Jump to content

Moto Zajednica

Zamena uljne pumpe- 50cc 2t

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Potreban mi je savet/predlog za majstora u BG-u koji bi mogao da mi zameni uljnu pumpu na kinezu.

Vecina majstora ih izbegava (donekle normalno), a meni se iskreno ne isplati da kupujem radapciger, pa da sam menjam uljnu pumpu.

Nisam neki davez koji trazi dozivotnu garanciju za rad i sl. ;)

 

 

@admin

Nisam siguran da li je pravo mesto za temu, ako nije-sorry :neznam:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Potreban mi je savet/predlog za majstora u BG-u koji bi mogao da mi zameni uljnu pumpu na kinezu.
Vecina majstora ih izbegava (donekle normalno), a meni se iskreno ne isplati da kupujem radapciger, pa da sam menjam uljnu pumpu.
Nisam neki davez koji trazi dozivotnu garanciju za rad i sl.
 
 
@admin
Nisam siguran da li je pravo mesto za temu, ako nije-sorry :neznam:
 
Ако је 2Т то је такав П Дим, што би требао да пробаш сам за инат мајсторима:)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Sam ga "odrzavam" vec tri godine, ali uljna pumpa je iza magneta, a da bi njega skinuo treba mi udarna srafilica(nemam) i radapciger(isto nemam)

A sama zamena je dva stafa i sajlica sa gasa, video sam na novoj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Sam ga "odrzavam" vec tri godine, ali uljna pumpa je iza magneta, a da bi njega skinuo treba mi udarna srafilica(nemam) i radapciger(isto nemam)
A sama zamena je dva stafa i sajlica sa gasa, video sam na novoj
Кад веч сам одржаваш иди на дребонг нек ти ураде радапцигер. А није баш "два шрафа" али врло је логично ако имаш "кликер за одржавање". А откуд си сигуран да је пумпа у питању?

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Pumpa radi, ali curi ulje iz nje (vec vise od godinu  dana :jee:) a dosadilo mi vise da "obelezavam teritoriju".

A ima da se nadju radapcigeri bas za njih, ali ne vidim da ce mi trebati ikad vise(uz mnogo srece i vere, jer ipak to su kinezi), pa mi nije bas isplativo .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Nije meni problem da odvrnem maticu na magneta (blokiram nekako sa strane varijatora i odvrnem kontra) nego je problem da "svucem" magnet koji je preko namotaja.

A alata nikad dosta :takoje:, ali bih da to ipak odradi neko ko je to radio X puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Nije meni problem da odvrnem maticu na magneta (blokiram nekako sa strane varijatora i odvrnem kontra) nego je problem da "svucem" magnet koji je preko namotaja.
A alata nikad dosta :takoje:, ali bih da to ipak odradi neko ko je to radio X puta.
Блокирање са стране варијатора је сасвим погрешно.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Slazem se, ali resi problem :)

Takodje kad menjam rolnice, srafcigerom blokiram zupcanik, znam da ne treba tako ali resi problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Hvala ti zaista puno za sliku :care::sampion:

Ako bih uspeo da pridjem sa strane i odvrnem dva srafa sto je drze sa bocne strane, da li bi mogao da je ubacim sa te strane.

Zupcanik na samom kraju pumpe, sto je ispod radilice na slici, sta njega pokrece? Jer ne vidim da ima kais, a ni drugi zupcanik  koji njega pokrece?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Hvala ti zaista puno za sliku :care::sampion:
Ako bih uspeo da pridjem sa strane i odvrnem dva srafa sto je drze sa bocne strane, da li bi mogao da je ubacim sa te strane.
Zupcanik na samom kraju pumpe, sto je ispod radilice na slici, sta njega pokrece? Jer ne vidim da ima kais, a ni drugi zupcanik  koji njega pokrece?
Зупчаник од пластике је на самој радилици на којој има рупу и кајлу, пре њега и после њега има зегер осигурање, иначе пумпу можеш да извучеш са предње стране поред цилиндра а уједно и да провериш дали је главно црево за доток од резервара до пумпе поцепано или пумпа стварно цури.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Mozda je ovo gornje crevo sto ide do karb-a, jer sam menjao ovo donje sto ide od posude za ulje.

Hvala jos jednom za sliku  :takoje:, ukoliko ne nadjem nekog majstora u narednom periodu, verovatno cu sam pokusati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Ne znam koji je sraf za luftiranje, ali ako dodjem dotle, zamenicu celu pumpu jer sam vec kupio drugu.

 

Ipak, voleo bih da nadjem majstora jer:

-Skuter pali, radi, ide pa ne bih da posle moje intervencije ponestane ulja i zalepi klip.

-Vozim ga svaki dan (sa strepljom iscekujem sutrasnji dan-valjda nece biti snega)

-Nemam grejanje u garazi.

-Posle posla kad udjem u toplu kucu, tesko cu se naterati da idem do garaze, ako nesto nije hitno i bitno.

 

Ukoliko ne nadjem majstora do godisnjeg odmora, praznika ili slobodnog vikenda, sam cu srediti to.

 

Hvala jos jednom na informacijama, a ako na kraju ipak odradim sam, slikacu postupak i okaciti ovde slike ;)

 

Jos jedno pitanjce, cemu sluzi ova lulica na slici?

 

 

 

 

20170211_122333.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Ne znam koji je sraf za luftiranje, ali ako dodjem dotle, zamenicu celu pumpu jer sam vec kupio drugu.

 

Ipak, voleo bih da nadjem majstora jer:

-Skuter pali, radi, ide pa ne bih da posle moje intervencije ponestane ulja i zalepi klip.

-Vozim ga svaki dan (sa strepljom iscekujem sutrasnji dan-valjda nece biti snega)

-Nemam grejanje u garazi.

-Posle posla kad udjem u toplu kucu, tesko cu se naterati da idem do garaze, ako nesto nije hitno i bitno.

 

Ukoliko ne nadjem majstora do godisnjeg odmora, praznika ili slobodnog vikenda, sam cu srediti to.

 

Hvala jos jednom na informacijama, a ako na kraju ipak odradim sam, slikacu postupak i okaciti ovde slike

 

Jos jedno pitanjce, cemu sluzi ova lulica na slici?

 

 

 

 

20170211_122333.thumb.jpg.5d9cd16d19c2a7d4760665292b867560.jpg

та гумена лулица само усмерава гориво ако доџе до евентуалног преливања горива, треба да стоји окренуто према доле.

 

DJ - MP

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

И још нешто, кад убациш нову пумпу и њу треба да луфтираш, ако уопште има шраф за испуштање ваздуха. Има неки тип пумпе коме(КАО) не треба испуштање ваздуха, ја у то не верујем и кад мењам обавезно изаберем ону са шрафом за луфт.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Ako nista drugo, nije curelo ulje po ovoj hladnoci :jee: , to me dovede do jednog drugog pitanja.

Do koliko stepeni je "tecno" ulje za 2t, jer nisam primetio da ima razlicitih viskoziteta.

Ja danas vozio na -6 , sve ok, ali me zanima kada otprilike se zgusne da pumpa ne moze da ga provuce ili da li se ikad toliko stvrdne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Ako nista drugo, nije curelo ulje po ovoj hladnoci :jee: , to me dovede do jednog drugog pitanja.
Do koliko stepeni je "tecno" ulje za 2t, jer nisam primetio da ima razlicitih viskoziteta.
Ja danas vozio na -6 , sve ok, ali me zanima kada otprilike se zgusne da pumpa ne moze da ga provuce ili da li se ikad toliko stvrdne?
Добро уље за мешање преко пумпе је течно "као вода", уље за картинг због присуства рицинуса или других заменских естера је SAE 50 па и SAE 60 али ово се уље меша бензином искључиво дирекно у канту и мучкањем. Чак код картинга у резервоар има пластичних кугли које константно мешају гориво и не дозвољавају таложења уља на дну резервоара. Рецимо добар 2Т је SAE 20/30

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja