Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Skoro sam sedeo na cb500x. Prilicno mali motor, čak i za mene. Zastita od vetra mi deluje prilično oskudna... Strom 650 koji sam imao je za 2 broja veći.

Mislim da TRK i Honda nisu u istoj klasi nikako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ne znam kakva je zastita od vetra na trk, ali na 500x je sasvim korektna. Na brzinama od 90 km/h ti ne treba nikakav dodatak, malo vise vetra ima na autoputu, ali se naviknes. Doduse i ja sam 175cm visine, za vislje ne znam kako bi bilo. Sedi na novi NC da vidis kako moze da duva:jee:Nece mi biti jasno zasto su na tako lepom motoru stavili tako mali vizir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Motor mi je kod Sebe na doradi, updatujem slike kada cucne crash bar sa koferima da napravimo realniju komparaciju...jeste malo uza honda, ali ima i lepsu aerodinamiku zbog toga, lepse sece vazduh... ne kazem da je Beneli los ili da je ruzan motor. Naprotiv... Kao i sa Kijom ili Hjundaijem u automobilskoj industriji. Ljudi su jos uvek skepticni i postprodaja tesko ide. A i kvalitet je sigurno na strani Honde.

Promenio član Milllan 83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Na 90 je i naked ok Velika je razlika 
 
2021-benelli-trk502-honda-cb500x-1comparison-adv-adventure-motorcycles-3.jpg
Jesi li ti siguran za to naked i na 90 ok?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ma nemaš ti poJma...


Sent from my Žaomi Pokahontas F46 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

kako ste tačno došli do toga da poredite TRK i CB500X.

Dodirne tačke:
1. Imaju 2 točka
2. Oko 500ccm, 48hp i voze se sa A2
3. Zovu ih motorima.

Sve ostalo je nidje veze i nema smisla porediti.
Kada god sam sretao, naročito kada stižem od pozadi TRK na putu, mislio sam da je neki "veliki" motor Strom1000, npr.

Da CB ima OEM opreme kao TRK, koštao bi oko 8000e minimum.

Meni je TRK motorcina, jedva čekam da prošire gamu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Evo posle 22000 km  na TRK502X , malo info za korisnike i buduće korisnike istog, pošto je ovaj moj najviše prešao u Srbiji. Prvi servis 11000; drugi 11000; treći 17000, četvrti 26000. Ovakva drastična razlika u ceni servisa je samo zbog radnog sata jer se na trećem između ostalog menja filter vazduha a na četvrtom svećice  NGK za čiju zamenu treba rasklopiti pola motora. Za peti servis koji je oko 10000 predviđena je i zamena lanca sa lančanicima koji serviser nudi za 30000. Motor nije imao ni jedan  kvar i sve što više prelazi km sve bolje ide. Bila je jedna mala neprijatnost, jer TRKI nije hteo da upali. Burnout je expresno došao po motor i odvezao na servis(u garantnom roku je).Razlog kvara je starter na kojeg je direktno prskano puškom sa jakim mlazom, i uz jedan wd40 to je sanirano. Dakle puškiranje po starteru jakim mlazom zaboraviti.

Promenio član salesale
  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, DaliborBP je napisao:

Sale jesi putovao negde dalje? U paru? 

 

Svaka cast na predjenoj km. 

@mrmiki je sa njegovom lepšom polovinom išao Bg-Trebinje-Herceg Novi-Mostar-Sarajevo-Bg... Bili smo na trodnevnoj turi od 1600km, sve ok.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
5 hours ago, DaliborBP said:

Sale jesi putovao negde dalje? U paru? 

 

Svaka cast na predjenoj km. 

Ako misliš sa suvozačem(ženom) samo Srbija tačnije Šumadija. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Pročitah u nekim ranijim postovima da kolegama TRK troši 5-6 litara na 100km, pa sam ostao zatečen. Moj motor, mereći od.čepa do čepa troši 4 - 4,5 litra u zavisnosti od režima vožnje. TRK troši više prvih 1000-1500 km (po Beneliju). Što se tiče vizira, ok je, ali za visinu do 180cm, na mojih 190 morao sam da stavim dodatni aneks (deflektor) sa kojim sam smanjio buku u kacigi za 50% i preporodio sam se, čak ne moram ni čepove u uši da stavljam više.

Motor je uspeo da dostigne 170 km/h, ali ta brzina za TRK je isključivo da se jednom proba dokle može i više ne, njegova brzina na kojoj on najlepše funkcioniše je do 140, sve ostalo je preterivanje. Može i TRK da bude prgav i oštar, ali treba ga upoznati šta i koliko može, onda ste bezbedniji. U odnosu na motocikle sa agregatima od 100 i više konja  ko ih je vozio ranije je naravno anemičan, ali onaj broj cm3 i kw koji je ispod vas na TRKu je dostupan u punom kapacitetu i tačno dobijate ono što ste kupili. Što se tiče vožnje sa suvozačem, 150-170 kg, motor funkcioniše savršeno, pogotovu ako suvozač ume da se vozi na motoru. Naravno osetno je slabiji, ali sa dobrim gumama sigurno će te uživati. Servisna podrška koju daje Burnout je potpuna, jedino se mora sačekati nabavka nekih delova što je boljka većine uvoznika. Eto toliko ovaj put.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Honda je pobednik sto se potrosnje tice. Nc 750 sa normalnom voznjom ne prelazi 3.5-4l, meni 500x trosi 3l mereno od cepa do cepa (po bordu 2.9l), normalna voznja 90-100 km/h. Ne znam sta i kako su radili, ali svaka cast.

Promenio član Milllan 83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre sat vremena, Milllan 83 je napisao:

Honda je pobednik sto se potrosnje tice. Nc 750 sa normalnom voznjom ne prelazi 3.5-4l, meni 500x trosi 3l mereno od cepa do cepa (po bordu 2.9l), normalna voznja 90-100 km/h. Ne znam sta i kako su radili, ali svaka cast.

Pa na 90-100 i trk ce trositi 4l.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Pogledao sada novi cb500x. Uzevsi u obzir Hondin kvalitet i unapredjenje koje je dobio, definitivno bolji izbor za svakodnevnu voznju, kome odgovara velicina istog. Verujem da ce se Benelli vise prodavati i dalje zbog velicine i podsecanja na GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Pa na 90-100 i trk ce trositi 4l.
V-Strom DL 1000A tu troši 4-4,5

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
17 hours ago, Milllan 83 said:

Honda je pobednik sto se potrosnje tice. Nc 750 sa normalnom voznjom ne prelazi 3.5-4l, meni 500x trosi 3l mereno od cepa do cepa (po bordu 2.9l), normalna voznja 90-100 km/h. Ne znam sta i kako su radili, ali svaka cast.

Cb 500 je  u startu lakši skoro 40 kg od TRKa, pa to treba uzeti u obzir, ova konstatacija za NC750 Dct je tačna u potpunosti, razlog je u savršenom hondinom menjaču koji je plasiran i u x adv kao i u afrike nove. Potrošnju od 4-4,5 l za TRKa koju sam objavio odnosi se na veoma agresivnu vožnju na otvorenom putu u proseku 6-8000 rpm. Dakle, sigurno Trk troši manje ako ga pipaš ko nevina oko jaja. Pošto moji drugari sa kojima se vozim imaju NC750 dct poređenja radi, na ravnom putu pri brzini od 140km/h ja vozim na 7000rpm a oni na 4000. Po Beneliju, potrošnja je 4,2 i to je u potpunosti tačno, provereno više puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Skidam kapu...

Meni prosek normalne, dinamičke i tečne vožnje je 4.5-5... za sad ... Ne gledam u brzinu niti cajger... Vozim kako put dozvoljava, uslovi puta, naravno uzeto u obzir i ograničenja.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x

Ja ga "gazim" gdje mogu i briga me za potrošnju jer hoću da uživam u vožnji. Zato sam ga i kupio. Da mi je bitna potrošnja, kupio bih neki 50cc ili dizel automobil.

Zar je bitno kome motor troši litar ili pola litra manje? Bitna je vožnja i uživanje.

Ovo se, čini mi se, pretvorilo u ono "kome manje troši".

Ne zamjerite na komentaru. Što bi mi rekli, praštajte...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Zato i kažem, vozim kako put dozvoljava, uslovi puta, ograničenja... Nisam agresivan, ali jesam da poteram do nekih 60-70% svojih mogućnosti, jer ostavljam uvek sigurnosnu marginu... Verujem da je to 45-55% mogućnosti motora(V-Strom DL 1000A MY 2014) ... U tim uslovima troši 4.5-5L... Agresivno ponašanje je oko 5.5-6L... Beograd, agresivno zum zum, 7L lagano ... AUTOPUT 160+ ne znam, nije ispod 8 mislim...

Ne trudim se da troši kao upaljač, nije...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja