Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

Voja i Platiša rade vrhunski posao ..i na skroz cool način pokušavaju da približe i objasne mnoge motore...važne stvari... vezano putovanja

 

respect LJUDINE

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@Disko Nindža

 

Yeah, ali se video zove "Vozili smo"

 

@VIRGO

 

Obozavam da ih gledam, sa nestrpljenjem cekam svaki sledeci klip. Bas su mi cool. Ovo je samo jedna digresija... Bas sam se nadao malo vise snimanja motora, da vidimo sta kako izgleda i zvuci.

 

Mi iz provincije nismo u mogucnosti da pogledamo ili testiramo motor...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Odrađen servis i na 13.000 km (13495 tačnije) Za tačno 2 meseca 4. Jul - 4. Septembar 6500 km
ee5baf055830b1f4b2af0aa7904b93f3.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Izvini Marko, jedno pitanje..

Da nisi ti bio sa devojkom na auto putu kod IKEA-e, kada je bio onaj stravični sudar, na mestu gde su radovi bili (ili su još uvek)?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Prati li neko ovog baju?

 

https://youtube.com/channel/UCEA5vsywk8q_MCUa50d55Ug

 

Krenuo sa tutorialima, i "how to" vezano za trk 502 modele. 

 

Da li je moguce na 502 staviti centralni stender, i staviti izduv slican 502x modelu?

 

Ja sam cirka 178, kao Platisa, i vidim da je visok za mene... 502 je nizi, a ovo su dve stavke koje bih promenio. Generalno, izduv ispod motora mi je bas... msm ne svidja mi se taj fazon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Iste smo viseni 502 sam vozio sa 3cm nizim sedistem celo stopalo dole. Vozio i 502x sa normalnim fabrickim na prstice. Auspuh ima mivv sa cevkom koji dolazi ispod fuzastera za suvozaca a da bi stavio kao na X mora fuzaster suvozaca da se zameni i da se izmisli nosac za auspuh malo je veca prepravka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Prati li neko ovog baju?
 
https://youtube.com/channel/UCEA5vsywk8q_MCUa50d55Ug
 
Krenuo sa tutorialima, i "how to" vezano za trk 502 modele. 
 
Da li je moguce na 502 staviti centralni stender, i staviti izduv slican 502x modelu?
 
Ja sam cirka 178, kao Platisa, i vidim da je visok za mene... 502 je nizi, a ovo su dve stavke koje bih promenio. Generalno, izduv ispod motora mi je bas... msm ne svidja mi se taj fazon...
To rešenje auspuha je sjajno ako se gleda onroad verzija. Veći kofer stane na toj strani gde je auspuh kod X verzije. Pogotovo ako se stavljaju tekstilne torbe.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@mick

 

Ahaaaa. Ja sam mislio da su koferi iste velicine... racunam zbog balansa. Nisam imao pojma da mogu da se razlikiju. 

 

A da li bi vazila garancija ako bi se promenio auspuh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
@mick
 
Ahaaaa. Ja sam mislio da su koferi iste velicine... racunam zbog balansa. Nisam imao pojma da mogu da se razlikiju. 
 
A da li bi vazila garancija ako bi se promenio auspuh?
Pa garancija važi ako sve to odradiš u ovlašćenom servisu za masne pare. Što se realno ne isplati...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@MaxiS  Postoji nize sediste i za 502X, imao sam prilike da probam bas se oseti da je nize. On je visok 175 vrhovima prstiju dohvati i vozi bez problema, tako da pretpostavljam da bi tebi odgovaralo. Ako me pamcenje dobro sluzi mislim da je sediste oko 100evra

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Suzuki DR650 RSE 1995

Neki dan probao trka 502x u Bg. Nize sediste se doplaćuje 5000rsd ako se ostavi ono što ide uz motor.

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Suzuki DR650 RSE 1995

Relano, mislim da je najbolje kupiti bilo kakvo sedište, i opizditi ga sa gelom. Dobilo bi se nisko i udobno sedište. To ko je nizak i ima kratke noge.

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x
Pre 1 sat, mrmiki je napisao:

@MaxiS  Postoji nize sediste i za 502X, imao sam prilike da probam bas se oseti da je nize. On je visok 175 vrhovima prstiju dohvati i vozi bez problema, tako da pretpostavljam da bi tebi odgovaralo. Ako me pamcenje dobro sluzi mislim da je sediste oko 100evra

Ja sam stavio niže sjedište da bih petom mogao dohvatiti zemju. Kupio sam ga preko aliexspress-a.

IMG_20210925_185541.jpg

Promenio član otolePG-MNE
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Veni, vidi...dozvoli vici...prošle nedelje, kada sam išao do Novog Sada, k'o velim da isprobam ovo čudo ( TRK 502X )

 

Osećaj je bio kao i kada sam sedeo na Teneri. Veliko i moćno. Nikad, na prvi pogled, ne bih rekao da ima samo 500cm3 i 47.5 KS. Definitivno na Himalayanu sedim sa punim stopalom na zemlji, blago savijenih kolena, dok na primer, na Teneri i Benelliju su to, neću da kažem vrhovi prstiju, ali nije puno stopalo.

 

Gabaritno stvarno velik komad, pored kojeg se vidi njegov "manji" bata i vidi se i razlika, kako u visini, tako i u opremi.

 

Definitivno interesantan A2 motor koji takođe, kao i RE Himalayan, me ne ostavlja ravnodušnim za nekoga ko nema baš nekog velikog iskustva sa motorima.

 

Za vozače koji su ciljna publika ovoga motora, ovo je po meni dobar motor jer, u principu "gađa" vozača koji nije agresivan, ne želi da osvaja preteške staze koje bi mogao, na primer, sa Tenerom 700, koji pre svega uživa u mirnoj vožnji, voli da za svoj novac dobije dobar odnos uloženo/dobijeno, nema kompleks od "dvojnog" državljanstva motora (italijansko-kineska kooperacija). 

 

Vidim po stranim testovima da mu je osnovna mana upravo težina, dok mu ostale stvari ne uzimaju za toliko "zlo"...možda nedostatak snage u odnosu na težinu, ali kako sam naveo, po meni, ovo nije motor za nekoga ko sa većeg i jačeg prelazi na manji i slabiji motor, osim ako ciljano to ne radi jer ne želi više da vozi takve motore, želi da se "skrasi" i "penzioniše" na ovakvom nekom motoru, da lagano i opušteno vozi, bez neke velike žurbe i hitnje.


Više on gađa mlađu publiku, kao i sve one koji po prvi put ulazi u ovaj svet, pa želi nešto novo, što neće morati puno da plaćaju, da uče i stiču iskustva, pa kad malo "odvrku" i shvate gde su i šta ih privlači, da krenu dalje. 

 

E, da. I ovde sam od prodavca čuo info da su ovo poslednji motori po ovim cenam, i da će u sledećem transportu cena biti veća jer je uzrokovana većom cenom kontejnerskog transporta, o čemu je već bilo reči u nekoj drugoj temi, msm u temi o CF Moto 800 motoru.

 

Koliko je to istina, a koliko ne, ne znam, samo prenosim ono što sam čuo. Bolji poznavaoci prilika možda će znati o čemu se radi i koliko je to realno, ali mi je poznato da je kontejnerski transport poskupeo i to drastično, jer imam prijatelje iz privatne sfere, proizvodnje, i od njih sam čuo priču da je to dobrim delom istina.

 

1.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Promenio član ficha007
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Mislim da je cb 500x bolja kupovina. Nije velika razlika u ceni, naravno ako kupujes motor u novembru, decembru. Ne kazem da je Beneli los, ali je Honda ipak Honda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Samo što je skuplji 300e, nema štitnike ručki, crash bar, dodatak zadnjeg blatobrana, nosač kofera (uz TRK često ide i kofer gratis), ima livene točkove.. nešto sam verovanto i zaboravio. Pritom izgleda kao naked spram TRKa, uopšte nisu ista klasa sa dimenzijama.

 

Tako da nije baš ni mala razlika u ceni, i ako neko gleda oba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Tako sam i ja gledao,isprobavao trka,mesec dana nesanice,i na kraju stisno se jos i uzeh malog stroma,naravno nisam ogranicen a2 dozvolom ali kad je vec naislo vreme za pazar a beneli jos nije imao test na velikoj kilometrazi.I danas bih isto uradio,samo presao na veceg stroma, jer drugar uze benelija a imao novog stroma i super je za mirne vode,savrsen motor za penziju ili pocetnika jer pruza mnogo za te novce,mozda i najvise od svih, ali snage na tu težinu malo,a to malo se pokaze posle par meseci kad se sviknes sa njim tek i kad porastu apetiti za dalje kilometraže plus saputnik.Opet kazem sve prema prohtevima i nismo svi u gram isti ali ko hoce motor za opusteno uzivanje trkx je prava stvar jer motor bez mana ne postoji a kod ovoga su svedene na minimum,kao i kod stromčića;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja