Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Punto mk3 /Zastavu 10

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Хвала на одговорима. Колико сам видео по огласима може се наћи 1.2 Бензин за мању лову него дизел. Ја се све плашим тих бензинаца да троше као камиони,имао до скоро Цитроена Ц4 2008 1.6 Бензин,он ми је трошио озбиљно много.Као тенк да возим а не иде ништа.Мртав.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ima brat taj 1.3 jtd u pandi. Ne ide nista posebno, mada ide bolje od 1.2 benzinca. Glavna prednost mu je sto u gradu malo trosi, na autoputu moj Citroen 2.0 hdi manje trosi od njega za citav litar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Izvinjavam se sad za off, ali evo čisto informacija. Vozim Astru H 1.3 multijet već 3.5 godine. 
Primeri potrošnje:
Čačak - Beograd na otvorenom oko 4.3-4.5 litra. 
Čačak - Beograd - Čačak gde u Beogradu napravim do 100km gradske vožnje oko 5 litara.
Čačak - Slovenija - gde je gotovo sav put autoput, tu je prosek do 5.5 litara

Strogo gradska vožnja po Čačku leti do 6 litara zimi oko 7 lit i to je tako već duže vreme. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, VR46 said:

Хвала на одговорима. Колико сам видео по огласима може се наћи 1.2 Бензин за мању лову него дизел. Ја се све плашим тих бензинаца да троше као камиони,имао до скоро Цитроена Ц4 2008 1.6 Бензин,он ми је трошио озбиљно много.Као тенк да возим а не иде ништа.Мртав.

Evo ti moj sluzbeni. 1.2b 8v

Na predhodnih 1000km prosek 6.3

20190109-110701.jpg

20190109-110653.jpg

 

Leti u gradu sa klimom ide do 8L.

Voznja je dinamicna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ja samo malo off-a

Te cifre koje pisu na displeju,sto bi rekli po bordu su tacne samo kad ponistis cifru i krenes na put od 1000km u komadu...

Ili ako stalno vozis istu relaciju danima,mesecima....onda je podatak tacan -1+1L

Cifre o trenutnoj potrosnji su tek smejurija... Auto od 5000ccm mozes u odredjenom rezimu voznje da "namestis" da pise da je trenutna potrosnja 3.8L

 

Tako da je to sve zestoko mlacenje sa ciframa i podatcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 14 minuta, nikvuksa je napisao:

Moja merenja su isključivo po principu od čepa do čepa. 
Mada mi je po boardu mala razlika. 

To je jedino precizno.

Isto tako radim godinama,imam neke statistike....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
3 hours ago, miksamgm said:

Ja samo malo off-a

Te cifre koje pisu na displeju,sto bi rekli po bordu su tacne samo kad ponistis cifru i krenes na put od 1000km u komadu...

Ili ako stalno vozis istu relaciju danima,mesecima....onda je podatak tacan -1+1L

Cifre o trenutnoj potrosnji su tek smejurija... Auto od 5000ccm mozes u odredjenom rezimu voznje da "namestis" da pise da je trenutna potrosnja 3.8L

 

Tako da je to sve zestoko mlacenje sa ciframa i podatcima.

 

3 hours ago, nikvuksa said:

Moja merenja su isključivo po principu od čepa do čepa. 
Mada mi je po boardu mala razlika. 

Kao i nikvuksa, pratim mu potrosnju zadnjih godinu-dve. Sipam nedeljno jednom ili 2 puta pun rezervoar, ponekad i triput (prelazi se). Neverovatna stvar je da bord na Puntu vrlo precizno daje prosecnu potrosnju. Ja sam bio bas prijatno iznenadjen , greska je oglavnom oko 0.3-0.5 L/100km. Po meni to je bas precizno.

 Mada se slazem da se ljudi previse oslanjaju na bord comp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Moj board kompjutor mene nikad nije slagao, auto uvek potroši tačno koliko natočim, i ni litre više ! :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

kao i vecina nas najduze relacije su nam godisnji odmor,odlazak na more....

 

Ja kad krenem ponistim potrosnju i posle tih 2.000+km i 3 sipanja je uvek maksimalno precizna,ALI...

 

Kad se vratim kuci,relacije jako kratke,kilometar dva,pedala u patosu.... Potrosnja se lagano povecava,ali je daleko od one realne,jer to vidim svaki put kad odem na pumpu,jer sipam do cepa...

 

Imao sam neke duze,ujednacene relacije pre 2 meseca,na bordu 9.5L ,po cepu isto tako kad sam ga nalio.Poslednjih 400km po ovoj hladnoci i po lokalu,webasto upaljen nonstop,na bordu podiglo na 9.7L a kad sam otisao da natankam,uzas zivi,nesmem ni da napisem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ovo su fabricki podadaci za Punto 3 1.3 mjtd . Na ovo treba po mom iskustvu  dodati jos po 1l za realnu potrosnju

 

Fuel consumption (economy) - urban 5.6 l/100 km.Edit data of this car
Fuel consumption (economy) - extra urban 3.9 l/100 km.Edit data of this car
Fuel consumption (economy) - combined 4.5 l/100 km.

 

a ovo u su za 1.2 (60ks) 5 vrata kao i prethodni

Fuel consumption (economy) - urban 7.3 l/100 km.Edit data of this car
Fuel consumption (economy) - extra urban 4.7 l/100 km.Edit data of this car
Fuel consumption (economy) - combined 5.5 l/100 km.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Zena mi vozi Lanciu Y 2002. godiste, isti motor kao u puntu, 1.2 8v. 

Potrosnja po gradu, max relacije do 5km, je oko 8 litara. Na otvorenom ako se vozi kao baba (70-80 km/h) potrosnja je i ispod 5 litara.

Pre neki dan smo isli na malo duzi put Lanciom, ukupno 750km, od toga samo 50km po gradu, i evo jos se nije upalila rezerva. A rezervoar je tu oko 40 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

@markulja Ako smem još malo da izofujem temu našem drugaru...Kako si zadovoljan tim autom, razmišljam o njemu već izvesno vreme? Šta su prednosti a šta mane u odnosu na Punto? Kakva je situacija sa otpadima za njih, ima li delova karoserije za ne daj Bože? Jel i trap kao na Puntu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Trap je sa punta keca. Odrzavanje sto se tice mehanike je isto kao i na puntu, znaci dzabe :)

Enterijer je kvalitetniji od punta. Konkretno moj primerak ima kozu, grejace sedista, podesavanje sedista i volana po visini, elektroretrovizore, klimu...

 

Ima i otpada za njih, skoro je neki taxi udario od pozadi, zadnje stopaljke sam placao 2000din, zadnji branik je 20e. Koliko sam video jeftina su i krila, vrata...

 

Kome ne smeta auto sa troje vrata, mislim da je bolja kupovina od punta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Ajd da ne otvaram novu temu..posto se dvoumim izmedju 1.2 8v punta 2004 i pola od 2000 d0 2002. Polo 1.0 mpi motor.Zna li sta o polu tom godistu cuo da imaju neki problem sa menjacima...razmisljam izmedju ova dva modela..i nisam pametan..bitno mi je jeftinije odrzavanje a isto tako i limarijski da bude dobar jer mi auto na ulici non stop sneg sunce cele god..a i primetio da ovi polo imaju skoro svi ispucan lak ako se to vec tako zove na krovovima haubi....moze li ko da pomogne savetima...izbor je pao na ova dva modela da ne sirimo pricu dalje o drugim modelima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Kolega je skoro uzeo zastavu 10 sa plinom,5 vrata, 2009 godiste za 1 800€ . Kaze da je dobar primerak. Kupio 2 gume i registrovao,verovatno samo servis uradio dakle bez ulaganja. Za te pare nisam siguran ima li Polo tog godista.E sad... vw je bolji od fiata,za mene licno,ali u tom slucaju ako je u pitanju 1.0 polo, fiat 1.2 mi je bolji. Polo ces za iste pare uzeti 3-4 godine stariji sigurno a to je samo mogucnost da je presao 100 000km vise nego Punto.

Nije da je punto 1.2 trkac ali polo 1.0 je mrtav,ali bas. Punto na plin ne ide bas puno bolje ali nekako mi nije isto 4 i 3 cilindra.Uz bubanj potok mora u 3 oj da bi izleteo sa 80kmh. Recimo sporiji je od Yarisa 1.0 provereno vise puta,ako ti to igra neku ulogu,dok na primer fabia 1.2 je brza od Yarisa.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Fabia ima 1.2 htp motor. Vozio sam je godinu dana. Izuzetan auto. Jako lepo se vozi,jako pregledan,zivahan, mali potrosac kad se uzme u obzir da ide kao mecava. Trosi oko 8l. 

Prostrana je unutra, prosto da covek ne poveruje kako tako mali auto odaje utisak tolike prostranosti.

Potpuno suprotno od recimo Clio-a koji je spolja nabudzen a unutra mesta nema u opste,sve skuceno,tesno.

 

Yarisa nisam vozio, samo sam cuo da im je taj 1.0 odlican motor,zivahan. Nemam licnih iskustava,pa ne mogu porediti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mica mala, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR Mica Mala

Posto imam dva yarisa a u planu je i treci sa motorom od 1.0 i 1.3 

1.0 je vise za grad ne za neki dalji put i nema nesto preterano snage ali sasvim dovoljno i trosi oko 5l a 1.3 ima skoro 90ks i ozbiljno ide a trosi 6-6.5 grad i klima 7 mi nije nikada trosio.I sa njim se moze lepo putovati.Sto se kvarova tice zaista ih nema sem redovnog odrzavanja ulje,kocnice i na jednom set kvacila na 200hiljada skinut fabricki.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja prodajem jednog 1.0 iz 2008 godine. 

Crveni, može za ženske vozače sa ugrađenim duplim komandama, a može i bez komandi za surove muškarčine :) .

Šta reći, višenamenski model.

 

P.S. Može zamena za VFR.:rolleyes:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 9 sati, Astral je napisao:

Fabia ima 1.2 htp motor. Vozio sam je godinu dana. Izuzetan auto. Jako lepo se vozi,jako pregledan,zivahan, mali potrosac kad se uzme u obzir da ide kao mecava. Trosi oko 8l. 

Prostrana je unutra, prosto da covek ne poveruje kako tako mali auto odaje utisak tolike prostranosti.

Potpuno suprotno od recimo Clio-a koji je spolja nabudzen a unutra mesta nema u opste,sve skuceno,tesno.

 

Yarisa nisam vozio, samo sam cuo da im je taj 1.0 odlican motor,zivahan. Nemam licnih iskustava,pa ne mogu porediti.

Slazem se za Fabiu, jos ako je 1.4 16 v.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Vozim puntica 10ku 1,2 , 8v 2008 sad je trecu god kod nas. Uzet od prvog vlasnika. kompezovali u firmi... Ne prelazi 7 l. Nema neke razlike kad upalis klimu, tipa da se oseti pad snage ili da trosi vise. Bar ne primetim kad sipam. Uglavnom mi uvek izadje na prosek 5,5-5,8. Sta znam, jeftin auto..Jedino od cega sam popizdeo su farovi, tj dzekovi. E to im je mana, covece izmenjao sam se tih dzekova i sijalica ko ni na jednom autu. Auto nije lupan i redovno odrzavan u servisu, pravih 180, sad vec 190k. Svima rikne alternator tj rotor se naduva, pa dokaci stator. to je na oko 140k-150k redovno...Zastava kontrola kvaliteta.. Italijanima ne crkva ni to,a ni kompjuter..

Za tri godine menjao sam izduv, diskove, amortizere. Ali sve je to zastavina boljka. Da su italijani sklapali sigurno ne bi otisao silen blok na zadnjem amortizeru pre samog amortizera. Svima ode gore gde se kaci i lupka...Uglavnom nervira. Neke serije se ljuste, los lak ..opet Zastava, bolje da se drze pusaka. . Ostalo..radi, ide, njače.. Imam drugi auto, pa se ne sekiram zbog ovih gluposti.. Ko hoce da pazari z10... good luck, sto rece onaj šipac..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Interesantno. Vidim nisi prvi koji se žali na sijalice i džekove ... Moja je isto godište, prava Šumadinka, pa opet nema tih problema (pu-pu :D). Čak se ni lak ne ljušti, sem na radkapnama, a i lonac je otpao samo jednom, nakon 3. zime. :) Posle sam pazario nov imasaf, komplet sa cevkom, i evo ga, ćuti još, nije protruleo ... Eh, da, u 8. godini sam menjao i diskove i pločice napred ... Al' kontam da to nije malo vremena ?

 

Za alternator mi je još rano, ako je suditi po tvom iskustvu ... A ako nastavimo da je vozimo ovim tempom, pre će nafta da presuši, nego što ćemo mi da dobacimo tih 150K ... :D

 

Jedino na šta ja imam zamerku su fabrički amortizeri koji su težak krš, i ne valjaju qrcu ni kad su novi.  Toliko su me nervirali da sam hteo da promenim auto, jer nisam znao da se tako ponaša u vožnji upravo zbog njih. Al' i to se rešava za cirka 200 eura, koliko košta set bilštajna i ruke. :takoje:  

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja