Jump to content

Moto Zajednica

Enduro do 1000e

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Barič

Napokon sam se smilovao da kupim motor i za oko mi je zapala Yamaha TDR 125. Motor mi se bas svidja, ali, zanima me, da li ima jos nekih ovako motora na ovu foru i da su u ovom cenovnom rangu. Nikako da pronadjem nesto slicnu TDRu, oglasi puni kros motora a i to sto je ima tipa 125cc i 25, 30 ks, ne ostavlja mi utisak da moze neku brzinu da razvije. Doduse, ako ima i neki kros da ne sisa gorivo kao blesav i da moze oko 140,150 da ide, slobodno napisite.

Iskljucivo mi nesto treba da moze da me baci do skole i nazad, kroz grad da mogu da se provucem i povremeno neki laksi off road. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Približno se uklapa u temu, što po težini, što po ceni, pa hajd' da upitam. Pročitao sam dosta toga što je do sada ispisano od DR-u, ali da proverim neka sveža iskustva.

Dakle, kakva su (lična) iskustva sa Suzukijem DR? Konkretno mi je interesantnija Big verzija, odnosno 750-800ccm.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Barič
Pre sat vremena, Rik je napisao:

Približno se uklapa u temu, što po težini, što po ceni, pa hajd' da upitam. Pročitao sam dosta toga što je do sada ispisano od DR-u, ali da proverim neka sveža iskustva.

Dakle, kakva su (lična) iskustva sa Suzukijem DR? Konkretno mi je interesantnija Big verzija, odnosno 750-800ccm.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

To i mene takodje interesuje ali DR do 600cc. Nisam samo siguran da li je bas za pocetnika dobar taj motor :D. Vecina DR koje sam ja video imaju po 30-40k km na sebi mada mislim da su to dosta izdrzljive masine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Barič
Pre 6 sati, Mindžake Merava je napisao:

Tdr nije Enduro!

 

Kawa KMX125,Yamaha DT125,Aprilia RX125...to jeste.

 

140-150km/h sa bilo kojom 125-icom teško,a da nije "R" fazon.

 

 

Ako nije Enduro, sta je onda? Adventure? DT je vise kros po mom misljenju, vozio sam drugarov i ono, nije me nesto preterano privukao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 6 sati, Creliseth je napisao:

 Vecina DR koje sam ja video imaju po 30-40k km na sebi mada mislim da su to dosta izdrzljive masine

ti koji su presli po 30-40K km su onda i dalje skoro pa novi

neverujem da ima na oglasima jedan koji nije presao stvarno minimum duplo vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Koliko su izdržljive mašine u DR-u na konto kilometraže i drugih boljki? Kakva su iskustva kod nas i preko?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Koliko su izdržljive mašine u DR-u na konto kilometraže i drugih boljki? Kakva su iskustva kod nas i preko?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Imao sam dr650rse 1993 god. Odlican je to motor ako ne ostane sa malo ulja odu klackalice i bregasta. Moras redovno da proveravas ulje jer ko i svaki enduro tj jednocilindras oce da potrosi malo kad ga mucis po offu ili zavrces gas na asfaltu. Redovna kontrola spasava. Frajlauf oce da im crkne al obzirom na godine to ne cudi. Bolji su modeli od 1996 na dalje gde je problem sa uljnom magistralom resen pa nema problem sa uljem ako malo padne nivo ko stariji modeli. Ako nadjes ispravan, lepo odrzavan od 1996te na dalje nemas brige.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Samo sto DR model od 1996 pa na dalje ne moze naci za 1000e nikako... Cak i lose odrzavan kosta skuplje :D

Za te pare se moze uzeti samo stariji model DR-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

TDR je dvotaktna masina tako da nisam nesto za tdr (bar ja nebi pazario), za potrosnju ne znam do koliko ide, a i dobar primarak tj. ocuvan bi isao do nekih 120-125 km/h max. tako da se to ne uklapa s onim sto ti hoces (140-150 km/h). Za pocetnike jeste dobar, mozes na njemu da naucis dosta (prasta male greskice). Do skole i nazad zasta tebi treba mislim da je odlican izbor do 100 evropskih. 

 

p.s. zaboravi brzine 140-150 km/h :)  pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako bi TDR 125 vozio 130 na sat vise od 5 minuta zakovao bi. To nisu motori za velike brzine. Trenutno mogu ali na duže ne.

DT 125lc i TDR i TZR imaju iste agregate 15 ks i valjda 24ks. Odlični motori za do škole i malo offa...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Putna brzina od 130-140 kmh je rezervisana za mnogo snaznije motore. 

Mani se toga. 

Za tako nesto ti treba puno konja, ako neka 125ccm masina i uspe da dohvati tu brzinu, uspece na trenutak, pri tome nece biti ni malo bezbedno zbog male mase vozila i potencijalnog udara vetra, a kamoli udobno. 

Zaboravi na te brzine sa 125ccm. 

Tako ces voziti kada budes stasao kao vozac i dodjes do vecih motora.

Tada nece biti nikakvo dostignuce voziti 130, i to ces raditi redovno i bez rizika. 

 

Kupi 125ccm, vecina tih masina ima putnu brzinu od oko 80km/h,sto sasvim odgovara njihovoj masi i ogibljenju. 

Ne zaludjuj se brojkama, osim ako nisi matematicar. 

Ako volis motore, vozi polako i sa osmehom, najmanje je bitno koliko brzo a najbitnije je koliko je lepa i dobra cura iza tebe, koja je poverila svoj zivot u tvoje ruke. Misli o tome.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
Pre 2 sati, Astral je napisao:

 

Ako volis motore, vozi polako i sa osmehom, najmanje je bitno koliko brzo a najbitnije je koliko je lepa i dobra cura iza tebe, koja je poverila svoj zivot u tvoje ruke. Misli o tome.

Epa svaka ti dala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

TDR 125 jeste motor kakav traziš...ali nije za brzine preko 110-120 km/h. Jak je ram, prilićno velik  i stabilan motorcikl. Proverena mašina (u dosta modela se ugrađivala) pouzdan motorcikl. Nije za divljanje po auto putu kao ni za kross opciju. Mali je potrošać i nije skupa registracija. Rezervnih delova (koji se troše)  ima da se nađe...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Barič
pre 3 minuta, doctorr67 je napisao:

TDR 125 jeste motor kakav traziš...ali nije za brzine preko 110-120 km/h. Jak je ram, prilićno velik  i stabilan motorcikl. Proverena mašina (u dosta modela se ugrađivala) pouzdan motorcikl. Nije za divljanje po auto putu kao ni za kross opciju. Mali je potrošać i nije skupa registracija. Rezervnih delova (koji se troše)  ima da se nađe...

 

 

Kad ste vec prokomentarisali ovaj post, da li ima neki motor do 1000e a da moze da se koristi za po gradu i eventualno neko duze putovanje? Nesto sto opet moze da uhvati neku brzinu na auto-putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
TDR 125 jeste motor kakav traziš...ali nije za brzine preko 110-120 km/h. Jak je ram, prilićno velik  i stabilan motorcikl. Proverena mašina (u dosta modela se ugrađivala) pouzdan motorcikl. Nije za divljanje po auto putu kao ni za kross opciju. Mali je potrošać i nije skupa registracija. Rezervnih delova (koji se troše)  ima da se nađe...
 
 
Ne trosi puno samo srce preko 10l kad se nagazi, nadji neki ocuvan onaj sprint pulser i da se navozis.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
On 3/8/2019 at 11:55 PM, Creliseth said:

Kad ste vec prokomentarisali ovaj post, da li ima neki motor do 1000e a da moze da se koristi za po gradu i eventualno neko duze putovanje? Nesto sto opet moze da uhvati neku brzinu na auto-putu

Ta kubikaza 125 je deficitarna i stoga je sužen izbor motora u ponudi. Kako god...sve zato vrti oko Yamahe 125 TDR, DT, ili Aprilie 125 (Yamaha masina) sve je to dvotaktno ali dobro ide, a opet cene su tu ispod 1000 Eur. Sem toga mogao bi vam za taj novac  predložiti Yamahu YBR 125 4T (ima ih)  i pouzdane su se pokazale. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja