Jump to content

Moto Zajednica

Motor 2t 50cc gubi snagu i gasi se

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U takvom stanju 20km može da bude ozbiljan zalogaj. Ako stane negde usput po ovom kijametu...neće biti prijatno.

Pride, može da se desi da pogoršaš situaciju, koja je u ovom trenutku možda rešiva uz manji izdatak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
Уствари који је то моториќ нека крос варијанта или супермото? Као GNERIC TRIGER SM50 или нешто слично???

DJ - MP

Gradska zujalica :D4fe2c123b2d7f02016558e71bcc968ff.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
U takvom stanju 20km može da bude ozbiljan zalogaj. Ako stane negde usput po ovom kijametu...neće biti prijatno.
Pride, može da se desi da pogoršaš situaciju, koja je u ovom trenutku možda rešiva uz manji izdatak.
Госн пронто је у праву морам да признам:)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
U takvom stanju 20km može da bude ozbiljan zalogaj. Ako stane negde usput po ovom kijametu...neće biti prijatno.
Pride, može da se desi da pogoršaš situaciju, koja je u ovom trenutku možda rešiva uz manji izdatak.
Slazem se, toga se i plasim, ali sam planirao da sednem, vozim dokle god se ponasa normalno, ako krene da zajebava, stanem, ugasim, zovnem ljude sa prikolicom pa da preteramo. Ali se sve nadam da nece biti nekih problema. Ja sam na Zvezdari i rado bih oterao kod nekog blizeg majstora koji hoce da pogleda i da radi ovaj motor, ali kod njih nekoliko iz okoline sam dobio negativan odgovor. Jedini koji je pristao da radi je u Zemunu, a to je na 20km od moje kuce nazalost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Verujte ljudi, ovo mi je da kazem prvi motor koji sam kupio i oko mehanike se bas i ne razumem, gledam preko yt i ucim polako kako se sta radi, poput menjanja ulja, ciscenja lanca, i tako nekih stvari sto se tice odrzavanja. Kod ovako malo ozbiljnijih mehanickih stvari sam totalno bespomocan xD
Dosta stvari sam naucio ali nisam ni do pola stigao.
Takodje sam i neupucen oko majstorskih radionica, bar oko nekih u blizini, kazem, pitao sam neke majstore, ali su odbijali iz raznih razloga, tako da ovaj majstor iz zemuna mi je trenutno jedini spas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Evo da se javim i ispricam sta je bilo.

Sa motorom je sve uredu, izgleda da je kolega bio u pravu, verovatno icing zbog hladnog vremena i velike vlaznosti vazduha.

U sustini, danas sam presao 2x po 20 km i to bez ikakvih problema. Otisao sam do majstora, popricao sa njim, pregledao je malo motor i kaze da kada budem ja i kada bude on mogao,da ce mi javiti da odradimo "Veliki servis" a to podrazumeva ciscenje karburatora, auspuha i jos nekih stvari, ceo dan posla. Vratio sam se kuci i nije bilo problema ni sa gasenjem, ni trokiranjem, ni sa cime.

Kaze da mogu da zatvorim pumpu, objasnio mi je kako, ali kaze posto vec radi, ako se plasim, da dolivam mali procenat ulja u rezervoar, sto cu u pocetku i raditi.

Ili cu je zatvoriti kad budem imao vremena, videcu.

Inace, ovih 2x 20km su mi pruzili priliku da produvam auspuh i masina da radi ono zasta je napravljena, i odusevljen sam cinjenicom da agregat od 50cc 5-om brzinom ide 70-75, a 6-om na 80 km/h radi na 6-7 000 obrtaja, a ima 12 000.

Brze od toga nije bilo potrebe da idem, pa sam do 80-85 km/h vozio.

Mogu da zamislim jos sa nekim jacim kitom kako bi isao. Najverovatnije cu sledece godine prodati motor kada polozim za A kategoriju, pa kupiti neki jaci, ali ako ne, rezervna opcija je da zadrzim ovaj jos 2-3 god i na prolece odradim kit.

Eto, htedoh da vam kazem da je sve u redu ispalo, da nema nekih problema, pumpa u sustini radi, ali je pitanje da li radi punim kapacitetom, tako da videcu da dolivam po malo ulje u rezervoar, i pratim potrosnju ulja u cantrici, pa ako ne trosi koliko bi trebalo, zatvoricu je prvom prilikom.

Hvala puno svima na savetima, cenim svaki vid pomoci i podrske, kao i saveta od vas.

Hvala jos jednom.

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Nije bio veliki problem pretpostaviti šta je uzrok. Dešava se to i na mnogo većim motorima koji nemaju grejanje karburatora. I nije toliko bitna hladnoća, koliko vlažnost vazduha, tako da se leti, i kada su noći hladne, to ne dešava. 
Inače, Bolje uzmi veći motor kada se steknu uslovi za to, nego da ulažeš u taj. Brzo ćeš ga prevazići

Srećna vožnja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Кад си веч "дијагностицирао" проблем да је замрзавање онда вози без уља у резервоару веч на пуно поверење уљне пумпе. Ја сам 40 година у седлу и смрзавање карбуратора нисам доживео, руку, ногу, лица да, али карбуратора богами не.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Meni se smrzavanje karburatora redovno dešava na Tomosu pošto je karburator bočno sa strane. 

 

Evo ovako izgleda:

 

viber image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
У реду је Т- 15

DJ - MP

Ја стварно људи овако нешто нисам доживео, на којој спољашној температури се ово дешава?

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, Krokodilo je napisao:

Ја стварно људи овако нешто нисам доживео, на којој спољашној температури се ово дешава?

DJ - MP
 

Pre neki dan mi se desilo na nekih +4 stepena, ali je duvao hladan vetar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Ја полазим на посо у 6 ујутро, моментално возим Пежо Спидфајт H2O и пали мина. Сачекам неких минуту две да смањи туражу због сауха, седнем и терам. Зна да дими мало више до краја улице али проблем са примањем тураже и слично јок. Живим у Скопљу, јесте јужније али ево данас је било 2' а мотор возим до снега или леда. У гориво редовно стављам петролеј и то неки Српски увозни и у ауто и у мотор који и да имам у тренутку. Можда је до квалитета горива, као да имате доста плина у бензину. Кад отварате поклопац резервоара имате ли шиштање као да душу испушта с краја да је?:)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 10 sati, Krokodilo je napisao:

Кад си веч "дијагностицирао" проблем да је замрзавање онда вози без уља у резервоару веч на пуно поверење уљне пумпе. Ја сам 40 година у седлу и смрзавање карбуратора нисам доживео, руку, ногу, лица да, али карбуратора богами не.

DJ - MP
 

Zadnju pojavu leda sam imao na kawi GPZ500, stariji model. Kasnije su na novijem modelu izveli dodatno crevo sa hladnjaka za grejanje karburatora
Inače, evo pogledaj osnove stvaranja "Icing" u karburatorima

Carburetor_Icing_diagram.png
EN.WIKIPEDIA.ORG

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Иначе неписано ми је правило да упалим возило и оставим да ради неколико минута и то обавезно први пут у дану, никада нисам упалио и гас.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dobro je što problem nije ozbiljnije prirode...mada ni zaledjivanje nije naivno. Zbog njega su padali avioni.

Nego, malo da pametujemo, postoji na skuterima i motociklima izuzetno jednostavan sistem za grejanje tela karburatora. Negde je to uz pomoć rashladnje tečnosti, koja cirkuliše kroz karb (Dellorto je mislim karburator, koji model baš i ne, na skutere mislim)...i uz pomoć struje, gde je to izvedeno tako da je negde u telo ušrafljen grejač na koji ide jedan kablić.....a pošto mnogi primete da "to" ničemu ne služi i motor savršeno radi i bez toga (u julu mesecu), da ne bi krao struju preventivno se iseče ::).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Или код Пјаџових машина мала плочица приштрафљена на део карбуратора пред улаз у гумено грло у којој једно цревце улази са једне а друго са друге стране. Да не би стално теко антифриз при ваџењу карбуратора то се једноставно ПРЕМОСТИ.

 

DJ - MP

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Код многих кинеза има место попуњено шрафом најчешче имбус на коме може да се уштрафи такав грејач, наравно прво се скине имбус:)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
Иначе неписано ми је правило да упалим возило и оставим да ради неколико минута и то обавезно први пут у дану, никада нисам упалио и гас.

 

DJ - MP

 

 

U poslednje vreme, mnogo se prica o tome kako je to pogresan metod, sve veci broj ljudi prica da treba po startovanju motora, krenuti u voznju u manjim obrtajima, kazu da ce se na taj nacin produziti vek trajanja motora i da je manje stetno po motor nego da radi u leru nekoliko minuta, a izmedju ostalog i da ce se brze ugrejati motor ili auto.

A sto se tice kvaliteta goriva, ovih godina je bilo jako lose, pogotovo na NIS-u, ART Petrolu i ostalim pumpama. Desilo mi se jedne godine da je trokirao auto zbog loseg goriva bas sa Nis-a, drugaru gorivo zaledilo preko zime, a uostalom, primeti se kada se sipa i krene na more, u povratku sa grckim gorivom se predje primetno vise nego sa nasim gorivom.

Prica se da poslednjih godinu-dve, su bile malo cesce inspekcije i provere, pa nisu smeli da preterano razblazuju gorivo, ne bi li dobili na kolicini.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

И пробајте са петролејом, то сам писао и на другом месту али је стварно учинковита ствар. Бензин код нас нема шанси да се заледи преко зиме, нафта има много сулфура али парафина далеко мање него некад кад су људи ложили ватру испод резервоара камиона:)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

У односу на "загревања возила" сматрај ме старом школом. Као што мени није пријатно да устанем из сна и одмах трчим, тако сматрам да и мотор треба да "доџе себи".

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja