Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x

@Alexaa u pravu je @Vampa.

Uzmi mu top case ali obavezno veličinu za dvije kacige. Ako uzmeš manji, kasnije ćeš žaliti;). Što se tiče kaska i lizinga ti ćeš biti prvi koji je na taj način kupio motor u Magnusu ( ne znam nikoga ko je tako trgovao). Stoga te niko ne može savjetovati oko cijene. Za takve stvari pitaj Vladana iz Magnusa. Šta god ti treba oko motora javi se na insta grupu benelli_montenegro ( bez official, to su neki drugi):). Kad ga uzmeš javi se da se provozamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav Benelisti,

zainteresovan sam za trk502 i mjerkam ga vec neko vrijeme. Ono sto sam primjetio je da odredieni broj trk502 ima diskoloraciju u izduvima. Obicno je lijevi izduv zardjao a desni usijan, ako se gleda iz pozicije sjedenja za kormanom. Kazu neki, to je normalno, tocak baca vise vode i blata na desni izduv. Ja bih reko da je u pitanju razlika u smjesi, koja nije ista u obadva cilindra. Ima li neko iskustva sa ovime kod trk502. Da li se neko susrecao sa ovom situacijom i da li je neko mjerio temperaturu izduva usijane i zardjale grane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 7

Pozdrav ekipa,
Zainteresovan sam za trk502x i moram priznati da mnogo bolje izgleda uzivo nego na slici pogotovu za moje gabarite 198cm i 110kg. Ono sto me interesuje to je putna brzina, kolika je max brzina na auto putu na duze vreme i da se motor ne muci? Takodje interesuje me sta je bolje uzeti od dilera 'Moto Centar Novi Sad' ili  'BENELLI SERBIA' iz Beograda?

Promenio član MrWhite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

BurnOut(Benelli Srb) je ja mislim uvoznik
Ovi u NS su ovlašćeni dileri

Ja bi 99% u BurnOut, da planiram

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
Pre 18 sati, Danen je napisao:

Pozdrav Benelisti,

zainteresovan sam za trk502 i mjerkam ga vec neko vrijeme. Ono sto sam primjetio je da odredieni broj trk502 ima diskoloraciju u izduvima. Obicno je lijevi izduv zardjao a desni usijan, ako se gleda iz pozicije sjedenja za kormanom. Kazu neki, to je normalno, tocak baca vise vode i blata na desni izduv. Ja bih reko da je u pitanju razlika u smjesi, koja nije ista u obadva cilindra. Ima li neko iskustva sa ovime kod trk502. Da li se neko susrecao sa ovom situacijom i da li je neko mjerio temperaturu izduva usijane i zardjale grane?

Pozdrav druže. Nije to nikakav problem. I meni je takva razlika u boji a radi besprekorno. To je nešto što ne bi trebalo da pravi problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
pre 57 minuta, MrWhite je napisao:

Pozdrav ekipa,
Zainteresovan sam za trk502x i moram priznati da mnogo bolje izgleda uzivo nego na slici pogotovu za moje gabarite 198cm i 110kg. Ono sto me interesuje to je putna brzina, kolika je max brzina na auto putu na duze vreme i da se motor ne muci? Takodje interesuje me sta je bolje uzeti od dilera 'Moto Centar Novi Sad' ili  'BENELLI SERBIA' iz Beograda?

Pozdrav. To su neke stvari koje zavise od samog vozača. Ako si prije vozio trkalicu biće ti nedovoljan što se tiče potentnosti. Međutim ovo je motor za uživanje a ne za neko postizanje brzine. Ja sam ga lično vozio 160km/h dosta kratko a i nemam gdje po Crnoj Gori. Što se tiče auto puta to bi ti neko mogao reći iz tvog okruženja. Mada, prateći forume trk iz drugih zemalja nevjerovatno je izdržljiv motor. Za tvoje gabarite rekao bih savršen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

nema TRK-ša nigde svi na drumu a moj u servis :)

@otolePG-MNE i X sa slike ima isti problem sa paljenjem. izgleda da je to svakom problem.

20210426_191057.jpg

Promenio član Vampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
Pre sat vremena, Vampa je napisao:

nema TRK-ša nigde svi na drumu a moj u servis :)

@otolePG-MNE i X sa slike ima isti problem sa paljenjem. izgleda da je to svakom problem.

20210426_191057.jpg

Sa prvim paljenjem ili svaki put kad pali tokom dana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@otolePG-MNENa prvo samo tj. kada stoji motor ceo dan ili noc. a ako das malo gasa odma kada upali ne gasi se vise. Meni su tek sada videli iz treceg puta da nesto nije kako treba sa prednjom kocnicom jer kada lagano kocis trese volan kao da su diskovi krivi i cekam da vidim da li ce benelli to da prihvati u garanciji jer su kocnice potrosni materijal. prvi put sam to prijavio sa 300km i rekli mi da je sve uredu. menjaju mi i vodenu pumpu,tek sada je stigla i kazu da im je ovo 6-7 motor na kome menjaju pumpu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x

U CG niko nije imao problem sa diskovima i vodenom pumpom da ja znam. Što se tiče paljenja može biti da je u pitanju i loše gorivo. Ako su diskovi krivi moraju ti ih zamjeniti jer su u garanciji. Kako god sa je motor vožen ne smije doći do krivljenja diskova. Zaprijeti im da ćeš se žaliti direktno fabrici u koliko ne otklone sve nedostatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

gorivo samo schell 100 sipam. za diskove salju benelliju pa kao oni odlucuju o tome. videcemo trebalo bi da bude sve gotovo u toku sledece nedelje ako ne potraje duze. i mercedes mi ima poduzi spisak u garanciji zasto bi bilo sada drugacije :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Danas smo @Markone88I ja malo razgledali 2021 trk502 i trk502x u salonu kod arene. Mogu da kažem da deluju super, deluju baš kvalitetno sklopljeno, sve plastike su dobre, mekane na dodir, ništa ne krcka I slično. Obojica smo merkali trk502x, ali iako sam visok 182cm, previsok je za mene, oslanjam se prstima, čak i za low seat opcijom. Običan trk502 mi odgovara što se toga tice, više mi se svidja kako izgleda sa felnama i tubeless gumama, radijalnim kleštima, montirane su pireli angel gt gume, ima auspuh ispod motora, lepse izgleda tako i jeftiniji je 500 evra. Jel neko mozda od vas zna da li ima neke razlike u kočenju između ove dve verzije? Jel tačno da trk502x manje troši? Meni to zvuči nelogično jer trk502 ima veći zadnji lancanik, na manjim obrtajima se vrti za istu brzinu, logično je da on manje troši, a ne obrnuto. 

20210525_131445.jpg

Promenio član Overpressure
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

meni TRK 502 trosi oko 5l evo @otolePG-MNE ima X pa moze da kaze koliko trosi. udoban je za voznju za njegovu tezinu vrlo se lako vozi. snaga hm to uvek zahvali pa da je 200ks. najlepsa voznja je izmedju 80 i 120. a za kocenje sada i moj koci dobro sa novim kocnicama posto su fabricke imale gresku a probao sam X i ne osecam neku razliku. kupio sam prednji zubcanik sa 15 zuba (jedan vise) pa planiram u skorije vreme da probam kako ce da se ponasa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ako Markone ode jos koji put kod njih da gleda zabrnice mu ulaz

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x

Pozdrav ljudi. @Vampa je skroz u pravu. Vozio sam oba modela. Nema razlike u potenciji. Jedina razlika je u tome što je X mekši i po našim lošim putevima udobniji. Jednostavno na trk502 osjećam svako udubljenje na asfaltu dok kod X-a je vješanje mekše i on to apsorbuje. Potrošnja je ista. E sad, što se tiče visine to je diskutabilno. Ja sam visok 178 i sa spuštenim sjedištem sam sa oba stopala na zemlji.( možda je u pitanju težina vozača):). Mada je sve stvar navike. Meni je lično X ljepši zbog više detalja(auspuh, centralni nogar, felne - lako se peru jer su lakirano crne za razliku od aluminijskih koje su grube i koje je opuč oprati)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
38 minutes ago, Bigor said:

Ako Markone ode jos koji put kod njih da gleda zabrnice mu ulaz emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Lepo sam mu rekao da ne laze ni sebe ni nas nego da ode da kupi motor. Al zahebao se, prodao svu opremu da bi se ubedio da motor nije za njega, al neka sila ga vuce :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
53 minutes ago, Bigor said:

Ako Markone ode jos koji put kod njih da gleda zabrnice mu ulaz emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Jbm li ga, nije puno 3 puta u godinu dana, ili jeste? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
pre 12 minuta, otolePG-MNE je napisao:

Pozdrav ljudi. @Vampa je skroz u pravu. Vozio sam oba modela. Nema razlike u potenciji. Jedina razlika je u tome što je X mekši i po našim lošim putevima udobniji. Jednostavno na trk502 osjećam svako udubljenje na asfaltu dok kod X-a je vješanje mekše i on to apsorbuje. Potrošnja je ista. E sad, što se tiče visine to je diskutabilno. Ja sam visok 178 i sa spuštenim sjedištem sam sa oba stopala na zemlji.( možda je u pitanju težina vozača):). Mada je sve stvar navike. Meni je lično X ljepši zbog više detalja(auspuh, centralni nogar, felne - lako se peru jer su lakirano crne za razliku od aluminijskih koje su grube i koje je opuč oprati)

Ja imam 90kg I 182cm, i sa low seat ne mogu oba stopala da spustim. Ne znam u čemu je fora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja