Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2019

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Zaboravljate da Rosi tad nije imao konkurenciju, vozio je uglavnom sam na stazi ili je imao vanzemaljske gume koje mu je doturao mišelin. Isto kao što sad doturaju Markezu

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Bio sam ironičan, ali trenutno je njegova konkurenciju čitava dva nivo ispod ovog što Markez radi. Isto kao kad je Rosi bio mlad i u punoj snazi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Manje/vise je tako. Jedino sto je Rosi mozda vozio protiv vecih imena nego Markez. Ovako ce Markezove titule uvek biti osvojene protiv Rosija bez obzira sto Rosi u stvari i nije konkurencija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Markez je u stvari za Moto GP ono sto je Sumaher bio za Formulu 1. Najbolji vozac svog doba, kome je sve podredjeno do besvesti i bez prave konkurencije. Ali broje se titule...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pa ne bih se baš složio sa ovom konstatacijom. Ima konkurencije, nego je on jednostavno trenutno bolji i konstantniji od svih. Mislim malo je bezveze reći da mu je sve podređeno. Tako se može reći i da je Hejdenu sve bilo podređeno kad je osvojio titulu u nazovimo "Rosi eri". Svaka šampionska titula ima svoju težinu i nijedna nije došla zbog odsustva konkurencije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Markezove titule (u moto gp klasi) nemaju tu tezinu kao Rossi-jeve koje su osvajane na razlicitim motorima, razlicitim konfiguracijama, kubikazama... u tom periodu od 2001 pa do 2009 mogo si Rossija da stavis na bilo sta na gridu i covek bi pobedjivao.

Sad je red na Markana da uradi isto, i predje u konkurentski tabor, Yamahu/Ducati/Suzuki :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Rossi po statistici bolji od Markeza, a sjećam se kad su radili statistike Rossi-Stoner, da je Stoner imao brojke na svojoj strani.

 

Markez bi trebalo da mu digne spomenik, jer teško da bi se pored njega ovako kurobecao.

 

Mislim da ima godinu, dvije za dominaciju, da bude sam sebi najveći takmac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Rossia će verovatno da ošiša u titulama, u pobedama možda u popularnosti nikad. Taj nivo idolopoklonstva može da se meru samo sa religijskim i političkim zvezdama. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

To sigurno, ne znam koliko ga to dotiče, ali eto uz zadovoljstvo što je nebrojano puta obrijao Rossija, ide i to da nikako neće biti prvi po kačketima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Zelim da svi stavite prst na celo i da se dobro zamilsite, pa potrazite odgovor na pitanje "Zasto MM93, sa tako impresivnom statistikom, ne osvaja srca navijaca?". Kad sebi date odgovor na to pitanje, bice vam verovatno neke stvari jasnije. Dzaba titule, dzaba pobede, dzaba spasavanje low-sideova, dzaba sve sto uradi u karijeri...

 

Dosao fenomen zvani VR46 u GP, osvajao titule kao i MM93, obozava ga ceo svet.

Dosao fenomen zvani MM93, naosvajao se titula kao Rossi, pravi neverovatne poteze na stazi, voli ga sacica navijaca razbacanih po svim tribinama staze...

 

Zasto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 2 minuta, Momentum je napisao:

Dzaba titule, dzaba pobede, dzaba spasavanje low-sideova, dzaba sve sto uradi u karijeri...

Ma da,sve je to sranje i kur*u ne sluzi...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

To oko kačketa i personalnog marketinga verujem pripada jednoj većini fanova ali mislim da su to fanovi koji nešto manje poznaju ovaj sport pa slušaju sve što novinari pričaju ili su totalno zaslepljeni imenom VR. Meni to ne smeta što je tako, neki samnom ne žele da pričaju o fudbal Premier ligi a ja sa njima o MotoGP-u i veličini VR. To je normalno.

Ne umanjujući dostignuća VR46 mislim da nije isto porediti timove, motocikle, pravila, konkurenciju i nivo trkanja onda kada je on bio broj 1 i sada. 

On je potonuo kada je bio tek neku godinu stariji koliko sada ima MM 93 ili 2 god manje nego sada JL99 ako kažemo da od 2009 nema očekivanih rezultata a tada je imao ravno 30god. Nisu tada bile u pitanju godine starosti već dođoše neki novi klinci, nova pravila, podigao se nivo trkanja i konkurencije i tada kreće lagan sunovrat koji traje 10god.

Daleko od toga da je VR46 danas loš ali mislim da su nerealna očekivanja.

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

I nešto pričaju da treba da se penzionišu Rossi, Lorenzo, Dovi,..., tjaaah, pa prvo bi trebalo Markez. Koji moj da traži tu na stazi, kad ga ljudi ne vole :) .

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Izjava drugih timova da svaki motor sa MM moze pobediti i cifra od 15 miliona evrica za pocetak pregovora sa nijim, ucinice naredne godine dosadnim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Iako nisam Markezovac, usudio bi se reci tj. garantujem da bi on i na traktorima kao sto su KTM i aprilia bio konkurentan, i imao podijume, covek je neverovatno dobar vozac,

a na Ducati-Yamaha-Suzuki se podrazumeva da bi uzeo titulu 150%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Mislim da to nećemo vidjeti , ni zbog Honde, ni zbog Markeza. Jednostavno, sasvim dobro im je ovako. Ostali ili neka skaču fabrikama za vrat da im naprave bolji motor ili neka prepuste mjesto nekim drugim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Polako, polako. Rosijevci su stariji momci. Videcemo kad Rossi prestane da vozi i ode u zaborav ( nemojte da mislite da neće). Za MM navijaju mlađi ljudi koji ništa posebno nisu videli kod dede, osim slabih rezultata. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja