Jump to content

Moto Zajednica

MotoGP test Valensija 2018

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
13 minutes ago, MOTOM said:

 

Zvuk je uzasan. Cuo sam uzivo u Brnu kad se vozio 2 kruga taj elektricni. 
Ako nema saltanja koja je poenta trkanja, samo gas i kocnica? 

Nadam se da ce za civilnu upotrebu biti opcija kao sto imaju neki automobili-da biras zvuk koji hoces, V6, V8, V10 itd... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Markez Italija 2013...Ne mislim da kao nab zabode pa padne ali uznemiri ceo prednji kraj sto se sa ABS-om ne bih desilo. 

 

Znaci sledece ABS, kontrola proklizavanja (ako je nema vec) itd... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
Pre sat vremena, hard_rock je napisao:



Nadam se da ce za civilnu upotrebu biti opcija kao sto imaju neki automobili-da biras zvuk koji hoces, V6, V8, V10 itd... 

Pominjan je Kymco SuperNEX u temi "Strujni udar", al izgleda ne pratiš fabulu radnje. :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Ni jedan pad iz trka nikakav ABS ne bi spasao. TC ili kontrola proklizavanja postoji na svim trkackim motorima osim u BSB.

 

Ako uopste zelis argumentovano da "razgovaras" nijr problem a ako zelis da licno meni nesto dokazujes ni to nije problem moze i uzivo i nije pretnja da ne pomislis

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
14 minutes ago, dvlns said:

Ni jedan pad iz trka nikakav ABS ne bi spasao. TC ili kontrola proklizavanja postoji na svim trkackim motorima osim u BSB.

 

Ako uopste zelis argumentovano da "razgovaras" nijr problem a ako zelis da licno meni nesto dokazujes ni to nije problem moze i uzivo i nije pretnja da ne pomislis

Ne mogu uzivo nemam sad vremena al mozda jednom ako se sretnemo :cirka2:

Nego ima li ABS-a u F1? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

ABS i trke ne idu zajedno. Jer u tci blago sporije okretanje tocka (slide) pomaze tacnijem ulasku u krivinu. Drugo, popadali bi kao kisa da imaju abs a prekoce jer se sa ABSom trag kocenja produzi (sem u panic brakingu kod manje iskusnih) 

ABS je napravljen da bi se povecala upravljivost prilikom naglog kocenja. Kod nas obicnih smrtnika.

Ko je profi i zna da koci (pogotovo trkaci) njima ABS odmaze.

-Sto se EL motora tice. Prva stvar: SUS motori su najneprakticnija stvar za pogon vozila, zato i imaju menjac. Radni opseg relativno kratak, moment i snaga maksimalni samo u jednoj radnoj tacki. Dok EL motori (zavisi od konstrukcije) moment i snagu mogu da isporucuju maksimalno u skoro svim rezimima. Otud nema potrebe za menjacem. Menjac postoji da bi se moment na tocku menjao stepenom prenosa, naravno uz gubitke snage. Max snaga na radilice, a svako leziste i prenos nekog tipa ga umanjuju za odredjeni koeficijent (npr Variator na skuteru ima efikasnost od 0.88-0.92, znaci da samo on umanji snagu na tocku za oko 10%). Kod El motora toga nema. Jedan pokretni deo i glavni prenos (lanac) i kraj.

Kod SUS: Pravolinijsko kretanje klipa na kruzno kretanje radilice + menjac + razvodni sistem, pa eksterni agregati (uljna pumpa, alternator...).

Dakle 100 pluseva za EL naspram SUS.

I ogroooman minus. Subjektivni osecaj! Mi zaljubljenici obozavamo zvuk(ove) sus motora, saltanje dozivljavamo euforicno, ona ispucavanja u poku snage i momenta... uhhhh!!! 

Raspisah se, sorry.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

ABS je em veoma tezak sistem em totalno neupotrebljiv na trkama. Nemas na trkama nikakvo iznenadno kocenje pa da treba ABS da ublazi panicnu reakciju vozaca. 

 

Sustinski na moto trkama imas dve vrste pada kada izuzmes nepredvidjene okolnosti zbog sudara sa drugim vozacem ili kvar. Prva je usled unosenja prevelike brzine u krivinu i ona rezultuje pustanjem prednje gume i low side a druga je usled prevelike brzine prilikom izlaska iz krivine t.j. prejakog dodavanja gasa i ona rezultuje pustanjem zadnje gume i high side. TC je znacajno olaksao drugi scenario ali nije svemoguc.

 

I sam vidis da ni u jednom slucaju ABS ne donosi nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure
Zar nije moto E testiran na Herezu a GP u Valensiji?

Jeste na Herezu, i sporiji je od Moto2 za oko 9 sekundi. Najbrži je bio Bradley Smith sa oko 1:50, naspram Marinija u Moto2 sa oko 1:41,5


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Mislim oko 12sec za gp.

Elektro je smeće, vlasnik el. trotineta :)

Ali ima da oduva sus samo tako...

Mislim da zadnja na gp ima neku vrstu abs tj. isti senzori i upravljanje kao tc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja