Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2019

Recommended Posts

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja sam pročitao neki intervju gde je rekao da mu treba mesec do mesec i po dana bez vožnje da bi se potpuno oporavio od te povrede, aludirajući upravo na zimsku pauzu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre 5 sati, GixxerK6 je napisao:

Interesentan i ovaj podatak iz komentara na tekst: Ko je jedini vozač koji je ušao u MM šampionsku seriju zadnjih 7 godina?

JL

 

Jeste ali realnije je priznati da je te 2015 Jamaha imala neku prednost (znacajniju rekao bih) jer su se za titulu borile dve jamahe do poslednje trke. Odnosno kombinacija Markezivoh pehova i kakva takva Jamahina prednost su doneli tu titulu Lorencu. Isto tako je mogao i Rosi da je uzme, zapravo i trebalo je da Rosi uzme

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

To oko pehova bi isto bilo kao kada bi za 2019 rekli da je Dovi imao dva peha (dve nule ne svojom krivicom) koje smo već zaboravili pa zato nije uzeo titulu.

Pehovi a i sreća su sastavni deo ovog sporta, važi i za MM i onda a i sada.

JL je te 2015-te bio brži od VR, zato je i uzeo titulu bez obzira na pokušaje kreiranja nekih španskih teorija zavere protiv VR.

To je samo degradiralo "velikog" VR a godine iza te 2015 su pokazale da on to više ne može da ponovi u novonastalim okolnostima, isto važi i dan danas, tj traje slobodno možemo da kažemo od 2009.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

E jbg trudim se da koliko mogu realno gledam stvari ali da se nije Markez umesao JL ne bi nikako uzeo titulu 2015. Uzeo bi VR imao je bodovnu prednost posle Motegia toliku da nije morao da pobedjuje JLoA dovoljno je bilo samo da bude iza njega. Ostale su bile 3 trke i 18 poena prednosti ako ne gresim. 

 

A posle 2015 je samo Doviciozo imao sansu da se bori sa Markezom i tu je Dukati igrao ogromnu ulogu. Nadam se da se makar oko toga mozemo sloziti

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Za mene je nevjerovatna činjenica da se oni njemu dive..pa sve ti j.. jel moguce da si ti među 20 najboljih na svijetu. Diviš se bez da kažeš da odličan je sad ću da pokušam da naučim nešto od njega ili da ga iskopiram..pa šta to on ima da ja nemam..sve je isto ili slično od guma ogibljenja do masine..nema on nikakav antigravi ili sl. Ne razumijem takve vrhunske sportiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Piro hvali GP20, mada ne sme puno da kaze jer je jos rano za otkrivanje karata za 2020. Ipak, pominje se dosta bolji osecaj za prednji kraj i snazniji motor (kao da sad nije dovoljno snazan), uz zadrzavanje stabilnosti na kocenju i pri ubrzanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@lalajko Reče Dall Igna da su spremili novi motor za 2020. godinu i da je znatno napredniji od GP19.

 

@dvlns gde smeš da kažeš da je Rosi trebao da osvoji titulu, znaš da se antirosijevski deo foruma vređa na te konstatacije :D

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ali velicati MM u sezoni gde se dve Yamahe bore za titulu od pocetka do kraja sezone... I onda uporediti u ovoj sezoni 93 i 04 kao poredjenje sa tom sezonom. 

Jbt, jel ja pratim isti sampionat??? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, abarth_maniac je napisao:

Ali velicati MM u sezoni gde se dve Yamahe bore za titulu od pocetka do kraja sezone... I onda uporediti u ovoj sezoni 93 i 04 kao poredjenje sa tom sezonom. 

Jbt, jel ja pratim isti sampionat??? 

Ovde svako prati svoj šampionat :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, dvlns je napisao:

@Jovan Ristic pa kao sto mislim da je tad Rosi trebao da uzme titulu tako mislim da sada vise stvarno nema cemu da se nada kao vozac

@dvlns malo peckaš antirosijevsce, malo Rosijevce. Neš se lepo provesti :D 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Čekaj da dočekaš jutro i da vidiš komentare na prvi post vezan za Rosija pa na drugi post.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@dvlns, te sezone je zaista trebalo da osvoji titulu. Da zaokruzi jubilej i da se umiri. Da je osvojio, sve bi bilo drugacije. Usrao se sam sebi u zivot jer je dopustio da gaMMizvedeiz koloseka. Da je postupio drugacije i mirnije glave, verovatno bi zavrsio sa titulom. Imao je pehova te godine. Jednom crkla yamaha, da ne bi toga...

Sve u svemu, ne volim kad neko pljuje po njemu, jer je jebeno uradio vise nego bilo ko (za sad) u GPu. 

Svaka cast novim generacijama, ali lagano. MM ako se smiri, pobedice mu rekorde, ako se ne smiri, zavrsice izlomljen, jer vozi kao da je neunistiv... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Dalligna mi nekako uliva poverenje sa njegovim idejama za unapređenje motora, videćemo i ostale fabrike.
Mora da popravke skretanje.

A što se tiče najboljeg svih vremena u ovom sportu još uvek ne mogu da zamislim kako to izgleda da je neko trebao a nije npr postao šampion.
I gde njemu baš tako nesto da se desi?
Srećom te je on dovoljno dobar i vredi mnogo više od onoga koliko ga novinarski marketing i nerealna očekivanja ostrascenih fanova upropastise.








Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 5 minuta, GixxerK6 je napisao:

Dalligna mi nekako uliva poverenje sa njegovim idejama za unapređenje motora, videćemo i ostale fabrike.
Mora da popravke skretanje.

A što se tiče najboljeg svih vremena u ovom sportu još uvek ne mogu da zamislim kako to izgleda da je neko trebao a nije npr postao šampion.
I gde njemu baš tako nesto da se desi?
Srećom te je on dovoljno dobar i vredi mnogo više od onoga koliko ga novinarski marketing i nerealna očekivanja ostrascenih fanova upropastise.








Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Koliko je puta deda bio na mestu br2. u generalnom plasmanu? 

Zaboravi novinare... 

 

P. S. Nekada se vozilo 12-13 trka u sezoni. Sad se vozi 19.

Vozacima je trebalo mnogo vise godina da osvoje 100 pol pozicija, nego sto im treba danas. 

 

Kao sto se za Sumahera pricalo kako je do bolida, a kad se uzme u obzir da je prvi trazio da ima svu kontrolu na volanu, i da niko od vozaca nije bio spreman na takav korak... Muk. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Pre 6 sati, dvlns je napisao:

Ima tih primera u sportu, na primer Felps ili Cavic? 

Ima ali da se vratimo na MotoGP ja pamtim neke jače primere, npr Dani Pedrosa sa prednjim grejačem, start iz boxa, i ako se dobro sećam oborio ga Ioannone, sve se desilo u 30min pred i tokom jedne trke.

I niko o tome ne priča danas kako napaćeni i izlomljeni Dani posle toliko godina u HRC ne uze titulu.

Zašto bih pričao o VR kada ih on ima onoliko?

 

Da dotaknemo tu 2015-tu kada je VR TREBAO da uzme titulu, u prilogu je Lap analysis Valencia.

Ja to ovako vidim: VR je trku pred Valensiju (Sepang) bio isprovociran naletima i pokušajima MM da ga obiđe (to mali i dan danas radi na više načina jer je to njegov stil, znači ništa čudno ali je ovde izgleda problem što je digao ki*u na VR46) i veliki VR46 nasedne na foru i u jednoj desnoj krivini VR46 u toku trke što nikada nisam video skoro zaustavi Yamahu i odvuče ovog trtavog spolja i pri tome nesrećno trta da li preko prednje kočnice ili na drugu foru padne i ode u box.

Ovo da je uradio Fenatti, Manzi ili Karel Abraham to bi zviždalo na sve strane ali veliki su veliki, povlašćeni.

I šta se desi direkcija trke umesto da velikanu ovog sporta dodeli black flag oni mu daju 3-će mesto na Sepangu sa sve bodovima koji sleduju a posle trke odluče da u Valensiji startuje poslednji.

To je mislim bio poslednji pokušaj da VR46 virtuelno konačno uzme tu titulu.

 

Kakva nagrada da posle onakvog dečačkog Fenatti manevra isteraš spolja MM i ukočiš tok trke dobiješ nagradu sa bodovima koje nosi 3-će mesto u Sepangu i kaznu da startuješ poslednji u Valensiji gde je bilo odmah jasno da će da završi 4-ti (drugačije nije ni moglo da bude) gde god da je startovao to još ja ne pamtim a gledam ovaj sport od vremena Fast Fredija i King Kenija.

I naravno i Valensiji mnogi su se sklanjali da VR46 dođe napred olako bez mnogo kontakata (nemam ništa protiv) i tako VR46 završi tamo gde je i morao da završi na 4-tom mestu 20sec iza pobednika.

E sada ako kažemo da je VR46 nepravedno nagrađen u Sepangu i kažnjen u Valensiji u prilogu pdf lap analysis pa pogledajte npr poslednjih 10 krugova lap times ako su oni merodavni koji govore gde je mogao da završi VR46 da je startovao npr 5-ti ili prvi.

 

Da se ne lažemo 99 je tada bio u svom robot modu, brz i precizan do koske.

 

Ja kada hoću da gledam VR46 vratim Sepang 2018 i otkinem dok gledam da mu MM ne može ništa.

Šteta što nije završio ali nebitno njegova najbolja partija u poslednjih nekoliko godina.

Odoh na posao, nemoj da me više uznemiravate sa VR46 :)

 

 

 

 

Analysis_Valencia GP15.pdf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

U pravu si, posle ovog pisanja shvatam da bi dalje iznosenje drugacijeg pogleda tebi bilo kao da pokusavam da objasnim gospodinu "hiljadumolionamolijardi" da nije dokrot nauka. 

 

Ja bih rekao iz tvog pisanja da kolicina animoziteta prema VR uopste nije srazmerna pisanju druge strane (u ovom slucaju mene). Nisam kovao u zvezde VR a koliko vidim ti ga bas neskriveno ne volis.

 

Ako se drzimo te jedne sezone koju si uveo u temu postom da je samo JL uspeo da se suprotstavi MM-u od njegovog dolaska u GP onda je moje misljenje apsolutno relevantno kao i tvoje a da sirim pricu na kompletne karijere i jednog i drugog ne bih. Da nije naseo na foru i da je zavrsio cetvrti i dalje bi u Valensiju stigao sa 2 boda prednosti. Mozda bi izgubio a mozda i ne bi, to necemo nikada saznati.

 

Referenca ti je poslednjih XY krugova u izgubljenoj trci i analiza istih. 

 

Svakako da imas pravo da ga ne volis, imas pravo i da mislis da si u pravu imas i pravo da sve sto ja napisem smatras za glupost a imas cak i oravo da pokusavas da me ubedis da je istina onakva kako je ti vidis. 

 

Samo i ja imam sva ta ista prava i jedina stvar koja mi se ne dopada iskreno u tvom postu je poslednja recenica. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

...tja... nemam pojma. Trebalo je i Stoner da uzme titulu one godine kad se razboleo... treabalo je i ja da uzmem titulu da sam ranije počeo,... trebalo je moglo je,... 

 

Neko je napisao "da se MM nije umešao". Mislim da je tačnije "da ga VR nije umešao" ili "da baba ima kurac". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Taman posla animozitet prema VR, kompletna neutralnost DA.
Oko matematike za 2015 u Sepangu sleduje nula, Black flag za događaj a u Valensiji možemo da mu stavimo i pobedu ako treba.
Inače VR ima počasno mesto na jednoj od mojih kaciga već 17god, slika u prilogu da ga mrzim sklonio bih to odmah.
Odličan sportista uhvaćen u kandže novih klinaca i drugog nivoa trkanja. 68f91e2f423f48cf19254dd5f9d75f94.jpg

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja