Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@mick

Ako nije tajna, kakva je bila kombinacija sa plaćanjem ? Keš, ili kredit ? Interesuje me.

Može i na pp.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
@mick
Ako nije tajna, kakva je bila kombinacija sa plaćanjem ? Keš, ili kredit ? Interesuje me.
Može i na pp.
Hvala
Nema tajne kupljen je!
Deo kredit deo keš...nešto sam kombinovao sa zatvaranjem starog i uzimanjem novog kredita. Sve u svemu ostao sam na 18e manjoj rati kredita koja je prethodno bila.

Uzet je za nijansu skuplji kredit sa fiksnom kamatom.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Kakvi popusti?
Krenuće poskupljenja po 10-15% lagano

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Ima li novogodišnjih popusta ? 
Kao što Taz kaže...planiraju se poskupljenja.
Dobio sam duksericu koju prodaju za 7900din. I šlajfik sa priveskom


b92d82c6c513c24bc878360c07acf2bc.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Znam da boljih dana neće biti, bar uskoro, i koliko god želeo da se ponovim nekim jeftinijim novim primerkom, "otreznim" se, vratim se u stvarnost. Treba još neku kockicu složiti...

Sorry za off..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Znam da boljih dana neće biti, bar uskoro, i koliko god želeo da se ponovim nekim jeftinijim novim primerkom, "otreznim" se, vratim se u stvarnost. Treba još neku kockicu složiti...
Sorry za off..
Ja sam lepo prošao sa prodajom NK.. . Poklopilo se sve...a i to je jedini motor koji mi po gabaritima odgovara i koji sam želeo.

Iskreno ta cena je negde maksimum koju sam hteo da platim čak je i maalo veća usled poskupljenja. Realno za taj keš možeš naći nešto kršteno...skoro pa ništa kod nas a da nije prešlo 40k km pa na više.


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Čestitam na kupovini Mick, baš mi je drago zbog tebe, da si tako brzo i lako prodao CF i kupio novi motor.

Lepo se i bezbrižno navozaj na sokoćalu !

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Zaista mu ova žuta boja super stoji. Pored nje, za nijansu manje crvena, ali žuta mi je najlepša na njemu. Kao što Triumph Tigera zamišljam u nekoj tamnije zelenoj boji, BMW R1200GS u sivo-crnoj, Africu u onoj njenoj čuvenoj kolornoj plavo-crveno-beloj boji, Super Teneru u plavo-sivoj boji. Multistradu u crvenoj...jbg, ovog zamišljam kao Bamblbija...Bamblbi žuta...to bi mogao da mu bude zvaničan naziv.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 7 sati, ficha007 je napisao:

Zaista mu ova žuta boja super stoji. Pored nje, za nijansu manje crvena, ali žuta mi je najlepša na njemu. Kao što Triumph Tigera zamišljam u nekoj tamnije zelenoj boji, BMW R1200GS u sivo-crnoj, Africu u onoj njenoj čuvenoj kolornoj plavo-crveno-beloj boji, Super Teneru u plavo-sivoj boji. Multistradu u crvenoj...jbg, ovog zamišljam kao Bamblbija...Bamblbi žuta...to bi mogao da mu bude zvaničan naziv.

Samo još kad bi ih isporučivali sa već razrađenim agregatima :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
On 30.12.2021. at 21:10, mick je napisao:

Samo još kad bi ih isporučivali sa već razrađenim agregatima :D 

Aj da im predlozimo da zaposle nekog ko ce samo da radi razrade pre preuzimanja motora :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Aj da im predlozimo da zaposle nekog ko ce samo da radi razrade pre preuzimanja motora 2:
HeHe
I ja kažem isto!43d8ed011141a02d6c209a10c7da27c7.jpg4272552df5049d6db95017e59084f8b1.jpg

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Heheh,

Samo dodao malko struje...
Počeo sam gledati ove strujaše, za po gradu i oko njega...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Pozdrav dobri ljudi,

 

U fazi sam kupovine svog prvog motora, pa se jos uvek lomim, ali mi je Benelli trk502x definitivno prvi izbor barem što se tiče izgleda a onda i cene.

 

Pa da pitam vas koji vozite TRK-a već neko vreme - da li je motor i dalje pouzdan i kvalitetan? Znam da je sve subjektivno, ali eto čisto me zanima da li motor i posle godinu, dve, tri, i posle 10+ hiljada km opravdava uloženo? 

 

Inače, (kad sam već počeo da pišem, da ne otvaram posebnu temu) imam 40godina, 204cm... Kupujem prvi motor, i osim NC750 letos na polaganju, drugo ništa nisam vozio.

Dakle, apsolutno nisam zahtevan, niti bi primećivao neke "sitne" razlike u performansama i kvalitetu izmedju Benelija i njemu sličnih ili možda boljih motora. Želim da udjem u svet motora, i da uživam na dva točka u prirodi i slobodi...

 

Kao što rekoh, TRK502X mi je prvi izbor zbog izgleda, gabarita, ali i cene. Nov je 6500, ima ih i po oglasima za 5000-5500 jos u garanciji. Zašto ih ljudi prodaju posle samo par meseci, e to je ono što možda malo zbunjuje i "plaši". Da li je kvalitet delova na nekom evropskom nivou, ili je više Kinez?

 

Isčitao sam naravno svih 56 stranica, i probleme kolege iz Beča, ali i lepe ture i uživanja sa TRK-om kolege iz CG i ostalih zadovoljnih vlasnika. Odgledao po YouTube masu recenzija...

 

I eto ne znam šta mi je činiti :stabre:

 

Benelli nov (mada i ovi po oglasima su kao novi, a  izgubili su 1500€ na ceni), ili možda ipak u tom nekom cenovnom rangu gledati neko "provereno" ime, tipa V-strom ili neka Honda...?

Više od cene novog Benelija ne bi davao za motor. Dakle do nekih 6500.

 

Benelli mi je prva opcija,

V-strom druga

NC750

...

 

Hvala na čitanju ove malo duže poruke, i nadam se nekim dobrim i korisnim savetima

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pozdrav dobri ljudi,
 
U fazi sam kupovine svog prvog motora, pa se jos uvek lomim, ali mi je Benelli trk502x definitivno prvi izbor barem što se tiče izgleda a onda i cene.
 
Pa da pitam vas koji vozite TRK-a već neko vreme - da li je motor i dalje pouzdan i kvalitetan? Znam da je sve subjektivno, ali eto čisto me zanima da li motor i posle godinu, dve, tri, i posle 10+ hiljada km opravdava uloženo? 
 
Inače, (kad sam već počeo da pišem, da ne otvaram posebnu temu) imam 40godina, 204cm... Kupujem prvi motor, i osim NC750 letos na polaganju, drugo ništa nisam vozio.
Dakle, apsolutno nisam zahtevan, niti bi primećivao neke "sitne" razlike u performansama i kvalitetu izmedju Benelija i njemu sličnih ili možda boljih motora. Želim da udjem u svet motora, i da uživam na dva točka u prirodi i slobodi...
 
Kao što rekoh, TRK502X mi je prvi izbor zbog izgleda, gabarita, ali i cene. Nov je 6500, ima ih i po oglasima za 5000-5500 jos u garanciji. Zašto ih ljudi prodaju posle samo par meseci, e to je ono što možda malo zbunjuje i "plaši". Da li je kvalitet delova na nekom evropskom nivou, ili je više Kinez?
 
Isčitao sam naravno svih 56 stranica, i probleme kolege iz Beča, ali i lepe ture i uživanja sa TRK-om kolege iz CG i ostalih zadovoljnih vlasnika. Odgledao po YouTube masu recenzija...
 
I eto ne znam šta mi je činiti default_0stabre.gif
 
Benelli nov (mada i ovi po oglasima su kao novi, a  izgubili su 1500€ na ceni), ili možda ipak u tom nekom cenovnom rangu gledati neko "provereno" ime, tipa V-strom ili neka Honda...?
Više od cene novog Benelija ne bi davao za motor. Dakle do nekih 6500.
 
Benelli mi je prva opcija,
V-strom druga
NC750
...
 
Hvala na čitanju ove malo duže poruke, i nadam se nekim dobrim i korisnim savetima
 
 
 
 
Pa ne mogu drugačije da prodaju motor, osim da spuste cenu.
Niko neće zbog par stotina evra da kupuje polovan motor, uvek će pre da se odluči za nov, moraju cenom da motivišu ljude da kupe polovan motor.
Pogotovo ako je u pitanju kupovina na kredit, tu se razlika od 1000e svodi na 20e mesečno veću ratu a i banke lakše odobravaju kredit za novo nego polovno vozilo, čak je mislim i kamata veća za kupovinu polovnog vozila
Samo da znaš da mora i prenos da se plati.
A i gume, lanac, lančanici, pločice, diskovi itd. su već rabljeni, plus su ti motori bili jeftiniji za oko 300-400e pre godinu-dve dana, i još bitnija stvar svaki noviji model je i restajling, ima neka poboljšanja u odnosu na prethodni.
I tako...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 29 minuta, SurdaBg je napisao:

Pozdrav dobri ljudi,

 

U fazi sam kupovine svog prvog motora, pa se jos uvek lomim, ali mi je Benelli trk502x definitivno prvi izbor barem što se tiče izgleda a onda i cene.

 

Pa da pitam vas koji vozite TRK-a već neko vreme - da li je motor i dalje pouzdan i kvalitetan? Znam da je sve subjektivno, ali eto čisto me zanima da li motor i posle godinu, dve, tri, i posle 10+ hiljada km opravdava uloženo? 

 

Inače, (kad sam već počeo da pišem, da ne otvaram posebnu temu) imam 40godina, 204cm... Kupujem prvi motor, i osim NC750 letos na polaganju, drugo ništa nisam vozio.

Dakle, apsolutno nisam zahtevan, niti bi primećivao neke "sitne" razlike u performansama i kvalitetu izmedju Benelija i njemu sličnih ili možda boljih motora. Želim da udjem u svet motora, i da uživam na dva točka u prirodi i slobodi...

 

Kao što rekoh, TRK502X mi je prvi izbor zbog izgleda, gabarita, ali i cene. Nov je 6500, ima ih i po oglasima za 5000-5500 jos u garanciji. Zašto ih ljudi prodaju posle samo par meseci, e to je ono što možda malo zbunjuje i "plaši". Da li je kvalitet delova na nekom evropskom nivou, ili je više Kinez?

 

Isčitao sam naravno svih 56 stranica, i probleme kolege iz Beča, ali i lepe ture i uživanja sa TRK-om kolege iz CG i ostalih zadovoljnih vlasnika. Odgledao po YouTube masu recenzija...

 

I eto ne znam šta mi je činiti :stabre:

 

Benelli nov (mada i ovi po oglasima su kao novi, a  izgubili su 1500€ na ceni), ili možda ipak u tom nekom cenovnom rangu gledati neko "provereno" ime, tipa V-strom ili neka Honda...?

Više od cene novog Benelija ne bi davao za motor. Dakle do nekih 6500.

 

Benelli mi je prva opcija,

V-strom druga

NC750

...

 

Hvala na čitanju ove malo duže poruke, i nadam se nekim dobrim i korisnim savetima

 

 

 

 

Ja sam uzeo motor pred Novu Godinu a duže vreme (dve godine) @mrmiki ga vozi gotovo svakodnevno, nebitni su vremenski uslovi. Njegov je prešao skoro 12k u svim mogućim vremenskim uslovima bukvalno...

 

Odmah da ti kažem da se sa motorima koje si naveo nećeš usrećiti po pitanju veličine. Lično sam pikirao iste modele na mojih 191cm i 120kg težine i niti jedan nije po mojim gabaritima bio kako treba. Teško razočarenje...

Ako tražiš motor po tvojim gabaritima onda nema potrebe dalje od TRK X da ideš jer za nas je jedino TRK ili nešto iz izvedbe nove Tenere 700 i recimo GS 800F što je gotovo pa duplo skuplje :) .

 

Što se tiče ''polovnjaka'', obzirom da sam deo ljudi koji prodaju sad motore upoznao mogu ti reći da su to sve samo ne prodaje zbog bilo kakvih problema. Prosto ušli su u svet dvotočkaša pa žele da probaju nešto drugo ili skupljaju keš za TRK800.

 

Ja sam se odlučio na nov motor baš zbog tih 1000e...ne predstavlja mi problem a opet sam praktično na istom i naravno ne želim više novca od cene novog TRK da dajem. Kad uzmeš nov nemaš prenos koji je oko 120-170e po AMSS katalogu, nemaš dve godine tehnički pregled to je oko 100e, prva registracija sa tablicom i dozvolom je 18k. Naravno dve godine garanciije sa neograničenom kilometražom...

 

Što se tiče nekih problema...govorim iz mog iskustva svakodnevne vožnje sa @mrmiki gde smo prevaljivali po 1500km u komadu, motor niti jednom nije imao bilo kakvih problema osim odvrtanja šrafa na centralnom stenderu a on je bio uslovljen ispadanjem neke sigurnosne kopče koja se olabavila usled vibracija. Rešeno za oko 800 dinara kod metalostrugara sa novim sigurnosnim šrafom sa navojem i maticom. Realno kome smetaju takve stvarčice...dva cilindra da obiđe :) 

 

Tako da taj motor na 12k nije imao nikakvih problema...za 6700e zaista ne mogu da pronađem nov motor pod garancijom a da odgovara nama gabaritnijima osim TRK. Da sam fizički manji razmišljao bih o CB500X modelu koji je par stotina eura skuplji ali nema offroad mogućnosti kao TRK i ima manje opreme.

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x
Pre 1 sat, mick je napisao:

Ja sam uzeo motor pred Novu Godinu a duže vreme (dve godine) @mrmiki ga vozi gotovo svakodnevno, nebitni su vremenski uslovi. Njegov je prešao skoro 12k u svim mogućim vremenskim uslovima bukvalno...

 

Odmah da ti kažem da se sa motorima koje si naveo nećeš usrećiti po pitanju veličine. Lično sam pikirao iste modele na mojih 191cm i 120kg težine i niti jedan nije po mojim gabaritima bio kako treba. Teško razočarenje...

Ako tražiš motor po tvojim gabaritima onda nema potrebe dalje od TRK X da ideš jer za nas je jedino TRK ili nešto iz izvedbe nove Tenere 700 i recimo GS 800F što je gotovo pa duplo skuplje :) .

 

Što se tiče ''polovnjaka'', obzirom da sam deo ljudi koji prodaju sad motore upoznao mogu ti reći da su to sve samo ne prodaje zbog bilo kakvih problema. Prosto ušli su u svet dvotočkaša pa žele da probaju nešto drugo ili skupljaju keš za TRK800.

 

Ja sam se odlučio na nov motor baš zbog tih 1000e...ne predstavlja mi problem a opet sam praktično na istom i naravno ne želim više novca od cene novog TRK da dajem. Kad uzmeš nov nemaš prenos koji je oko 120-170e po AMSS katalogu, nemaš dve godine tehnički pregled to je oko 100e, prva registracija sa tablicom i dozvolom je 18k. Naravno dve godine garanciije sa neograničenom kilometražom...

 

Što se tiče nekih problema...govorim iz mog iskustva svakodnevne vožnje sa @mrmiki gde smo prevaljivali po 1500km u komadu, motor niti jednom nije imao bilo kakvih problema osim odvrtanja šrafa na centralnom stenderu a on je bio uslovljen ispadanjem neke sigurnosne kopče koja se olabavila usled vibracija. Rešeno za oko 800 dinara kod metalostrugara sa novim sigurnosnim šrafom sa navojem i maticom. Realno kome smetaju takve stvarčice...dva cilindra da obiđe :) 

 

Tako da taj motor na 12k nije imao nikakvih problema...za 6700e zaista ne mogu da pronađem nov motor pod garancijom a da odgovara nama gabaritnijima osim TRK. Da sam fizički manji razmišljao bih o CB500X modelu koji je par stotina eura skuplji ali nema offroad mogućnosti kao TRK i ima manje opreme.

 

 

Potpisujem sve što je rečeno

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Mora se motor proba pa onda sesti i odluciti, kada sam prosle godine kupovao motor zbog svojih gabarita,slicnih ko tvojih,prvo sam zapucao u Bg da probam trk502x,ali razocarah se polozajem sedenja,nikako mi nije legao i nadjoh se na novom stromu 650,tako da uzjasi vise modela pa onda,nikako po slikama i snimcima da donosis odluke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Tezak izbor nema sta, visok covek i samim tim mu se znatno suzava izbor motora. Nisi naveo (po meni bitnu) stvar, a to je koliko km planiras preci sa motorom i koliko si tezak,planiras li se voziti sam ili sa saputicom? Ako si tezak i planiras voziti u dvoje bojim se da ce ti TRK 502 biti trom i slab, ipak ima samo 48 KS (imas li polozeno za A ili A2?!). Vozim 500X koji ima 48 KS i laksi je od 502 i na brzinama preko 80 km /h itekako mu fali snage za "komotno" obilazenje. Dobra opcija ti je (ako ne planiras prelaziti velike kilometraze i ne smetaju ti sitne nesavrsenosti) kupiti ozbiljniji motor od nekoga sa foruma, koliko sam ispratio jedan dobar TDM se prodaje. Ovde ljudi vole motore i stvarno ih odrzavaju kako treba, neces pogresiti ako kupis od nekog ozbiljnog kolege sa foruma. I mozda najbitnije, obavezno probaj motor pre kupovine, po mogucstvu par kilometara, ne samo po parkingu. Ja sam se zalepio za novi 750X, kasnila je isporuka pa sam uzeo 500X. Posle mesec dana sam provozao drugarov nov 750X i shvatio da bih pogresio da sam se odlucio za njega, jednostavno nije po mom ukusu. Nadam se da smo ti dali par korisnih saveta. Ako se odlucis za polovan nemoj mnogo da oklevas, uglavnom se sve sto je dobro razgrabi do marta. Srecna kupovina.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Hvala vam na odgovorima.

 

Hvala @mick na detaljnom opisu.

 

@Niko a otkud ti TRK nije odgovarao a Strom jeste. Meni se čini da je TRK malko veći?

 

Inače bio sam po salonima, gledao i sedao i na TRK, i Strom, Versys, NC750... Probnih voznji sad nema skoro nigde... šta znam, TRK mi jeste najveći i najmoćniji po izgledu. Al imam utisak da bi i NC mogao da vozim, iako jeste manji. To je ono što ja nemam iskustva na motorima, pa nemam ni sa čime da uporedim.

Ove ostale motore pominjem jer moze na oglasima da se nadju u ceni TRK-a, relativno pa kao novi.

 

Al ajd da se zadržim na Benelliju jer je ovo njegova tema:

Jer vam poznat mozda ovaj žuti TRK sa oglasa? Kupljen u maju, dakle nema ni godinu dana a razlika u ceni je i preko 1000€

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Benelli TRK 502 X, 2021. godište, Touring, vozilo prešlo 4600 km, Beograd. Cena 5.500 € - Motori -...

 

Otići ću sutra da pogledam ovaj žuti, a i do Burnout-a pa ću videti i tamo šta imaju da ponude.

 

Al sve mi se čini da će u ovoj mojoj konkurenciji TRK (nov/polovan) ili polovan Strom, NC750, a sve u nekoj ceni do 6500, ipak TRK ubedljivo pobediti i da ću se pridružiti ekipi 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@SurdaBg taj momak prodaje motor zbog nekog posla pa mu keš treba. Inače je prošle sezone je pao na Avali. Nije pokrivljen niti je ram povukao, koliko se sećam plastika i kočnica su pukli. Odmah je sve sredio i zamenio u Burnout-u, jedino nema štitnike volana...neće smanjivati cenu. 

 

Ako gledaš polovan onda mogu da ti pustim br tel čoveka koji prodaje bukvalno fabriku 5500e mu je cena ali 1800km prešao.

 

Čovek se odvezao jednu vožnju sa nama prošle sezone i parkirao motor. Shvatio da mu ne leži motociklizam generalno i sad prodaje. Ja sam trebao taj da uzmem ali sam tražio žutu boju a jedina opcija je bila nov motor...pošto je ovaj koji se prodaje plavi.

 

Inače u Burnout-u možeš da probaš motor a i Sale će ti dati sve neophodne informacije. 

Promenio član mick
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja