Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Punto mk3 /Zastavu 10

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma nije daleko... Pravi odgovor za kapitalističku i hohštaplersku bandu, njihove takse i cene, elektro magnetne drumove za levitaciju, sve manju i manju državu pa ćemo uskoro biciklama jedni do drugih. Ako ga je utukao grad, pa šta ćeš, ako ga neko odrljao na parkingu, pa šta ćeš... Ako je zvekno motor, tu je drugi ceo za 100 eur, toliko košta i trap sa svakim šrafom i maticom. Taj auto je neprijatelj :D

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
Pre 4 sati, RaS je napisao:

Ista situacija i kod mene, ukupno za deset godina auto je prešao ispod 60k, u poslednje dve godine 6k ... Duplo sam prešao biciklom za to vreme, a verovatno i više ... :D

 

Nego ne vidim šta dobijaš zamenom za punto ... Jeste on malo manji, al' koliko može da ti znači to malo ? Samo oko 25cm je kraći, i 20 uži od alfe ... doduše i preko 300 kg lakši, al' ne nosiš auto na leđima ...

 

I koliko može 147 da bije po džepu, viđam ih sve češće ovde kako godine idu, uglavnom dizelke, pa valjda su i delovi za njih zbog toga pojeftinili ?

Pa na manja primanja i znaci kad pored auta placasi registraciju motora....plus ako imas ulaganja u auto...

Nisam mislio na mere auta vec na druge stvari

Registracija auta...razlika oko 10k

Gume 17 sprema 14 ili 15

Delovi...

Girivo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

I ja planiram povratak na punta i to 1.2 8v 2001-2002, 5 vrata i klima. Imao sam, crkavala mi jedna bobina, 1000din polovna original, posto delova ima na tone, jednom racunar 40evra sredjivanje. Crkavale jos neke sitnice ali sve sto crkne dodje do kuce, na 2 cilindra na 2 ali me nigde nije ostavio za 3 godine. Sada uzeh ne planirano jednog dizela pa cu njega da pokusam da zamenim za ovog gore navedenog. Od novijih najvise me privlaci punto sa fabrickim metanom ali mislim da nema dusu, da uzbrdo moras da poguras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Biker Q ma jok. I na Tng i na Cng idu isto. Ako ne idu isto onda nesto nije u redu sa uredjajem za gas. 

Jedino zbog cega Cng moze biti kilaviji je masa samih boca koje su bas teske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Fabricki idu skupe MED dizne koje imaju svoj vek onda po Srpski stave ne kompatibilne sa uredjajem pa se vuce, ako je TNG u pitanju pre bih isao na naknadno ugradjen, ko zna da nasteluje ici ce isto a odrzavanje daleko jeftinije (sto je glavni adut Puntu). Daleko od toga da je fabricki los ali nije za ovo djubre na kom mi vozimo, ko je otvarao isparivac zna o cemu pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Aj' kad ste već svi tu ... :D 

 

Moram da menjam amortizere, sva 4. Kako to ne radim često 'oću da uradim kako valja ... Bilstein B4 ili SACHS dvocevni (čak malo jeftiniji) ? I koje šolje, isto bilstein ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja bih isao na Bilstein. 

Zameni mi to i ulje. 

Nemoj da mi stedis. Javi kad da dodjem.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Hahahaha ... da znaš da će tako i biti na kraju ... :D

 

Ulje je još taze, letos zamenjeno, i svi filteri ... Оd tada mislim da je pređeno oko 700km. Nego zeznuh se onomad, nakon dužeg vremena sam napunio rezervoar, ne znam koj' mi je krasni bio ... I kako skazaljka nije naučila na tu stranu, sad struže malo kad se da kontakt ...  :D

 

I nikad više G100 ! U prvih 100 km potrošnja k'o da vozim 2.0 ! Tek sada nakon 120-130 km se spustila ispod 9 prosečno. Čist grad, naravno ... mislim nije grad, a nije ni baš čist, al' zato prosečna brzina 17km/h :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

'Vako, bilo je par ponuda dobrih ljudi ali kupovina nije realizovana jer vozila i ponude nisu zadovoljavala 2 uslova, klima uredjaj i 5 vrata.

Gledao sam u medjuvremenu i ova vozila sa oglasa. 

Neka nemaju motor, neka nemaju patos, neka nemaju ostatak karoserije.

Situacija je da te Bog sacuva.

Tako da i dalje trazim vozilo sa preporukom. 

Pa ako naleti,cujete da neko zeli da udomi stari auto, a ima klimu i 5 vrata. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 4.12.2018. at 20:00, RaS je napisao:

Hahahaha ... da znaš da će tako i biti na kraju ... :D

 

Ulje je još taze, letos zamenjeno, i svi filteri ... Оd tada mislim da je pređeno oko 700km. Nego zeznuh se onomad, nakon dužeg vremena sam napunio rezervoar, ne znam koj' mi je krasni bio ... I kako skazaljka nije naučila na tu stranu, sad struže malo kad se da kontakt ...  :D

 

I nikad više G100 ! U prvih 100 km potrošnja k'o da vozim 2.0 ! Tek sada nakon 120-130 km se spustila ispod 9 prosečno. Čist grad, naravno ... mislim nije grad, a nije ni baš čist, al' zato prosečna brzina 17km/h :D

 

Tebi se mnogo vise isplati da se vozis taksijem nego da imas auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Sam u auto ne sedam, samo kad nekog/nešto trebam negde da odvezem. Bicikl mi je odavno glavno prevozno sredstvo. Malo mesto, sve je blizu. Ne treba ti ni taksi ...

 

Punto je 90% kilometraže prešao do vrtića i nazad, posle do škole i ponekad nazad ... a sad kad je dete poraslo uglavnom ćuti pod streju i krasi nam dvorište ... :D 

 

Astrale, pali bilštajnčići, nema više ljuljanja i zanošenja po krivinama, ne propinje se auto pri ubrzavanju, a i pri kočenju je puno stabilniji ... Sad mi je drago što sam te poslušao, jer je ispalo da su i oni sachs što su bili druga opcija uljano-gasni, kao i fabrički što su bili ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Или нешто сасвим десето  ? (није што не волим аксент :D)

 

Озбиљно, што баш мора пунто да буде ? Ако искрсне нешто повољно а добро очувано, што да не ? За те паре имате алфу 147 рецимо, која је за пунта свемирски брод ... :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
On 12/3/2018 at 7:24 PM, Astral said:

 

Punto je vrlo zahvalno vozilo. 

Generalno ne volim Italijanska vozila ali Punto je jako dobra raga sa mizernim troskovima odrzavanja. 

 

A ako mislis ovako vozacki, pa vozacki je cista 0. Ima 40kw. To bi se tu zavrsilo. 

Moje iskustvo sa Zastavom 10 (Fiat Punto Classic) je odlicno!

 

Kupio sam ga 2013-e godine, kao 3 godine starog, od komsinice, sa pravih 37000km, vozio sam ga 3 godine, presao sam sa njim oko 30000km, i nikad nista osim ulja i sijalica (ali mnogo mnogo sijalica) i prodao sam ga 200 evra skuplje nego sto sam kupio :)

 

Moj je bio 1.2 benz, 8v, 5 vrata, ali bez klime (to je i bio razlog prodaje).

 

isao sam sa njim 3 puta na more, 3 puta u evropu, nikad nikakav problem.

 

Prednosti su sto je sve jeftino, malo trosi, i vrlo je prost auto, dosta stvari mozes sam da uradis :)

 

Mane nema, za taj novac ne treba ocekivati luksuz.

20150607_133104.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
Pre 9 sati, RaS je napisao:

.

.

Punto je 90% kilometraže prešao do vrtića i nazad, posle do škole i ponekad nazad ... a sad kad je dete poraslo uglavnom ćuti pod streju i krasi nam dvorište ... :D 

.

.

 

Uh kolega, 'de će ti duša, pusti dete malo u kuću, barem sada na ovu 'ladnoću.

;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad
1 hour ago, bdada said:

@RaS tebi sve jedno ali covek bi da vozi :jee:

:takoje:

Ma ne kupuje on auto za sebe, nego za lepšu polovinu ... koliko sam uklavirio on ima svoj ?

 

Markone88, ja čak nisam ni nešto puno sijalica izmenjao ... :)

 

Nimmin, nema u kuću dok ne zaveje ... ene mu kućica od kuče, ćuti prazna od kako džeki crče ... a taman naučil' bez 'lebac :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

:lol3:kako ste bolesni! 

 

A sto ja da ne vozim Punta, pa umem i ja da se ponasam u Euro3 autu, pa dokle cu bre da se krivim u onom mom muzejskom primerku?! 

Koliko cu dugo bre ja da budem mladji referent?! 

Od koga sam ja bre ovde mladji?

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ако је само до мотора, мож' се возиш и у Еуро6. Мислим да су и на линији 95 и 96 Соларисови аутобуси :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Ај да се оффујем и малоо,питање за Пунташе,размишљам о моделу 2004 1.3 Мултиџет,има ли ко било каква искуства? Чуо сам да смешно троши а иде боље од нпр 1.1бензина. Треба ми ауто за зиму,једном годишње до мора и зими до неке планине,не очекујем луксуз,само јефтинију вожњу и мању регистрацију (нећу да дајем овим идиотима више превише за регистрацију). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Trosi 3l, tacnije 2.8 :) po prici jednog rodjaka koji ga ima... Al to je verovatno voznja otvoren put, strogo 65-70km/h.

A ide bolje sigurno i od 1.6 benzinca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Da ide bolje, ide, al' za ono za šta si rek'o da ti treba, dovoljan je i 1.2 8v. A ako ti je njegova potrošnja prevelika, turiš plin ...

 

I ako nešto rikne ne daj Bože, manje boli džep nego sa dieselom ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Sto se tice izbora za punta izmedju 1.3 mjtd i 1.2 benzin po meni ako se zeli jeftina voznja onda benzin. 

 

Imamo u Corsi D 2010 taj motor i ja nisam bas odusevljen. Ide bolje to stoji, ali je bucan i lepo trosi posebno ako se vozi malo brze. Te price od 3l su ok ako ide samo nizbrdo :) . Nama u Corsi prosecn otrosi izmedju 5 i 6l a na auto putu i vise. Malo manje trosi od Brava 1.9mjtd , i to se vidi u gradu gde Bravo trosi 7-9l. Da napomenem da je motor u odlicnom stanju i presao samo 160k km do sada. Medjutim na 130k km smo morali da radimo dizne jer su se zapusile i to je kostalo 500 eur tako da je sva potencijalna usteda na dizel otisla u vodu. Takodje servisi su nesto skuplji za ovaj motor jer je samo filter goriva oko 3.500 rsd.

 

Ovo je opis 1.3 gde je motor u super stanju a kod tih puntica starih 15 godina je stanje daleko gore. Pre jedno 2 godine sam trazio isto i odustao, sve su bile lesine, dobar auto retko ko prodaje.

 

Punto 1.2 je stvarno sirotinjska majka

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja