Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem far od Tomos T15

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Kupujem niklovani far od Tomos T15. Dolazi u obzir i ako je hrom oštećen, potreban mi je za moj motor sa slike

 

 

DSC04323.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hm...ako misliš na komplet hromirani to će biti ljuta potraga. To je bilo na nekom specijal modelu, zaboravih kako se tačno zove. Prve 15tice su imale čak far sa kilometar satom, a one najnovije da ih tako nazovem...plastične sa hromiranom rozetnom. Obzirom da ti je motor u APN fazonu (neračunajući mašinu) pptraži far za njega, biće jednostavnije za naći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 58 minuta, pronto je napisao:

Hm...ako misliš na komplet hromirani to će biti ljuta potraga. To je bilo na nekom specijal modelu, zaboravih kako se tačno zove. Prve 15tice su imale čak far sa kilometar satom, a one najnovije da ih tako nazovem...plastične sa hromiranom rozetnom. Obzirom da ti je motor u APN fazonu (neračunajući mašinu) pptraži far za njega, biće jednostavnije za naći.

Običan far od APN a ne stoji lepo na ovom motoru (probao sam). A far sa kilometar satom su imale neke serije T15SL ako se ne varam, ali je far bio nešto drugačijeg oblika. 

 

Elektornik i neke serije T15 SLC su imale niklovani far. 

 

pre 10 minuta, štampar je napisao:

Обоћи ћу колегу који би то можда могао имати па ако има добијеш га.

Hvala unapred :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa taj Elektronik 50...to je taj T15 specijal...ili sprint ili sport. Verovatno je i na 90 bio isti, onaj što ima lampicu za dugo svetlo na kućištu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Viljuska na ovom apenu je od Petnaje. Kao i tocak. Tebi treba far od Elektronika 90. Jako tesko ces ga naci,a kad nadjes cena obicno bude paprena. Ja na mom imam ceo prednji deo od Sprinta. Iste vile kao od E90,a tocak je 16 sa velikom bremzom. Far imam crni,takav kakav tebi treba,ali nije na prodaju. Petnaja SL imala je takodje far metalni,crni,istog precnika,ali se kuciste ipak malo razlikuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, stari roker je napisao:

Viljuska na ovom apenu je od Petnaje. Kao i tocak. Tebi treba far od Elektronika 90. Jako tesko ces ga naci,a kad nadjes cena obicno bude paprena. Ja na mom imam ceo prednji deo od Sprinta. Iste vile kao od E90,a tocak je 16 sa velikom bremzom. Far imam crni,takav kakav tebi treba,ali nije na prodaju. Petnaja SL imala je takodje far metalni,crni,istog precnika,ali se kuciste ipak malo razlikuje.

Znam kako izgleda Sprint i znam da ko ima far od E90 ceni ga jako :) Videću ko će šta ponuditi pa ću se odlučiti. Ako baš budem morao pazariću od E90, samo mi taj detalj nedostaje da mi motor izgleda onako kako sam želeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Teško da će neko to da ponudi. I ovako ima malo E 90 koji se uopšte voze, a retko ko to i ima. Još pre 30 - tak godina cena polovnog je bila oko 100 maraka,. a ne sećam se kad sam video u oglasima da neko prodaje. Trenutno imaš na kupindu jedan crni od T 15 za 3500 dinara. 

  Ja sam uzeo jedan ( pre 30 - tak god ), doduše nisam ga platio već sam menjao - dao neke druge delove za njega, ali ga ne prodajem, sve se nadam da ću da naletim negde na neki E 90 pa da ga sredim za sebe. A evo kako izgleda ( CEV original ) :

 

IMG_1883.JPG

IMG_1884.JPG

IMG_1885.JPG

IMG_1886.JPG

IMG_1887.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Da neko ne prokomentarise ponovo sa sam "zlurad", meni Lale ta j far lici velicinom na  traktorski ( iMT ) zbog tih naknadnih umetaka sa strane za prikljucenje na viljusku, sam osto je niklovan. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre sat vremena, Branko je napisao:

Da neko ne prokomentarise ponovo sa sam "zlurad", meni Lale ta j far lici velicinom na  traktorski ( iMT ) zbog tih naknadnih umetaka sa strane za prikljucenje na viljusku, sam osto je niklovan. :stabre:

Liči, ali nije - original je ( CEV Italy ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 12 minuta, štampar je napisao:
-tomos-t15-far_slika_XL_79513397.jpg
WWW.KUPINDO.COM

tomos t15 far saturnus far za tomos t15,oštećenje ima na rozetni fara,pogledati slike.

 

Мислиш на овај?

 

Taj, bio 3600, danas spuštena cena na 3240 ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 5 minuta, drumskalisica je napisao:

Liči, ali nije - original je ( CEV Italy ).

 

Nisam mislio da je traktorski, vec mi lici na traktorski precnikom-velicinom, a vidio sam da ima original utikac ozada. Mozda bi mogao djecko napraviti far za APN od traktorskog? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, Branko je napisao:

 

Nisam mislio da je traktorski, vec mi lici na traktorski precnikom-velicinom, a vidio sam da ima original utikac ozada. Mozda bi mogao djecko napraviti far za APN od traktorskog? :)

Nije mi fora da napravim far od traktora. Razumem se dosta u Tomosove model, ima moj očuh na njegovom APN u prednje vile od E90 i far ali i ja žeim na mom. Postavio sam oglas za slučaj da neko ima po razumnoj ceni.

 

Inače, evo jnekih radova mog očuha da malo zagolica maštu:

cros7.thumb.jpg.5889cca4354c28f0bf0e17b5297c12b3.jpg

 

sad.thumb.jpg.f00d0eff4fb912eb67f46daed4cf3c6d.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma sve se može kad se hoće. Može i onaj od T 15 i neki traktorski da  se nikluje, samo tu onda dolazi pitanje isplativosti, jer jedna stvar je kad neko sređuje neki oldtajmer ( a E 90 već upada u tu grupu ), pa mu trebaju originalni delovi, a druga stvar je kad neko pravi neku preradu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 5 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Nije mi fora da napravim far od traktora. Razumem se dosta u Tomosove model, ima moj očuh na njegovom APN u prednje vile od E90 i far ali i ja žeim na mom. Postavio sam oglas za slučaj da neko ima po razumnoj ceni.

 

Posto ne znam sta je nekome razumna cijena predlozio sam soluciju zamjenskog fara. Zamjenski far je i far od T15 na APN. ;) U svakom slucaju i ja volim kad nesto sebi radim da je to sve po PS ili oridzidji. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, Branko je napisao:

 

Posto ne znam sta je nekome razumna cijena predlozio sam soluciju zamjenskog fara. Zamjenski far je i far od T15 na APN. ;) U svakom slucaju i ja volim kad nesto sebi radim da je to sve po PS ili oridzidji. :takoje:

Ceo motor sam sredio skoro do detalja, i sad hoću da ga finiširam. Ostalo mi je da promenim one niklovane navlake(štitnike) na prednjoj viljušci i da ispoliram još neke delove i promenim prednju felnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kad vec pricamo o Tomosu i preradama, ja sam imao 80-tih APN 6 koji je isao cca110km/h. Oni koji nisu vjerovali da moze APN toliko ici uvjerili su se, ali osjetivsi to po dzepu. :jee:Jedan drugar ne vjerujuci da moze toliko ici uzeo da proba i nakon dugog cekanja da se vrati ( vec sam mislio da se negdje skrsio ) dolazi i kaze: Jebo te tvoj motor?! :staa2: Ja u cudu pitam sta je bilo gdje se zadrzao, a on prica da ga je uhvatila policija u radar pri 80km/h, a bio u 4-toj brzini, posto je bio APN-ac sa 5 brzina. Morao platiti kaznu za prekoracenje brzine od 20km/h i sto je naj gore nije imao kod sebe novac, pa mu je policija zadrzala motor dok ne donese novac ( on isao pjese do kuce ) i plati kaznu. :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 8 minuta, Branko je napisao:

Kad vec pricamo o Tomosu i preradama, ja sam imao 80-tih APN 6 koji je isao cca110km/h. Oni koji nisu vjerovali da moze APN toliko ici uvjerili su se, ali osjetivsi to po dzepu. :jee:Jedan drugar ne vjerujuci da moze toliko ici uzeo da proba i nakon dugog cekanja da se vrati ( vec sam mislio da se negdje skrsio ) dolazi i kaze: Jebo te tvoj motor?! :staa2: Ja u cudu pitam sta je bilo gdje se zadrzao, a on prica da ga je uhvatila policija u radar pri 80km/h, a bio u 4-toj brzini, posto je bio APN-ac sa 5 brzina. Morao platiti kaznu za prekoracenje brzine od 20km/h i sto je naj gore nije imao kod sebe novac, pa mu je policija zadrzala motor dok ne donese novac ( on isao pjese do kuce ) i plati kaznu. :lol3:

Ja sam moj doradio da ide 95 Km/h, ali da ne troši puno i da traje malo duže. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Ja sam moj doradio da ide 95 Km/h, ali da ne troši puno i da traje malo duže. 
I generlka svakog meseca.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Mozda sada sa ovim djelovima koji su na trzistu. Ja sam moj APN uradio sa originalnim dijelovima u ono vrijeme  ( 80-te ) i nisam imao problema sem redovnog odrzavanja. Doduse nisam ga tjerao do iznemoglosti, vec samo kad je trebalo da nekoga uozbiljim sa T15 ili E90.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, brdy je napisao:

I generlka svakog meseca.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

Nisi u pravuNS, vozim ga već dve godine i prešao sam oko 10.000 km. Vozim ga svakodnevno. Ove zime ću ga generalisati ali delove koje ugrađujem su veoma kvalitetni. Recimo delovi za generalnu (klip,klipnjača, ležajevi na radilici i semerinzi) me izađe oko 10.000 din. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja