Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Virago 535

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

@chuky meni nije smetalo što se korpa malo čula dok je hladan, a nisam puno pridodavao značaj, em se sin od prvog vlasnika učio na njemu, a i ja sam se učio.

Kupih ga iz ljubavi, jer volim "govozdrne" motore, ali nisam se pronašao na njemu i zato je zamenjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 28.11.2018. at 0:31, Sevast je napisao:

Znam da im je to slaba tacka. Proverio sam odmah regler, akumulator i anlaser. Jedino je na anlaseru bio jedan navoj da se sredi. Inace sve ostalo top. :)

@rik hvala :)

@demro znaci virago serije su sigurica :)

koji coper od tih 7 ti se najvise svideo?

izvini tek sam sad video pitanje ...jbg posle tri godine.........nisam bio na ovom sajtu odkad sam prodao virago 1100 svi coperi koje sam imao su priča za sebe .odlicni su svi od kave en do sedovki i viraga ..sve su lepe i povozne   imao sam veliku hodu spirit..i virago 11oo nesto me vise privlacila 1100 neznam  ma svi coperi su ok ..a na zastitu od vetra moras zaboraviti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cagiva Roadster; Yamaha Virago 535
On 1.11.2021. at 18:01, demro.st je napisao:

izvini tek sam sad video pitanje ...jbg posle tri godine.........nisam bio na ovom sajtu odkad sam prodao virago 1100 svi coperi koje sam imao su priča za sebe .odlicni su svi od kave en do sedovki i viraga ..sve su lepe i povozne   imao sam veliku hodu spirit..i virago 11oo nesto me vise privlacila 1100 neznam  ma svi coperi su ok ..a na zastitu od vetra moras zaboraviti

Hah, i ja zaboravio na ovaj post. Hvala na odgovoru svakako! Evo vozim 535 od tad, veoma sam zadovoljan. Bilo je par manjih kvarova, ali ništa strašno za motor 27 godina star. Imao sam do skora solidno velik vetrobran i valjalo je, značilo je puno zimi. Jedino mi je imao na moju visinu (185cm) pa sad gledam da pređem na npr Kawasaki w800 ili zephyr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 19.11.2018. at 12:45, Sevast je napisao:

Ono sto me zanima sad jeste:

1) koje gume bi bile idealne za njega?  . Volim serpentine i voznje kroz Sumadiju,   vozim i dok pada kisa

2) stavio sam ove godine novo ulje 10w30. Po owner manual kaze da moze i 10w30 i 20w40. Da li postoji rizik ili moguci problem od voznje sa retkim uljem zimi? 

3) koje su realne dugacke ture koje Virago 535 moze da izvede? 

- Posle obimne potrage i pretrage po celoj Srbiji a i šire,   ja sam  gume sam uzeo u Sremskoj Mitrovici prodavnica Vektor.  Da ispadne još bolje od kolege sa foruma Bobana ( Ninja66 ) .  Mitas ( obe + unutrašnja prednja  negde do 11,000 din )   Nisu "sportske" , takmičarske, nemam pojma koji je max ugao nagiba u krivini ali  sasvim sasvim solidne . Po kiši sam imao višestruki osećaj stabilnosti nego sa predhodnim matorim gumama.  Mirnije dupe i sigurnije kočenje.   Za te novce odlične a verovatno mogu da posluže i za Šumadiju.  

- Posle problema sa Motulom i prijatnog iznaneđenja sa Selenijom ( do skora najveći nezavisni distributer ulja)  prešao sam na Petronas ( od 2007 vlasnik Selenie ) .  Prezadovoljan i cenom,  kvalitetom , kvačilom , radom motora.   

Može 10-30 , može 20-40 samo da nije neko falš i  mast od Mangulice. 

- Kod solidno održavanog kardanskog vazdušara najduža tura u cugu je do 250km.  Posle toga bi morao da motor guraš do najbliže pumpe sipaš 13,5+2,5l benzina i nastaviš.  Da nije potrošnje goriva  vozač bi bio  ograničavajući faktor dužine ture.   

 

 Samo polako i pun gas  :jee1:   Puno sreće i pređenih km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja