Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2019

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4590 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Zanimljivost: Kluzel je pri onom padu na poslednjoj trci zaradio tešku povredu levog stopa. Zbog težine povrede ne može da menja brzine levim stopalom pa je poluga menjača prebačena na desnu stranu. Zadnju kočnicu koristi preko "thumb" poluge na upravljaču (poput nekih vozača u MotoGP). 

 

Kaže da mu treba malo vremena da se navikne, ali da je izvodljivo. Biće čudno gledati ga ove sezone kako menja brzine desnom nogom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4590 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 7 sati, Jovan Ristic je napisao:

Zanimljivost: Kluzel je pri onom padu na poslednjoj trci zaradio tešku povredu levog stopa. Zbog težine povrede ne može da menja brzine levim stopalom pa je poluga menjača prebačena na desnu stranu. Zadnju kočnicu koristi preko "thumb" poluge na upravljaču (poput nekih vozača u MotoGP). 

 

Kaže da mu treba malo vremena da se navikne, ali da je izvodljivo. Biće čudno gledati ga ove sezone kako menja brzine desnom nogom.

EDIT: Sajks pao u pred trinaestu krivinu, motor se zakucao u zaštitnu ogradu. Navodno je malo nezgodan prelaz sa novog na stari asfalt. 

 

Vremena u 14:30

 

Herez-dan-drugi.thumb.jpg.94bbd3feb636a60a0e5cb03145230ee2.jpg

 

Zavšren drugi dan:

 

Test.thumb.jpg.3e0b2bdc3825e34ab429e632007097da.jpg

 

Dejvis je tek pri kraju dana izašao na stazu. Juče je imao bliski susret sa asfaltom.

 

BMW u proradili transponderi :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4590 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Jedan kraći izveštaj sa testa

 

Herez-test.jpg
BJBIKERS.COM

Prvi WSBK test u ovoj 2019. godini vožen je u prethodna dva dana na Herezu u Španiji. Ovo je možda jedna od najiščekivanijih sezona u poslednjih nekoliko

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

Delbianco je vozio fabrički HRC Moriwaki (Althea).

Koliko sam ranije pročitao on je protégé vlasnika tima Genesia Bevilacquae, voziće treći motor u ekipi.

Ostatak tima testira u Aziji.

 

 

Mislim da je BMW spremniji od Ducatija. Ili bolje rečeno, V4R još nije spreman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4590 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 32 minuta, easy naked je napisao:

Delbianco je vozio fabrički HRC Moriwaki (Althea).

Koliko sam ranije pročitao on je protégé vlasnika tima Genesia Bevilacquae, voziće treći motor u ekipi.

Ostatak tima testira u Aziji.

 

 

Mislim da je BMW spremniji od Ducatija. Ili bolje rečeno, V4R još nije spreman.

Čuo sam da blisku sarađuju sa Moriwakijem, ali sam i čuo da na testu nije vozio specifikaciju CBR a istu kao što sprema fabrička ekipa. Navodno iz razloga što je Delbianco još Rookie pa je ovo prilika samo da se malo navikne na motor.

 

Phillip Island će biti jedini pravi test gde ćemo videti ko je koliko spreman. Ovo sve do tad može biti i ne mora da znači. Sigurno je samo da su Kawasaki  i Rea opet spremni

 

EDIT: dok sam pisao odgovor videh i vest na wsbk.com

 

untitled-2_full.jpg
WWW.WORLDSBK.COM

Italian team unveil their new colours

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Mislim da je BMW spremniji od Ducatija. Ili bolje rečeno, V4R još nije spreman.


Pa kako nisu spremni... Mislim platili su tolike silne reklame i promocije i dizajnere, cak su i ‘novajliju’ terali na kvalifikacionu gumu na test premijeri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4590 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, rastkojokic je napisao:

 


Pa kako nisu spremni... Mislim platili su tolike silne reklame i promocije i dizajnere, cak su i ‘novajliju’ terali na kvalifikacionu gumu na test premijeri...

 

Sad sam slušao interviju koji je davao Šaun Mur za WSBK.com, kaže da očekuju podijum tek u drugoj polovini sezone. Za prvu trku se nadaju da će Sajks biti među prvih 6, a Rejterberger među prvih 10.

 

Meni iskreno ne deluje da su spremni. Ipak je to novi motor, Sajks još traži dobar položaj na motoru, osnovna podešavanja itd. Trebaće vremena da to sve legne na mesto.

 

Sa druge strane, Ducati V4R testira već više od godinu dana i sigurno su u prednosti u odnosu na BMW

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
Pre 22 sati, rastkojokic je napisao:

ja sam mislio na ducati default_0a-smiley.gif

 

 

Bmw je ozbiljna fabrika, sigurno ce nesto napraviti

Ma BMW nume da napravi realno nista za vrhunska takmicenja, ni u auto ni u moto sportu i to je fakat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
3 hours ago, dvlns said:

Ma BMW nume da napravi realno nista za vrhunska takmicenja, ni u auto ni u moto sportu i to je fakat.

Sta ih briga imaju najbolje safety car vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
Pre sat vremena, Fredi je napisao:

Salis se?

Ne salim se zaista, u nacionalnim i nizim sampionatima da ali u velikim daleko manje uspeha (po meni cak i skoro bez uspeha) u odnosu na Mercedes, Audi, Citroen, Peugeot, Alfu, Subaru, Mitsubishi, Hondu...

 

U sustini s obzirom da se ponose svojim sport odeljenjem rekao bih da nema bas previse razloga za to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

Ne kazem da nisu nikad nista osvojili ali daleko manje od Mercedesa, Audija... Druga stvar uglavnom davno proslo vreme. Svakako nije ni mnogo bitno jer u Moto GP nece nikad verovatno uci a u WSBK su inferiorni u svakom slucaju hteo sam da kazem da kada se kaze BMW ljudi imaju sliku sportskog neceg a rezultati konkurencije daleko bolji

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Ne kazem da nisu nikad nista osvojili ali daleko manje od Mercedesa, Audija... Druga stvar uglavnom davno proslo vreme. Svakako nije ni mnogo bitno jer u Moto GP nece nikad verovatno uci a u WSBK su inferiorni u svakom slucaju hteo sam da kazem da kada se kaze BMW ljudi imaju sliku sportskog neceg a rezultati konkurencije daleko bolji


Slazem se... Ta asocijacija je toliko jaka da ljudi po automatizmu misle da su jedna od najuspesnijih fabrika u moto sportu. Malo kada se bolje zagledas vidis kako stvari stoje. Brending je cudo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

BMW istina nije mnogo osvajao u takmičenjima gdje nastupaju ajde da kažemo "prototipovi" tj. mašine koje obični smrtnik apsolutno ne može da posjeduje, tipa F1, GP donekle i WSBK ...Međutim u klasama serijskih vozila itekako se naosvajao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Serijsko i trke (u bilo kojoj kategoriji) teško ide u istoj rečenici.

Jest' da ponekad baš liči, ali i tada su to samo rođaci. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Hah naravno da pod "serijskim" nisam mislio da su dotjerali direkt iz nečije garaže na stazu :) Nego da ta "rejsing"varijanta vozila ima i u serijskoj "civilnoj" proizvodnji.. Uostalom izraz "serijska klasa" je i u zvaničnoj upotrebi..Npr. na Le Manu imaš klasu prototipova i klasu serijskih (GTamater, Gtpro, zavisno koliko su "friziranjem" daleko od serijskog).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

Ni ne tvrdim drugacije, samo kazem da je BMW nekako sinonim za pre svega auto sport a ono čabar.

 

U moto sportu mozda da dobaci do nekog Alpe-Adria nivoa a dalje tesko. BSB, AMA, Road Racing, Endurance tesko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja