Jump to content

Moto Zajednica

Moto oprema za leto i zimu?

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav svima planiram uskoro da kupim moto opremu.

Dali je ova oprema dobra za leto i hladnije vreme? 

https://www.louis.de/artikel/vanucci-rvx-4-textiljacke/212324?list=65228713e22f9da64a3036c77858d0d1 Jakna

https://www.louis.de/artikel/vanucci-hirider-iii-textilhose/211176?list=ef652998c9c97bd31074ef97795e7e06 pantalone 

https://www.louis.de/artikel/vanucci-hirider-iii-handschuhe/201592?list=abf2366c42e55ebfe5a4438d51c81a2d rukavice 

https://www.louis.de/artikel/vanucci-rv5-sympatex-stiefel/202054?list=1c6a6449f42e0cc07c7898f0ac4c4a35  cizme

 

U slucaju da nije molim vas da mi preporucite neku opremu?

 

Inace planiram ovog leta da idem na more sa mog ljubimca gixxera zato i pitam.

Treba mi oprema za sve uslove 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Pozdrav,

Izabrao si dobru opremu ali ja to nikako ne bih kupovao na slepo. Moto oprema da bi odradila svoj posao kako treba u slucaju "ne daj Boze situacije" mora da ti bude taman kako treba, a to jedino moze ako uzivo isprobas.

 

S obzirom da si izabrao skupe stvari i da hoces da izdvojis dobru svotu novca(znaci ne gledas ono sve u dinar koliko je i sta) ja bih ti ipak savetovao da odes u neku dobro opremljenu radnju kod nas i na licu mesta isprobas kvalitetnu opremu.

 

Kacigu imas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 21.11.2018. at 23:10, Dusan 123 je napisao:

Pozdrav svima planiram uskoro da kupim moto opremu.

Dali je ova oprema dobra za leto i hladnije vreme? 

https://www.louis.de/artikel/vanucci-rvx-4-textiljacke/212324?list=65228713e22f9da64a3036c77858d0d1 Jakna

https://www.louis.de/artikel/vanucci-hirider-iii-textilhose/211176?list=ef652998c9c97bd31074ef97795e7e06 pantalone 

https://www.louis.de/artikel/vanucci-hirider-iii-handschuhe/201592?list=abf2366c42e55ebfe5a4438d51c81a2d rukavice 

https://www.louis.de/artikel/vanucci-rv5-sympatex-stiefel/202054?list=1c6a6449f42e0cc07c7898f0ac4c4a35 cizme

 

U slucaju da nije molim vas da mi preporucite neku opremu?

 

Inace planiram ovog leta da idem na more sa mog ljubimca gixxera zato i pitam.

Treba mi oprema za sve uslove 

Hladnije vreme je vrlo rastegljiv pojam i može da se odnosi i na temperaturu od +15 stepeni, ali isto tako i na temperaturu od -15 stepeni. Takođe je vrlo bitno koliko vremena se provodi u vožnji na nekoj temperaturi, kakva je vlažnost, kakva je ishrana, koliko ste spavali pre vožnje, ...

U svakom slučaju teško može da se nađe univerzalna oprema za svaku priliku i za sva godišnja doba (ili bar ja nisam imao prilike da takvu oremu vidim uživo).

Po meni je vrlo bitno šta imaš ispod jakne i pantalona (obavezno kvalitetan aktivni veš prilagođen vremenskim uslovima), zatim neki duks (isto od "aktivnog" materijala), pa zatim i obavezno kišno odelo u prtljažniku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Pre 3 sati, filipfg je napisao:

Pozdrav,

Izabrao si dobru opremu ali ja to nikako ne bih kupovao na slepo. Moto oprema da bi odradila svoj posao kako treba u slucaju "ne daj Boze situacije" mora da ti bude taman kako treba, a to jedino moze ako uzivo isprobas.

 

S obzirom da si izabrao skupe stvari i da hoces da izdvojis dobru svotu novca(znaci ne gledas ono sve u dinar koliko je i sta) ja bih ti ipak savetovao da odes u neku dobro opremljenu radnju kod nas i na licu mesta isprobas kvalitetnu opremu.

 

Kacigu imas?

Pozdrav,necu kupovati na slepo opremu drugar zivi u Austriju pa cu otici kod njega on zna gde je Louis radnja.Sto se tice kacige trenutno imam neku Lazer kacigu ali kada idem da kupim ovu opremu kupujem HJC RPHA 11 (ili ako mi predlazes neku drugu).

 

Sta mislis za ovu jaknu https://www.louis.de/artikel/vanucci-art-xvii-kombijacke-leder/207276?list=c23ce72a57708a984ff014fb0308ee27

 

Bez kacige ne idem ni do prodavnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Pre 3 sati, zika56 je napisao:

Hladnije vreme je vrlo rastegljiv pojam i može da se odnosi i na temperaturu od +15 stepeni, ali isto tako i na temperaturu od -15 stepeni. Takođe je vrlo bitno koliko vremena se provodi u vožnji na nekoj temperaturi, kakva je vlažnost, kakva je ishrana, koliko ste spavali pre vožnje, ...

U svakom slučaju teško može da se nađe univerzalna oprema za svaku priliku i za sva godišnja doba (ili bar ja nisam imao prilike da takvu oremu vidim uživo).

Po meni je vrlo bitno šta imaš ispod jakne i pantalona (obavezno kvalitetan aktivni veš prilagođen vremenskim uslovima), zatim neki duks (isto od "aktivnog" materijala), pa zatim i obavezno kišno odelo u prtljažniku. 

Hvala na odgovoru!

Imam jos jedno pitanje kada bih kupio koznu jaknu a ispod imao na primer aktivni ves i duks od aktivnog materijala dali bi se moglo voziti pod ovim vremenski uslovima kao sto je danas 8 stepeni(a da se ne ukocim od hladnoce).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Da dam jedan predlog, razmisli...Zasto ne bi pogledao nesto na FC Moto, posto vec ides do Austrije? Drugar naruci, plati (posto se placa online), njemu stigne za 3-5 dana i ti kada stignes, probas i das mu novac? Nije nikakav problem da se vrati ako nesto ne odgovara, u paketu ostavljaju povratnicu u kojoj upises zasto vracas i naglasis ukoliko zelis da zamenis za neki drugi broj, neki drugi model, ili pak da ti vrate novac. Sada nude jos dodatnih 15% popusta na sve artikle, cak i snizene, samo treba da se ukuca kod koji je na sajtu, dok traje akcija. Izbor u FC Moto u odnosu na Louis je neuoporediv. Bas sam pre par dana pazario letnju jaknu, letnje rukavice i GoreTex cizme.  Samo sam morao licno da odem do Aachen-a, jer sistem nije dopustao da platim mojim karticama online, jer mi se vode na adrese u Srbiji, a mesto gde sam zeleo da isporuce je u Nemackoj.

Posto si gledao Vanucci, cenim da bi ti Dainese, Alpinestars i slicni (italijanski) brendovi odgovarali, bar po kroju. U tom cenovnom rangu Dainese nudi neke GoreTex jakne, koje deluju vrhunski. Cak imaju modele mesavina koza/tekstil + GTX sloj (350-500€). I ne samo garderobu, vec mozes da pogledas i kacige... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
On 24.11.2018. at 21:01, saxomofon je napisao:

Da dam jedan predlog, razmisli...Zasto ne bi pogledao nesto na FC Moto, posto vec ides do Austrije? Drugar naruci, plati (posto se placa online), njemu stigne za 3-5 dana i ti kada stignes, probas i das mu novac? Nije nikakav problem da se vrati ako nesto ne odgovara, u paketu ostavljaju povratnicu u kojoj upises zasto vracas i naglasis ukoliko zelis da zamenis za neki drugi broj, neki drugi model, ili pak da ti vrate novac. Sada nude jos dodatnih 15% popusta na sve artikle, cak i snizene, samo treba da se ukuca kod koji je na sajtu, dok traje akcija. Izbor u FC Moto u odnosu na Louis je neuoporediv. Bas sam pre par dana pazario letnju jaknu, letnje rukavice i GoreTex cizme.  Samo sam morao licno da odem do Aachen-a, jer sistem nije dopustao da platim mojim karticama online, jer mi se vode na adrese u Srbiji, a mesto gde sam zeleo da isporuce je u Nemackoj.

Posto si gledao Vanucci, cenim da bi ti Dainese, Alpinestars i slicni (italijanski) brendovi odgovarali, bar po kroju. U tom cenovnom rangu Dainese nudi neke GoreTex jakne, koje deluju vrhunski. Cak imaju modele mesavina koza/tekstil + GTX sloj (350-500€). I ne samo garderobu, vec mozes da pogledas i kacige... ;)

Pozdrav,hvala za ovaj sajt ima vise i boljih stvari od louisa.Sto se tice moto opreme za hladnije dane nije mi vise toliko bitno idem u mart kod drugara pa cu licno probadi u njihovoj  radnji.

Evo sta sam odlucio kupiti:

WWW.FC-MOTO.DE

Dainese Laguna Seca 4 Two Piece Leather Suit - order cheap at FC-Moto ✓ excellent customer reviews ☆☆☆☆☆ fast delivery all over the world ✓ large...

 

WWW.FC-MOTO.DE

Dainese Torque D1 Out Motorcycle Boots - order cheap at FC-Moto ✓ excellent customer reviews ☆☆☆☆☆ fast delivery all over the world ✓ large assortment ✓

 

 

WWW.FC-MOTO.DE

AGV Corsa R Helmet - order cheap at FC-Moto ✓ excellent customer reviews ☆☆☆☆☆ fast delivery all over the world ✓ large assortment ✓

 

WWW.FC-MOTO.DE

Dainese Steel-Pro Motorcycle Gloves - order cheap at FC-Moto ✓ excellent customer reviews ☆☆☆☆☆ fast delivery all over the world ✓ large assortment ✓

 

 

 

Cudi me da Louis nema Dainese i AGV kacige

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Dusan 123 Jedna bitna stvar - FC Moto nema radnje nigde osim u Wurselen - u, pokraj Aachen - a, nije kao Louis, koji je rasprostranjen po celoj Nemackoj i Austriji. Eeeh sad, koliko imas vremena i volje da putujes iz Austrije do Aachen - a, to je drugo pitanje. I jos jedna bitna stvar - ako ipak odlucis nekako da doputujes do prodavnice, znaj da oni vecinu (80% po mojoj slobodnoj proceni) artikala NEMAJU u radnji! Tako sam se ja presao, kada sam isao prvi put - sav usplahiren sto cu pazariti svasta nesto, ali kada sam dosao, cvrc! Finta je sto moras online da narucis i da oznacis da ces artikle pokupiti u radnji! Jos jedna finta je sto, ukoliko stavis da je tvoja maticna adresa sa koje narucujes (billing address) iz Srbije, sajt ne dopusta opciju preuzimanja artikala u radnji :) Ako cvrsto resis da kupis nesto sa FC Moto.de, skontaces i sam kako funkcionise...kao i ja.
Jos jedna dobra stvar kod preuzimanja artikala u radnji - dopusteno je da narucis 8 artikala max, sto znaci da mozes da porucis kombinezon, cizme i kacigu u 2 velicine (sto je 6 artikala), a nesto i u 3, do ukupnog broja od 8 artikala! To je super stvar, kada nisi siguran da li ce neki model u odredjenoj velicini da ti odgovara. I najbolje od toga je sto nisi uopste u obavezi da kupis sve - probas, odaberes kroj i velicinu koja ti odgovara, ostalo vratis i platis samo ono sto zelis da poneses sa sobom.
Inace, bas sam u utorak naleteo na Dainese cizme ciji si link okacio, kada sam preuzimao moju robu. Ne znam kakav kalup Dainese ima, ali obrati paznju na velicinu, jer spolja deluju bas slim-fit (npr. kao sto je sada slim-fit jeans u modi), nisu robustne kao vecina R cizama!

 

Malo je duzi post, izvinjavam se...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Ja sam mislio da ima u Austriji ta radnja,jedino mi preostaje Online.

 

Dali moram da zamenim za nesto ili mi vracaju novac kad zelim da vratim na primer kacigu koje mi ne odgovara?

 

A sto se tice cizme primetio sam da nisu bas kao ostale na slikama,ali zelim da sve bude dainese :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Dusan 123 Pise im sve na sajtu. Nisi u obavezi da zamenis ni za sta. Ako ti nesto ne odgovara i zelis novac natrag, oni vrate. Mislim da rade na principu rezervacije sredstava na kartici, kao recimo rent a car agencije. Ili mozes da zamenis artikal koji ti ne odgovara za neki drugi broj, neki drugi model, sta god zelis. Najbitnije je da znas da to sve iziskuje vreme (nekoliko dana - 15ak dana), jer u ovom slucaju ne bi to radio u njihovoj radnji, vec putem posiljki - ti njima natrag, oni tebi novu posiljku i slicno. Koliko sam spazio, kolege su u drugoj temi pomenule da postoji neki decko koji donosi robu iz FC Moto, uz neku minimalnu proviziju. Raspitaj se, mozda ce ti biti ovako lakse...tema:

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/124776-outletmotode/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja