bezbedna...dok ne odlepim.:cirka1:

 

Eto vidiš da je anketa falična !

Gde im je pitanje:  Koliko često odlepite kada vozite ?

:haha1:

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
5 minutes ago, zika56 said:

Tebi se divim što imaš volju da više puta popunjavaš test (mada mi nije jasan ralog), ali ako ti to pričinjava zadovoljstvo i razonodu samo piči dalje:takoje:

 

I ja se vama divim kolega (i poštujem i sviđa mi se), što ste zadržali tu dozu naivnosti koja proističe iz pozitivnih karakternih osobina, da uprkost životnom iskustvu i verbalno iskazanoj sumnji u dobre namere anketara - ipak date svoj doprinos, iskrenim popunjavanjem ankete, gajeći to maleno zrno nade da to vodi ka nečem boljem. Moj naklon.

 

A to što sam anketu popunio dva puta je samo iz razloga da proverim svoju pretpostavku da je diletantski urađena u svakom segmentu,

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Druga strana, jedino pitanje : U koliko saobraćajnih nezgoda/padova ste učestvovali ) . Napišem odgovor slovima - ne prihvata - izađer sitnim crvenim tekstom da treba da napišem 0 - napišem tako - opet ne prihvata, napišem 0 slovima - opet ne prihvata ! Šta treba da napišem da bi prošao dalje , da sam učestvovao u saob. nezgodi ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 23 minuta, drs je napisao:

 

I ja se vama divim kolega (i poštujem i sviđa mi se), što ste zadržali tu dozu naivnosti koja proističe iz pozitivnih karakternih osobina, da uprkost životnom iskustvu i verbalno iskazanoj sumnji u dobre namere anketara - ipak date svoj doprinos, iskrenim popunjavanjem ankete, gajeći to maleno zrno nade da to vodi ka nečem boljem. Moj naklon.

 

A to što sam anketu popunio dva puta je samo iz razloga da proverim svoju pretpostavku da je diletantski urađena u svakom segmentu,

Nisam ni malo naivan, samo pokušavam da budem objektivan, a za to imam i par konkretnih razloga:

U poslednje tri godine stradala su mi na motorima petorica kolega koje sam dobro poznavao (komšije, prijatelji, drugari), četvorica od njih su stradali isključivo svojom krivicom (bez drugog učesnika u udesu) i to uvek zbog prevelike brzine (i ili upotrebe alkohola) a jedan je stradao zbog kombinacije oduzimanja prednosti od strane vozača auta i zbog svoje velike brzine prilikom udara.

A ukoliko se vratim još dve godine unazad izgubio sam još četvoricu poznanika (kolega), svi stradali isključivo svojom krivicom (uglavnom prebrza vožnja).

A u istom periodu znam i za gomiliu udesa koje su doživeli (a uglavnom i skrivili) moji poznanici  (srećom bez pogibija). Tu ubrajam i sebe i svoj udes od pre dve godine (sa 14 preloma).

Smatram da treba biti objektivan i pošten da bi nešto moglo da se (u bilo kom segmentu) popravi i uvek pri tome polazim od sebe.

To što će neko da bude nepošten i što će možda da zloupotrebi naše dobre namere, ne treba da znači da i svi treba da budema fukara kao on, nego da treba takve fukare da "neutrališemo" (ma ko da su i ma na kom polažaju da se nalaze).

A mi to očigledno ne želimo, nego nam lakše da se takvima pridružimo i da onda kukumavčimo na tešku sudbinu koja nas snađe.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
pre 16 minuta, drumskalisica je napisao:

Druga strana, jedino pitanje : U koliko saobraćajnih nezgoda/padova ste učestvovali ) . Napišem odgovor slovima - ne prihvata - izađer sitnim crvenim tekstom da treba da napišem 0 - napišem tako - opet ne prihvata, napišem 0 slovima - opet ne prihvata ! Šta treba da napišem da bi prošao dalje , da sam učestvovao u saob. nezgodi ? 

Ja sam učestvovao u jednoj saobraćajnoj nezgodi, pa kao odgovor na to pitanje sam stavio broj 1 i prošlo je. Pretpostavljam da to polje prihvata samo brojeve.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 54 minuta, drs je napisao:

 

Eto vidiš da je anketa falična !

Gde im je pitanje:  Koliko često odlepite kada vozite ?

:haha1:

 

 

Izgleda kao zajebancija, ali je to veoma bitni psiholosko stanje prije upravljanja motociklom! :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, Branko je napisao:

 

Izgleda kao zajebancija, ali je to veoma bitni psiholosko stanje prije upravljanja motociklom! :popovanje:

Pa valjda je psihološko stanje bitno za svaku delatnost, ne vidim zašto bi za upravljanje motorom trebalo neko posebno stanje.

A da uvedemo obaveznu psihološku pripremu pre svake vožnje?:cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@zika56

Nije zdravo sjesti na motocikl sa problemima bilo koje vrste. Nasekiran po bilo kojem osnovu ili cak sa narusenim zdravljem. To je po meni isto kao i padobransvo, ne moze covjek bolestan i psihicki ne pripremljen skakati iz aviona. Ako grijesim ispravi me. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zile, meni je jedan stari (ne stariji od tebe) bajker rekao: na motor ne sedaj-nervozan, gladan, neispavan ... msm da je Branko na to mislio, e sad ako jedan Reiki majstor ume da odlepi onda mi obicni smrtnici treba da se zapitamo. :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@bdada

Ma sve tako, ali i ono kad planiras u toku sedmice za vikend negdje ici, recimo na moto skup ili samo voznju.Ustanes u subotu sa razmisljanjem da ides , a imas ne zavrsenih obaveza ili te zena mrko gleda sto ides, ali nista ne govori. Djeca traze svoje jer hoce i oni negdje da idu, ako das njima nemas dovoljno za sebe ili si jednostavno ustao bez volje, jer si lose spavao...E u takvim situacijama ja ostajem kod kuce i ne idem nigdje u takvom stanju. :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Dokle god ovu anketu popunjavaju ljudi koji voze motore dobro je .. Mene vise brinu oni drugi :ph34r: ;) 

 

imageproxy.gif.ae9fead6f146728efd0595b25f06e161.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 7 minuta, Branko je napisao:

@zika56

Nije zdravo sjesti na motocikl sa problemima bilo koje vrste. Nasekiran po bilo kojem osnovu ili cak sa narusenim zdravljem. To je po meni isto kao i padobransvo, ne moze covjek bolestan i psihicki ne pripremljen skakati iz aviona. Ako grijesim ispravi me. :)

Neću da te ispravljam, ali mislim da preozbiljno shvataš neke normalne radnje i daješ im preveliko značenje.

Što se mene tiče, ne sećam se da sam nekada bio bez problema (bilo koje vrste, pa i zdravstvenih) i to mi nije smetalo i da skačem iz aviona, niti da vozim avion, niti da vozim motor, ...!

Da sam čekao da mi sve bude potaman verovatno bih ceo život proveo u krevetu.

Čovek samo treba da bude svestan svog trenutnog stanja i da svoje postupke prilikom onoga što trenutno radi prilagodi tom stanju.

Tako na istom putu i u istim uslovima nekada vozim 100, nekada 80, a nekada 50. A ukoliko neko ne može da kontroliše svoje postupke u nekim situacijama, onda ta vrsta aktivnosti nije za njega i treba da batali, a ne da sam sebe siluje.
 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 59 minuta, bdada je napisao:

Zile, meni je jedan stari (ne stariji od tebe) bajker rekao: na motor ne sedaj-nervozan, gladan, neispavan ... msm da je Branko na to mislio, e sad ako jedan Reiki majstor ume da odlepi onda mi obicni smrtnici treba da se zapitamo. :jee:

Pa ja odlepim u meditativnom smislu,(voznja je vid meditacije)i onda poletim na krilima Yamahe,posegnem za univerzumom...sa sve mojim andjelcicima...Ma bezbedno skroz.:yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja