Jump to content

Moto Zajednica

Polovni koferi

Recommended Posts

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Pozdrav,

Jel znate gde se mogu naći najpovoljnije polovni veliki koferi za motore i maxi skutere?
Tipa Givi Maxia, K53 itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Našao sam kod ovoga u Ruzveltovoj kod zire i uzeo Givi Simply 45 za 70 evra sa nosačem. Hvala svakako :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@FFBikerSar

 

Topcase Made in PRC. Za te novce "dobra", ali povedi racuna da nakon nekog vremena ispadaju osovinice sarki, bravica ( zakacka ) dobije lufta i cupaju se sarafici koji drze vezice poklopca. Srafice sam stavio deblje posto su originalni vemoa mali i tanki. Nakon par godina pukne ploca sa jedne od strana ( kod mene desne ) gdje se uglavljuje-kaci kaseta. ;)

 

s-l1600.jpg

 

1465315.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Hvala na informaciji. Probacu kad prodje sezona da skinem topcase i plocu sa nosaca, i kada je ploca okrenuta naopacke u profil nalijem zamjesanog dvokomponentnog ljepila/epoksi smole. U mene je doduse i opterecenje na topcase od vjetra nesto manje jer imam povelik vizir sprijeda. A slican problem sa vezicama imao sam i sa original BMW koferima, kod njih vezice ne drze sarafici vec plasticne zakacke koje se lome.

 

Inace sam ovu istu topcase vidjao da prodaju i pod drugim brendovima, mnoooogo skuplje, ali sve ostalo potpuno isto - i podlozna ploca, i sarafi, i nacin kacenja za podloznu plocu - sa sarafom mjesto na "patent", i bravica (koja ne "klikne" kao na skupljim vec se mora zakljucati kljucem).

 

A toliko je jeftino dosla da se mogu dobiti maltene tri za cijenu jedne "Givi" i slicno. Pa neka i krace traje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ja sam baš tražio isključivo givi kofer, jer sam znao da nema greške sa njima. A inače ima u oglasima kod nas da se kupe kineski koferi od 50+ litara za 5000 din. Deluje mi da su slični kao ovaj što ai uzeo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ja sam prije ove kineske imao prethodni model Moto-Detail od Louisa, koje su vrlo kvalitetno radjene (a znacajno jeftinije i od Givi i od Hepco & Becker modela), ali sam se odlucio zamjeniti je jer je bila premala - nisu mogle stati 2 kacige. U ovu sada mogu

10029200_740_FR01_13.JPG

 

https://www.louis.eu/artikel/moto-detail-top-box-inclusive-mounting-plate-48-litres/10029200

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja imam Givi Maxiu kao top case i kineske ( one klasicne sto prodaje kolega Laky) kao bocne kofere.

 

Naravno da je kako dupe i oko ali meni vrsi posao posto bocne koristim par puta u godini. Top case je stalno na motoru i tu bih uvek uzeo neki markirani jer to stalno skace na repu i bilo je slucajeva da su otpadalli i markirani, tako da se nebi zezao sa time.

 

p.s . Drugaru je ostao posle prodaje motora Givi Maxia, doduse malo starije generacije ali koliko se secam u dobrom stanju, ispravan ( motor je bio kod mene pre 3 godine). Ako nekog zanima mogu da ga pitam da li je prodat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
On 4/11/2019 at 8:24 AM, lemy said:

Ja imam Givi Maxiu kao top case i kineske ( one klasicne sto prodaje kolega Laky) kao bocne kofere.

 

Naravno da je kako dupe i oko ali meni vrsi posao posto bocne koristim par puta u godini. Top case je stalno na motoru i tu bih uvek uzeo neki markirani jer to stalno skace na repu i bilo je slucajeva da su otpadalli i markirani, tako da se nebi zezao sa time.

 

p.s . Drugaru je ostao posle prodaje motora Givi Maxia, doduse malo starije generacije ali koliko se secam u dobrom stanju, ispravan ( motor je bio kod mene pre 3 godine). Ako nekog zanima mogu da ga pitam da li je prodat.

Pitaj pa mi javi:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pitao, jos je kod njega. Ako te bude interesovalo javi se da ti posaljem slike i njegov kontakt. Kofer je u BG u Resniku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja