Jump to content

Moto Zajednica

Koji su fatalni kvarovi mogući na GS 1100?

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Uf, sad mi je laknulo, jos jedna misterija resena :jee1:

pre 3 minuta, zika56 je napisao:

A alat nosimo samo iz razloga da možemo da pružimo pomoć ovim što ne voze BMW

Nije da nece da se jave nego se prave da nas ne vide, sramota ih sto nemaju alat da nam pomognu. :neznam:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sala Zile!!! :jee:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 14 minuta, bdada je napisao:

Uf, sad mi je laknulo, jos jedna misterija resena :jee1:

Nije da nece da se jave nego se prave da nas ne vide, sramota ih sto nemaju alat da nam pomognu. :neznam:

 

Sala Zile!!! :jee:

Ma ne prave se, nego su svi drugi nekako mali i sitni (takoreći neugledni) pa NAM jelte status i ugled ne dozvoljavaju da nas neko vidi sa takvima.:P

Mene skoro neki videli da sedim sa Rajkom (Arakisom) i još nekima i već imam problema zbog toga. Sroz'o mi se ugled totalno.

Lično mi se obratio direktor BMWa da me oomene na neprimereno pnašanje!:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, bocca_bastard je napisao:

Ako se dobro secam bio je i neki skuter za tim stolom. 

Pazi sta radis, ume taj direktor da bije kardanom :jee:

I tebi pretio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 2 sati, zika56 je napisao:

Dakle rezimirali smo:

Na putovanje GSom 1100 poneti slaninu, šunku, 'leba i rakiju (ja bih ipak dodao i ladno pivo) i nema iznenađenja i problema.:BMW2:

A alat nosimo samo iz razloga da možemo da pružimo pomoć ovim što ne voze BMW.:/

Upravo tako Zile, jebes motor koji ponekad nema neki problem, sto znaci da se stalno vozi. Ovi sto se ne kvare verovatno stoje u dnevnim sobama .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, bocca_bastard je napisao:

Da!

Cuo da bih da kupim R100, ali cuo i za japanca u garazi. Gadan lik :P

Baš vala gadan. Ma švabe su to! 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100
Pre 6 sati, Dane Deda je napisao:

Ja kad idem na put,obavezno nosim malo vece parce sunke i slanine. a usput kupim i leba.:cirka2:

Pih , sam holesterol . A ladno pivo , na svakih 100 km obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 4 sati, zika56 je napisao:

Na putovanje GSom 1100 poneti slaninu, šunku, 'leba i rakiju (ja bih ipak dodao i ladno pivo) i nema iznenađenja i problema

meni se čini da su to sve fatalni kvarovi

Ja sam imao 2 puta problem sa pumpom na versisu.Prvi put kad sam iz kante sipao zaprljano gorivo koje mi je delimično zapušilo pumpu pa je na momente na par dana razmaka stajala sa radom na sekund dva.iZGLEDALO JE KAO DA JE STRUJA.ali nije .Drugi put su se potrošile četkice a feder nije mogao dovoljno da ihpotisne.Simptomi isti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kada se spomnju kvarovi koji te ostave na putu, skoro uvek se podrazumva da su u pitanju neki komplikovani i teški kvarovi, a vrlo često se desi da na putu možemo da ostanemo bespomoćni iz banalnih razloga.

Pre dvadesetak dana otišao u Aleksinac da kupim na pijaci neke namirnice. Motor normalno radio bez greške do tamo, parkiram ga i promuvam se pola sata okolo.

Vratim se i dam kontakt da startujem motor, kad pumpa za gorivo radi neprekidno (umesto da samo sekundu ili dve odradi) i u istom momentu vidim kako benzin u mlazu teče sa desne strane motora. Isključim kontat, skinem plastiku koja pokriva creva koja idu iz rezervoara (i filter goriva koji sam ja pre par godina izmestio iz rezervoara). I vidim da se deo creva koje izlazi iz filtera prema brizgljkama bukvalno raspao i da liči na umotanu krpu.

Taj deo creva sam ja pre par godina kupio i ubacio kada sam izmestio filter i rečeno mi je da je vrlo kvalitetno (proizvođač Pirelli). Deo originalnog creva koje nisam menjao (staro preko dvadeset godina) i dalje deluje ko novo.

Srećom mi prodavnica auto delova bila dvadesetak metara daleko, kupio deset santimetara creva (30 dinara), zamenio i rešio problem. Cela "operacija" sanacije kvara nije trajala ni dva minuta, ali ne smem ni da zamislim šta bi se desilo da me ovo snašlo negde na putu gde nema da se kupi crevo!

Od sada uvek u koferu stoji i metar gumenog creva (za visoki pritisak).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А замислите сада ситуацију где неком младом и мршавом полиција приликом рутинске контроле налази то црево и шприц и иглу са оним чудом против алергије на ујед осе...
То објашњавање би се годинама препричавало :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zile sorry za off

@Zuba87 kada smo kod "situacija", "99 kum i ja idemo u izlazak, vozilo Reno 4, tablice KV, reklama "servis racunara marger", u gepeku zidarski alat, cekic, stemajz, prosut dzak cementa ... mi u najmracnijem delu parkinga iza Spensa u NS (jelte necemo takvi pred kafic) , lepo obuceni, prilazi cika policajac koji u 25oj nosi brkove, momci licne karte, mi iz Šida ... taj izlazak se pretvorio u celovecernje druzenje sa doticnim ... u zivotu nisam manje para potrosio a kasnije kuci dosao. ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

sa crevima se nesme zajebavati.Ja sam imao problem na kolima kad sam pre 6-7 godina ugradjivo  gas,Crevo posle  godinu dana ima razne pukotine na sve strane.Promeno razne proizvodjače -sve isto dok nisam po preporuci uzeo gates-2,3 puta skuplje ali je i dalje ko novo.Nezasluženo skupo ali jedino koje radi.

Doduše djunti se na bmw-u se gates raspalo u vožnji.Dobro rešenje je crevo u crevo sttim da se ovo drugo nesteže nego služi kao vodič da otekne gorivo.To može samo ako negde dole na kraju creva nema nešto za lako za zapaliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 13 minuta, sasa ns 1 je napisao:

sa crevima se nesme zajebavati.Ja sam imao problem na kolima kad sam pre 6-7 godina ugradjivo  gas,Crevo posle  godinu dana ima razne pukotine na sve strane.Promeno razne proizvodjače -sve isto dok nisam po preporuci uzeo gates-2,3 puta skuplje ali je i dalje ko novo.Nezasluženo skupo ali jedino koje radi.

Doduše djunti se na bmw-u se gates raspalo u vožnji.Dobro rešenje je crevo u crevo sttim da se ovo drugo nesteže nego služi kao vodič da otekne gorivo.To može samo ako negde dole na kraju creva nema nešto za lako za zapaliti.

Pa jedino ima vrela izduvna cev.:/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 28.11.2018. at 11:45, Zuba87 je napisao:

А замислите сада ситуацију где неком младом и мршавом полиција приликом рутинске контроле налази то црево и шприц и иглу са оним чудом против алергије на ујед осе...
То објашњавање би се годинама препричавало :)

 Imali takvu situaciju pre 30 - tak godina. Kupari, kamp, krećemo kući nakon završenog letovanja. Na našu nesreću noć pred polazak neko provali nekom strancu u kamp prikolicu i pokrade neke stvari, novac a mi ujutru krećemo kući. Normalno - sumnjivi smo. Na kapiji kampa neće da nas puste dok nas ne pretresu. Sve što smo pažljivo spakovali na motor mora dole da se razmota, pregleda. . .  Naravno ne nađu ništa, al kod drugara nađu par špriceva i ampula - on alergičan na ujed pčele, ose  ( jedino crevo nije imao ) - policija srećna, nisu našli lopova, al su uhvatili opakog narkomana. Već hteli da ga hapse i vode u Dubrovnik ( na dalju obradu ), i neko se seti da potraži lekara u kampu - dođe lekar, pita šta treba , pokažu mu " narkomana " i špriceve, ampule, lekar pogleda i kaže im da to nije droga već to za alergične na ujed pčela. Skoro nas oteraše da nas ne gledaju tu . 

  Izvini Žile - nije baš u vezi teme . . . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ajde, kad već nema ideja oko mogućih fatalnih kvarova na BMWu, bar neka se malo zabavimo.

U leto 1992. drugar i ja se jedno po podne vratili u Niš  (iz Bora, gde smo sklopili dobar posao za našu privatnu firmu) i svratimo u kafanu "Šećer mala" (gde nam je inače bila svakodnevna službena destinacija) da se "malo" počastimo.:cirka1:

I častili se mi tako do oko dva sata posle ponoći i onda ja odvezem kolima drugara (mrtvog pijanog) kući u Durlan, a ja se (malo manje pijan) vratim na Palilu (suprotan kraj grada) gde sam stanovao i parkiram se ispred zgrade.

Na put sam bio poneo i pištolj (Luger Parabelum P-08) koji je bio u kolima, pa pri izlasku iz auta zadenem pištolj za kaiš od pantalona (na leđima, a preko košulje).

Izađem iz auta i onako pijan pokušavam da ključem pogodim u bravu da zaključam auto, ali ne ide nikako (em je mračno, em mi brava nekako stalno mrda na sve strane dok se pridržavam da ne padnem).

U jednom trenutku čujem iza sebe na ulici neke automobile i neki od njih me osvetli odpozadi farovima pa uspem da ubodem ključ i da zaključam i taman se okrećem da krenem ka ulazu u zgrdu, kad se neko iza mene dere da ne spuštam ruke i da se ne okrećem!? Malo ipak okrenem glavu i vidim na nekoliko metara iza sebe četiri ili pet milicijskih automobila i gomilu milicajaca sa pištoljima uperenim u mene!? Pojma nemam šta se događa i naivno priupitam jel treba da im pokažem ličnu kartu.:neznam:

Mislim se neće valjda da me umlate što sam pijan? Neko me od njih pita odakle idem i kad odgovorih on me opet pita šta sam tražio kod železničke stanice. Rekoh da nisam tamo ni bio, nasta kratka tišina, čujem razgovor na motoroli i onda neko domunđavanje međusobno, neko mi onda dobaci da se gubim na spavanje, a oni se pokupiše, sedoše u auta i odoše.

Niti mi pogledaše ličnu kartu, niti proveriše imam li dozvolu za pištolj. Izgleda da sam slučajno uleteo u neku poteru pa ovi greškom krenuli za mnom.

Mislim se posle, da nisam bio ovoliko pijan i trom, možda bih i napravio neki oštriji pokret pa bi me neko od njih, ko je lak na obaraču, odstrelio ko prepelicu. 

A neki opet tvrde da je alkohol štetan!?

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

Meni letos stade motor samo zatrokira a ja već podmakao od kuće krenuo za Banja Luku ,gledam šta da radim već sam pomislio hal senzori,prolazi čovek i pita šta treba neka pomoć ja mu pričam šta se dešava on ko iz topa to ti je kabal na svećici probio izvadim pogledam jedan drugi i op stvarno mala rupica se pojavi na kapi,sva sreća naseljeno mesto odem u knjižaru kupim lepljivu traku i rešim problem.Još uvek mi ta traka stoji zamotana .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 8 minuta, sasamajstor je napisao:

Meni letos stade motor samo zatrokira a ja već podmakao od kuće krenuo za Banja Luku ,gledam šta da radim već sam pomislio hal senzori,prolazi čovek i pita šta treba neka pomoć ja mu pričam šta se dešava on ko iz topa to ti je kabal na svećici probio izvadim pogledam jedan drugi i op stvarno mala rupica se pojavi na kapi,sva sreća naseljeno mesto odem u knjižaru kupim lepljivu traku i rešim problem.Još uvek mi ta traka stoji zamotana .

I jedan kolega iz Petrovca na Mlavi (ima GS1150) isto imao muke sa kapom na svećici. Petnaestak minuta motor radi kako valja, a onda počne da brljavi. Celo leto se čovek mučio da nađe kvar i sasvim slučajno našao uzrok.

Dakle, i rezervni kabl sa kapom (i svećicom) u rezervu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Svakl kvar na putu , moze da napravi velike probleme . Ja vozim i putujem sa bmw  , starim 34 godine. Poznajem ga do najsitnijih , detalja i uvek pred neki put , sve sredim sto mislim , da bi moglo da mi napravi problem. Nekako mi je promaklo , da nabavim , rezervni regulator pritiska i ove godine , sam zbog njega i stao.  

Ipak  sam imao srece , da su mi lokalni motorciklisti sa Samosa , nabavili deo , za dva dana, .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, sasamajstor je napisao:

Meni letos stade motor samo zatrokira a ja već podmakao od kuće krenuo za Banja Luku ,gledam šta da radim već sam pomislio hal senzori,prolazi čovek i pita šta treba neka pomoć ja mu pričam šta se dešava on ko iz topa to ti je kabal na svećici probio izvadim pogledam jedan drugi i op stvarno mala rupica se pojavi na kapi,sva sreća naseljeno mesto odem u knjižaru kupim lepljivu traku i rešim problem.Još uvek mi ta traka stoji zamotana .

Aj sad izbaci slike kako se popravlja motor:):):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 7 sati, zika56 je napisao:

I jedan kolega iz Petrovca na Mlavi (ima GS1150) isto imao muke sa kapom na svećici. Petnaestak minuta motor radi kako valja, a onda počne da brljavi. Celo leto se čovek mučio da nađe kvar i sasvim slučajno našao uzrok.

Dakle, i rezervni kabl sa kapom (i svećicom) u rezervu!

 

    Ne znam koliko se dugo mučio pre nego što mi se obratio, uz pretnuju da će zapaliti BMW, dobio je savet da pregleda redosledom, kablove Hal senzora, kape i kablove svećica, bobinu, benzinsku pumpu, tj. dovod goriva, uz pitanje šta je radio na motoru inače, reče između ostalog da je podešavao ventile, na šta sam mu rekao da PRVO pogleda kape sveća i kablove, na šta je odgovorio da je lično on skidao namenskim alatom svećice i da je to sigurno uredu, da je i pumpa ispravna, ne sećam se da li je i senzore druge stavljao. Insisistirao sam da ipak kod drugara nađe bilo kakve kablove i direktno okači na sveće, ma jok. Na kraju jeste slučajnim pipanjem našao da je bakelitna kapa svećice pukla uz pravdanje da je on nije slomio iako je poslednji on skidao, znači ja sam.

 

Otprilke je ovakav scenario velike većine kvarova, ne samo na ovom modelu, čak i uz pomagalo za skidanje svećica se lako zalomi kapa ako se ne zna kako se izvlači.

 

Pričamo o motoru starom dvadesetak godina, opšte je poznato, ima i tema, o potrebi da se zamene žice na senzorima i tad taj kvar samo može teoretski da postoji. Prekidač ćopave je izložen svakoj kapi vode i grejanju, popuca izolacija na ulazu u sam prekidač i počne ponekad da zaglavljuje i neće motor da upali, a ni to nije kvar koji onemogućava dalji nastavak vožnje, ispod leve strane sedišta je konektor i izvrši se prespajanje voda i čopa stavlja van funkcije, posle dve decenije nije ni čudo što se na ponekom primerku javi ovaj problem. Kardansko vratilo izuzetno retko crkne samo od sebe, kad se to i desi, obično je predhodilo nemušto servisiranje pri čemu ono nije pravilno postavljeno i neprimetno ima eksentrično kretanje i normalno je da dođe do naprezanja i razlepljivanja gumenog ublaživača trzaja ili loma krsta i oštećenja pivot ležajeva diferencijala. Veliki ležaj zadnjeg točka u diferencijalu, kad je kako treba podešen, traje barem 200.000km, eno ga Laljkov koji gura preko 150.000km i to stalno opterećen, istina, crkavaju i ranije, provlaži semering i pri njegovoj zameni se opet neukošću, ošteti ležaj koji potom strada relativno ubrzo. Semering može da propiša sam, ništa novo, ali nikom ne pada na pamet da barem jednom godišnje skine zadnji točak i opere ga iznutra i obriše glavčinu točka, već se oko semeringa nataloži obilna prljavština i uhvati korozija. Može ležaj da ne bude fabrički pravilno spregnut, zamenom mora da se izvrši premer i podešavanje bez obzira što teoretski, pa čak i merenjem, nema  razlike, a sama zamena lagera ne može srpskom metodom, čekićem i šrafcigerom jer će vrlo brzo i taj nov da gekne. Taj ležaj, ko i svaki drugi, predhodno počne da se čuje a i vidi se po istočenom ulju da nešto nije kako treba, potom dobije zaozr i motor jednostavno ne ide uvek pravo, čak i takav može prilično da pređe, Peca BMW je naveo slučaj da je motor prešao oko 10.000km bez kapi ulja u diferencijalu. Benzinska pumpa na automobilima ume da crkava na po  4-5 godina, ne crkla na motoru posle 20, a i tad se ne bi desilo da  motor nema pauzu i pumpa ne ostane suva. Ne otkazuje trenutno već najavi pojačanim zujanjem i kao mlevenjem. Nije pomenuta sajla kuplunga, ona traje neograničeno ali pogrešnim podešavanjem samog kvačila i vezivanjem da ne landara oko kormana, ume da pukne bez najave.

 

   Većina kvazi fatalnih kvarova je posledica takvih ruku, odnosno, odnosna samih vlasnika a ne do BMW-a kao takvog, pogotovu ne modela 1100 koji je buletproof, Žikin i moj poznanik i Petrovca će morati da se izvini svom, sad već bivšem motoru, prešao je na 1.2.  Trenutno je prisutan motor kom 15 godina nije menjano kočiono ulje, praktično nikada, u pitanju je model sa servo ABS pumpom, čudo da već nije crko jer  BMW navodi obaveznu zamenu ulja nakon svakih 365 dana vozo ne vozo. 

 

   Spomento je pucanje napojnog benzinskog creva, izneo sam svoj slučaj od pre mislim 2 godine, jedini zaključak do kog sam mogao da dođem je da je u pitanju dodavanje alkohola, ili ko zna čega, u gorivo, rešenje je u pancirnom teflon crevu kakvo se koristi kod takmičarskih naprava.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Meni je na autu bilo plastično crevi koje je dotrajalo posle 20 godina.Ja sam stavio gumeno.Čovek u Novom Sadu koji pravi sajle ,creva visokog pritiska,kočiona pancirna i još svašta-Univerzal tvrdi da je ono plastično crevo za vazduh na kompresorima za duvanje guma potpuno isto kao i ono benzisko koje je  meni puklo.Ali ja sam već stavio doro gumeno pa nisam hteo da se zezam da ga skidam.Inače se samo zagreje kraj creva i navuče.Netreba šelna.On takodje to koristi kao repromaterijal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, Honda CBX 1000 BIG SIX

E ovako, na 1100GS meni je stradao HALL Senzor u sred voznje motor je sam stao i nije mogao da upali, prvo sam proverio varnicu i nije je bilo, srecom bio sam blizu kuce. Kais Altenatora se menja na 50.000km servis preporucuje. Lezajevi diferencijala stradaju, moj motor gazi vec 98.000km i imam set da zamenim sad u zimskom periodu, u sezoni sam radio na jednom 1150 GS i 1100RT diferencijal tj lezajeve i semering na 105.000km. Kardan ne crkava ako se odrzava ali prilikom ostrijih startova hoce da strada spojnicka i lamela. Nisam imao nekih tezih slucajeva kvara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, Honda CBX 1000 BIG SIX

I jos nesto, jedan BMW R1150 RT je dosao sa problemom da gasi jedan cilindar kada se zagreje, bila je problem kapa svecice neko je skidao klestima i prilikom povlacenja pokidao je gumu i kabal. Nova kapa svecice sa kablom kosta 15200din. u Radulovicu, ista cena i u Delti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ajd i ja da dodam, ko što sam napomenuo, Lalajkov GS ima preko 150.000km, tovaren prilično i vožen i dosta po lošem putu pa  ležaj diferencijala traje i dalje i nije bilo procurivanja semeringa, vrlo verovatno će dobaciti 200.000km +. No, nije uvek tako, ode to nekad i mnogo ranije iz raznoraznih razloga. Ako nije fabrički dobro spakovan diferencijal, što nije bilo baš izuzetno retko, svi ostali razlozi leže u rukama vlasnika. Na ovom motoru sa oko šezdesetak K, menjan je već tanjirasti zupčanik iz nekog razloga, semering isto, možda i više puta, oba ležaja na tanjirostom takođe, evidentni tragovi zaribavanja i gotovo već propalim poklopcem diferencijala, po zatečenom stanju, podešenost sklopa nije bila ni malo dobra, od kada, ko će ga znati. Kad se sve fino skocka, izgleda ovako, FD se vrti jednim prstom na suvo, sa hladnim gustim uljem u menjaču i retkim u FD-u,  sve zajedno, točak sa kardanskim vratilom i izlaznim snopom u menjaču i malo srednjim, okretanje je malte ne ko samo prednji točak koji ima par lagera bez predstezanja, nus produkt je po rečima vlasnika je ko da je ugrađen drugi menjač iako je vožen na oko desetak stepeni:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dokle god ne koristi kardanska vratila kao potrošni materijal neće da stane jedno 100 godina :)

Mada je R1100 imun, više je slučaj na R1150.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Upravo sada, Alekre je napisao:

Dokle god ne koristi kardanska vratila kao potrošni materijal neće da stane jedno 100 godina :)

Mada je R1100 imun, više je slučaj na R1150.

 

Nisam te razumeo bojim se, 1100 i 1150 imaju isti tip vratila i retko crkavaju, osim ako nisu dobro spakovani, zašta opet ja krivim diy, takođe u menjaču ima odličan kompenzator udarca, mnogo bolji nego na 1.2 tako da i ti nagli polasci nisu baš  preterano pogubni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja