Jump to content

Moto Zajednica

Zamena uljne pumpe- 50cc 2t

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Sipam Motorex Scooter 2T, polu-sintetiku ,mnogo je tecnije od npr 10w40, ali ne vidim da je negde naznacen viskozitet.

Da li postoji neki drugi nacin da vidim da li ulje dolazi do motora, osim da skinem crevo sa karburatora(koje ide od uljne pumpe), upalim skuter, i sacekam da "kapne" ulje iz creva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Sipam Motorex Scooter 2T, polu-sintetiku ,mnogo je tecnije od npr 10w40, ali ne vidim da je negde naznacen viskozitet.
Da li postoji neki drugi nacin da vidim da li ulje dolazi do motora, osim da skinem crevo sa karburatora(koje ide od uljne pumpe), upalim skuter, i sacekam da "kapne" ulje iz creva?
Моторекс је добро уље, не дими и дискретан у мирису, а око провере тако је најлакше.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 28.11.2018. at 7:54, Krokodilo je napisao:

И још нешто, кад убациш нову пумпу и њу треба да луфтираш, ако уопште има шраф за испуштање ваздуха. Има неки тип пумпе коме(КАО) не треба испуштање ваздуха, ја у то не верујем и кад мењам обавезно изаберем ону са шрафом за луфт.

DJ - MP
 

Danas mi je napuklo crevo ulja na mestu na kom se hvata šelnom na kanticu sa uljem i spalo je dole. Ulje je svo iscurelo srećom dok je skuter 50 cm longija - minareli stojao. 

Kupio sam silikonsko crevo koje ću sutra da zamenim. Mislim da mi je u crevu ostalo makar nešto  ulja jer jer kad je spalo taj luk koji je savijen ka gore je tako ostao da stoji pa senadam da je ostalo nešto ulja u crevu. 

Moj plan je da montiram novo crevo i pustim da se napuni uljem slobodnim padom pa da ga onda navučem na pumpu. Nadam se da tako neću morati ništa da radim oko luftiranja pumpe. 

Nemam pojma ni kako izgleda pumpa ni da li može da se luftira. Šta ako mi je staro crevo bez ulja da li je onda ovaj postupak dobar. Da li uopšte je potrebno luftiranje i kako se to radi na 2t minareli kinezu. Šta ako mi je ostalo ulja pa ga pumpa gura pa naiđe vazduh. Da li ulje koje posle treba da naiđe može biti povučeno kako treba i da dalje bude sve uredu 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

izluftirao sam uljnu pumpu od vazduha,krenulo  ulje na šraf i vidim da u novom providnom crenu nemam ni malo vazduha.

Pumpa pre spadanja creva je normalno radila.Skinuo sam malo crevce sa karburatora kojem ide ulje iz uljne pumpe i gledao dok motor radi par sekundi na leru da li ide ulje,Ulje samo nije išlo osim kad sam malo pipnuo crevom krpu koju sam stavio ispod.Izišla je jedna mala kap ,onda 2-3 sekunde ništa i opet pipnem krpu i opet mala kapljica.

Da li sam možda trebao malo turirati motor da bi bio siguran da uopšte ide ulje i da li neko zna koji je unztrašnji i spoljni prečnik tog creva.Da li može i deblje sa spoljne strane zbog navlačenja na uljnu pumpu.Može li se promeniti to malo crevo bez skidanja pumpe na 2t 50ccm minarali kinezu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Као мала помоч: Пумпе које немају шраф за испуст ваздуха, упалити мотор(1% уље у гориву) а на танко црево за довод уља у карбуратор празан шприц од 2 кубика/ натегнут. После веома кратог времена извуче ваздух и потегне уље кроз црево што се одмах примети пуњењем шприца. Макнете шприц и вретите цревце на сисицу карбуратора.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
izluftirao sam uljnu pumpu od vazduha,krenulo  ulje na šraf i vidim da u novom providnom crenu nemam ni malo vazduha.
Pumpa pre spadanja creva je normalno radila.Skinuo sam malo crevce sa karburatora kojem ide ulje iz uljne pumpe i gledao dok motor radi par sekundi na leru da li ide ulje,Ulje samo nije išlo osim kad sam malo pipnuo crevom krpu koju sam stavio ispod.Izišla je jedna mala kap ,onda 2-3 sekunde ništa i opet pipnem krpu i opet mala kapljica.
Da li sam možda trebao malo turirati motor da bi bio siguran da uopšte ide ulje i da li neko zna koji je unztrašnji i spoljni prečnik tog creva.Da li može i deblje sa spoljne strane zbog navlačenja na uljnu pumpu.Može li se promeniti to malo crevo bez skidanja pumpe na 2t 50ccm minarali kinezu
Нормално је да при леру пумпа меша 1% а на великим обртајима и до 5 - 6%. Ако је уље врхунско и ако постоји могучност штеловања ја пумпу штелам да на леру практично буде 0%, а на велики обртај 3%.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja