Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 11 minuta, Vampa je napisao:
pre 14 minuta, mick je napisao:

Možda fali neka šelna...pa tu gubi kad se guma raširi od toplote.

koliko sam ja gledao to je negde izmedju bloka i poklopca tu ima dihtung

Popustio je semering vodene pumpe. Deo pumpe koji ulazi u agregat ima rupicu za drenažu tečnosti i da signalizira prodor tečnosti ka ležaju. Moraće da se menja pumpa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Stvarno ne zelim da neko pomisli da blatim Benelli,ja samo zelim da podelim ovo sa vama jer tako mogu dobiti neki savet kao sto vec hvala svima dobijam. opet kazem sjajan je motor lep za voznju,od mene svakako ima ocenu 5 i preporucujem ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 1 minut, bajker71 je napisao:

Popustio je semering vodene pumpe. Deo pumpe koji ulazi u agregat ima rupicu za drenažu tečnosti i da signalizira prodor tečnosti ka ležaju. Moraće da se menja pumpa.

da li je onda moguce da moze da ubaci vodu u ulje ili kontra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4590 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, Vampa je napisao:

Stvarno ne zelim da neko pomisli da blatim Benelli,ja samo zelim da podelim ovo sa vama jer tako mogu dobiti neki savet kao sto vec hvala svima dobijam. opet kazem sjajan je motor lep za voznju,od mene svakako ima ocenu 5 i preporucujem ga.

Nemoj da ga voziš, dok ne odeš u neki kršten servis. Ne misli niko da blatiš Benelli, samo promeni servis i opiši šta se tačno dešava kako bi znali šta da pregledaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Upravo sada, Jovan Ristic je napisao:

Nemoj da ga voziš, dok ne odeš u neki kršten servis. Ne misli niko da blatiš Benelli, samo promeni servis i opiši šta se tačno dešava kako bi znali šta da pregledaju.

hvala na savetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
19 minutes ago, Vampa said:

Stvarno ne zelim da neko pomisli da blatim Benelli,ja samo zelim da podelim ovo sa vama jer tako mogu dobiti neki savet kao sto vec hvala svima dobijam. opet kazem sjajan je motor lep za voznju,od mene svakako ima ocenu 5 i preporucujem ga.

Drug, ja u prvom postu rekoh, nemoj da shvatis licno, nego sumjam da imamo problem na forumu sa mnogo botova koji rade istrazivanje trzista ili obaranje cene nekim modelima tako sto udju i pisu samo lose, a to vremenom utice na cenu polovnjaka :D (mozda gresim)

 

A za tebe savet, menjaj servis ili zahtevaj da sve rade dzabe u garanciji dok je. Ne ide da placas neke sitnice koje su trebali da srede pre predaje motocikla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 1 minut, Markone88 je napisao:

Drug, ja u prvom postu rekoh, nemoj da shvatis licno, nego sumjam da imamo problem na forumu sa mnogo botova koji rade istrazivanje trzista ili obaranje cene nekim modelima tako sto udju i pisu samo lose, a to vremenom utice na cenu polovnjaka :D (mozda gresim)

 

A za tebe savet, menjaj servis ili zahtevaj da sve rade dzabe u garanciji dok je. Ne ide da placas neke sitnice koje su trebali da srede pre predaje motocikla

hvala na savetu tako i planiram.vozim dugo motore imao sam razne i nije mi se desavalo tako nesto.hteo sam da podelim i da dobijem koristan savet kao sto ste me i posavetovali.hvala svima. ne shvatam licno i potpuno razumem pojavio sam se kao iz vedra neba i poceo o problemima. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Evo koliko kosta prvi servis (oduzmite samo sprej za lanac, to sam kupio van servisa)

 

Kad sam odradio servis rekli su mi da je servis upisan u zvanicnu bazu i da gde god odem van Srbije videce kad sam radio servis i da garancija vazi svuda. (dobio sam i dokument/sertifikat sa brojem pod kojim je zavedeno)

 

Ja nemam nikakve zamerke sto se tice motora, niti sam imao neki problem. Sto kazu kolege menjaj servis ali obavezno obavesti centralu kako rade i sa kojim cenama (naravno ako su oni stvarno predstavnici za benelli)

Screenshot_37.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 3 minuta, mrmiki je napisao:

Evo koliko kosta prvi servis (oduzmite samo sprej za lanac, to sam kupio van servisa)

 

Kad sam odradio servis rekli su mi da je servis upisan u zvanicnu bazu i da gde god odem van Srbije videce kad sam radio servis i da garancija vazi svuda. (dobio sam i dokument/sertifikat sa brojem pod kojim je zavedeno)

 

Ja nemam nikakve zamerke sto se tice motora, niti sam imao neki problem. Sto kazu kolege menjaj servis ali obavezno obavesti centralu kako rade i sa kojim cenama (naravno ako su oni stvarno predstavnici za benelli)

Screenshot_37.jpg

hvala.poslao sam meil da imam i napismeno posto sam dobio samo usmeno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre 6 sati, Vampa je napisao:

hvala.poslao sam meil da imam i napismeno posto sam dobio samo usmeno. 

@Markone88 jako korisno je videti ovaj racun i zbog cene servisnog radnog sata ovlascenog servisera, kao bitan argument u temi "sta ocekujete od servisera"...

Hvala na postavljenoj slici @mrmiki

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Sad lepo pošalji mejl našima u Bg i Mađarima...pa lepo sva tri mejla direktno prosledi Beneli centrali sa pitanjem zbog čega se razlikuje cena redovnog servisa za motor koji je u garanciji i koji je potreban kako bi se garancija svakako prihvatila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Upravo sada, ProMaster je napisao:

Pa radni sat je tamo 100 i kusur eura i eto vam računice, ne znam šta je nejasno?

 

 

 

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

 

 

 

 

dobio sam jos jedan meil gde je oko 170€  samo je taj servis udaljen oko 90 km od mene 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1724 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
dobio sam jos jedan meil gde je oko 170€  samo je taj servis udaljen oko 90 km od mene 
Super, znači izbor postoji.
90km ako imaš sitno curenje rashladne tečnosti nije problem preci.

Probaj da se raspitas malo bolje, ali pre par godina EU je donela odluku da servisiranje vozila u garanciji nije uslovljeno time da bude baš u Beneli servisu, recimo. Potreban ti je samo račun da si uradio u nekom moto servisu.

Opet kažem, pričam za automobile, proveri da li isto važi i za motore.

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Curenje resava kao reklamaciju u garantnom roku, nema potrebe da vozi motor negde dalje i rizikuje jer ga ta popravka nece kostati nista.

Za redovan servis je druga prica, njega moze i u nekom drugom Benelli servisu da odradi ukoliko je jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1724 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Tako je, curenje mora da resi ovlascen servis bez nadoknade klijenta, razume se.
Zato sam mu i rekao da ako hoce bas da izbegne ove derace, sa sitnim propustanjem , moze da ode do tog drugog.

Ali da ubuduce, sto se redovnih stvari tice, mozda moze da nadjem neki moto servis u Becu, ne mora svaki put da prelazi po ~200km, da bi uradio redovan servis.

Mada ako se ti tamo ispostave kao dobri, nista mi ne bi smetalo da odem povremeno do njih, jer ce nekad i oni, ako su pametni, znati da nagrade tvoju vernost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 1 minut, ProMaster je napisao:

Tako je, curenje mora da resi ovlascen servis bez nadoknade klijenta, razume se.
Zato sam mu i rekao da ako hoce bas da izbegne ove derace, sa sitnim propustanjem , moze da ode do tog drugog.

Ali da ubuduce, sto se redovnih stvari tice, mozda moze da nadjem neki moto servis u Becu, ne mora svaki put da prelazi po ~200km, da bi uradio redovan servis.

Mada ako se ti tamo ispostave kao dobri, nista mi ne bi smetalo da odem povremeno do njih, jer ce nekad i oni, ako su pametni, znati da nagrade tvoju vernost.

i prosli sam vozio 100 km na servis bio je dobar servis ali nije ovlasceni za benelli. sada mi je problem sto mislim da ce motor sigurno ostati kod njih zbog curenja i brave pa mora na prikolici  i mora dva puta da se ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 3 minuta, ProMaster je napisao:

A cekaj, izvini, mozda nisam ispratio, sta je odgovor tog derackog servisa iz Beca, na primedbu za curenje antifriza ?

to sam napomenuo kada sam bio usput usmeno da pitam rekli su da da moraju da pogledaju (autom sam bio u prolazu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1724 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Nemas onda razloga za brigu. Odvezi im motor, zahtevaj da na nalogu stave sve tvoje primedbe (prethodno ih i sam dokumentuj) i cekaj da ga zavrse. Napomeni im da ne zelis jos da uradis prvi servis.

Ako ne budes bio zadvoljan, sa kopijom radnog naloga, slikama kontaktiras Beneli i podneses zvanicnu primedbu. 

Na ovaj nacin imas 1 ili 2 koraka vise, ali uspeh ti je zagarantovan. U Srbiji to ljudi rade i prolazi (uz malo te muke, ali.. ), a tek u normalnoj zemlji kakva je A. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Upravo tako kao sto kaze @ProMaster odvezi motor u servis na reklamaciju a ne na redovan servis...kada sve to rese i ako budes zadovoljan porazgovaraj o redovnom servisu.....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vampa

Odvezizi motor u Oblasćeni servis i prvo priloži problem oko curenja antifriza.

Popravka treba da podlaže garanciji tj ti ne bi trebao imati nikakav trošak sem potrošenog goriva do servisa ili šlep služba ako će prebaciti bajk.

Obavezno im pokaži sliku usijanih izduva jer toliko usijanje na leru baš i nije normalno.

Možda je višlja temp. uzrok curenja rash. tečnosti.

Džaba da menjaju pumpu za vodu ako se uzročnik ne otkloni, vratiće se problem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 1 minut, Satelis je napisao:

Vampa

Odvezizi motor u Oblasćeni servis i prvo priloži problem oko curenja antifriza.

Popravka treba da podlaže garanciji tj ti ne bi trebao imati nikakav trošak sem potrošenog goriva do servisa ili šlep služba ako će prebaciti bajk.

Obavezno im pokaži sliku usijanih izduva jer toliko usijanje na leru baš i nije normalno.

Možda je višlja temp. uzrok curenja rash. tečnosti.

Džaba da menjaju pumpu za vodu ako se uzročnik ne otkloni, vratiće se problem.

pokusavam da nadjem neki normalan servis ali zbog covid-a svi rade od 11.01 ili 18.01. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

@Vampa

Kolega, ne moraš da citiraš post onaj iznad... Ili poslednji...

Samo se zatrpava



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja