Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2019

Recommended Posts

• Integrisan, 10287 postova
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
14 hours ago, Alekre said:

Mene interesuje šta će Dukati da uradi.

Jako su se upuvali s is puštanjem Lorenza iz ruku. Mogli su da mu daju extra fabrički motor u nekom satelitskom timu s full upgrades... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zainteresovan, 992 postova
  • Motocikl: Yamaha mt-09 Tracer, Kawasaki zx636r

Kakva bre Yamaha, Vinjales, Kvartararo, ne daj boze Dovi itd. itd. Markezu jos duuugo nece niko primirisati, samo da ostane zdrav. Ova sezona nije ljudska:

9c50aa7d830dea5e8feea202c5501a95.plist

• Integrisan, 10287 postova
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Bezmalo 21 bod prosek do sada sa jednim kiksom, ne njegovom krivicom. 

Ne bih da kujem Quartararo-a u zvezde ali sam siguran da je dao dodatnu motuvaciju ovom stvoru da iscedi i poslednju kap iz  sezome. 

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 992 postova
  • Motocikl: Yamaha mt-09 Tracer, Kawasaki zx636r

A Katar, Austriju i Britaniju je izgubio u poslednjoj krivini... Jezivo! Mali Kvartararo definitivno ima potencijala ali mora jos mnooooogo da uci da dodje do ovakve (ako ikada i dodje) konzistentnosti.

Pricali su ranije ako se MM malo smiri i opameti, ne pravi nepotrebne rizike, bice nepobediv. Mislim da je bas to i uradio i postao je nedodirljiv

• Drug član, 4913 postova
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

Kao i prošlih godina, padavičarenje i ostale bahanalije na stazi je ostavio za treninge i kvalifikacije. Ove godine je stvarno bio skoro bez konkurencije.

Slušao sam ono njegovo obrazloženje pada u kvalifikacijama, mislim da bi mu i rođeni tatko na to odgovorio sa "Ma daaaaj" . Slažem se sa Tokrankovićem, za ovo cjeđenje, jer do sada nije morao da istresa Rossijevske fore, ali mali ga je natjerao.

• Drug član, 2032 postova
  • Motocikl: Trenutno ponosno vozim T15SL

Zvanično je: Haslam u fabričkoj Hondi. Jedva čekam prvi WSBK test. Dejvis sve bolji na V4R, dolazi ludi Reding, Toprak na fabričkoj Yamahi, Bautista dobio novi CBR, Rea ima visok ego, Louz voli da se pokolje sa timskim kolegom na stazi... 2020 će biti dobra

leon-haslam.jpg

• Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

• Drug član, 1217 postova
  • Motocikl: Yamaha Bucking Bronco

Interesentan i ovaj podatak iz komentara na tekst: Ko je jedini vozač koji je ušao u MM šampionsku seriju zadnjih 7 godina?

JL

• Princ Sherwood-a, 2412 postova
  • Motocikl: Đoka!

Ja sam pročitao neki intervju gde je rekao da mu treba mesec do mesec i po dana bez vožnje da bi se potpuno oporavio od te povrede, aludirajući upravo na zimsku pauzu.

• Drug član, 3919 postova
  • Motocikl: Deutschland ūber alles
Pre 5 sati, GixxerK6 je napisao:

Interesentan i ovaj podatak iz komentara na tekst: Ko je jedini vozač koji je ušao u MM šampionsku seriju zadnjih 7 godina?

JL

Jeste ali realnije je priznati da je te 2015 Jamaha imala neku prednost (znacajniju rekao bih) jer su se za titulu borile dve jamahe do poslednje trke. Odnosno kombinacija Markezivoh pehova i kakva takva Jamahina prednost su doneli tu titulu Lorencu. Isto tako je mogao i Rosi da je uzme, zapravo i trebalo je da Rosi uzme

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

• Drug član, 1217 postova
  • Motocikl: Yamaha Bucking Bronco

To oko pehova bi isto bilo kao kada bi za 2019 rekli da je Dovi imao dva peha (dve nule ne svojom krivicom) koje smo već zaboravili pa zato nije uzeo titulu.

Pehovi a i sreća su sastavni deo ovog sporta, važi i za MM i onda a i sada.

JL je te 2015-te bio brži od VR, zato je i uzeo titulu bez obzira na pokušaje kreiranja nekih španskih teorija zavere protiv VR.

To je samo degradiralo "velikog" VR a godine iza te 2015 su pokazale da on to više ne može da ponovi u novonastalim okolnostima, isto važi i dan danas, tj traje slobodno možemo da kažemo od 2009.

• Podržavam 2

• Drug član, 3919 postova
  • Motocikl: Deutschland ūber alles

E jbg trudim se da koliko mogu realno gledam stvari ali da se nije Markez umesao JL ne bi nikako uzeo titulu 2015. Uzeo bi VR imao je bodovnu prednost posle Motegia toliku da nije morao da pobedjuje JLoA dovoljno je bilo samo da bude iza njega. Ostale su bile 3 trke i 18 poena prednosti ako ne gresim. 

A posle 2015 je samo Doviciozo imao sansu da se bori sa Markezom i tu je Dukati igrao ogromnu ulogu. Nadam se da se makar oko toga mozemo sloziti

• Podržavam 2

• Pobjednik motogp kladionice 4X, 4097 postova
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Za mene je nevjerovatna činjenica da se oni njemu dive..pa sve ti j.. jel moguce da si ti među 20 najboljih na svijetu. Diviš se bez da kažeš da odličan je sad ću da pokušam da naučim nešto od njega ili da ga iskopiram..pa šta to on ima da ja nemam..sve je isto ili slično od guma ogibljenja do masine..nema on nikakav antigravi ili sl. Ne razumijem takve vrhunske sportiste.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja