Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 13 minuta, DaliborBP je napisao:

Za 300e ,isplati se doci u BG. Motorce na prikolicu ,gorivo i putarine 100e, 100e i 100e si ustedeo... E sad dal mozes ti iz Au da servisiras u Srb,to je pitanje

mislim da je ovlasceni servis isti bilo gde. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Vampa je napisao:

mislim da je ovlasceni servis isti bilo gde. 

Zvanična cena servisa za 502-ku u Beogradu u ovlašćenom servisu je oko 12.000 dinara, u Italiji koliko sam video na benelli forunu je od 100-120e. Tako da sve iznad toga ja bih rekao da je nešto manje legalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 1 minut, mick je napisao:

Zvanična cena servisa za 502-ku u Beogradu u ovlašćenom servisu je oko 12.000 dinara, u Italiji koliko sam video na benelli forunu je od 100-120e. Tako da sve iznad toga ja bih rekao da je nešto manje legalno.

ne znam prijatelju. pre bih rekao derikože. posle praznika cu videti da li ima nesto jeftinije pa cu napisati ako nesto nadjem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Vampa je napisao:

ne znam prijatelju. pre bih rekao derikože. posle praznika cu videti da li ima nesto jeftinije pa cu napisati ako nesto nadjem. 

Nema šta...lepo pošalješ mejl tom servisu (ako je zvanični Benelli), zatražiš ponudu, sačekaš odgovor. Ako opet napišu iznad 100e, lepo taj mej proslediš Benelli centrali sa pitanjem koja je zvanična cena servisa. Pa neka oni penalizuju nesavesnog prodavca i servisera...a tebi postoji mogućnost da dobiješ servis po normalnoj ceni. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Upravo sada, mick je napisao:

Nema šta...lepo pošalješ mejl tom servisu (ako je zvanični Benelli), zatražiš ponudu, sačekaš odgovor. Ako opet napišu iznad 100e, lepo taj mej proslediš Benelli centrali sa pitanjem koja je zvanična cena servisa. Pa neka oni penalizuju nesavesnog prodavca i servisera...a tebi postoji mogućnost da dobiješ servis po normalnoj ceni. 

kada sam pitao sta kosta rekli su mi da je radni sat 120 evra. da je za servis i kontroöu potrebno 2 sata a ostalo je ulje i filter za koji ja dobijam popust jer sam tu kupio motor. zahvalio sam se na popustu okrenuo i posao.da li vredi da se to uradi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja mislim da je to cena kad motor nije u garanciji, kod nas mi je u Beneliju prilikom testa 502X rečeno da je 11.000 godišnji servis i to je to.

Šibaj ti lepo mejl da imaš na papiru, pa šalji centrali sa pitanjem zašto se cene razlikuju. Ja bih slao Au, kod na i Mađarima, pa uporedi. Zaista je velika razlika, ne razumem se mnogo u servisiranje izvan Srbije, ali ako je isto u Italiji ne vidim razlog da ne bude slično u Au.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 2 minuta, mick je napisao:

A ako već moraš izvan Au...Mađarska ti je bliža.

nije mi to padalo na pamet jer zbog garancije i problema kojih sam napomenuo mislim da bi mi tamo mozda bio problem da to uradim. izvinite ako sam skrenuo sa teme ipak je ova tema za motor ne za servis 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Upravo sada, mick je napisao:

Ja mislim da je to cena kad motor nije u garanciji, kod nas mi je u Beneliju prilikom testa 502X rečeno da je 11.000 godišnji servis i to je to.

Šibaj ti lepo mejl da imaš na papiru, pa šalji centrali sa pitanjem zašto se cene razlikuju. Ja bih slao Au, kod na i Mađarima, pa uporedi. Zaista je velika razlika, ne razumem se mnogo u servisiranje izvan Srbije, ali ako je isto u Italiji ne vidim razlog da ne bude slično u Au.

pisem odma nadam se odgovoru sutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pošalji mail i upit za servis Burnoutu, to jest ovlašćenom Benelli servisu za Srbiju. Objasniće ti da li možeš kod njih i koliko iznosi cena servisa. Kao što je neko gore napisao, cena za servis je mislim oko 12.000 din.

 

IMG_0066-scaled.jpg
BJBIKERS.COM

Kako bisno vam približili ovaj motocikl koji, sa firmom Burnoutom dogovorili smo test adventure verzije TRK502X. Pročitajte naše utiske!

 

 

Kad sam testirao TRK502X i kad sam pisao tekst, rečeno mi je da je cena servisa 10.200 din.

 

Kakve vibracije ti se pojavljuju pri kočenju? Hoće ponekad da se prenose sitne vibracije kad lagano tek pritisneš prednju kočnicu, to jest čim pločice dodirnu disk. Moguće da ti pločice još nisu razrađene pravilno. To što gubi vodu je isto čudno, TRK502X je imao mislim oko 1.200 km i nisam primetio ništa neuobičajeno. Pošalji upit Burnoutu i reši sve lepo ovde, ako ti nije daleko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Vampa je napisao:

nije mi to padalo na pamet jer zbog garancije i problema kojih sam napomenuo mislim da bi mi tamo mozda bio problem da to uradim. izvinite ako sam skrenuo sa teme ipak je ova tema za motor ne za servis 

Ja mislim da imaš garanciju kod svih distributera u EU podjednako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 4 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Pošalji mail i upit za servis Burnoutu, to jest ovlašćenom Benelli servisu za Srbiju. Objasniće ti da li možeš kod njih i koliko iznosi cena servisa. Kao što je neko gore napisao, cena za servis je mislim oko 12.000 din.

 

IMG_0066-scaled.jpg
BJBIKERS.COM

Kako bisno vam približili ovaj motocikl koji, sa firmom...

 

 

Kad sam testirao TRK502X i kad sam pisao tekst, rečeno mi je da je cena servisa 10.200 din.

 

Kakve vibracije ti se pojavljuju pri kočenju? Hoće ponekad da se prenose sitne vibracije kad lagano tek pritisneš prednju kočnicu, to jest čim pločice dodirnu disk. Moguće da ti pločice još nisu razrađene pravilno. To što gubi vodu je isto čudno, TRK502X je imao mislim oko 1.200 km i nisam primetio ništa neuobičajeno. Pošalji upit Burnoutu i reši sve lepo ovde, ako ti nije daleko

kada lagano pritisnem prednju osecam vibracije kada nastavim da pojacavam potisak nestaju. gubitak vode je samo na odrecenoj temperaturi kada je hladan ne gubi isto i kada je na radnoj.

20201108_103812.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Te vibracije sam i ja osetio tokom testa, ali sam osetio generalno na par motora. Ocenio sam da je verovatno do pločica. Nestaće ti vremenom verovatno, ili kad zameniš pločice.

 

Rashladna tečnost ne sme da nestaje ni kada dostigne veću temperaturu. TRK502X sam vozio po visokim temperaturama, kako po gradu, tako i blagi off i nije mi nešto drastično dizao temperaturu.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

i ovaj navrtanj isto igra crtice se cas levo cas desno. za to sam dobio odgovor da su oni to dotegli i zato se ne poklapaju vise. tada su bile na desno ali nakon nekih 200km su tu gde su i sada nisam vise vozio mozda bi bile na drugom mestu

20201212_101602.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 1 minut, mick je napisao:

Možda fali neka šelna...pa tu gubi kad se guma raširi od toplote.

koliko sam ja gledao to je negde izmedju bloka i poklopca tu ima dihtung

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 1 minut, Jovan Ristic je napisao:

Te vibracije sam i ja osetio tokom testa, ali sam osetio generalno na par motora. Ocenio sam da je verovatno do pločica. Nestaće ti vremenom verovatno, ili kad zameniš pločice.

 

Rashladna tečnost ne sme da nestaje ni kada dostigne veću temperaturu. TRK502X sa vozio po visokim temperaturama, kako po gradu, tako i blagi off i nije mi nešto drastično dizao temperaturu.

mislis ovakvoj temperaturi

20201230_112756.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Upravo sada, Jovan Ristic je napisao:

Ne vidim tačno šta je na slici?

katalizatori koji su se zagrejali. motor je radio u mestu u garazi dostigo je radnu temperaturu upalio ventilator ali i oni se zagrejali. da li je i to normalno ili i to da prijavim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, mick je napisao:

Usijane cevi izduva....

Pretpostavio sam, ali to mislim da ne bi smelo da se dešava. Da li se uopšte uključuje ventilator? Koliko stepeni bude temperatura?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Stvarno ne zelim da neko pomisli da bla

pre 1 minut, Jovan Ristic je napisao:

Pretpostavio sam, ali to mislim da ne bi smelo da se dešava. Da li se uopšte uključuje ventilator? Koliko stepeni bude temperatura?

da ukljuci ventilator temperatura dodje na dve tacke kako on pokazuje na satu upali ventilator spusti za jednu tacku kao sto radi i u voznji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja