Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 94 postova

Meni beneli deluje kao interesantna kupovina, jer sa ucescem 2-3k i ostatkom otplatom na rate dobijem nov motor, koji bi trebalo da bude pouzdan (pitanje je koliko se i na to mogu osloniti).

Doduse, bio bih uskracen za jaca ubrzanja, u slucaju da se odlucim za 500ccm, onda bi taj od 800ccm bio prava mera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Што се тиче евентуално новог 800 модела у Европи, по мени чисто сумњам, читајући вести са Италијанског Бенели сајта.

 

Да долази у Европу, они би први најавили. Само су у продаји ажурирани 502, који су сад Еуро 5 модели, тако да скоро сигурно нема ништа од тога ове године.

 

Ево и вести који модели долазе у септембру у Италију, Леонћино 800 и Леонћино 800 Трајл. Када кликнете на прву сличицу доле лево.

ITALY.BENELLI.COM

Benvenuto nel sito ufficiale Benelli. Qui troverai tutte le informazioni relative alle moto e ai concessionari autorizzati in Italia

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 17 minuta, Darkoniii je napisao:

Meni beneli deluje kao interesantna kupovina, jer sa ucescem 2-3k i ostatkom otplatom na rate dobijem nov motor, koji bi trebalo da bude pouzdan (pitanje je koliko se i na to mogu osloniti).

Doduse, bio bih uskracen za jaca ubrzanja, u slucaju da se odlucim za 500ccm, onda bi taj od 800ccm bio prava mera.

Ima 502 fino ubrzanje...dva cilindra lepo povlače iz nižih obrtaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
pre 9 minuta, mick je napisao:

Ima 502 fino ubrzanje...dva cilindra lepo povlače iz nižih obrtaja.

Bolje od jednocilindricnog rotax motora u bmw f650gs? Ne bih rekao, tezi je...

A ubrzanja ovog bmwa mi ne izmame osmeh kao bandit recimo.

Tako da mislim da me ta strana benelia ne bi odusevila

Definitivno mi treba motor koji pruza bolja ubrzanja od sadasnjeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Darkoniii je napisao:

Bolje od jednocilindricnog rotax motora u bmw f650gs? Ne bih rekao, tezi je...

A ubrzanja ovog bmwa mi ne izmame osmeh kao bandit recimo.

Tako da mislim da me ta strana benelia ne bi odusevila

Definitivno mi treba motor koji pruza bolja ubrzanja od sadasnjeg

Pa pazi, ne znam šta voziš a i vidim da nisi probao 502. Ja vozim dva cilindra pa mogu oko toga da govorim i svakako bih voleo ponovo da imam motor sa V2 agregatom od 1000cc koji ti krv spušta u stopala pri kretanju ali to je želja a ne realnost.

 

Svakako kupuješ šta ti odgovara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Nisam probao, pa zato i pitam.

na jednu stranu malo laksi jednocilindras i na drugu stranu dvocilindricni motor

Voleo bih da mi neko pojasni razliku u karakteru tih motora..

Da znam sta da biram 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Odeš u Beneli salon zakažeš probnu vožnju i sam vidiš šta i kako. Ja bih lično jedan cilindar birao za offroad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
5 hours ago, bajker71 said:

Takođe mislim da poređenje bilo kog Honda motocikla sa nekim kineskim prosto neumesno. Honda je institucija u moto svetu, sinonim kvaliteta i ime građeno decenijama. Nisam čuo da je nekome na Hondi prokvasila "vodena pumpa" u garantnom roku, da se iskrivio disk ili procurela prednja viljuška... Koliko para, toliko muzike.

 

Sto samo znaci da nisi dovoljno upucen, kvari se i Honda u garantnom roku ;) Samo proceprkaj tematiku zamene celog agregata u garantnom roku u prethodnim generacijama velikog CBR-a. Uporedivo sa kinezima? Jok, ali treba biti svestan da sve sto se masovno proizvodi mora kad tad naleteti na falican primerak. 

 

Ovaj model me jako podseca na vreme kad se Dacia Logan pojavila kod nas, za te pare si mogao ili njega da uzmes ili polovnjaka "kvalitetnije" marke ili kao treca opcija doplatis koju hiljadu vise za nov primerak "kvalitetnije" marke u klot paketu opreme. Mislim da je vreme pokazalo sta su kupci birali. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

U suštini to je jedan jeftin početnički motocikl, sa po meni možda i najvećom vrlinom što je zapravo motocikl u punoj veličini. Setimo se kako se dosta ljudi slatko vozilo sa KLE500 a ovaj TRK sigurno bolje koči i skreće od njega. Pogrešno je porediti ga sa Stromom, Versys, Tracerom... Nije to ni predviđeno da im bude takmac pa ne bi ni potencijalni kupci trebali da očekuju da će dobiti sličan paket za manje pare. 

 

Ako se ovo pokaže da može da tera kilometre a da mu ne crknu svi ležaji po vešanju, propišaju amortizeri, da ga ne zeza struja, itd. Onda je pun pogodak a to će vreme pokazati. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Nazdravlje...i sad opet igranka sa servisom. Bolje da si odmah uradio ono što smo ti predlagali. Mejl direktno proizvođaču u Italiju i motor na otpis a tebi drugi neka pošalju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

u petak idem ponovo da ga oteram. ako se treci put desi normalno bi trebalo nov ili vracaju pare. nemam pojma ni sta su zadnji put tu cackali sta su menjali majmuni ali opet isto. vidim neku rupicu tu gde je spoj mozda se ona negde od gore tu sliva,iz glave ili bloka motora,ne znam kakve hilzne ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako je isti problem kao onomad, odgovor, mozda i resenje ti je na 40 strani :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Dok sam sam kući, iskoristio sam priliku da odem na probnu vožnju, morao sam da se patim sa 502x, samo je on dostupan trenutno. Motor se baš lako vozi jednom kad se krene, ne oseća se ta težina od 235kg, i lepo ide, čak i na malim obrtajima, kočnica prednja odlična, zadnja onako. Ono što mi se nimalo ne svidja su vibracije na fuzasterima, koje su prisutne od recimo 105km/h pa nagore. Gužva je na autoputu pa nisam mogao brže od 130km/h da ubrzam, sve vreme su te vibracije bile prisutne. Sale kaže da je potreban period privikavanja. Šta vi vlasnici kažete na to? Ja mislim da to na duže staze sigurno nije prijatno. Možda su manje kad se agregat malo razradi, na ovom što sam vozio, tek je 1100km na satu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

ne znam da li je imao gume na fuzasterima, ali malo vribacija ima ali navikne se covek na sve :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Malo vibracija ima moj sv650, skoro nikakve za v2 mašinu. Ove vibracije na trk502x deluju bas žestoko za moja iskustva sa motorima do sada. Imao je gume na fuzasterima, baš je neka čudna frekvencija u pitanju,  znatno više vibrira na levom u odnosu na desni.

Promenio član Overpressure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

To sam i ja isto napisao kada sam ga probao prošle godine. Glavni razlog zašto nisam kupio TRK.

Послато са M2012K11AG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@Satelis tek sada sam video tvoj post uradili su oni to u petak posle duge raspravke sa svima od mehanicara do sefa. tu gornju selnu su zamenili stavili su obicnu mada nije do toga. doneli su mi na kraju moju staru pumpu i ona na sebi ima mali otvor koji sprecava vodu da ode u ulje kada semering propisti. ja mislim da je i ova nova pumpa sa nekom greskom. u mehaniku se donekle razumem kod auta i najvise kamiona,motore najmanje ali onako gledano nema odakle da bude ponovo samo od pumpe.

e da posle pretnje da cu vratiti motor sto ni meni ne ide u prilog dobio sam 50€ manje na bilo koju uslugu ili proizvod kod njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

hteo sam crveni sada ga vise nemaju,ugradio dosta stvari(mogu da se poskidaju),opet da krenem da razradjujem:grr:,da cekam,da placam ponovo prijavu,papirologija..... sve mi je to gubljenje vremena a vreme je lepo. jednostavno hocu moj motor bez curenja vode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, Vampa je napisao:

hteo sam crveni sada ga vise nemaju,ugradio dosta stvari(mogu da se poskidaju),opet da krenem da razradjujem:grr:,da cekam,da placam ponovo prijavu,papirologija..... sve mi je to gubljenje vremena a vreme je lepo. jednostavno hocu moj motor bez curenja vode.

Druže...bolje je da sve iz početka odradiš i u narednih 5 godina imaš fin motor nego da svaki put kad se zaputiš negde razmišljaš šta će sledeće da crkne. Za razradu motora ti je potrebno cirka 10 dana po 300km a to po Austriji odradiš samo tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja