Jump to content

Moto Zajednica

Krug do Italije i nazad 2019

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Svi prave planove pa i mi. Malo ali odabrano drustvo sa vec nekim solidnim druzenjem po raznoraznim putevima a opet ipak nedovoljno iskusni u putovanjima po evropskim destinacijama se spremilo da osmog juna napravi jednu nadam se lepo turu do Italije. Za sad smo okvirno se dogovorili ovako kako sam postavio slike koje ce se nadam se videti. E sad, ovo je okvirno i jos nerazradjena tura ali bi nam svaka sugestija dobro dosla. Samo Vas molim pisite sa sto vise konkretnijih detalja jer ce nam tako biti lakse da neki savet primenimo u praksi. Trebalo bi da za sad kako je dogovoreno na taj put krenu cetiri para i jedan singl drugar. Ako je bitno , motori su KTM 1190, Strom 1000, Varadero1000, BMW 850Gs i BMW R1150 rt. Normalno ograniceni sa vremenom od 9 dana odnosno dva vikenda i dani izmedju. Ovu ili slicnu turu sam vec planirao mnogo puta ali kao po obicaju uvek se nesto desavalo da nisam ja a ni drustvo mogli da sprovedemo u delo. Valjda cemo sad biti bolje srece.

20181129_155954.jpg

20181130_193133.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ako mogu jednu konceptualnu sugestiju: idi autoputem i uštedi 1 ili 2 dana više za Milano ili Veneciju. Tako u danu dobaciš do Italije. Na Bled možeš kroz Bosnu za vikend ili produženi vikend. Ako hoćeš na jezera, imaš Lago di garda i Como koji se mogu uklopiti sa nekim prevojima.

Smeštaj predlažem pored Venecije, bilo koji turistički gradić, pogotovo ako nije na duže. Milano ima saobraćajni kolaps non stop i vrlo je neprijatno da se vozi po vrućini jer se uglavnom stoji. Verovatno će u junu slično biti svuda na primorju.

Pogledaj kartu Alpskih prevoja koja postoji već na forumu i pokušaj više da ih uklopiš. Naravno, to je teško ako si samo u prolazu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Slažem se. Zato kroz Ita idite magistralom, mada se tamo lako zaglaviš i u malom gradu ili pogrešiš izlaz na kružnom toku, eventualno Zagreb - Rijeka starim putem, ali do Zagreba...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bio sam u Dolomitima nekoliko puta, sto ciljano, sto u kombinaciji sa drugim mestima.

Slazem se da treba ici barem u jednom pravcu autoputem i da ne treba trositi dane od Italije u Bosni (tu mozete vikendom). Niko ne voli autoput, ali je na ovakvim putovanjima obavezan, jer prosto niko nema neogranicen broj dana.  Koliko vidim, od Stelvia kroz citave Dolomite za jedan dan...a po meni bi na ovom putovanju tu trebalo provesti najveci broj dana. Imate prelepa jezera, gde mozete da nocite. Ima gomila  kampova sa bungalovima i tu vam je najjeftinije nocenje, motori na sigurnom, a mozete i da pripremite hranu. A mozda se i okupate. 

Veneciju mozete posetiti jedan dan, sa nocenjem u Mestre (na kopnu). Milano bi potpuno izbacio, osim ako bas nemate neku posebnu zelju da ga posetite...veliki gradovi i motori se uopste ne slazu. Od Milana prema Sloveniji bi proveo barem par dana. Po meni je to biser ovog putovanja.

Kroz Italiju, od ulaska, nemojte magistralom koja je paralelna sa autoputem, jednom sam pokusao i uzas...kolone i ogranicenja, a vozis kroz naselja. Jedino severnije, ali si tada vec u planini, kuda bi se vracali.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Ideja o izbegavanju velikih gradova ima smisla ali bas zbog toga sam i postavio ovu temu jer mislim da pre januara ne treba da bukiramo smestaj , sto bih voleo jer iz iskustva a i u nasim godinama volim da me na kraju dana ceka krevet u kombinaciji sa tusem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kada sam pocinjao da putujem motorom, trudio sam se da rezervisem smestaj unapred...to je bila kao neka vrsta sigurnosti. Poslednjih godina, to ne radim, jer je to pocelo da me zamara...da me obavezuje da stignem negde...Sada uglavnom preko booking aplikacije sa telefona rezervisemo smestaj u toku dana za uvece, eventualno dan ranije. I to radi fenomenalno, cesto se uhvati i neki last minute, pa za jeftiniju cenu ubodes neki super smestaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

I ja bih izbacio Milano, obisao bih recimo Veneciju ako niste bili, a najvise bih vremena proveo na jezeru Lago di Garda i u Alpima.
Bormio ili Livigno su odlična baza za obilazak okolnih prevoja kao Stelvio, Gavia, Mortirolo, Bernina itd. ima toga na pretek.
Livigno je dobar i zbog jeftinog goriva i akciznih proizvoda (imaju izvesnu poresku autonomiju koja datira od pamtiveka recimo dizel je oko 90 centi bio pre godinu dana) mada to nije primarno ali da napomenem.

A motorcikle, bicikle i ostale cikle u okolini mozes da vozas do besvesti i nema šanse da ti dosadi jer su predeli neopisivi.
I Sloveniji bi dao veću minutažu jer ima šta da se vidi, obiđe isplaninari itd.
Opet ovo je iz mog ugla, ja volim planine i prirodu, ako ste u tom fazonu nema greške sa ovom rutom.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Kako vidim najvise ima pobornika izbacivanja velikih gradova ali smo hteli malo i njih da zakacimo jer su samo neki od nas videli gradove po Italiji. Znam da u tom jednom danu ne moze skoro nista da se vidi ali smo mislili barem centar da obidjemo koliko toliko. Svejedno razmislicemo o svim opcijama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako ste već rešili da idete u Milano, nemojte u grad motorima! Gužva, vrućina, zone u koje ne sme da se ulazi (možda vam stigne i razglednica na adresu...u šta nisam siguran 100%), prtljag, kacige...i sl.

Preporučujem da se smestite negde na obodu grada ili u nekom mestu u blizini koje je sa gradom vezano železnicom. Vozova tamo koliko hoćeš, mada se naravno raspitajte. Kartu ćete platiti koliko i čorbu...možda i manje, a o puno toga nećete razmišljati. E da..obavezno poništavanje karte pre ulaska u voz (biće vam objašnjeno ako se za to odlučite). Uz štajgu u Milanu je i metro stanica. Plaća se praktično ufur u podzemlje i dokle god ste dole i menjate linije ništa drugo ne plaćate. Ja sam bio davno doduše i tad je karta bila 1€, nije to moglo mnogo da poskupi. Ima par linija, bistrom čoveku bude brzo jasno kako to funkcioniše. Završite krug i vozom nazad...ko gospoda, da ne kažem sinjori.

Sumnjam da će tako više da košta nego motorima.

Ako ste pa rešili da prodjete kroz Milano motorima i usput vidite šta vas interesuje, pozdravljam. Kao da ništa nisam rek'o.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ne kažem da nisi u pravu ali ne znam gde motorima u Italiji nije dozvoljeno :)
Do juna će možda i meni da stigne razglednica za ovu godinu pa javljam... Meni je najveći problem da zapamtim gde sam parkirao i da ga posle nađem i da ga nisu ogrebali u međuvremenu jer su u pitanju hiljade i hiljade svega na 2 točka...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black
Pre 3 sati, DjoleLO je napisao:

Gde je najbolje i najbezbednije nociti u HR ako se ide Jadranskom magistralom?

Ja ove god obisao celu Jadransku magistralu sve do Trsta i imali smo nekoliko nocenju u HR, u principu bitno je da smestaj ima privatni parking (dvoriste)  i necete imati nikakvih problema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 3 minuta, zlaya je napisao:

Ja ove god obisao celu Jadransku magistralu sve do Trsta i imali smo nekoliko nocenju u HR, u principu bitno je da smestaj ima privatni parking (dvoriste)  i necete imati nikakvih problema!

Hvala na info. Verovatno bih samo jedno nocenje u HR, a posle negde u Sloveniji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Milance 067 @

Razmislite o opciji Bgd-Podgorica-Skadar-Drac o onda trajektom ( nocnim) do Barija i vec ste u Italiji a posle po volji.Od Barije severnije ima puno nacionalnih parkova, lokalnih puteva i naravno gradova.  Pa lepo napravite turu, Bari, Napulj, Rim , Firenca, Venecija i onda nazad Jadranskom magistralom, ili bar delom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja sam sa BJB ekipom bio na Sardiniji ove godine u maju. Ukupno 17 dana na motoru. Posle 1 veceri u  Veroni i nepunih 48h u Firenci supruga i ja smo shvatili da smo se debelo zajebali (i mi smo imali takav isti pristup: "videcemo bar nesto za par sati"), i da za sve te cuvene gradove i gradice treba mnogo, mnogo vise vremena, i da nismo videli ni delic onoga sta ima da se vidi.

Pogledajte malo mapu severne Italije i shvaticete da su sve cuveniji od cuvenijih: Torino, Milano, Djenova, Pjacenca, Kremona, Verona, Vicenca, Padova, Venecija, Bolonja, Firenca, Piza... Na koji grad baciti pogled, a koji preskociti? A? Zato nemojte napraviti dve neuspesne polovine jedne ture, nego se koncetrisite da provedete sto vise vremena  po Dolomitima pa sve tamo negde do Stelvia. Tamo ima toliko puteva da tesko da necete moci osmisliti kruznu turu. Ili pak se skoncentrisite na turisticki obilazak gradova. Moj predlog je autoputem na Kranjsku Goru, dolinom reke Soce, pa kroz Dolomite kuda vam volja. Jos jedna preporuka: Izmedju mesta Cortina d`Ampezzo i Canazei-a ima 9 prevoja :jee1: 

Nisam video koliko km dnevno planirate kroz Dolomite, ali moj drug Milan koji ima oko 200.000 km predjenih motorom me ubedjuje da tuda je teeeesko nekad nabiti i 200 (naravno zavisi da li volite "kozje staze" kao on ili magistralne puteve   :lol:  ).

Na Pirinejima prosle godine (govorim o voznjama "Avantura 2017-Pirineji i "Avantura 2018-Sardinija") na sestorica smo uz manijacku voznju od po otprilike 9h dnevno uspeli da za 7 dana predjiemo 2500 km. Svi smo bili BEZ saputnika. Zamisli da vozis NAVAK 9 sati dnevno.  A ja ocekivao turisticku voznju :lol:

Hocu da kazem da su sa saputnicama motori mnogo tezi, samim tim i voznja je nuzno sporija. Nemojte postaviti sebi preambiciozne planove vezane za dnevnu kilometrazu. Premoricete se, i presesce vam put. Dakle, ili obilazite gradove, ili idite u planine. DO, i u povratu OD Ljubljane koristite autoput. Ko ga ne voli, neka stegne zube za opste dobro.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Plasim se i ja tih kilometraza dnevnih jer ne poznajemo puteve i gradove. Ja zato i jesam bio da se neki delovi puta idu autoputem jer smo ipak ograniceni vremenom ali kao sto sam rekao par ljudi iz ekipe nije za to pa cemo videti. Napravicemo neki kompromis ako bude srece. Dobro je sto smo svi tolerantni ali sami znate da nije bas lako uklopiti pet naravi,zelja,mogucnosti.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Da se prikljucim i ja ko LAKI, posto smo oba dvoje vozili Avanturu 2018-Sardinija.

Za razliku od Lakija, ja sam imao drugaciji plan (sto iznudjen sto prakticnije) i vracao se kroz Juznu Italiju. Severnu sam vec vidjao pa dao sam akcent na Juznu.

Lepo kaze Laki, bolje jedna dobra nego dve polovicne ture!!! Ili turisticko posecivanje gradova ili voznja kroz planine. Nema i jare i pare.

DO Italije samo autoputem. I posto si iz KG mozes to u jednom danu da sprzis i stignes gde pocinje zabava. I jos jedan dan nazad. Znaci ostaju ti 7 dana neprekidne zabave. E sada kakva zabava zavisi od vas, grad ili planina. Za grad bar po 2 dana da bi mogao da kazes da si video nesto. Iako Milano osim katedralu, meni je PIH. Ima drugih mnogo zanimljivijih gradova i jezera. Verona, Venacija, Mantova, Cremona. Svi ti gradovi su puno zanimljiviji od Milano. I ovo su gradovi blizu Milana. I dovoljno je toliko. Jer ako se ide prema Genova, Firenca i Piza ... e onda nece vam stici ni 19dana.

Jezera, uf, Como ili Lago? ... svako od njih trazi bar 2 dana da se obidje. Po meni oni mogu lakse da se ukombinuju sa planinom. Narocito Lago Di Garda koji je u tom reonu Verona-Stelvio.

Slovenija? ... Nisam bio, ali posto je mnogo blize, ostavio bih je za neku sledecu turu. Ko na primer za Uskrs. Tada valjda ima se neki produzeni vikend od 4 dana, pa moze da se "trkne" i provoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Da napomenem jos nesto u vezi gradova...

Tamo negde 2006-7 smo pravili kruznu turu preko Italije i Grcke (na forumu putopis "Pun krug"), i zeleli smo da obidjemo neke od gradova. To smo radili tako sto npr. danas vozimo do predvece do nekog grada, smestimo se pa sutra razgledamo taj grad u civilnoj garderobi citav dan, uvece nocimo opet na istom mestu pa tek sutradan nastavimo. 

Varijanta gde kasno popodne dodjes u neki grad, a ujutru u neko doba kreces dalje, ne nudi bog zna kakve mogucnosti za obilazak, osim sto si se izmrcvario sa ulaskom i izlaskom iz velikog grada.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 36 minuta, doktor je napisao:

Da napomenem jos nesto u vezi gradova...

Tamo negde 2006-7 smo pravili kruznu turu preko Italije i Grcke (na forumu putopis "Pun krug"), i zeleli smo da obidjemo neke od gradova. To smo radili tako sto npr. danas vozimo do predvece do nekog grada, smestimo se pa sutra razgledamo taj grad u civilnoj garderobi citav dan, uvece nocimo opet na istom mestu pa tek sutradan nastavimo. 

Varijanta gde kasno popodne dodjes u neki grad, a ujutru u neko doba kreces dalje, ne nudi bog zna kakve mogucnosti za obilazak, osim sto si se izmrcvario sa ulaskom i izlaskom iz velikog grada.

To je to sto sam i hteo da kazem, 2 dana. Sve ostalo je jurnjava i samo da se kaze da su bili, a nisu videli nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
pre 44 minuta, Tedybear je napisao:

Dan 8. Stelvio - Bled.....za jedan dan kroz centar in najlepši deo čitavog putovanja  - Dolomite???

 

Pa ja sam ovo i napisao da bih cuo vasa znanja i predloge. Rekao sam vec da nismo isli na tu stranu. Pa samim tim i neznamo o tim putevima takoreci nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 271 postova
  • Lokacija: Beograd

Druze kad se zabijes na serpentine, kad ozbiljno opadne prosecna brzina, pa tankovanje, pa fotka ovde fotka onde , kafa tih 410 km Stelvio - Bled se vremenski oduzi na oooohhoo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja