Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2019

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5733 postova

Kao sto rekoh moje tehnicko znanje je krhko ali misao sam bazirao na tome da u slucaju da crossplane daje neku prednost drugi bi kopirali, sa druge strane koliko vidim Yamaha kuburi sa rezultatima u veci sampionata. Da li smatram da su im vozaci problem-da smatram ali mislim da i motor koji je koliko sam skapirao pravljen da isporuci dobre strane V masine i dobre strane redne masine vise nije dobar. 

 

Ako sam uopste dobro ispratio taj koncept je u saradnji sa njihovom elektronikom bio veoma stedljiv prema gumama i omogucavao je i Lorencu da bezi od starta ali i Rosiju da stize konkurente u poslednjim krugovima. Sad niti neko moze da pobegne niko neko sa jamahom nekoga moze da stigne. 

 

Eto to su moji "argumenti" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ih, to je sad sve...

 

Lično mi se čini da ni Honda nije najbolji motor na gridu pa ovom malom niko ne može ni da prismrdi. I Doviciozo je nešto skoro kukao na Dukati a rekao bih da je Dukac najkomletnija mašina.

Slažem se da Yamaha nije najnaj ali mislim da je ovde pre ona priča o "Mandušiču Vuku"...

 

@dvlns

Ja mislim da je Yamahu upucao prelazak na MM elektroniku i da oni tu ne mogu da se sastave. Trenutak kad se prešlo na identičnu elektroniku otprilike i jeste trenutak kad su kola za Yamahu krenula nizbrdo, ako me sećanje dobro služi.
Kao što možeš da vidiš, bljesnu ponekad. Budu brzi, pobede ali nikako konstantno. Ne bi to tako moglo da je agregat sranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Pa vidi Markez je to sto jeste ali i Honda je drzala Pedrosu predugo a videlo se posle 2014 da on vise nema sanse. Lorenco je covek kojem je sirom sveta dodeljena uloga jedinog koji moze da pobedi Markeza ali nije se desilo jbg. Sad gledamo u Rinsa kao konkurenta a covek ima za sada jednu pobedu. Kako je onda Rins bolji od Vinjalesa? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Dovi je kukao da Dukati ne dozvoljava snažno kočenje kao Honda. Ako ste gledali grafikone na motogp.com to je objektivna zamerka (Markez spusti sa veće brzine za kraće vreme na brzinu prolaza kroz krivinu nego Dovi, bilo za Brno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova
pre 18 minuta, severian je napisao:

Dovi je kukao da Dukati ne dozvoljava snažno kočenje kao Honda. Ako ste gledali grafikone na motogp.com to je objektivna zamerka (Markez spusti sa veće brzine za kraće vreme na brzinu prolaza kroz krivinu nego Dovi, bilo za Brno).

Da ali je i Erceg recimo izneo zanimljiv podatak da je Doviciozo covek koji najmanje vremena provodi na kocnici u celom GP po podacima Bremba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 29 minuta, severian je napisao:

Dovi je kukao da Dukati ne dozvoljava snažno kočenje kao Honda. Ako ste gledali grafikone na motogp.com to je objektivna zamerka (Markez spusti sa veće brzine za kraće vreme na brzinu prolaza kroz krivinu nego Dovi, bilo za Brno).

Mislim da je to kočenje više do Markeza i da je teško to porediti između dva proizvođača. Najrelevantnije bi bilo uporediti podatke kad je Lorenco vozio Ducati i posle na ovih par staza na kojima je vozio Hondu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
44 minutes ago, dvlns said:

Kao sto rekoh moje tehnicko znanje je krhko ali misao sam bazirao na tome da u slucaju da crossplane daje neku prednost drugi bi kopirali, sa druge strane koliko vidim Yamaha kuburi sa rezultatima u veci sampionata. Da li smatram da su im vozaci problem-da smatram ali mislim da i motor koji je koliko sam skapirao pravljen da isporuci dobre strane V masine i dobre strane redne masine vise nije dobar. 

 

Ako sam uopste dobro ispratio taj koncept je u saradnji sa njihovom elektronikom bio veoma stedljiv prema gumama i omogucavao je i Lorencu da bezi od starta ali i Rosiju da stize konkurente u poslednjim krugovima. Sad niti neko moze da pobegne niko neko sa jamahom nekoga moze da stigne. 

 

Eto to su moji "argumenti" 

Zar nije i Suzuki redni 4 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Nije jamaha sama u ovome, suzuki se u gp vratio sa crossplane.

Definitivno je nesto u Bermudskom trouglu miselin, elektronika, agregat.

Prosle godine i Rossi i Vinjales su kritikovali elektroniku a ne krutost rama i agregat. Na kraju sezone ipak su dosli do zakljucka da sam agregat izaziva najvise problema, naravno ulogu igraju i ostale stvari ali navodno je ovo bio najveci krivac. 

Problem je sto im je trebao veci ugao obaranja kako bi motor isao kako zele, samim tim vise su bili na ivici gume sto je vrlo brzo rezultiralo smanjenjem gripa kako bi krugovi odmicali.

Znaci problem je bio ulaz u krivinu i grip, sto se ne moze resiti elektronikom, pa su zimus pokusali da povecaju inerciju radilice kako bi stvorili vise mehanickog gripa koji bi rezultirao ugladjenijim ulaskom. 

Vinjales je zimus bio odusevljen jer voli jace kocenje motorom a Rossi nezadovoljan.

Na kraju su se vratili na sveto trojstvo ram/elektronika/agregat i zakljucili da ce morati sve pomalo da se menja i ukomponuje.

Cini se da su idalje u zacaranom krugu i da nemaju ni naznaku kako da se srede.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

@ARES cekaj zar Suzuki nije klasican screamer? Sad moram i ukradeno znanje da iskoristim Yamaha nije samo crossplane vec ima i neki specifican nacin paljenja po cilindrima a to ce neko pametniji od mene objasniti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Džabe sve to... Mogu i smem da se kladim da će Markez osvojiti titulu i sledeće sezone. Pri tom će još grđe i gore da izgledaju konkurenti. 

 

Očekujem da će KTM ubrzo da se ozbiljno umeša u okršaje, to je sve. 

 

Najveći gubitnici su u "Dukatiju". Izgubili su motor, izgubili su Dalinju, izgubili su vozače. Do pre par sezona su imali potencijal u mašini. Terali su Markeza na limit i na greške. Sad Markez više ne vozi na limitu, ne pada... Čim mu se približe, on poveća za sekundu. Pre će Rossi da osvoji 10. titulu nego što će Dukati sa Dovicijozom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Iskreno meni bi se vise svidela varijanta da svako razvija svoju elektroniku i da svako ima pravo da koristi gume koje hoce

 

Najuzaludnije prvenstvo mi je Moto2 upravo iz tih razloga. Ako ce da se takmice soferi onda imaju Red Bull rookie cup 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
6 minutes ago, dvlns said:

Iskreno meni bi se vise svidela varijanta da svako razvija svoju elektroniku i da svako ima pravo da koristi gume koje hoce

 

Najuzaludnije prvenstvo mi je Moto2 upravo iz tih razloga. Ako ce da se takmice soferi onda imaju Red Bull rookie cup 

Onda Miselinsko smece ne bi niko koristio :D:D:D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@dvlns

Za gume se generalno slažem ali to je čist biznis tako da tu sigurno nema priče o nekom izlaženju u susret timovima. Prosto, Mišelin je iskeširao i ima da vozite to što vam daju.

Sad, što se tiče elektronike, mislim da je praksa pokazala da je prelazak na uniformnu elektroniku napravio šampionat interesantnijim. Prosto, fabrički timovi imaju mnogo više sredstava od privatnih tako da razvoj elektronike koji fabrike mogu da priušte privatni timovi mogu samo da sanjaju. A meni lično se sviđa što su momci iz satelitskih timova ovoliko konkurentni kao što su danas. Ranije su vozili neke svoje trke i generalno samo popunjavali grid.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Pre sat vremena, dvlns je napisao:

 Sad moram i ukradeno znanje da iskoristim Yamaha nije samo crossplane vec ima i neki specifican nacin paljenja po cilindrima a to ce neko pametniji od mene objasniti 

Samim tim ako je CP radilica imaš i drugačije paljenje. Pogledaj na YT o tome. Ja imam jedan CP3 i mogu vam reći da je ozbiljna zabava. Ozbiljan obrtni moment i lakoća okretanja motora (čitaj ubrzanja). Skroz dobra priča za komercijalne motocikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

I prosle i ove godina satelitska Yamaha dere fabričku. Biće da je uspeh kod inžinjera kompijuteraša. Našli su neku foru što fabrički tim ne nalazi...

Tech 3 koristi Wp ogibljenje a Petronas nemam pojma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
pre 16 minuta, srbac je napisao:

I prosle i ove godina satelitska Yamaha dere fabričku. Biće da je uspeh kod inžinjera kompijuteraša. Našli su neku foru što fabrički tim ne nalazi...

Evo gledam nesto poredak na tabeli, dere ih Quartararo sa 9. pozicije, ubija :) a Morbidelli sa 12. pozicije ih izuva iz cizama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Videce se na kraju sezone.

Satelitska ima bolja vremena po krugu, plus oba vozaca su rokie, ima 10 puta manje para i nema upadate...

A tek Zarco prosle godine koliko ih je put izuo... sramota za factory tim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Obustavljajte svu priču, ajmo po Ducatiju u WSBK.

 

Bautista odlazi u Hondu, rekao je NE Ducatiju koji mu je ponudio ugovor do 2021. godine. Navodno, novi Fireblade prototip biće spreman za septembar.

 

Druga manje bitna vest za nas šačicu koja prati BSB, u stvari više zanimljivost. Pijani Barbera prelazi u BSB u Quattro Kawasaki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
2 minutes ago, Jovan Ristic said:

Bautista odlazi u Hondu, rekao je NE Ducatiju koji mu je ponudio ugovor do 2021. godine. 

To je bilo donekle i izvesno. Već duže vreme se priča da dolazi Scott Redding.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da se nadovežem i ja malo oko priče o Yamahi. Pošto pomno pratim sva dešavanja, mogu da dam samo zaključak da se Yamaha našla u problemu od prelaska na mišelin, a nisu spremni da urade nešto radikalno već samo pomalo prčkaju oko šasije.

 

Da zaboravimo na dedu i Vinjalesa, vratimo se na Lorenca koji je po prelasku na Mišelin imao probleme. Već je tad počelo da se primećuje da ako se uslovi na stazi pogode, Lorenco pobeđuje, ako ne počinje da pati u toku trke.

 

Plus prelazak na novu elektroniku je samo pogoršao situaciju. Šasija više nije kompatibilna sa mišelinovom zadnjom gumom, a elektronika nije svemoguća da kompenzuje sve. Yamaha povrh svega u tom trenutku nije imala pravi test tim (osim Japanaca) i nije želela da pravi drastičnije promene na šasiji, a o agregatu da ne govorimo. Ili jednostavno nisu imali dovoljno ideja.

 

Moje mišljenje je da moraju da pravi drastičnije promene. Da li je crossplane uzrok lošim rezultatima, možda malo, ali ne presudno. Više je to spoj gume, elektronika, agregat. Ušli su u vrzino kolo, a menadžment nema muda da stavi tačku i napravi drastičnije promene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, MOTOM je napisao:

To je bilo donekle i izvesno. Već duže vreme se priča da dolazi Scott Redding.

Da neko ne misli da sam prolupao, on deluje kao jednin logičan izbor budući da se dobro snalazi na V4R u BSB u. Dejvis bi mogao da bude dobar, ali je očigleno da ne može da se sklopi dobro sa V4R -om. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja