Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Virago 535

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cagiva Roadster; Yamaha Virago 535

Pozdrav kolege!

na prolece sam kupio svoj prvi ozbiljan motor, iz naslova vec ocigledan Virago 535. Do tad sam vozio 2t Cagivu roadster 125cc. 

Vragom (viragom) sam odusevljen! Vozio sam se posteno tokom sezone, a i sad. 

Ono sto me zanima sad jeste:

1) koje gume bi bile idealne za njega? Svakako cu uzeti nove iz radnje. Volim serpentine i voznje kroz Sumadiju, tako da bi mi trebale neke gume koje su dobre za takve krivine. Takodje nije mi strano da vozim i dok pada kisa, te mi sa te strane trebaju neke koje bi i sa te strane bile pouzdane. 

2) stavio sam ove godine novo ulje 10w30. Po owner manual kaze da moze i 10w30 i 20w40. Da li postoji rizik ili moguci problem od voznje sa retkim uljem zimi? 

Znam da postoji razlika po optimalnoj temperaturi izmedju ta dva ulja, ali u praksi je drugacije?

3) koje su realne dugacke ture koje Virago 535 moze da izvede? Znam da su ljudi isli na more i sa 50 i 150cc. Koliki je napor za masinu od 535cc dnevna voznja od 400km? Ne bih voleo da mu skracujem zivotni vek. 

 

Hvala u napred!

i izvinite ako su ovo tupava pitanja, al radije bih sad ispao glup nego posle sa losim gumama ili izlapelom masinom :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Hvala u napred!

i izvinite ako su ovo tupava pitanja, al radije bih sad ispao glup nego posle sa losim gumama ili izlapelom masinom :)

 

E svaka ti čast... slatko sam se nasmejao... i sve si dobro rekao... Čestitke za mašinu  :)

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Redje ulje ide po hladnoći...gušće po vrućini...kao nekadašnji čoperaš ti želim puno km...a i Virago je odlična mašina,naravno ako nije iscedjen...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Kada sam vozio Kawasak en 500, obuo sam ga u Michelin Commander II. Preporuka za gumu, odlicno se ponasa u svim vremenskim prilikama, trpi "obaranja i zustriju" voznju i vise nego sto je en mogao da pruzi. Nisam mnogo prosao sa njima, cele dve sezone, sa njima je i prodat motor, ali gume nisu pokazale preterano neko trosenje (vaze da dugotrajne gume). Za choper varijantu i laganu voznju odlicna guma. Mozda sada postoji i naslednik tipa Commander III. Postoje i Continental CM2 (cini mi se da se tako zvase) koje su u rangu sa Commanderom, one bese imaju neki dodatni silikonski sloj po sredini gde je gaziste, ali je Commander napravljen od postojanije gume, tako da duze traju. Ja sam se dvoumio oko njih i Commandera. Otprilike za tu klasu motora, prema snazi, tezini i nameni, nema boljih od ovih guma.

Ulje sto fabrika propisuje, sto kvalitetnije i to je to.

Svaki motor moze na duze ture, jedino ogranicenje je u vozacu.

Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cagiva Roadster; Yamaha Virago 535

Hvala vam na odgovorima. 

Imao sam srece sa kupovinom motora. U fenomenalnom je stanju, zahvaljujuci prethodnom vlasniku koji je zaista lepo brinuo o masini. Tako da mi je zelja da tako i ostane. Sad za sledecu sezonu nove gume i na duze voznje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cagiva Roadster; Yamaha Virago 535

Virago je fenomenalan. Preporucio bih ga svakome. Najdalje sam isao sa njime do Novog sada. Grabi bez problema. Upoznao sam nekoliko starijih bajkera koji su se navozali na raznim masinama. I dosta njih u jednom trenutku sa velikih motora (oko 1000cc) predje na viraga 250. 

Bas iz tog razloga zelim da negujem mog kako treba i da mu ne skratim zivotni vek. 

A1A8F46D-6DA3-49D3-A9F6-688992F9CAA4.jpeg

  • Sviđa mi se 3
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Samo proveri punjenje akumulatora, originalni regler zvekne posle desetak godina rada... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

imo sam isti bio zadovoljan  regler mi pravio Joska via Temerin inace motor je za pohvalu sluzio me ..al je slabiji kad imas suvozaca ,,,barem mi se cinilo momentalno vozim 7 coper po redu virago al 1100 pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cagiva Roadster; Yamaha Virago 535

Znam da im je to slaba tacka. Proverio sam odmah regler, akumulator i anlaser. Jedino je na anlaseru bio jedan navoj da se sredi. Inace sve ostalo top. :)

@rik hvala :) 

@demro znaci virago serije su sigurica :) 

koji coper od tih 7 ti se najvise svideo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA

@Sevast

ja vozio viraga 535 dugi niz godina!! Slatko se navozasmo!!

duže ture sa suvozačicom, obišao Balkan njime!!

Sipao motul 5100 15/50 gradaciju i nije bilo greške, isprobavao par proizvodjača ali se uvek vraćao na motul. 

Što se tiče guma, najviše koristio HAIDENAU K65. 

Drao fuzastere na Transfagarašanu i Transalpini. Dnevna kilometraža je par puta bila i do 650km tako da tvojih planiranih 400km je za viraga smešna cifra.

Gledaj da uvek imaš dobar akumulator jer kad sporije vergla ubijaš frailauf-bendiks, regler odmah zameni stavi JOŠKIN, nema greške, i proveri namotaje, u ulju su i hoće da probiju!!!

Na pedesetak hiljada km zameni lamelice, povremeno zamenio ulje u diferencijalu i nemaš brige.

Prodao sam svog viraga sa 80000i kusur km, i dalje je išao 157km/h sa dvoje na autoputu, to mu je fabrički MAX speed. toliko je i išao!!!

Nadam se da sam ti pomogao sa informacijama i da će ti koristiti u narednom periodu održavanja i druženja sa viragom!!

 

Samo polako i pun GAassSS!!!    

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Kolege koji posedujete Virago 535, potrebna mi je pomoć. U toku sam sredjivanja jednog Viraga, pa sam naišao na problem pumpe za gorivo. Možete li mi reći koliki je prečnik ulaza i izlaza na pumpi, da bih znao koju da poručim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Pogledao sam, tamo je in i out 10mm, a na mojoj 6mm, pa me to buni. Da li ima veze, da li će više benzina zbog toga da gura u karburatore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Aj prvo da vidimo šta kažu kolege koje imaju Virago 535, koliki je dijametar in out kod njih na pumpama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Sad sam izmerio ulaz u karburatore, 6mm je prečnik, tako onda bi trebalo i da pumpa bude isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Da li bi neko od vlasnika Viraga 535 želeo da menja svoj fabrički auspih za ovaj na slici, uz moju doplatu:

 

20200926-180005.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
On 29/01/2021 at 19:24, Black79 je napisao:

Pozdrav svima.Ako neko prodaje Yamaha Virago motor, možda možemo da se 

Biće moj na prodaju za par meseci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900

Ako si iz Kragujevca mozemo da se nadjemo i da ga pogledam.Nisam napomenuo, trazim 535 ccm..Ti se javi porukom ovde, kada budes hteo da ga prodas, pa cemo se dogovoriti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900

Momci, pomoc za buduceg kolegu...Primecujem da je Virago prisutan na oglasima i ima ih dosta.Kilometraza svima je oko 50000 km.Citao sam negde da je u tom opsegu vreme za menjanje sistema prenosa.Da li je to tacno i na sta sve obratiti paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Kao neko ko ima viraga prešao sam njim oko 7000km, kupio ga sa 19 000 od sina prvog vlasnika i korpa se malo čuje kada je hladan. Više majstora kaže je to normalno, jer korpa nije adekvatnih dimenzija za tu mašinu i da moze baš dosta da tako predje, samo vremenom sve jače lupa. Nova je oko 70 000din, a remont je oko 150€. Što se tiče kardana tu menjaš redovno ulje i nemaš frke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA
Pre 12 sati, Rašica je napisao:

Kao neko ko ima viraga prešao sam njim oko 7000km, kupio ga sa 19 000 od sina prvog vlasnika i korpa se malo čuje kada je hladan. Više majstora kaže je to normalno, jer korpa nije adekvatnih dimenzija za tu mašinu i da moze baš dosta da tako predje, samo vremenom sve jače lupa. Nova je oko 70 000din, a remont je oko 150€. Što se tiče kardana tu menjaš redovno ulje i nemaš frke.

Ne znam koje majstore posećuješ po pitanju viraga, ali ja tu informaciju još nisam dosad čuo. 

Ako tvoj motor ima 25-26000km a čuje se nešto unutar korpe, promeni majstora. 

Ja kupio viraga sa tridestak hiljada, vozio ga 50 i kusur hiljada, prodao ga i dalje ga sadasnji vlasnik vozi. Za tih 80 i kusur hiljada km radnog veka motora, zamenjene lamelice a korpa je i dalje fabrička. 

Samo da napomenem da nisam mehaničar, ja sam samo ljubitelj motora. Nisam problema imao sa agregatom. 

Kao što sam u nekoj od tema napisao:

Regler, namotaji i akumulator moraju biti dobri jer ako to nešto ne valja, akumulator slabi i verglanjem slabim akumulatorom se unistava frajlauf pa u nekom trenutku rikne. 

Na pedesetak hiljada km zameniti lamele i obratiti povremeno pažnju na žbice zadnjeg točka. 

 

Već par godina vozim intrudera 800, prvo M a trenutno C varijantu. 

Verujte mi da mogu da kažem da sam se slatko navozao viragom, i da mi je po sigurnosti agregata, virago na prvom mestu u odnosu na intrudera. 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja