Jump to content

Moto Zajednica

Koji su fatalni kvarovi mogući na GS 1100?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vrtela se neka priča, mada to uzimam sa velikom rezervom jer često su problemi daleko preuveličani. Na nekim primercima R1150, najčešće R1150RT se dešava da uništi spoj vratila i korpe kvačila gde se problem ponavlja a krive loš spoj između kućišta menjača i agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 11 sati, Alekre je napisao:

Vrtela se neka priča, mada to uzimam sa velikom rezervom jer često su problemi daleko preuveličani. Na nekim primercima R1150, najčešće R1150RT se dešava da uništi spoj vratila i korpe kvačila gde se problem ponavlja a krive loš spoj između kućišta menjača i agregata.

 

Nema veze jel RT ili GS ili treći, kod 1150, ne na 1100, je konstruktivno spoj lamele loš, plus šesta brzina, pogotovu ona "E", lomi to mesto prerano i bez ozbiljnog zahvata, nova lamela ne rešava problem trajnije. Postoji opcija razmimolilaženja osa radilice motora i ulazne osovine menjača, na to se misli pod spojem obaju kućišta, isto je i kod 1100 i 1200 konstruktivno, mada kod 1.2 ima maskirni uzrok pa na to niko ne obrati pažnju, generalno, može da se iskontroliše, nešto i ispegla, ali ne uvek, mada lično pre krivim samo ozubljenje nego zakrivljenost kućišta, ode neki od ležaja, zašta i vrsta ulja može da bude krivac, pa onda osovina menjača eksentrično rotira što se očita na komparateru, što opet u nekoj maloj vrednosti nije uzročno kvaru.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: BMW R1100RS

Nakon 65000 km,prva ugradnja sajle za kvacilo pukla.Povratak sa puta u Italiju pred samom kapijom puce.Kakva sreca!?Znaci poneti kraj sajle za reparaciju na put!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, profa je napisao:

Nakon 65000 km,prva ugradnja sajle za kvacilo pukla.Povratak sa puta u Italiju pred samom kapijom puce.Kakva sreca!?Znaci poneti kraj sajle za reparaciju na put!

Kod mene (na skoro 90.000km) još uvek fabrička sajla i još uvek lagano (bez otpora) klizi kroz "bužir" i nema nikavih vidljvih oštećenja na krajevima. Međutim ipak je u lanu nabavka jedne rezervne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Meni se još kad sam počeo da vozim motore počelo da mi se dešava da mi sajla kvačila ili gasa crkne u subotu popodne ili nedelju ( kad radnje ne rade ).  Posle drugog trećeg crkavanja sam napravio te sajle i uvek ih imam u motoru ( i svim drugim motorima koje sam imao. Kako sam to uradio - i sajle prestale da pucaju, valjda marfijev zakon il šta god . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja