Jump to content

Moto Zajednica

Motor 2t 50cc gubi snagu i gasi se

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova

Pozdrav drugari. Evo i mene sa prvim snegom :)

Ovako, pre par meseci sam kupio motor od 50cc, 2t masina, Minarelli am6, karburator Dellorto, i imam sledeci problem:

- Kako su naglo dosli hladniji dani, motor teze pali, to sam prepisivao tome da, ne mogu da nadjem pravi polozaj sauha, bilo je lepo vreme, pa je blagi dodir prstom na sauh lepo palio. Kako je dolazilo hladnije vreme, sauh (rucni, koji se drzi prstom) sam morao vise da spustim da bih upalio motor.

Ali kad bi upalio, lepo bi radio.

Danas sam vozio motor bez problema, presao 2x po 10 km, najnormalnije.

Kako je doslo hladnije vreme, (zadnja 2-3 dana) malo se i zvuk motora promenio, pa pretpostavljam da treba karburator da se presteluje.

Medjutim, kao sto rekoh, danas predjeno 2x10 km bez problema. Pre par sati, kada sam hteo da odem do kafica, malo teze je upalio i tokom voznje, primetio sam da nema snagu, da je gubi na trenutke. Dodjem do kafica i na raskrsnici ubacim u prvu i drzim kvacilo (stao sam da pustim vozila koja su imala prvenstvo), motor se spustio na jedva 1000 obrtaja i poceo cudno da radi. Uparkirao sam se ispred kafica, ostavio ga u leru, medjutim on se ugasi. Ja ga upalim opet iz prve, bez sauha, lepo radi par sekundi i opet krenu obrtaji da padaju. Odem do kafica na kratko, vratim se na motor, sednem, upalim, krenem kuci normalno, medjutim na pola kilometra od kafica, on opet pocne da polako gubi snagu na trenutke u toku voznje. Dodjem ja do kuce nekako, ubavim ga u ler i on se ugasi. Uparkiram ga u garazu, podignem na stender, upalim posle 10 min, on upali iz prve, lepo radi na 1500 obrtaja i opet posle par min krenu da padaju. Ja ugasih i svetla motoru, misleci da nove led pozicije vuku mnogo struje, pa se akumulator prazni,pomislih, mozda ne stigne da se napuni, medjutim on se i bez svetala gasi opet. Ja ga upalim okrenem sraf na karburatoru, sa 2.5 na 3 kruga, on malo podigne obrtaje, ali ubrzo opet padne na 1000 obrtaja i sve sporije i losije radi.

Od kad sam kupio motor do veceras je perfektno radio, cak i danas ceo dan, medjutim, eto od jednom, poceo je da gubi obrtaje, da gubi gas i posle nekog vremena, kad se ugreje da se gasi.

Ovo mi je prvi motor, ne razumem se nesto previse u mehaniku, tako da bih voleo da mi predlozite, od cega bih mogao da pocnem, bar ono sto mogu sam da sredim i zamenim, ako ne, mozete li mi bar dati broj nekog majstora iz Beograda, najbolje bi bilo sa Zvezdare, da bih mogao da ga odvezem, ako ne, moze i iz nekog drugog dela grada Bg-a, jako bi mi znacilo.

Hvala vam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Probaj da nađeš neku garažu, gde je toplije, pa vidi da li se ista stvar događa i tada. Mnogi karburatori koji nemaju grejanje su osetljivi na "Carburetor Icing", tj. stvaranje leda u venturijovoj tubi, što dovodi do gubitka snage i gašenja motora. Imaš dosta o tome na netu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4378 postova
Nadam se da je tako, do sinoc je sve bilo ok, videcu da zalozim u garazi, posto imam pec na ugalj, pa cu videti da li ce biti bolje. Hvala na odgovoru
Стави уље у гориво, аутоматска пумпа најверојатније не прави мешавину и мотор блокира веројатно и дајучи чудан звук којег си приметио :)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4378 postova
Hvala, probacu i to. Koliko da sipam ulja, s obzirom da je pumpa do sada radila svoj posao, pa nikad nisam sipao u rezervoar?
20 мл /1л,, то је 2% мешавине дај боже да грешим па разбичеш је новим бензином :)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Probacu jos jednom da ga upalim danas, ostavicu ga na leru da radi, povremeno da dam gas, jer moze biti icing kao sto kaze kolega, a ako bude bilo istih simptoma, dolicu ulje u rezervoar, pa cu probati posle i tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Hvala puno kolegama Drtommy-ju i Krokodilou na savetima, neko od njih dvoje je bio u pravu.

Evo da dopisem sta se dalje desilo, zbog ostalih clanova, jer mozda ce neko imati problem kao i ja.

Prvo jutro posle tog gasenja, upalio sam motor, ostavio ga da radi na stenderu, povremeno sam davao gas, da se brze zagreje motor, jer je padala kisa, pa nisam mogao da ga provozam. Sve se isto desavalo kao i vece pre. Cim postigne radnu temperaturu, spusta obrtaje i na ispod 1000 se gasi.

Skinem filter vazduha (pecurkicu, kupio sam ga sa njome, jer je prosli vlasnik ugradio umesto fabrickog, a fabricki je izgubio, da se ja tu pitam na 2t ne bih montirao pecurkicu jer koliko sam cuo, onda treba veca dizna, i to sve povlaci jos stvari i ulaganja sa sobom, ali ajd), odnesem ga kuci i u jednu kanticu sipam vodu i deterdzent, lepo ga operem, ostavim u blizini peci da se brze osusi, u rezervoar za gorivo dolijem malo ulja za svaki slucaj, jer mozda stvarno uljna pumpa pravi problem, i to je sve sto sam uradio za taj dan posle. Juce sam vratio filter vazduha, posto je bilo toplije vreme, nisam morao da grejem garazu, upalim skuter, napravim krug od 2-3 km sve super.

Danas sam vozio 3 puta po 5-6 km i opet ide bez problema, niti padaju obrtaji, niti se gasi, niti menja zvuk kad radi. Opet ima onaj zdrav 2t zvuk. Neko od kolega je bio u pravu.

Pogledao sam posudu antifriza puna je, proverio bocu ulja, ima ga dosta. Pre mesec dana sam je napunio, jako malo je potrosio. Posto mi je ovo prvi da kazem, motor koji sam kupio i koji odrzavam, ne znam koliko bi trebao da trosi ulja, tj na koliko se doliva. U pocetku kada sam ga kupio, sam malo dolivao i kad mi upali lampicu, opet dolijem. Pre mesec dana sam dolio skoro do cepa, jako malo je potrosio, mozda za 2-3 prsta. Opasno razmisljam da li da iskljucim uljnu pumpu, ne znam da li bih to mogao sam, a takodje ne znam ni kod koga bih vozio u Bg-u da to odradi, jer zvao sam 4-5 majstora iz okoline, kada sam kupio motor, Micka iz Vml, Bokilica, Marka sa Zvezdare i jos par njih, i nisu bas bili zainteresovani da rade nesto oko njega. Bokilic radi jace masine, ne radi 50ice vise, Micko ima posla i nema termina, Mare ne radi Minarelli, a cuo sam za Gedzu, razne price kruze o njemu, neko ga kudi, neko hvali, videcu ovih dana da se cujem sa njim i vidim sta cu.

Znam koja je posledica ako zariba uljna pumpa, i ne bih voleo da se to desi, medjutim ima ljudi koji kazu da u koliko je pumpa dobra, ne treba je dirati.

Znam da vecini smesno izgladaju moji problemi, i glupavo, ali prvi put sam kupio motor, pa se informisem polako, jer nisam upucen, nemam nekih iskustava sa tom vrstom dvotockasa do sad, tako da ne zamerite.

U svakom slucaju, hvala puno kolegama na pomoci.

Ili je bio Icing ili je pumpa zaribala, moracu da prokljuvim u skorije vreme sta je od ta dva, do tada cu iz predostroznosti da malo dolivam ulje u rezervoar sa gorivom kad god budem sipao bezolovni. Nadam se da mu to dolivanje nece skoditi.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4378 postova
Hvala puno kolegama Drtommy-ju i Krokodilou na savetima, neko od njih dvoje je bio u pravu.

Evo da dopisem sta se dalje desilo, zbog ostalih clanova, jer mozda ce neko imati problem kao i ja.

Prvo jutro posle tog gasenja, upalio sam motor, ostavio ga da radi na stenderu, povremeno sam davao gas, da se brze zagreje motor, jer je padala kisa, pa nisam mogao da ga provozam. Sve se isto desavalo kao i vece pre. Cim postigne radnu temperaturu, spusta obrtaje i na ispod 1000 se gasi.

Skinem filter vazduha (pecurkicu, kupio sam ga sa njome, jer je prosli vlasnik ugradio umesto fabrickog, a fabricki je izgubio, da se ja tu pitam na 2t ne bih montirao pecurkicu jer koliko sam cuo, onda treba veca dizna, i to sve povlaci jos stvari i ulaganja sa sobom, ali ajd), odnesem ga kuci i u jednu kanticu sipam vodu i deterdzent, lepo ga operem, ostavim u blizini peci da se brze osusi, u rezervoar za gorivo dolijem malo ulja za svaki slucaj, jer mozda stvarno uljna pumpa pravi problem, i to je sve sto sam uradio za taj dan posle. Juce sam vratio filter vazduha, posto je bilo toplije vreme, nisam morao da grejem garazu, upalim skuter, napravim krug od 2-3 km sve super.

Danas sam vozio 3 puta po 5-6 km i opet ide bez problema, niti padaju obrtaji, niti se gasi, niti menja zvuk kad radi. Opet ima onaj zdrav 2t zvuk. Neko od kolega je bio u pravu.

Pogledao sam posudu antifriza puna je, proverio bocu ulja, ima ga dosta. Pre mesec dana sam je napunio, jako malo je potrosio. Posto mi je ovo prvi da kazem, motor koji sam kupio i koji odrzavam, ne znam koliko bi trebao da trosi ulja, tj na koliko se doliva. U pocetku kada sam ga kupio, sam malo dolivao i kad mi upali lampicu, opet dolijem. Pre mesec dana sam dolio skoro do cepa, jako malo je potrosio, mozda za 2-3 prsta. Opasno razmisljam da li da iskljucim uljnu pumpu, ne znam da li bih to mogao sam, a takodje ne znam ni kod koga bih vozio u Bg-u da to odradi, jer zvao sam 4-5 majstora iz okoline, kada sam kupio motor, Micka iz Vml, Bokilica, Marka sa Zvezdare i jos par njih, i nisu bas bili zainteresovani da rade nesto oko njega. Bokilic radi jace masine, ne radi 50ice vise, Micko ima posla i nema termina, Mare ne radi Minarelli, a cuo sam za Gedzu, razne price kruze o njemu, neko ga kudi, neko hvali, videcu ovih dana da se cujem sa njim i vidim sta cu.

Znam koja je posledica ako zariba uljna pumpa, i ne bih voleo da se to desi, medjutim ima ljudi koji kazu da u koliko je pumpa dobra, ne treba je dirati.

Znam da vecini smesno izgladaju moji problemi, i glupavo, ali prvi put sam kupio motor, pa se informisem polako, jer nisam upucen, nemam nekih iskustava sa tom vrstom dvotockasa do sad, tako da ne zamerite.

U svakom slucaju, hvala puno kolegama na pomoci.

Ili je bio Icing ili je pumpa zaribala, moracu da prokljuvim u skorije vreme sta je od ta dva, do tada cu iz predostroznosti da malo dolivam ulje u rezervoar sa gorivom kad god budem sipao bezolovni. Nadam se da mu to dolivanje nece skoditi.

 

 

Цео резевоар уља би требао да потроши на 800 до 1000 километара(зависи од уља и његове густине). Уљну пумпу и проценат уља која она убацује у карбуратор регулише сајла која је она иста којом дајеш гас само има један механизам који је двоји, један део покрече клип карбуратора а други уљну пумпу. Можда је део који покрече полугу за уљну пумпу разресен или прекинут па пумпа даје само онај примарни постотак за рад у место. Она обично је фабрички наштелована да меша од 2% у леру до 4% на пун гас, ја радим разне играрије са тим процентом али ЈА. Провери тај моменат са сајлом. Исто, ако ти је резервоар са уљем био потпуно празан, пумпа зна да повуче ваздух па треба да се обезваздуши, и у оваквом случају рибају мотори. А то са мајсторима немам коментар, "пацијенат је пацијенат" ја рецимо радим СВЕ од Томоса до Дукатијаdefault_0a-smiley.gif

 

DJ - MP

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Hvala ti puno, provericu to sto kazes, za svaki slucaj.
Nije nikada ostajao kod mene bez ulja skroz, vec, kako se smanjivala kolicina ulja, lampica sve cesce palila. Recimo prvo se desi samo nekad da blinkne, pa posle par dana, bude upaljena na sekund, posle par dana malo duze, i kao sto rekoh, malo cesce se palila, primetio sam kad predje preko neravnine ili se motor nagne u desnu stranu, ali nikad nisam dozvolio da ostane i svetli lampica za ulje, vec u prvoj situaciji kada mogu, dolijem.
I perfektno je isao, do one veceri, i evo sad opet ide kako treba, hvala Bogu.
Provericu to sto kazes, ali se nadam da pumpa obavlja posao, jer kao kod vecine 2t motora, iz auspuha curne po koja kap ulja, pa se nadam da je sve u redu sa njom. Inace, polusintetiku sipam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4378 postova
Hvala ti puno, provericu to sto kazes, za svaki slucaj.
Nije nikada ostajao kod mene bez ulja skroz, vec, kako se smanjivala kolicina ulja, lampica sve cesce palila. Recimo prvo se desi samo nekad da blinkne, pa posle par dana, bude upaljena na sekund, posle par dana malo duze, i kao sto rekoh, malo cesce se palila, primetio sam kad predje preko neravnine ili se motor nagne u desnu stranu, ali nikad nisam dozvolio da ostane i svetli lampica za ulje, vec u prvoj situaciji kada mogu, dolijem.
I perfektno je isao, do one veceri, i evo sad opet ide kako treba, hvala Bogu.
Provericu to sto kazes, ali se nadam da pumpa obavlja posao, jer kao kod vecine 2t motora, iz auspuha curne po koja kap ulja, pa se nadam da je sve u redu sa njom. Inace, polusintetiku sipam.

Могуче је да је и улазна цевчица за уље на карбуратору запушена, преконтролиши то. Извуци и танко црево које носи уље док мотор ради и види дали на неких 4-5 секунди кане по једна кап мада ја се кладим да је подмазивање било у питању.

DJ - MP

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
Могуче је да је и улазна цевчица за уље на карбуратору запушена, преконтролиши то. Извуци и танко црево које носи уље док мотор ради и види дали на неких 4-5 секунди кане по једна кап мада ја се кладим да је подмазивање било у питању. DJ - MP

 

 

 

Hocu, hvala najlepse, ne znam odakle si, ali kad si u Bg-u javi, dugujem pice default_0a-smiley.gif

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
Ја сам из Македоније, Скопље тачније али ако ме пут навезе ускоро у Београд здравље пишемdefault_0a-smiley.gif

DJ - MP


Odlicno, imam rodbinu u Skoplju, Kumanovu, poreklom sam makedonac, tako da drago bi mi bilo da se upoznamo :D
Ako dodjem u Makedoniju pre nego ti u Srbiju, javljam se pa ako bude bilo prilike, videcemo se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4378 postova
Odlicno, imam rodbinu u Skoplju, Kumanovu, poreklom sam makedonac, tako da drago bi mi bilo da se upoznamo default_1oda.gif
Ako dodjem u Makedoniju pre nego ti u Srbiju, javljam se pa ako bude bilo prilike, videcemo se default_0a-smiley.gif
Договорено е

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4378 postova

И још ово, избаци спринт филтер(печурку) и пробај да наџеш одговарајучи аирбокс за твој модел. Спринт филтер је лоша комбинација.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
И још ово, избаци спринт филтер(печурку) и пробај да наџеш одговарајучи аирбокс за твој модел. Спринт филтер је лоша комбинација.

DJ - MP


Rado bih vratio fabricki, samo ne mogu ga naci kod nas u SRB, potrazicu sa nekog drugog modela da li odgovara. Aprilia rs, Yamaha TZR ima isti agregat, pa se nadam da moze mozda sa njih da se ugradi, ako moze da se nadje i za njih :)
A reci mi, ako znas, da li ce smetati da se sipa malo ulja u rezervoar za gorivo, nekih 1-2% max iz predostroznosti i ako pumpa nije iskljucena?
Ozbiljno razmisljam da je iskljucim u skorije vreme, pa sam da pravim mesavinu, ne bi mi to bio neki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4378 postova
Rado bih vratio fabricki, samo ne mogu ga naci kod nas u SRB, potrazicu sa nekog drugog modela da li odgovara. Aprilia rs, Yamaha TZR ima isti agregat, pa se nadam da moze mozda sa njih da se ugradi, ako moze da se nadje i za njih default_0a-smiley.gif
A reci mi, ako znas, da li ce smetati da se sipa malo ulja u rezervoar za gorivo, nekih 1-2% max iz predostroznosti i ako pumpa nije iskljucena?
Ozbiljno razmisljam da je iskljucim u skorije vreme, pa sam da pravim mesavinu, ne bi mi to bio neki problem.
Које уље коростиш?

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Mannol, polusintetiku.
Ali sam do zadnje kapi sipao u motor i sad bi trebalo da kupim opet ulje da se nadje, a i da bih mozda malo dolio u rezervoar pri sipanju goriva.
Uzeo bih neko kvalitetnije ovaj put, Motul ili Motorex.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4378 postova
Mannol, polusintetiku.
Ali sam do zadnje kapi sipao u motor i sad bi trebalo da kupim opet ulje da se nadje, a i da bih mozda malo dolio u rezervoar pri sipanju goriva.
Uzeo bih neko kvalitetnije ovaj put, Motul ili Motorex.
или је користиш или не

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Jedan upload, pregledane sajle, od gasa sto ide, crevce za ulje, sve ok, ali ce pumpa biti zatvorena u svakom slucaju iz predostroznosti.
Motor je vozen na kracim relacijama i radio je super, tako da videcemo. U ponedeljak cu malo duze biti na motoru, pa cemo videti hoce li se gasiti ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako nije "icing"...i ako postoji problem sa pumpom....onda, ne daj bože imaš potencijalno još jedan, malo ozbiljniji problem.

To što se desilo da se motor ugasi, a recimo da nije bilo podmazivanja, mislim kao pretpostavka...znači da je klip zaribao. Ne blokirao, to je ekstremno zaribavanje, već se zbog nedostatka mazanja raširio preko mere i počeo za zaglavljuje u cilindru. To obavezno ostavi trag, koji najčešće može da se vidi kroz otvor izduva na cilindru (temperatura je tu uvek veća). U ovom slučaju to je kratko trajalo i nije uspeo da "zalepi" kariku...zbog čega uspeva da radi i dalje. 

Ovo je samo pretpostavka, ne kažem da se to zaista zbilo...ali je čest scenario.

Pominješ na početku teme AM6,  zatim dalje u tekstu skuter....nije bitno u principu. Na oba agregata pogon pumpe je preko plastičnih komponenti, zupčanika ili puža (beskonačnog navoja) i oni su često uzrok tome što pumpa ne radi. Ona sama po sebi izuzetno retko strada.

Kada si već počeo da sipaš ulje direktno u gorivo napravi prostu probu. Dok motor radi skini crevo ulja sa priključka na karburatoru i gledaj izlazi li iz creva. Naravno treba da bude ulja u rezervoaru.

Možda će motor nakon skidanja creva da digne ler, jer tuda bez creva (priključak na karbu) karburator umesto ulja uvlači vazduh. To za kratko neće biti problem...na duže i zbog toga može da strada motor, pa ako zaista imaš u planu da isključuješ pumpu imaj to na umu. Najbolje je vađenje pogona, pomenutih zupčanika i zatvaranje svih creva. 

Ako pak pumpa savršeno funkcioniše, a kažeš da iz auspuha kaplje, može biti da ubacuje previše ulja i da je auspuh zapušen. To se često dešava kada se motor vozi na kratke relacije gde ne uspeva da se dovoljno ugreje da bi ostaci ulja izgoreli. 2t mora lepo da se zavrti, za to je pravljen, ljudi to  štede ne dajući gas, to mu u stvari smeta....i još što šta....raspisah se.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
Ako nije "icing"...i ako postoji problem sa pumpom....onda, ne daj bože imaš potencijalno još jedan, malo ozbiljniji problem.
To što se desilo da se motor ugasi, a recimo da nije bilo podmazivanja, mislim kao pretpostavka...znači da je klip zaribao. Ne blokirao, to je ekstremno zaribavanje, već se zbog nedostatka mazanja raširio preko mere i počeo za zaglavljuje u cilindru. To obavezno ostavi trag, koji najčešće može da se vidi kroz otvor izduva na cilindru (temperatura je tu uvek veća). U ovom slučaju to je kratko trajalo i nije uspeo da "zalepi" kariku...zbog čega uspeva da radi i dalje. 
Ovo je samo pretpostavka, ne kažem da se to zaista zbilo...ali je čest scenario.
Pominješ na početku teme AM6,  zatim dalje u tekstu skuter....nije bitno u principu. Na oba agregata pogon pumpe je preko plastičnih komponenti, zupčanika ili puža (beskonačnog navoja) i oni su često uzrok tome što pumpa ne radi. Ona sama po sebi izuzetno retko strada.
Kada si već počeo da sipaš ulje direktno u gorivo napravi prostu probu. Dok motor radi skini crevo ulja sa priključka na karburatoru i gledaj izlazi li iz creva. Naravno treba da bude ulja u rezervoaru.
Možda će motor nakon skidanja creva da digne ler, jer tuda bez creva (priključak na karbu) karburator umesto ulja uvlači vazduh. To za kratko neće biti problem...na duže i zbog toga može da strada motor, pa ako zaista imaš u planu da isključuješ pumpu imaj to na umu. Najbolje je vađenje pogona, pomenutih zupčanika i zatvaranje svih creva. 
Ako pak pumpa savršeno funkcioniše, a kažeš da iz auspuha kaplje, može biti da ubacuje previše ulja i da je auspuh zapušen. To se često dešava kada se motor vozi na kratke relacije gde ne uspeva da se dovoljno ugreje da bi ostaci ulja izgoreli. 2t mora lepo da se zavrti, za to je pravljen, ljudi to  štede ne dajući gas, to mu u stvari smeta....i još što šta....raspisah se.
 
Hvala puno, videcu u ponedeljak da odem do majstora, pronasao sam jednog koji hoce da zatvori pumpu i hoce da vidi o cemu se radi.
U pitanju je Minareli AM6, ali kada sa ljudima pricam, svi kazu skuter, skuter, jer je 50cc, pa mi predje u naviku i nekad i ja kazem tako.
Danas u voznji recimo mi se desilo da posle nekih 10-15 min, pocne da obara ler. I to je sad vec ono sto je pocelo da me brine. Prvih 10-15 min sve super, kad sam stigao i parkirao, ostavio ga na leru da otvorim garazu i vidim da je sa 1500, spalo na 1100-1200 obrtaja.
Uvek ga lepo vozim, ne stedim obrtaje, nije mi strano da ga razvucem do 9-10 000 obrtaja, nisam isao preko toga, moze do 12 000 po cajgeru cini mi se.
Prosli vlasnik mi je i sam pricao da je lagano uvek vozio, da nije terao cesto u obrtaje.
Cuo sam se sa majstorom i najavio da cu u ponedeljak doci do njega, udaljen je 20ak km od mene, videcu kako ce se onda pokazati, hoce li praviti neki problem do tamo. Kad stignem cemo ga celog pregledati i videti sta mu sve fali.
Javicu sta je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4378 postova
Hvala puno, videcu u ponedeljak da odem do majstora, pronasao sam jednog koji hoce da zatvori pumpu i hoce da vidi o cemu se radi.
U pitanju je Minareli AM6, ali kada sa ljudima pricam, svi kazu skuter, skuter, jer je 50cc, pa mi predje u naviku i nekad i ja kazem tako.
Danas u voznji recimo mi se desilo da posle nekih 10-15 min, pocne da obara ler. I to je sad vec ono sto je pocelo da me brine. Prvih 10-15 min sve super, kad sam stigao i parkirao, ostavio ga na leru da otvorim garazu i vidim da je sa 1500, spalo na 1100-1200 obrtaja.
Uvek ga lepo vozim, ne stedim obrtaje, nije mi strano da ga razvucem do 9-10 000 obrtaja, nisam isao preko toga, moze do 12 000 po cajgeru cini mi se.
Prosli vlasnik mi je i sam pricao da je lagano uvek vozio, da nije terao cesto u obrtaje.
Cuo sam se sa majstorom i najavio da cu u ponedeljak doci do njega, udaljen je 20ak km od mene, videcu kako ce se onda pokazati, hoce li praviti neki problem do tamo. Kad stignem cemo ga celog pregledati i videti sta mu sve fali.
Javicu sta je bilo.
Уствари који је то моториќ нека крос варијанта или супермото? Као GNERIC TRIGER SM50 или нешто слично???

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja