Jump to content

Moto Zajednica

Prevoz skutera u Srbiji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 2 sati, Singularitet je napisao:

+ 2 deci soka od šljive za interno grejanje, a točkarenje obavezno bar pola puta radi razgibavanja. I pusti ovog Tomija, neozbiljan je totalno.

Ma da, neozbiljni matorac, ali ipak preko 35 godina na dva točka, živ, zdrav i bez straha pred zakonom. Da li je mana ili vrlina zavisi od vaših shvatanja.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
21 minutes ago, drtommy said:

Ma da, neozbiljni matorac, ali ipak preko 35 godina na dva točka, živ, zdrav i bez straha pred zakonom. Da li je mana ili vrlina zavisi od vaših shvatanja.

daleko je Subotica treba biti oprezan sa tim, ima dosta mesta gde može policija da zaustavi, ja nisam neki iskusni bajker, ali radim u kurirskoj službi skoro 4 godine i imam preko 100 000 km po svim vremenskim uskovima, leto zima kiša magla sneg jaki vetrovi sve.
Nekako ću smisliti da ga doteram iz Subotice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Nadji nekog drugara koji ima auto sa kukom, iznajmi prikolicu, plati gorivo i putarine, a ostatak do 140e pojedite, popijte, i ostavite cuvarkama TIR parkinga...  ;-)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Čitam i krstim se na ideje koje vam padaju oko prevoza. Cela matematika sa cenom od 30 din po kilometru je oko 25€ zarade više nego što i tebe koštalo da ga sam sa svojom prikolicom prevezeš. Govorim iz iskustva jer sam nekad radio prevoz. Mene bi sa fiat stilom, gorivo,putarina,amortizacija vozila (na šta niko ne računa),  bi izašlo tamo i nazad 9.000,00 din. i ceo dan zezanja. Voziš se k'o gospodin u toplom auto, bez stresa i frke. Zato sam i prestao da se bavim time je je svima skupo........bez uvrede. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Kladio bih se da preko 50% kombija koji idu svakodnevno za Suboticu (distribucija, špedicija,...), da se vraćaju prazni... 

Moj predlog je poneseš 2-3 španera i kad dođeš u Suboticu kreneš da vijaš kombije sa reg.oznakama BG i južnije...

Verujem da će svako od njih pristati u pola cene koju bi platio da odavde nekog angažuješ, ili iz subotice jer će ti svi obračunati oba pravca...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre sat vremena, DonToni je napisao:

Kladio bih se da preko 50% kombija koji idu svakodnevno za Suboticu (distribucija, špedicija,...), da se vraćaju prazni... 

Moj predlog je poneseš 2-3 španera i kad dođeš u Suboticu kreneš da vijaš kombije sa reg.oznakama BG i južnije...

Verujem da će svako od njih pristati u pola cene koju bi platio da odavde nekog angažuješ, ili iz subotice jer će ti svi obračunati oba pravca...

 

I ja se malo bavim prevozom ljudi, a po potrebi i stvari. Ako se obacunava kilometraza u oba smera, cena bi bila 25 - 30 din po kilometru, u zavisnosti od putarina i ide li samo vozilo (minivan), ili ide auto i prikolica. Ukoliko bi se zaracunavala cena u jednom smeru, cena je 50 - 60 din, sto opet dodje na isto.

Moze nahvatati bili koji kombi koji iz Su ide prema Bg, i sigurno ce naci prevoz za 50e, koji su prihvatljivi, a vozacu kombija dodju "retur".

Ili, kurirska sluzba za nekih 40 - 50e (ja za Tomos Automatic platio 30e).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Evo samo da vam javim da sam još u decembru dovezao sam skuter za Beograd, posto su me zeznuli i nije bila gotova homologizacija, a to sam saznao tek kad sam stigao u Suboticu, mogao sam da uzmem jedino lokalnu Su tablicu i sa njom sam na rizik došao do Bg. Vreme je bilo jako vetrovito i hladno ali motorče je bilo jako stabilno na autoputu po nikad jačem vetru, a nisam ga uopšte štedeo. Na naplatnoj rampi je bila policija ali ni pogledali me nisu. Tablicu sam platio 3900 din i zalepio sam je za kofer pozadi. Iskreno ja ovakvu akciju ne bih ponavljao, ali nisam imao ovoga puta izbora nego da ovako uradim zbog neodgovornosti uvoznika, ali nema veze živ sam zdrav i motorino je tu kraj mene, to je najvažnije :)

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Glupo je sto si obrisao komentare u temi "Uvoz skutera iz Italije"potom i zakljucao temu. Komentari su tu da bi se citali, truba je pisati pa brisati.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Чек, бре, СУ таблица скинута са неког мотора или привремена, легална, која се и добије ради превоза до места регистрације?

Ако је оно прво... Па још лепљена за коферче... Кољеш се за прво место са оним презентером Р1 из теме за блогове

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125
1 hour ago, Satelis said:

Glupo je sto si obrisao komentare u temi "Uvoz skutera iz Italije"potom i zakljucao temu. Komentari su tu da bi se citali, truba je pisati pa brisati.

Pogrešno ste me skontali i moja je greška što sam uopšte i pisao utiske, samo mi je bio cilj da niko ne bude oštećen a ljudi su to skroz izvrnuli i krenuli da me razapinju tamo. Da ne razglabamo dalje, evo ja priznajem da nisam bio u pravu i ne želim nikoga ni da hejtujem niti da neko misli da mi je to bio cilj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kakvo hejtovanje, koliko videh izneo si kako si prosao od momenta trazenja do momenta kupovine, jedino sta nisi izneo je link do oglasa i koja slika motora.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja