Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2019

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A bas je ispao papan, jebo ga KTM, da se uvalio u Petronas tim, sad bi sa zajedno sa Quartom jebo u supkove Markeza i ekipu :D 
Mada nije mi jasno da Reale Avintia Ducati nema nameru da manja vozace, onaj Abraham je katastrofa od pocetka a Tito tu i tamo nabode top 10,  sto Zare ne proba tamo da se uvali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Razgatlioglu je brz ove sezone, a dodatno je naložen da se svima da ne kažem šta zato što je besan jer nije vozio na Suzuki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Izašao kalendar trka za 2020.

cal-2020-en.small.jpg

cover-web_1.big.jpg
WWW.MOTOGP.COM

20 races, the addition of the Finnish GP and another big change - the first-look 2020 calendar is here

 

Tajland posle Katara
America pre Argentine
Nemačka pre Assena

Finska pre letnje pauze
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
47 minutes ago, Robin Hood said:

Jebem ti lebac,  dvaes' trka!

Pročitao sam da imaju u planu 22 trke, na konto manjeg testiranja.

 

motogp-start-1566833895.jpg
WWW.GPONE.COM

MotoGP: Ezpeleta prepares the new 2022-2026 agreement: more races and less tests, a maximum of 24 bikes and continuity with regard to the technical regulation

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8121 postova

Pa baš i nisu neke pare.. Nekoliko najboljih/najpopularnijih možda, a i to u rangu osrednjeg kilavog fudbalera. Ostali čabar, na nivou osrednjeg bankara ili malo boljeg inženjera.

 

Za dve klase sportista, osim za zvezde, uvek mi je bila nepravda koliko malo zarađuju u odnosu na ostale: NFL igrači i MotoGP piloti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Hm...zanimljivo. Baš me to začudilo. Mislio sam da oni mnogo velike ugovore. 
Ok, ne kao u poređenju sa fudbalerima, oni su nerealni, ali nisam očekivao toliko niže zarade.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Cifre sa ovog linka nisu u rangu osrednjeg bankara ili inžinjera. :D Ali moguće da i nisu tačne naravno. 
Možda ove cifre nisu tačne, ali nekako bi mi bile realne da profi vozače. 

U profesionalnom sportu su plate jako nerealne. Kao bivši profesionalni košarkaš, svojevremeno sam smatrao da sam slabo plaćen u svojih tada 20 godina. Ali kada sam prestao da se bavim sportom i počeo da radim "pravi" posao, tek onda vidiš koliko su sportisti preplaćeni. 


U to vreme (pre 10ak godina) ostao mi je u glavi podatak. Tada mlada nada FK Partizan Adem Ljajić je sa svojih 19 godina prešao u Fiorentinu, gde je obeštećenje bilo 8 miliona dolara, a iste godine Novica Veličković, zvanično "The Rising Star" Eurolige prešao iz Partizana u Real Madrid za 300.000 eur obeštećenja. 

Tako da su razlike u prof. sportu ogromne, ali smatrao sam da GP vozači pa čak i Moto2 ili Moto3 zarađuju više od dobrih košarkaša ili prosečnih fudbalera npr. Ali izgleda da ne zarađuju toliko...

 

Izvinjavam se za off...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Moto3 i Moto2 vozači jako malo zarađuju i jako malih broj njih. Naročito u Moto3, osim par njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@nikvuksa

 

Sportisti zarađuju onoliko koliko su dobri u svom sportu pomnoženo sa koeficijentom koliko se u tom sportu vrti para :) Naravno, ne postoji nikakav koeficijent ali dođe na to.

 

Glupo je porediti evropski basket sa evropskim fudbalom. A o moto trkama neću ni da govorim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Scott Reding prelazi u Aruba Ducati. Znaci tacne price o prelasku A.Bautiste u Hondu sa novom hiljadarkom.

Koliko kapiram bice neka replika RCV, kao Ducati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 55 minuta, mixa je napisao:

Evo još ćete me natjerati da zaplačem nad turobnom sudbinom profesionalnih vozača u GP-u :) .

U svetu poznatih ličnosti, sportista, glumaca, pevača i njihovog glamura i gomiletina para... ,činjenica je da je Moto gp vozačima žešće glava u torbi svaki put kad sednu na motor,  daleko više rizikuju nego F1 vozači, a o budjavim preplaćenim plačljivim fićfirićima fudbalerima neću ni da komentarisem....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8121 postova

Nije samo u pitanju rizik, svako od njih je ok sa tim, pa bogami i od nas amatera motociklista. U pitanju je pritisak i odgovornost, jer je sav rad tima, vidljivost sponzora, očekivanja fabrike, sve je na tebi lično.

 

Uporediti to sa ekipnim sportom je smešno.

 

Šta se desi kada pukneš, videti pod šifrom "Folger".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Scott Reding prelazi u Aruba Ducati. Znaci tacne price o prelasku A.Bautiste u Hondu sa novom hiljadarkom.
Koliko kapiram bice neka replika RCV, kao Ducati.


Ovo moze da izadje na vrlo zanimljivo prvenstvo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
[mention=40121]nikvuksa[/mention]
 
Sportisti zarađuju onoliko koliko su dobri u svom sportu pomnoženo sa koeficijentom koliko se u tom sportu vrti para Naravno, ne postoji nikakav koeficijent ali dođe na to.
 
Glupo je porediti evropski basket sa evropskim fudbalom. A o moto trkama neću ni da govorim


Istina... Samo je u mototrkama situacija ipak specificna! Vecina vozaca mora da placa mesto u timu (moto3 i moto2, spansko, italijansko i nemacko prvenstvo da ne spominjem)... Nenormalan je pritisak na vecinu mladih vozaca jer su im se porodice verovatno zaduzile i bogu i narodu (ovo sto@severian prica). Fudbaler kada promasi penal najveca materijalna steta moze da bude ako nabode loptu na neku armaturu.. Klinac u moto3 kada ljosne moze da stuce 100k evra u sekundi! Kada se svemu tome doda da svaki put stavljaju glavu u torbu... Mislim da se lako (barem ja) dodje do toga da su ovi ljudi posebna vrsta sportista/ljudi!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja