Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2019

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Sledeća je izvesno poslednja. Sam će da bira da li će da ode dostojanstveno kao npr ovaj danas, ili "ugly", što bi bila velika šteta.

 

Šanse da 99 ponovo uđe na vrtešku 2021? Meni se čini nešto između Pedrosinih i Stonerovih :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova

Od onoga da Rosi uzme desetu titulu smo stigli do da jos jednom pobedi brzinom svetlosti. 

 

Ako neko hoce da ucini sampionat zanimljivim i to samo jednim potezom lako je, penzionisite Markeza i eto uzbudjenja odmah a bogami i Rosiju rastu sanse za pobede

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@filipfg

Biti u top 5 vozača (mislim da nije u top 5) ima smisla kad imaš 25 godina pa kao boriš se da napreduješ.

 

@dvlns

Nije ni meni žao što odlazi jer sa ovakvom vožnjom nema šta drugo ni da uradi. Meni je žao što nije ostao u Dukatiju i što ga nisu promašile one sve povrede koje su ga, na kraju, i dovele do ove KZŠ.

Da se to nije desilo, mislim da bi danas bilo bitno, bitno drugačije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
29 minutes ago, severian said:

NIšta loše ne mislim, još manje želim da ga pljucnem usput, prosto iz niza situacija jasno je da Rosi nekako nije sazreo kao ličnost. Ostao je i dalje dečak sa ogromnom željom za pobedom, zarobljen u telu četrdesetogodišnjaka. Koliko to možda da bude patetično, toliko je i za poštovanje. Zavisi od ugla gledanja.

 

Meni često u trkama deluje da 46 pravi neverovatno početničke taktičke greške za nekog TOLIKO iskusnog, to je odraz iste stvari.

 

U pravu si... samo eto ja na to gledam nekako, nevezano za ovaj sport nego i u zivotu kad bi svi radili sve po onome "kako bi trebalo", bilo bi poprilicno dosadno, bar meni... ovako imamo jednog "dedu" od 40 godina koji se jos uvek bori ponajvise sa svojim demonima. :) E sad naravno ako posmatramo sire nije OK da on zauzima mesto u fabrickom timu ukoliko postoji neko ko je bolji od njega, jer pre svega zelimo da ovaj sport bude u svakom trenutku na najvisem mogucem nivou, kako bi trke i sampionat bili zanimljivi, jer ovo sto radi Markez koji je covek sa druge planete, postaje dosadno.

 

Zato mi i ovo sve posebno tesko jer je Lorenzo imao tu crtu licnosti da kad nesto zacrta ima to da uradi, a ne vidim na gridu jos nekog sa takvom licnoscu, a morace nekav takav da se pojavi, inace narednih 5 god - Markez 5 titula... I neam nista protiv neka napravi jos 5 titula ali daj bar da gledamo uzbudljive sampionate do kraja :(

 

Kmeee

motogp-san-marino-gp-2013-valentino-rossi-and-race-winner-jorge-lorenzo-8249354.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Lorenzo:
“4 big days in a professional career. When you make your debut, win your first race, win your first title and when you announce your retirement. Well this day has arrived for me.”

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Jedan od najvecih svih vremena, trebalo bi da je jedini koji je uspeo dva puta da se vrati na vrh. Steta sto ga necemo vise gledati na najvisem nivou.

 

 

ispravka i Lovson se dva puta vracao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo baš i ne mogu da razumem.

Jes' lepa misao, ali šta konkretno znači u njegovom slučaju? 

Jel' pobednik ili gubitnik?

Pominjao je "full commitment", perfekcionozam i visoke planine na koje je teško popeti se. Svojevremeno i depresiju i još koješta...ali i rekao par ključnih stvari u vezi sa poslednjim jakim susretima sa asvaltom. Jedna od njih je..."Jeli sve ovo vredno ove muke". 

Odgovor je, po svemu sudeći...ne.

...i tada je kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova
pre 14 minuta, pronto je napisao:

ali i rekao par ključnih stvari u vezi sa poslednjim jakim susretima sa asvaltom. Jedna od njih je..."Jeli sve ovo vredno ove muke". 

Odgovor je, po svemu sudeći...ne.

...i tada je kraj.

I ne samo to, lepo je rekao i da je izanalizirao sanse da se bori za pobede i video da ih nema. Doneo je covek izuzetno racionalnu odluku, ne bori se za ono za sta hoce a rizik od povredjivanja nista manji. 

 

Moram priznati da je na mene ostavio bas pozitivan utisak iznetim stavovima. Ipak nije to tenis pa da u najgorem slucaju izvrnes zglob

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Lijepo kaže odluka je konačna u ovom trenutku a za dalje kaže nikad ne reci nikad...elem samo da se presabere i eto ga. 

: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

Kao klinac sa čupa čupsom se borio protiv Pedrose.Tolko su bili oštri okršaji da su podelili Španiju.Morao je i kralj lično da ih miri .Ako dobro pamtim njegova prva trka  u Kataru je bila i prva pobeda u eri prejakog Rosija i Stonera.Ko to uradi može odma i u penziju.

Pre svega vozio je školski i kad povede skoro ga je bilo nemoguće uhvatiti a kamoli prestići.Nažalost nije bio omiljen lik zbog karaktera koji nije dovoljno ,,estradni,,.Onda je promeno politiku pa je počeo da imitira Rosija sa zabadanjem zastava i kupanjima u kombinezonu .Ni to nije bilo dovoljno pa se primirio.

Uglavnom veliki šampion.Nadam se da sete shvatili da sam mislio na Lorenca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja