Jump to content

Moto Zajednica

Dovod struje kod sauga

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Pozdrav do  svih   na forumu .

Ne bih mogao   da  kazem da sam aktivan na sajtu ali   cesto   ga posecujem kada  imam neki problem i  svaki put sam nalazio odgovor  ali  ovaj  put  nisam mogao i  zato sam se direkno   obratio do vas.Kao  sto sam  gore  naveo  odnedavno   kineski  skuter od  50cc  ujutro   tesko pali   tacnije   treba puno   verglati a  kada zapali onda u toku  dana je sve normalno  .Ali kako  su  dani postali   hladnii   svako  naredno paljenje   je  sa puno muka .Ustanovio   sam da je  problem sa saugom  automatskog  koga sam    skinuo  a prethodno   sam  proverio  da ne dolazi   do  njega  struja  a  potom proverio  saug koji   sam priklucio na akumulator  i isti   je reagirao .Problem koji   nisam mogao  da resim je  sto   neznam  odakle isti   dobija  napajanje  znam da dolazi pod  kontakta  ali odakle  vuce  struju   jer  na na samim  kablovima (beli+plavi) sam odstekao od  sauga  i   proverio   mrtvo  nema dovod struje. Da  napomenem da skuter  nema  kutiju  sa osiguracima da bi  tu proverio .

Da  ne  bih   duzio  i oduzimao   vam od  vremena  puno  hvala i pozdrav .

Blazevski   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8403 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posto kazes da si "merio", rad sa unimerom ti je poznat predpostavljam? Odseci dzek sauha na skuteru, minus mu dovedi direktno sa akumulatora posto je blizu a pod maskom napred nadji koja zica davanjem kontakta dobija struju, odatle "ukradi", napravi most i odvedi na gore pomenuti dzek... Sauh-u polaritet nije bitan...

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Pozdrav do  svih   na forumu .

Ne bih mogao   da  kazem da sam aktivan na sajtu ali   cesto   ga posecujem kada  imam neki problem i  svaki put sam nalazio odgovor  ali  ovaj  put  nisam mogao i  zato sam se direkno   obratio do vas.Kao  sto sam  gore  naveo  odnedavno   kineski  skuter od  50cc  ujutro   tesko pali   tacnije   treba puno   verglati a  kada zapali onda u toku  dana je sve normalno  .Ali kako  su  dani postali   hladnii   svako  naredno paljenje   je  sa puno muka .Ustanovio   sam da je  problem sa saugom  automatskog  koga sam    skinuo  a prethodno   sam  proverio  da ne dolazi   do  njega  struja  a  potom proverio  saug koji   sam priklucio na akumulator  i isti   je reagirao .Problem koji   nisam mogao  da resim je  sto   neznam  odakle isti   dobija  napajanje  znam da dolazi pod  kontakta  ali odakle  vuce  struju   jer  na na samim  kablovima (beli+plavi) sam odstekao od  sauga  i   proverio   mrtvo  nema dovod struje. Da  napomenem da skuter  nema  kutiju  sa osiguracima da bi  tu proverio .

Da  ne  bih   duzio  i oduzimao   vam od  vremena  puno  hvala i pozdrav .

Blazevski   

Овако сада, саух код скутера је отворен када је мотор хладан тако да обезбеџује допунску количину горива при паљењу. Кад запали добија директну струју из калема, ова струја служи да се термоелеменат у сауху загреје и гурне иглицу односно затвори допунски доток горива. Ово траје неких 30сек при чему мотор ради на вечи број обртаја а затим се умири кад се затвори иглица сауха. Саух који ради је топао кад га ухватиш руком, ако није онда не ради. Мотор може да не пали од више разлога, ако не пали на алансер а на курблу без проблема - нема компресије, ако има а тешко пали па чак тражи и затварање улаза за ваздух - прима фалш ваздух(семеринзи радилице, поцепана усисна грана), има још неких зајебанција али доста од мене "предајем реч другима".

 

DJ - MP

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Pozdrav 

Hvala  puno   na brzim  odgovorom  Nenade  .Zato  sam  pitao  jer  nisam  znao da ne  vuce  struju  od  nekog  drugog ureda   inace uradicu  onde neki   ;bajpass'

Hvala

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Pozdrav  Krokodilo  proverio sam neke od  navedenih problema   inace  problem mi   se pojavio  od  nedavo  kada su   temperature  pale .Inace  kada upali   onda   je  u  redu   do  momenta  kada se  uradi  neka veca pauza  u  toku  dana onada  je  puno  zezanja .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8403 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam "pretrcao" preko pitanja ali kolega Krokodilo uvek obrati paznju na detalje i da kvalitetan odgovor... Da, ako sauh nije dobijao struju bio je uvek otvoren... Proveri svecicu kako izgleda, u oba slucaja (ukoliko je skuter 2t ili 4t) bila je nalivana gorivom...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Pozdrav  Krokodilo  proverio sam neke od  navedenih problema   inace  problem mi   se pojavio  od  nedavo  kada su   temperature  pale .Inace  kada upali   onda   je  u  redu   do  momenta  kada se  uradi  neka veca pauza  u  toku  dana onada  je  puno  zezanja .

Ако је саух стално у функции онда мотор троши 7-8 литара горива, шраф за ваздух на карбуратору тражи нелогичан број одвртања да би некако радио у месту и сл. А кад удариш на курблу јел пали или исто зезање?

 

DJ - MP

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Pozdrav  

U  redu  je  Nenade  u  sustini  sam  to  hteo da cujem odakle  poceti  .Inace  pro  sta sam uradio   zamenio   svecicu   koja  je  bila  u  redu  stavio  drugu  i posle  nekolkio   pokusaja    upalio  je    .Posle  toga sam ja ustanovio   i proverio  da ne dolazi  struje  do   sauga .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Od  samog  pocstka kada sam nabavio   skuter   kurbla je  bila   problem ,Zato  sam i  izbegavao   da je  koristim probas  da kurblas ona se zaglavi  nece  da se vrati  ili  je treba vratiti    rukom  inace    kada sam  bio  uporan sa  kurblom  posle    dosta  udaranja   zna da upali   inace  sada nisam pokusavao   opet  cu ponoviti ovo se desilo    pre  nepune dve nedelje , a  i  vreme kod  nas   je bilo toplije    a  inace  sa potrosnjom  nisam imao  problem  inace  radi  se 4T skutera kineski    neki model  Filing  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Pozdrav 
Hvala  puno   na brzim  odgovorom  Nenade  .Zato  sam  pitao  jer  nisam  znao da ne  vuce  struju  od  nekog  drugog ureda   inace uradicu  onde neki   ;bajpass'
Hvala
Ако није добијао струју онда је радио под саух, не би требало да има проблема при паљењу, АЛИ, ако га дуго време возиш тако превелики доток горива "пере" цилиндар а резултат је његово проширење и уништавање клипних прстенова = полуремонт(бушење цилиндара и нови клип или нови цилиндар са клипом) што ако је кинез није нека финасиска ставка УХ.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Od  samog  pocstka kada sam nabavio   skuter   kurbla je  bila   problem ,Zato  sam i  izbegavao   da je  koristim probas  da kurblas ona se zaglavi  nece  da se vrati  ili  je treba vratiti    rukom  inace    kada sam  bio  uporan sa  kurblom  posle    dosta  udaranja   zna da upali   inace  sada nisam pokusavao   opet  cu ponoviti ovo se desilo    pre  nepune dve nedelje , a  i  vreme kod  nas   je bilo toplije    a  inace  sa potrosnjom  nisam imao  problem  inace  radi  se 4T skutera kineski    neki model  Filing  
Стегнут вентил, прештелуј вентиле, неко црево за вакум можда цепнуто провери сантим по сантим, у твом случају семеринзи радилица не играју улогу за овај проблем.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

 Pozdrav  nisam mogao  da odma odgovorim radi  posao .Krokodilo  mislis da   nije problem do   sauga  iako   ne dobija struju (razumeo sam ono  sto  si  naveo  da ne treba da je problem  jer  on bi  bio  sve vreme zatvoren  i  bi palio a kada sam  saug proveravao  napolje  prikopcao  na  akumulatoru    isti  je imao   hod  od 2-3 mm dali  je to  dovoljno   da  ima pravu funkciju  )znaci da  vec   trebam traziti  navedeni probleme.U  redu  narednih  dana kada budem  imao   vremena i  kada prestane  da pada kisa  moram pogledati   ali  problem sa dovodom struje ostaje  jedino  kao  sto   je naveo   Nenad da  dovucem   novi  kabel  koji   ke da bude pod  kontakta .

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
 Pozdrav  nisam mogao  da odma odgovorim radi  posao .Krokodilo  mislis da   nije problem do   sauga  iako   ne dobija struju (razumeo sam ono  sto  si  naveo  da ne treba da je problem  jer  on bi  bio  sve vreme zatvoren  i  bi palio a kada sam  saug proveravao  napolje  prikopcao  na  akumulatoru    isti  je imao   hod  od 2-3 mm dali  je to  dovoljno   da  ima pravu funkciju  )znaci da  vec   trebam traziti  navedeni probleme.U  redu  narednih  dana kada budem  imao   vremena i  kada prestane  da pada kisa  moram pogledati   ali  problem sa dovodom struje ostaje  jedino  kao  sto   je naveo   Nenad da  dovucem   novi  kabel  koji   ke da bude pod  kontakta .
Pozdrav
Нови кабл не треба да буде довод струје из акумулатора, у том случају довољно би било да оставиш контакт на изгашеном мототору око 30секунди и више сауха немаш. Струја на саух треба да долази након што га упалиш, зато он узима струју из намотаја. Иначе мислим да није проблем саух по овоме што наводиш од симтома. Извади и очисти карбуратор, можда је мала дизна запушена, 4Т 50машина има и шприц дизну, тако да самим окретањем ручице за гас ти ушприцаваш гориво у усис тако да ако је исправна пали ко мина.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Нови кабл не треба да буде довод струје из акумулатора, у том случају довољно би било да оставиш контакт на изгашеном мототору око 30секунди и више сауха немаш. Струја на саух треба да долази након што га упалиш, зато он узима струју из намотаја. Иначе мислим да није проблем саух по овоме што наводиш од симтома. Извади и очисти карбуратор, можда је мала дизна запушена, 4Т 50машина има и шприц дизну, тако да самим окретањем ручице за гас ти ушприцаваш гориво у усис тако да ако је исправна пали ко мина.

DJ - MP

Да ниси из Македоније тачније Скопље? Ако си могу да ти помогнем У ЖИВО:)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja