Jump to content

Moto Zajednica

MotoGP test Valensija 2018

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Okej, možda električni i oduvaju SUS, ali moram da dam neki svoj komentar.

 

MotoGP je ograničen na 1000 ccm, 22L goriva, a koliko mi je poznato ovi električni nemaju nikakva ograničenja.

 

Kad bi i u MotoGP u dozovlil da koriste koju god zapreminu agregata hoće i šta god im padne na pamet trebalo bi da prođe mnogo vode rekom Tisom da bi EL stigli SUS 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ako smo vec usli u temu, moje misljenje je da ce kod motocilala elektricni motori daleko teze napredovati iz bar dva razloga. Prvi je tezina baterija ali to ce verovatno prevazici a drugi bitniji je sto mogucnosti koje daje elektro motor po pitanju obrtnog momenta nisu toliko iskoristive na motociklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sus je za el. po pitanju kontrole u kamenom dobu tj. sve na sus-u se kontrolise pomocu el. 

Mislim da će da ih oduvaju vrlo brzo a  ovo sad su grubi pokušaji da se na bazi sus-a uradi nešto. Žiroskopi i  ostala čudesa kad se ubace ima skroz da za naše generacije izgubi draž a možda dvije gume naprijed budu standard i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Na konto ogranicenja: kad se pojavilo trkanje (a znamo svi da je to bilo cim jenproizvedeno drugo vozilo na svetu) a bili zastupljeni SUS agregati, koja su bila ogranicenja? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre sat vremena, BRACO je napisao:

Sus je za el. po pitanju kontrole u kamenom dobu tj. sve na sus-u se kontrolise pomocu el. 

Mislim da će da ih oduvaju vrlo brzo a  ovo sad su grubi pokušaji da se na bazi sus-a uradi nešto. Žiroskopi i  ostala čudesa kad se ubace ima skroz da za naše generacije izgubi draž a možda dvije gume naprijed budu standard i sl.

ABS:

Mehanicka pumpa, elektro kontrolisana.

TC:

 run by wire, mehanicki deo elektro upravljan.

Wheele control:

 yaw senzori, pa elektronika nazad na run by wire.

Kontrolisana potrosnja: injektori, ugao predpaljenja, desetine senzora.

 

Pre toga: SUS motor, karbovi (koji su opet gledano sa ing stanovista srenje, jer imaju najpre Sauh za hladan start, brizgaljku za naglo povecanje opterecenja, iglicu i sibere uz vakuum membranu za pokusaj stahiometrijske smese u svim rezimima, uredjaj za rad bez opterecenja- Ler, uredjaj za kontrolu nivoa goriva... sve sa uracunatom greskom od par % u startu) i iskoriscenje od!?

Po knigama do 0.29 za benzince. 

Hvala Mazdi sto je to prebacila pa sam na faxu imao zanimljive radove a i profanima zapusio usta u vise navrata! :jee1:

A EL motor? :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 11 sati, abarth_maniac je napisao:

 

Pre toga: SUS motor, karbovi (koji su opet gledano sa ing stanovista srenje, jer imaju najpre Sauh za hladan start, brizgaljku za naglo povecanje opterecenja, iglicu i sibere uz vakuum membranu za pokusaj stahiometrijske smese u svim rezimima, uredjaj za rad bez opterecenja- Ler, uredjaj za kontrolu nivoa goriva... sve sa uracunatom greskom od par % u startu) i iskoriscenje od!?

Po knigama do 0.29 za benzince. 

 

 

Od tebe čovek može svašta lepo da nauči :kafa: . Imaš piće od mene za ovaj podatak 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 50 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Od tebe čovek može svašta lepo da nauči :kafa: . Imaš piće od mene za ovaj podatak 

Hvala.
U tekstu za stepen kompresije i kompresiju mi se cini da sam nasao jednu nepravilnost, ali nije strasno.

Nekada davno sam poceo da pisem temu "ponesto o motorima SUS" ali nikad nisam nastavio, nekako ne mogu da uhvatim vremena.
Ako ti kad zatreba pomoć, pisi PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
Pre 2 sati, Fredi je napisao:

Mercedes tvrdi da je uspeo da izvuce 50% iz svoje F1 pogonske jedinice.

I ja koliko se sjećam  da su stari benzinci u automobilima imali oko 25% noviji oko 35% a čamci 50 i nešto %.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Sagorevanja ulja je bilo od strane skoro svih ali ne na taj nacin, sada je potrosnja ulja limitirana. Inace nije to nista novo, nesto slicno je radila i Honda 1991 naprimer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Bilo je svacega. F1 i GP zato i imaju car, jer ubacuju inovacije. Izvlace neverovatne cifre iz agregata! Ali im je trajnost proracunata sa stepenom sigurnosti (SS) jedva malo jace od 1. Ko ne zna, da pojasnim. Liftovi po zgradama u NS imaju SS 14. Znaci da je lift napravljen da izdrzi ono za sta je namenjen X14. 

Space shuttle? 1.01. 

Zasto? Napravljen je da sve bude besprekorni i idealno (skoro, zato onaj .01)

Avioni su cini mi se na oko 1.2.

A o cemu se zapravo radi. Kad inzenjeri naprave nesto, to nesto testiraju, rade proracune, mogu da dodju do resenja kakvo oni zele. U GP je to: agregat treba da radi toliko sati pod tim opterecenjem (6 komada po sezoni cini mi se za 2018.)-to i to mozemo da izvucemo iz zadatih okvira pravilnika...

Cvajarama je granica nebo (80 ccm 34 ks na kross motoru, a gurnu ga na 41 bez po muke) 

Na konto SS i trajanja agregata, jedna nepotrebna informacija:

Prva stvar na svetu koja je proizvedena sa projektovanim vekom trajanja je kucna sijalica, jer ranije nisu crkavale sem mehanickog loma. Shvatise da se ne isplati, pa projektovali vlakno da traje cca 10.000 ukljucivanja. Sad je to 1000 verovatno, menjam ih kao carape!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750R

Sad ponovo imaju vek trajanja stedljive i led sijalice 3-5-8... godina. 

 

Al kako mi od MotoGP testa u Valensiji stigosmo do buvljaka nikako da  shvatim :lol2:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja