Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

@otolePG-MNE

Gledaj puno je oprecnih informacija koje kolaju. U 752s je dvocilindras ne trocilindras.

Trocilindrasi ce biti novije verzije Benellijevih trocilindrasa iz proslih vremena, jedan je bio u 899 (znaci bice 900cc) a drugi trocilindras u 1200 GT iz TreK i Tornada, koji ce biti njihova verzija RT-a, kao i CF Moto.

benelli-cima-2020-4.jpg
WWW.MOTO.IT

La tre cilindri Benelli 1200 da 136 cavalli, con un completo equipaggiamento da gran turismo, è stata svelata al...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@TAZZ

Poslali u istom momentu odgovore.

Informacija francuskih moto novinara je da ce bas biti motor od 502 sa duzim hodom klipa nabudzen na 81ks, a ne vec postojeci iz 752s, kao sto se pretpostavljalo.

Sad ostaje vremena da vidimo da li ce to biti tako ili ne.

I prvi put se pominje April 2021 kao prezentacija Leoncina 800 i TRK 800(802?).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Mili...

 

Iz iskustva znam da povećanjem hoda klipa da bi se dobila kubikaža...

Dobija se sporija mašina, ali zato obrtnog momenta ima koliko nećeš...

 

To bi bilo Top!

 

Samo povećati 300ccm mislim da nema gde unutar 502ccm motora.

Možda 752 hodom do 800ccm to može lagano...

500ccm na 800ccm maltene NIKAKO...

Kao što sam i ranije rekao, čekam ovaj novi, da vidim gde će završiti i gde će se pozicionirati... Taman za 2022 da kupim NOVO...

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Tacno, da bi bili precizniji rekli su da se povecava hod klipa i sirina cilindra i da ce da ide na 754cc. Tje vidjame.

Igrom slucaja ja nisam video niti jedan novi Benelli, sem Leoncina, do pre nedelju dana kada sam bio u Portugaliji.

Tamo sam video dosta na ulici TRK 502 i 302s i zavrsna obrada je odlicna na prvi pogled, vise nego prijatno iznenadjen kvalitetom na oko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4397 postova

Nadam se da ce uspeti i zelim im sto bolju prodaju uz sto konkurentnije cene.

 

Potreban je jedan AMD u svetu Intel motocikala da lupi samarcinu nenormalnim cenama kod poprilicnog broja modela i proizvodjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Tacno, da bi bili precizniji rekli su da se povecava hod klipa i sirina cilindra i da ce da ide na 754cc. Tje vidjame.
Igrom slucaja ja nisam video niti jedan novi Benelli, sem Leoncina, do pre nedelju dana kada sam bio u Portugaliji.
Tamo sam video dosta na ulici TRK 502 i 302s i zavrsna obrada je odlicna na prvi pogled, vise nego prijatno iznenadjen kvalitetom na oko.
Pa 752 jeste proširen cilindar i hod u odnosu na 502... WTF... Zar ne.....

Za sada sve svašta priča i naglaba...

Do skoro je bilo motor iz 752S remapiran i prilagođen za TRK...

Što bi opet bilo totalno ok...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
Pre 5 sati, mick je napisao:

Ne vidim koja poboljšanja za taj novac mogu da se uvedu u novi model a da se to na veliko isplati fabrici. X je sweet spot za taj segment definitivno je jedan od najboljih u klasi pored MT650. Pri odluci o kupovini bih se bazirao na još uvek retka iskustva vlasnika. Obzirom da sam ga za malo pazario ali kako to biva kod nas...nešto preče je važnije, ostao sam na prvobitnoj ideji da uzmem 250cc.

Ali po italijanskim forumima vlasnici tog modela prijavljuju probleme sa satom na tabli koji kako kažu "ima svoj mozak" što mi govori o problemu sa softverom i jako često se javlja problem gašenja motora na nizbrdici, navodno je to po serviserima ok jer je to deo sistema O2(sonde i klapna) nekako nejasno ali dosta se njih žali. Još navode sporadičan problem sa menjačem koji ispušta neke zvukove tipa pištanje. Za sad sam suzdržan...pratim italijane pa ću videti.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Za ove probleme prvi put čujem. U Crnoj Gori ima dosta benelli modela ali nisam čuo da je neko od njih prijavio opisane probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 19 minuta, TAZZ je napisao:

Pa 752 jeste proširen cilindar i hod u odnosu na 502... WTF... Zar ne.....

Za sada sve svašta priča i naglaba...

Do skoro je bilo motor iz 752S remapiran i prilagođen za TRK...

Što bi opet bilo totalno ok...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 

Ako je to istina, onda jos cudnije sto kazu da nije 752s ako je napravljen istim postupkom, a ne kao potpuno novi motor. Ostaje prolece sledece godine da vidimo sta ce na kraju od cele te zavrzlame da bude.

 

Inace u Evropi je veliki picvajz za Euro5 normu za motore, jer puno proizvodjaca nece imati motore koji ispunjavaju normu 1. januara 2021. Trazili su odgadjanje primene Euro5, ali su odbijeni.

Evropska komisija je zasedala i dala je predlod da imaju vece kvote (zbog korone) za prodaju motora zaostalih na lageru sa Euro4 motorima za 2021. i 2022.

 

Sad je bilo nesto tipa nekog procenta (recimo 10%) od ukupnog broja motora, ali ce im odobriti i veci procenat. Iz tog razloga npr. HD od sledece godine ukida pola modela za Evropu, posto ne ispunjavaju nove norme.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
pre 26 minuta, Alekre je napisao:

Videćemo na šta će to da liči kad preturi do 100 000. 

Na benelli montenegro sam podavno šerovao sa YT video, gdje jedan Italijan govori o svom trk502 koji je prešao 51000km

Pohvalio je motor i mjenjač.

Jedina mu je zamjerka bila da su mu popustili amortizeri za šta kaže da je sam kriv jer ga je vozio po groznom makadamu. 

Da napomenem da je u pitanju trk502 ne trk 502X

 

A evo ga lik koji je prešao 100000km

U komentaru na YT opisuje šta je sve promjenio

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
On 5.10.2020. at 16:06, đ.b je napisao:

Pozdrav,

Ako sam dobro shvatio, kočnice bi bile Brembo, lakši 10kg, led svjetla, TFT ekran,...nisu to stvari za zanemariti. A o izgledu, manje više. Meni je i ovaj model prelijep.

Ali u pravu si, i da se pojavi novi model, pitanje kad bi ga u Magnusmoto imali na stanju.....svakako mi ne bi odgovaralo da to ne bude februar mart. To mi je i dilema.

Ako bih znao da ga neće biti početkom godine, ne bih se puno razmišljao...

E da još jedna stvar bitna, najavljeni model bi imao tubeles gume.

Evo je na YT izašao video trk502 za 2021 godinu.

Ono što sam primjetio je težina od 225kg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

QJmoto SRT
Nije Benelli

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 966 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Mislim opet ja o svojoj muci,niko od ovih Kineza što ga pipkaju,ne mogu sjesti na njega!! Visina,visina...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
Pre sat vremena, mali_zmaj je napisao:

Mislim opet ja o svojoj muci,niko od ovih Kineza što ga pipkaju,ne mogu sjesti na njega!! Visina,visina...  ;)

Koliko si visok?

Ja sam 178 i vozim ga bez problema (ovo je prije nego sam stavio niže sjedište)

Screenshot_20201014_164621_com.google.android.youtube.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 966 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

eeee tih 8cm čini proljeće!!   1,70cm.. Ko me šljivi što sam nizak,ostajem na cestovnjacima,a i sa masom njih imam problema. A cruisere i copere planiram voziti kad se penzionišem!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
Upravo sada, mali_zmaj je napisao:

eeee tih 8cm čini proljeće!!   1,70cm.. Ko me šljivi što sam nizak,ostajem na cestovnjacima,a i sa masom njih imam problema. A cruisere i copere planiram voziti kad se penzionišem!! 

Ovo je sa nižim sjedištem 3-4cm

Screenshot_20201014_165024_com.android.gallery3d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
Pre 1 sat, TAZZ je napisao:

QJmoto SRT
Nije Benelli

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 

Na žalost jeste. Potvrđeno mi je od distributera. Prvo izlazi u Kinu kao QJ a za ostatak svijeta se pakuje kao benelli trk 502. E sad, diskutabilan je izgled ( pogotovo far)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Mene opet zeza što bojim se da je mali,192,teško naći motor koji mi odgovara a trkx mi baš zapao za oko, dok ne nadjem gde ga probati samo pratim, u bg nikako da stignem. Dotle se spakujem i na ovo moje nekako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Mene opet zeza što bojim se da je mali,192,teško naći motor koji mi odgovara a trkx mi baš zapao za oko, dok ne nadjem gde ga probati samo pratim, u bg nikako da stignem. Dotle se spakujem i na ovo moje nekako.
Ja sam 192 visok...502 ili X prava mera za nas više. Prostora ne manjka i udobnost je prilična.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
pre 2 minuta, mick je napisao:

Ja sam 192 visok...502 ili X prava mera za nas više. Prostora ne manjka i udobnost je prilična.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Kako je za dvoje do 180 kg tereta za putovanje, onda sa visinom sam resio motor jos sa tezinom i snagom da se posolim pa da biram boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Čekaš TRK800...
Biće lakše sa 75-80 KS nego sa 45ks

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, Niko je napisao:

Kako je za dvoje do 180 kg tereta za putovanje, onda sa visinom sam resio motor jos sa tezinom i snagom da se posolim pa da biram boju.

Ma ima snage sasvim dovoljno...nije to trkalica. Prilično lepo povlači mašina...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@Niko Supruga i ja smo oko 200kg, oseti se razlika kad su dvoje, ali ide bez problema, sto kaze kolega "nije to trkalica", recimo glup primer, ako kad si sam menjas brzine izmedju 4-5k obrtaja, sa suvozacem ces da menjas preko 5-5,5k obrtaja

 

Pre 3 sati, TAZZ je napisao:

Čekaš TRK800...
 

Taman onda mi sa trk500 da probamo 800 :lol2:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Upravo sada, mrmiki je napisao:

Supruga i ja smo oko 200kg, oseti se razlika kad su dvoje, ali ide bez problema, sto kaze kolega "nije to trkalica", recimo glup primer, ako kad si sam menjas brzine izmedju 4-5k obrtaja, sa suvozacem ces da menjas preko 5-5,5k obrtaja

 

Taman onda mi sa trk500 da probamo 800 :lol2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja