Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

e da ti imas duze benelli pa da te pitam :)

jel ti se desavo da kada stojis na semaforu na primer i onda da krenes motor pukne(kao da ima jaku smesu)i ugasi se? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

@mick

Postovani, 

Prenosim vam odgovor glavnog majstora na vase iskustvo sa ovlascenim servisom:

 

Dodjete u ovlašćeni servis sa svojim uljem i sta očekujete?

Unapred vam je rečeno koliko ce da košta i preko telefona i usmeno-mogli ste da odustanete.
A za vaznost antifriza ste pročitali, a mi bili na specijalizaciji u fabrici,pa sad ko moze bolje da zna...? 
Antifriz ima rok 5 godina ili 20 000 km na NK 650 a vaš je presao 4 000 km i 2.5 god star motor...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x

Nije mi se to dešavalo. Jedino sa čime sam imao problem je prvo paljenje na leru kada je motor prekidao u radu a zatim se ugasio. Na drugo paljenje je sve bilo ok. Međutim, to je bio dihutung na usisniku vazduha koji nije bio nalegao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

i to mi se desavalo identicno. na prvo paljenje se ugasi a na drugo radi sasvim normalno. e hvala i to da prijavim. ima na glavu da im se popnem da zazale sto su mi prodali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x

Hahaha. Samo da znaš da ovo nisu mogi da poprave u servisu. Tj. nisu mogli da ustanove šta se dešava. Promjenili su svjećice, bobinu, o njihovom trošku i ništa. A onda mi je jedan prijatelj bajker poslije 30 sekundi od kad je vidio kako radi odma pronašao problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Novak Lazovic je napisao:

@mick

Postovani, 

Prenosim vam odgovor glavnog majstora na vase iskustvo sa ovlascenim servisom:

 

Dodjete u ovlašćeni servis sa svojim uljem i sta očekujete?

Unapred vam je rečeno koliko ce da košta i preko telefona i usmeno-mogli ste da odustanete.
A za vaznost antifriza ste pročitali, a mi bili na specijalizaciji u fabrici,pa sad ko moze bolje da zna...? 
Antifriz ima rok 5 godina ili 20 000 km na NK 650 a vaš je presao 4 000 km i 2.5 god star motor...

 

:) pa nisam ništa loše rekao...svaki serviser ima svoj metod rada, nemam ništa protiv. Čovek mi je rekao da nema potrebe da se uradi ta zamena sad i rekao sam ok, nisam insistirao na zameni i ako mi je malo čudno da se to ne radi po servisnom intervalu ali ok ja nisam serviser.

Prosto poštujem reč ovlašćenog servisera ali valjda imam pravo da kažem šta mislim. Čovek je sasvim fer i korektan, radi na svoj način...to je njegovo pravo ako mu tako dozvoljava zvanični distributer. A moje je da li ću se složiti ili ne sa tim zar ne?

Svakako pohvala za servis :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Vampa je napisao:

 Screenshot_20210322-202451_Gallery.thumb.jpg.3868466fc6c0cc3248e389e5d510c366.jpg

 

Pre 2 sati, Vampa je napisao:

pusticemo jos jednom mozda se poprave,narucili su novu pumpu :tras2:

a ako ne posle sve lepo advokatu pa neka se oni svadjaju. krivo mi je jer mi se svidja motor. 

Cek polako, ne se sikiraj i nedaj da ti menjaju pumpu skroz bezveze.

Kad ovaj mali problem ne mogu resiti, mozes misliti sta ce raditi kad pumpu budu menjali.... tek tad belaj mogu napraviti :)

 

koliko vidim to crevce ide na pumpu vode

Screenshot-2021-03-22-23-21-26.png

 

Takve selne nisu dobre, sam mozes resiti problem bez vecih muka.

 

Potrebno je da kupis selnu najobicniju na stezanje. Nemoj velika da bude, biraj spram dimenzije spoljnog precnika creva.

 

Kad je motor skroz hladan, stisni krajeve zice sto drzi crevo i svuci na dole par cm.

Uzmi novu selnu, odvi da mozes razdvojiti krajeve, prebaci preko creva, spoj i zategni normalnom jacinom, nemoj preterivati.

 

Staru zicanu selnu stisni i kontra je otvori kako bi je skinuo sa creva i resen problem.

Ovo isto mozes uraditi i na drugom kraju creva jer je i tamo ista ovakva zicana selna.

 

Vodi samo racuna da ne svuces crevo, da ne izadje antifriz pa povuce vazduh i napravi cep u sistem.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x

@Vampa nisam se gledao sa prijateljem još. Znam da kad je ustanovio šta je, vidio da su izduvne cijevi različite boje (jedna je bila sjajnija od druge). To mu je bio valjda pokazatel da je dihtung u pitanju. Čim se vidim sa njim javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ja sam se smorio od čekanja TRK 800 i CFMoto 800MT...


Pa sam uzeo V-strom DL 1000 2014/2015...

Za dve/tri godine, kada ovi izađu, videćemo kako su...
Pa možda onda...

Nije mi se dalo čekati Godoa...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

u prodavnici gde sam ja kupio ne narucuju vise stare modele,imaju jos jednu dostavu trk502 i to je to.kazu cekaju novi model tako da bi trebalo uskoro da se pojavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x

Nisam još. Majstor nije trenutno u CG. Čim dođe javljam. Ne brini. Mislim da je dihtung usisa. Ispod rezervoara. Ali ne znam tačno dok on ne kaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli TRK

Cao drustvo. Ovako, krajem mjeseca idem u magnusmoto da kupim TRK 502 X (preko lizinga). Mozete li mi preporuciti da li bih nesto trebao da mu dodatno kupim, da mu dodam sto nema fabricki? I ako mozda neko zna koliko bi mu bilo kasko osiguranje, posto je to uslov za lizing. Hvala unaprijed :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

dobro dosao alexa. kupis mu ono sto je tebi potrebno i sto se tebi svidja. mislim da ti je topcase svakako potreban. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja