Jump to content

Moto Zajednica

Shark

Recommended Posts

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Koja je alternativa D-Skwal 2 modelu u tom slučaju? Meni stvarno savršeno odgovara, ne znam šta bi uzela sad da treba da je menjam... AGV, Shoei, neki drugi model Shark-a? :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2014 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 4 minuta, Alexandra995 je napisao:

Koja je alternativa D-Skwal 2 modelu u tom slučaju? Meni stvarno savršeno odgovara, ne znam šta bi uzela sad da treba da je menjam... AGV, Shoei, neki drugi model Shark-a? :neznam:

Pre neki HJC, imas skroz dobrih modela za skroz korektne novce, naravno moras prvo da probas, zbog oblika skoljke, meni licno odgovara i njihov oblik, imam kacigu koju sam kupio pre Sharka, i izgleda tri puta ocuvanije, kvalitet za tri klase bolji, ima cak i zakljucavanje vizira a nije nesto bila skupa tada, tipa 150e max. zaboravih naziv modela.

 

342221439-1211376519738607-2618811161568

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Što da ne. Problem je što kod nas u moto prodavnicama Leskovac / Niš imam ponudu samo MT, Shark, AGV, Shoei, LS2...

Ne pitam slučajno vlasnike D-Skwal 2, onda bi trebalo i drugi modeli koje ste koristili i meni da odgovaraju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3114 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Sad bejah u Barelu,reklamirao vizir.Ok,uredno popuniše papirče,potpisah se,bla,bla...Reklamirao sam ovaj što kupih skoro,ne originalni,prvi na kacigi,rekoh dosta je služio,skoro pet godina...Javiće za 7 dana.Kupih još jedan vizir,šta ako budu odbili,ne mogu se više voziti sa ciknulim i da ne dižem vizir.

 

Evo sad kući skinuo pa stavio pinlock (postah ekspert za stavljanje vizira na kacigu i pinlocka),prošli put stavljao dečko u radnji,čuh krc...ne mora da znači da je vizir ali...

LM ukapirah zašto pucaju viziri,stavio nov,polako da ga podignem,osećam zapinje...hm...takva izrada valjda,pustili veći zub što kliza po onim žljebovima na kacigi...U voznji malo zapne i cap.Uzmem malo glicerin kreme i samo malo stavim,eno lako se otvara...

TYCVt7s.jpg

 

Znači dole na prvom,većem žljebu stavih malo kreme...eno ih na fotosu,talasasto,pored flomasterom pokazah.Mamicu im jareću?!Mora sa ima fora,vizir je debeo,kvalitetan...i ušice debele ali kad zapne...

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Juče da skinem nogu nekom insektu sa vizira, niti je odozgo nit odozdo, vidim odlepio mi se pinlock pa nekako završilo između... Uzmem kompresor, izduvam one ostatke od bube da mi ne smetaju. Da li se nekom dešavalo i da li sada pinlock gubi svoju namenu? Ako bi ga menjala to bi uradila eventualno tek pred kraj sezone kad krene hladnije vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

gubi, mora da zadihtuje..
odlepi ga, odmasti vizir dobro... Što se pinloka tiče, samo tu gumu najmekšom krpicom i vodom da se očisti (ograđujem se, nisam radio, mislim na glas šta bih ja) i montiraj opet strpljivo i to je to. Nemaš šta izgubiti, može samo da proradi :) Ako se zeznio, kupiš nov pinlock (što bi svakako uradila)

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 10 minuta, nafetS je napisao:

gubi, mora da zadihtuje..
odlepi ga, odmasti vizir dobro... Što se pinloka tiče, samo tu gumu najmekšom krpicom i vodom da se očisti (ograđujem se, nisam radio, mislim na glas šta bih ja) i montiraj opet strpljivo i to je to. Nemaš šta izgubiti, može samo da proradi :) Ako se zeznio, kupiš nov pinlock (što bi svakako uradila)

 

Hvala na savetu. Često vozim sa otvorenim vizirom i spuštenim sunčanim naočarima sad kako je krenulo lepo vreme i skoro me opalio u kacigu neki tvrdokrilac, kao da me pogodio kamen u glavu. Možda se i od tog udarca odlepio... :'(

Promenio član Alexandra995

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

tako i ja vozim, i pinlock mi je sa unutrašnje sav matirao i ogreban. Dosta je osetljiv, a kad je otvoren vizir sva prašina kao šmirgla deluje. Al' jes lepo sa otvorenim vizirom :bacikosku:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Licno nisam imao ni jedan problem sa D-Skwal2. Treca sezona i za sada sam prezadovoljan. Jedina zamerka je da je vizir jako osetliv i dosta se izgrebao vremenom ali pored toga sve je ostalo ok. 

 

@Alexandra995 Pinlock mozes skinuti i oprati destilovanom vodom. Tako nece ostati tragovi od kamenca, Nemoj ga brisati jer ces ga izgrebati. Kad se osusi samo ga vrati.

Inace Shark kacige su jedne od retkih koje odgovaraju ljudima sa okruliom glavom. Mislim da Scorpion takodje ima vise taj ovalni oblik za razliku od HJC ili Shoie koji su pretezno za duguljastiji oblik glave. Ako ti D-Skwal odgovara oblikom probaj Spartan od Shark-a. Meni licno najprijatnija kaciga od svih koje sam probao. Bilo da je Spartan 1.2, RS ili GT sve imaju najmeksi i najprijatniji lajner. Po testovima RS se pokazao jako dobro ali mi je malo previse Mortal Kombat Sub Zero onaj prednji vent dok GT deluje malo svedenije. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3114 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
On 29. 5. 2023. at 10:08, DeusExMachina je napisao:

Licno nisam imao ni jedan problem sa D-Skwal2. Treca sezona i za sada sam prezadovoljan. Jedina zamerka je da je vizir jako osetliv i dosta se izgrebao vremenom ali pored toga sve je ostalo ok. 

 

Meni vizir traje dugo i bude kao nov.Ništa vlažne maramice i sl.,samo pod mlaz vode i rukom operem,kući toplu vodu,brisnem malo peškirom ili majicom,onom pred pranje:)...

 

 

Imam D skwal i dvojku...dupe i oko razlika u korist prve.Na samo pipanje se oseti kvalitet,ne kažem da je dvojka loša,pogotovo je razlika u poklopcu prednje ventilacije,bradne...nešto nesigurno,buvljački,klimavo,ne znaš da li je skroz zatvoreno...gledah u Barelu par njih,i skuplje dvojke isto,pokazah prodavcu,sleže čovek ramenima,šta će...

Jeftino,veoma...volim Shark ali ću ih bataliti.

 

Nego u čemu je fora ovo sa npr. race kacigama,po FBu...nova u radnji 600€,ja je dajem za 250...kao full fabričko pakovanje?Da to nije full čajna?Opasnost!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3114 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

I otido si:) da uzmem vizir,odobrena reklamacija.Jedino što sam išao autom,ne smejah sa Suzi.

Ke6mIAU.jpg

 

Uh što videh dobre ''lone Oxford mesh 13000,dopale mi se,za leto...ako ga bude i bilo?:)

LM došao i prebacio pinlock,podmazao na kacigi onaj prvi žljeb i malo ovlaš ušice na viziru...lako se otvara,bez natezanja ...videćemo!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3114 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Bejah danas u Barelu, kupih bočne protektore za pantalone i pinlock. Gledah ove nove Skwal i3, D Skwal 3...promenili kačenje vizira, ukapirali, dobro je, ne moramo menjati brend. 

9xJqcTr.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 1 sat, shoyyka je napisao:

Moja jedinica pet godina, još je ekstra ali tri vizira zamenih, imam i dvojku... Trojka deluje obećavajuće?! 

Tako i meni deluje. :D Skoro sam primetila da mi se na jednoj strani odlepio pinlock, ali i dalje završava pos'o.. :Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3114 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 29 minuta, Alexandra995 je napisao:

Tako i meni deluje. :D Skoro sam primetila da mi se na jednoj strani odlepio pinlock, ali i dalje završava pos'o.. :Joska:

I meni, počeo da landara, čim se skine par puta gotovo... mora se menjati.Ne lepi se on nego je prav, ravan pa kad se stavi odupire se o stubić sa jedne i druge strane. Dobro malo ga i guma drži. Eno ga stari skinut, poprimio oblik vizira i tako stoji,treba da je ravan. 

cW8yy8M.jpg

 

SoUxCQn.jpg

 

Šta se tu deformisalo? Jedino ako se skupio:)? Staviću ga pološke pa na sunce, možda se ispravi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, shoyyka je napisao:

I meni, počeo da landara, čim se skine par puta gotovo... mora se menjati.Ne lepi se on nego je prav, ravan pa kad se stavi odupire se o stubić sa jedne i druge strane. Dobro malo ga i guma drži. Eno ga stari skinut, poprimio oblik vizira i tako stoji,treba da je ravan. 

cW8yy8M.jpg

 

SoUxCQn.jpg

 

Šta se tu deformisalo? Jedino ako se skupio:)? Staviću ga pološke pa na sunce, možda se ispravi. 

Ja sam par dana pre nego da primetim to klince penjala na motor pa sam im stavljala kacigu na glavu, možda je neko od njih prstima zakačio ivicu pinlock-a, ma nema veze, čim krene da smeta rešiću. Znači može da se skine, ispravi i opet vrati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3114 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 1 minut, Alexandra995 je napisao:

Ja sam par dana pre nego da primetim to klince penjala na motor pa sam im stavljala kacigu na glavu, možda je neko od njih prstima zakačio ivicu pinlock-a, ma nema veze, čim krene da smeta rešiću. Znači može da se skine, ispravi i opet vrati?

Ne znam još, kupio sam novi, ovaj ako se ispravi probaću... A možda ga i stavim malo u rernu! 

Promenio član shoyyka
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova

Shark Spartan GT Carbon Urikan mat

Max vision 100% negrebajući vizir, sa Autoseal sistemom i sistemom zaključavanja;

neko je pisao da ima nov vizir i mehanizam i da nema pucanja i defekata kao sari.dali je to ovo što sam iskopirao sa barelovog sajta

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja