Jump to content

Moto Zajednica

V-Strom 1000 2014-2017 Tišina umesto klapa klapa

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Ko kaže da ima novu hiljadu a da mu se ne čuje korpa - ili je gluv ili laže :-D

Prva hiljada sa kojom sam išao u Mongoliju-na 18000 je klepetalo ko da je unutra sve odvrnuto ! 

Stavim novu... ona počne klepetati posle prvih 100km. 

Drugi Strom1000 novi... ista priča ! Uzeo ga sa 18000km - tutnji !!!

E nećeš više majci.... S obzirom da se Perica ne javlja na telefon, na poruke nekad odgovori nekad ne... Hvala doviđenja, sam ću.

 

Prvo da vidimo šta su to problemi ove korpe !

Spoljašni krug korpe nije u osi sa centrom !

Korpe su odlivene loše i nisu posle toga obrađene fabrički ! 

Što znači da se ne rotira krug-nego elipsa. Samim tim pravi velike udare na opruge i centralni zupčanik.

S obzirom da nije u centru-pomera i tacne u kojima leže opruge ! A tacna ima hoda po 2mm na svaku stranu. 

V agregat pravi udare na korpu, korpa elipsasta prenosi udare na tacne i pravi zvuk klapa klapa i VIBRACIJE !

 

Ima dosta ljudi koji remontuju korpe... ali savršeno je radi samo amerikanac. A Amerika daleko...

 

Spoljašnji krug-odlivak se obrađuje na strugu tako da dobije oblik kruga i da se poravnaju ose spoljašnjeg prečnika i centra.

Poliraju se krakovi, polira se mesto gde seda donja tacna. Rade se biksne za donju tacnu i punktuju se. Radi se sinter bronza ležaj i ubacuje na tesno u telo korpe. 

Donja tacna se fiksira za telo korpe, i mesto nasedanja se blago polira. 

Urezuju se navoji u mesta gde su bile nitne. Sklapa se korpa i punktuju se šrafovi.

Rezultat:

Vibracije nestale. 

Zvuk-NEMA KLAPA KLAPA ! Vrlo mala razlika u zvuku kad se stisne kvačilo. Ono što se čuje - čuju se minimalno opruge, što je u redu.

V-Strom radi kao elektro motor sada :na_glavi:

 

Ukoliko neko bude želeo da ima savršenu korpu nek se javi :Bandolero:

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
8 minutes ago, Alekre said:

Čudi me da nisu rešili korpu kroz dve generacije i jedno ažuriranje stare.

e to i jeste fenomen ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Cudi me da nisi popljuvao Suzuki... Sve korpe lose. Iz fabrike izaslo felericno. Ali nema veze, sa tim cemo da se zajebavamo i da prepravljamo i da pricamo kako Strom prede a ktm je sranje. Jbg. 

 

Sta su u ovlascenom servisu rekli ili uradili povodom toga?

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
6 minutes ago, PremieRacing said:

Cudi me da nisi popljuvao Suzuki... Sve korpe lose. Iz fabrike izaslo felericno. Ali nema veze, sa tim cemo da se zajebavamo i da prepravljamo i da pricamo kako Strom prede a ktm je sranje. Jbg. 

 

Sta su u ovlascenom servisu rekli ili uradili povodom toga?

Korpa ne Stromu NE MORA da se prepravlja. On ide tako, ali lupka. A KTM lupka - a ne može da se vozi, jer je sve nakaradno. 

Tebi ako se ne sviđa Suzuki a sviđa KTM - omašio si temu.

Sa Suzukijem sam obišao svet, a sa KTM-om servise. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Ko kaže da ima novu hiljadu a da mu se ne čuje korpa - ili je gluv ili laže :-D
Prva hiljada sa kojom sam išao u Mongoliju-na 18000 je klepetalo ko da je unutra sve odvrnuto ! 
Stavim novu... ona počne klepetati posle prvih 100km. 
Drugi Strom1000 novi... ista priča ! Uzeo ga sa 18000km - tutnji !!!
E nećeš više majci.... S obzirom da se Perica ne javlja na telefon, na poruke nekad odgovori nekad ne... Hvala doviđenja, sam ću.
 
Prvo da vidimo šta su to problemi ove korpe !
Spoljašni krug korpe nije u osi sa centrom !
Korpe su odlivene loše i nisu posle toga obrađene fabrički ! 
Što znači da se ne rotira krug-nego elipsa. Samim tim pravi velike udare na opruge i centralni zupčanik.
S obzirom da nije u centru-pomera i tacne u kojima leže opruge ! A tacna ima hoda po 2mm na svaku stranu. 
V agregat pravi udare na korpu, korpa elipsasta prenosi udare na tacne i pravi zvuk klapa klapa i VIBRACIJE !
 
Ima dosta ljudi koji remontuju korpe... ali savršeno je radi samo amerikanac. A Amerika daleko...
 
Spoljašnji krug-odlivak se obrađuje na strugu tako da dobije oblik kruga i da se poravnaju ose spoljašnjeg prečnika i centra.
Poliraju se krakovi, polira se mesto gde seda donja tacna. Rade se biksne za donju tacnu i punktuju se. Radi se sinter bronza ležaj i ubacuje na tesno u telo korpe. 
Donja tacna se fiksira za telo korpe, i mesto nasedanja se blago polira. 
Urezuju se navoji u mesta gde su bile nitne. Sklapa se korpa i punktuju se šrafovi.
Rezultat:
Vibracije nestale. 
Zvuk-NEMA KLAPA KLAPA ! Vrlo mala razlika u zvuku kad se stisne kvačilo. Ono što se čuje - čuju se minimalno opruge, što je u redu.
V-Strom radi kao elektro motor sada :na_glavi:
 
Ukoliko neko bude želeo da ima savršenu korpu nek se javi :Bandolero:
 
 
 
Koliko bi nas koštalo to zadovoljstvo?

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Zavisi šta tačno želiš i šta ti treba...

Mogu ja da je skinem, ili ti. Možeš uzeti sa novim dihtungom ili bez njega.

Sama korpa - ti pošalješ ja je uradim - 140eur

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
1 hour ago, PremieRacing said:

Cudi me da nisi popljuvao Suzuki... Sve korpe lose. Iz fabrike izaslo felericno. Ali nema veze, sa tim cemo da se zajebavamo i da prepravljamo i da pricamo kako Strom prede a ktm je sranje. Jbg. 

Evo ja cu da ga popljujem, zaista je nedopustivo da izadje felerican nov motor iz fabrike i kao sto Alekre rece, nije to od juce, opste je poznato da je stara hiljadarka muku mucila sa korpom.

 

Ono sto je dobro je cinjenica da taj kvar zaista nije skup za popraviti, ali, i dalje stoji da nije trebalo u tom stanju (iako je vozno) da napusti fabriku.

 

Brat ima malog stroma 650 xt, 2018. godiste i na njemu kvacilo i korpa rade savrseno, sto ne znaci da je svaki takav.

 

Treba biti objektivan i razmenjivati iskustva o svakom motoru, to i jeste, ili bi trebalo da bude poenta, svakog moto-foruma, a ne pljunuo sam kintu, pa da ne ispadnem magarac, branicu svoj izbor po svaku cenu, pa makar se raspao posle 10 000km. Neces ispasti magarac ako kazes istinu, samo ces pomoci nekom da se ne zajebe kao ti, a realno, bez iskustva i voznje u praksi se ni ne moze znati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 5 sati, nik_sa015 je napisao:

... 

Tebi ako se ne sviđa Suzuki a sviđa KTM - omašio si temu.

Sa Suzukijem sam obišao svet, a sa KTM-om servise. 

Ma jok, bio sam malo grub bez razloga pa si se uzjogunio. Nije mi to bila namera, sorry. 

Sad vozim Stromov agregat u Cagivi i prezadovoljan sam, ranije sam vozio velikog Adventure-a i bio sam prezadovoljan.

Jbg, usrala me dva besprekorna primerka valjda  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Evo i ja da se javim, vozio sam razne male i velike Stromove, iskustva pod dupetom ihaaaj, neke sam vozio nove, neke polovne, neke sa repariranom korpom, ali zadnji primerak je iz 2018-e,kupljen od istog dilera, Atile iz Horgoša, gde se i ti snabdevas ako se ne varam
Po tvom sam ili gluv ili lažem, možda i oba od toga, za svog Smora kažem da ruzniji motor nisam kupio i posedovao , prednji kraj bljak, retrovizori old school and da ne kazem praistorijski, zmigavci glomazni za onoliko čudovište, iako sljaste pasuju kao kokoski sise na oko, sedište tvrdo i žulja, za mojih 186 i 70ak kila ne odgovara kao na starom malom Smoru koje je bilo udobnije, mada je položaj sedenja drugačiji, ali zato kad zavrnem gas, zadovoljstvo i performanse koje pruža, oprašta mu se sve ostalo
Verujem da ćemo iduce sezone ukrstiti puteve i ustanoviti jer sam rastimovani Pinokio ili neki drugi lik iz bajke

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
22 minutes ago, saxi said:

Evo i ja da se javim, vozio sam razne male i velike Stromove, iskustva pod dupetom ihaaaj, neke sam vozio nove, neke polovne, neke sa repariranom korpom, ali zadnji primerak je iz 2018-e,kupljen od istog dilera, Atile iz Horgoša, gde se i ti snabdevas ako se ne varam emoji16.png
Po tvom sam ili gluv ili lažem, možda i oba od toga, za svog Smora kažem da ruzniji motor nisam kupio i posedovao , prednji kraj bljak, retrovizori old school and da ne kazem praistorijski, zmigavci glomazni za onoliko čudovište, iako sljaste pasuju kao kokoski sise na oko, sedište tvrdo i žulja, za mojih 186 i 70ak kila ne odgovara kao na starom malom Smoru koje je bilo udobnije, mada je položaj sedenja drugačiji, ali zato kad zavrnem gas, zadovoljstvo i performanse koje pruža, oprašta mu se sve ostalo emoji39.png
Verujem da ćemo iduce sezone ukrstiti puteve i ustanoviti jer sam rastimovani Pinokio ili neki drugi lik iz bajke emoji16.png

:jee3:

Atila je malo blesav, ali vrlo pošten i korektan. Dugo se znamo, i mogu ga samo hvaliti...

Strom 2018 - lično sam jedan čuo kako klepeće, ali doduše daleko tiše od 2016god. 

Možda tvoj još nije "proklepetao" :na_glavi:

Slažem se za retrovizore-ružni za medalju ! Ali su dobri tehnički... E zbog te njihove "lepote" sam ih i promenio i to danas !

 

IMG_7556.thumb.jpg.d07c4903bc4d5b1044c3aa11f2b276e7.jpg

 

IMG_7657.thumb.jpg.044dd91097a19f1b5837f648c3ed7b5b.jpg

 

A zmigavce - promeni stavi LED, manji su daleko lepši. Meni ovi fabrički ne smetaju.

Sedište-mislim da se nije menjalo ? Veruj mi ovo fabričko mi je FENOMENALNO.

 

Probaj u Turateku videti koliko je Kahedo, pa ako si za dodatni trošak-kupi, sigurno je odlično 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Gde si nabavio retrovizore? Ja imam neki trip da redovno imam bar tri seta retrovizora koje menjam iz dosade.

 

Inače, motorić je samo sredstvo za putovanje i upoznavanje novih sjajnih ljudi sakrivenih ispod heavy duty moto opreme. Strom, Tenere, GS, nije bitno samo neka bude zdravlja i dobrih okolnosti da se može priuštiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
1 minute ago, Alekre said:

Gde si nabavio retrovizore? Ja imam neki trip da redovno imam bar tri seta retrovizora koje menjam iz dosade.

 

Inače, motorić je samo sredstvo za putovanje i upoznavanje novih sjajnih ljudi sakrivenih ispod heavy duty moto opreme. Strom, Tenere, GS, nije bitno samo neka bude zdravlja i dobrih okolnosti da se može priuštiti. 

Retrovizori u Turateku. Bitno je i koji je motor - jer neces na svakom uspeti da putujes bez stresiranja :vstrom:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

@ Alekre

Rekao bih da su isti kao ovi od Alije, kupljeni za neku sića kintu i rade za sve pare, a slažem se da uz malo zahvata može da se uradi solidan face lifting i zamene i zmigavci kao što je na ovom starijem lepotanu urađeno, sve kinesko, radi odlično i bez zamerki a uzivo izgleda do jaja

 

08dbbe849c68b57375aea2e0eaba5d1f.jpg&key=a7ec69ddeada2dbc3878b9ea9fa5c3c6d16b51d176f8c3db6550afabc2fc77b0

 

c648baad8a1d7756b122c9ccd92c7ddb.jpg&key=a27b40d90161de91ce0019cc8d2e9f697ed38aa10b969212149ac7e4abafb0c3

 

@ Nik Krenuo sam da ga kupusam i podesim po svojim željama i potrebama, slikanja i jahanja u garaži dok me nadjem sunca i vremena Taman pitanje za tebe kako si popustio creva za volan jer sam ovo levo i uspeo ali ovo desno jok

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pusti korpu lamele, završi onaj putopis više

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
9 hours ago, saxi said:

@ Alekre

Rekao bih da su isti kao ovi od Alije, kupljeni za neku sića kintu i rade za sve pare, a slažem se da uz malo zahvata može da se uradi solidan face lifting i zamene i zmigavci kao što je na ovom starijem lepotanu urađeno, sve kinesko, radi odlično i bez zamerki a uzivo izgleda do jajaemoji108.png

 

08dbbe849c68b57375aea2e0eaba5d1f.jpg&key=a7ec69ddeada2dbc3878b9ea9fa5c3c6d16b51d176f8c3db6550afabc2fc77b0

 

c648baad8a1d7756b122c9ccd92c7ddb.jpg&key=a27b40d90161de91ce0019cc8d2e9f697ed38aa10b969212149ac7e4abafb0c3

 

@ Nik Krenuo sam da ga kupusam i podesim po svojim željama i potrebama, slikanja i jahanja u garaži dok me nadjem sunca i vremena emoji39.png Taman pitanje za tebe kako si popustio creva za volan jer sam ovo levo i uspeo ali ovo desno jok emoji848.png

 

 

 

 

nisam ih ni popustao, nema potrebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
43 minutes ago, Štef said:

Pusti korpu lamele, završi onaj putopis više emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 

Lupkanje mi je ubijalo inspiraciju ! :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Narucujemo ortaku lanac i lancanike za V Strom 1000 2014.

Na tri mesta tri razlicita podatka o broju linkova ??!!

112-116-120

Da li je neko menjao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja