Jump to content

Moto Zajednica

Bočna prikolica

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Intruder

Zdravo svima,

 

Hteo bih da uvezem i  ugradim bocnu prikolicu. Prodavac daje izvozne papire da je u pitanju samogradnja. Ima li neko iskustva sa ovakvim stvarima? Šta je potrebno da bi se ozakonila promena iz motocikla u motocikl sa bočnim sedištem?

 

pozdrav

 

Mijan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Ne vidja se cesto, gotovna je stvar, ali peripetije kod nas za atest su velike. Nadam se da ce se javiti neko ko zna koja je tacno procedura i da potvrdi moze li, jer su ove po "Novom zakonu" preterali sa atestima, i propisima...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Izvezao gde? Dali ima C.O.C. potvrdu o saobraznosti, u Srbiji bez toga nema nista, licno bih zaista voleo da moze ali sam se u praksi nagledao fabrickih motora i skutera koji su zavrsili u delovima.

Strani atest se ne priznaje, primer su ti vozila sa pogonom na TNG, kada dodje u Srbiju radi se atest.

Sto se motocikla tice tu ti fabrika mora dati saglasnost za "kacenje" prikolice, i to moze biti upitno (i nema veze sa prikolicom i njenom procedurom legalizacije).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Intruder

Kako sam razumeo i kod nas.... Samogradnja mi je bila čudna. Ova tvoja poslednja recenica me brine jer o njoj nisam ni razmišljao. Pretpostavljao sam da bi kupovina Velorex prikolice u Češkoj sa papirima i COC bila dovoljna ali ....Duna je zanimljivija jer je od aluminijuma... Vidim da si u materiji pa ako nešto novo saznas piši..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Mijan

Raspitao sam se, PRVA stvar je saglasnost proizvodjaca, ako to uspes dobiti uradio si 90% posla, zatim prikolica, ako je ta iz Hr u serijskoj proizvodnji (privatnik atestirao da moze praviti vise komada) tu bi bila dobra stvar da ti uz prikolicu da smernice za ugradnju na tvoj model motocikla i prakticno bi time resio 100% posao, ukoliko pravi pojedinacno pa atestira nista od te.

Ukoliko bi uzimao Velorex (ili neku drugu fabricku) takodje bi od velike pomoci bile smernice za ugradnju.

Bez saglasnosti proizvodjaca motocikla nemoj dzabe ulaziti u proceduru (a mozes je traziti koliko sutra jer ne moras navoditi model prikolice), sto vise papira to bolje i racunaj da u ABS nisu bas azurni, znaci uz sve gore navedeno celicni zivci.

Sretno!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovo se verovatno cenovno ne uklapa u tu priču ali pretpostavljam da bi papirološki lakše prošlo. Naime grčka firma Euro Motors prodaje nove prikolice (mislim da su indijske) širom EU. Imaju dva modela, od 1700 i 1900 € (to je cena sa porezom). 

 

PICT0255.JPG?height=147&width=200
SITES.GOOGLE.COM

Moto with Sidecar. Presentation of the new series of Euro Motors light motorcycles with Sidecar.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Intruder

Zdravo svima,

 

prvo hvala na angažovanju da rešim ovu zavrzlamu. I sam sam došao do innformacije da moram prvo da dobijem saglasnost proizvodjaca,   S obzirom da naših proizvodjaca nemamo :( planiram da se obratim uvozniku, u mom  slučaju za Suzuki.  E onda ću da potražim nekog proizvodjaca da mi da COC i papire. Nažalost za Dune izgleda nema papira a posebno ne za ovu iz Hrvatske. Cena je posebna priča. Ja sam hteo da je ugradim na SV-a  jer je motor kod mene 10 godina .... ali kako izgleda sada ću je ugradjivati na Intrudera :) E nakon toga homologacija :( i mnogo strpljenja...

Ako ne rešim do ove sezone zbog papira uvescu Urala ili nešto cenovno slično. Ako neko ima neku drugu ideju... ili informaciju....

 

Pozdrav svima

 

Mijan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Možda da vidiš sa češkim Veloreksom, godinama proizvode prikolice za Jawu, a dosta ih viđam prikačene i za ostale motocikle ( japanske, nemačke . . . ) . Možda oni već imaju homologaciju za prikolicu, koja možda ovde ne važi, ali mislim da bi ti dosta olakšala dobijanje iste kod nas .  Možeš im poslati upit mailom :     

logo-png
WWW.VELOREX.EU

 

 

 

 

$_86.JPG

6.jpg

eb88a32a-d0f6-11e5-804e-9bfd8f3803ab.jpg

velorex_562_suz_intruder_1500lc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja