Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Procitao sam mnogo toga ovde u grupi korisnog. Sada se osecam duznim da ostavim i svoje misljenje kada sam ga testirao.

 

Ono sto me je prvo privuklo je sam izgled, i gabariti motora. Kada sam se malo raspitao ljudi su rekli da i ne ide toliko lose.

 

Moji gabariti su 192cm, 110kg. Motor koji trenutno vozim je Strom 1000.

 

Na prvi pogled motor izuva kako dobro izgleda. Veliki i masivan. Plastike su kvalitetne dosta. Vešanje je dobro ali prednje viljuske nemaju nikakvo podesavanje, dok pozadi postoji jako malo podesivosti ali je izuzetno komplikovano, nije na dohvat ruke bez skidanja nekoliko delova i potreban je alat.

Zvuk je po mom iskrenom misljenju jako los, i jedna je od stvari koje su me kod ovog motora, pored manjka snage najvise odbile.

Sad, snaga... Ide kako bi se i ocekivalo od motora sa 500cc.

Za nekoga kome motor treba samo da se preveze od tacke A do tacke B bice zadovoljan. Za nekoga ko prelazi sa skutera takođe će biti zadovoljan. Ali za nekoga ko je navikao na 100ks će biti prilicno razocaravajuce kao za mene. Za mene motor ipa nije samo prevozno sredstvo.

 

Osim tog manjka snage, koji meni licno smeta, a ne mora nuzno nekom drugom da zasmeta, motor se fino ponasa u voznji. Veoma je visok, i za gabaritnije je ljude. Zastita od vetra je odlicna. Kolicina opreme koja se dobija za te pare je takođe za pohvalu.

Dobro se ponasa na neravninama i van asfalta, isto tako i jako lepo pada u krivine...

Kočnice takođe jako dobre.

Kontrolna tabla daje osnovne informacije, ali nema bord koji računa prosecnu potrosnju itd...

 

Nadam se da sam pomogao.

Ljudi u salonu su jako ljubazni i izaćiće u susret za sva ostala pitanja. Pa se ne stidite da kao ja pozovete, odete, probate.

 

ce3bcb928fa9e11dd40c9f4e2202feee.jpg&key=6ca2109a0278b887cfbe412eac87e1b2cb138fd5253b6b63dc69391d04e3d250c88d18d6286b3ed62f5c19ae1dda33e7.jpg&key=968468942997251272a473687cc3113ba15eafc1aeff05b1626c62e5d5bad437e87ff7df0c96c6ff9883d551b84cd03d.jpg&key=da04824a29a71a23c5974e293f0f334e4a3c61902db43190ba343093d9962c14

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Da napisem i ja koju :) bio sam da probam motor, uzeo sam ga na sat vremena, koje sam proveo u voznji po autoputu i Kosutnjaku, nisam presao 130km/h, ali sam ga lepo testirao.

 

Sto se tice snage, ako se vozite sami nema problema, sa saputnika i prtljag moze da se desi da ce traziti vise obrtaje, ali opet mislim da moze i to. Sto se tice kocnica, prednja kocnica je odlicna, ukopava, zadnja kocnica je nepostojeca posle 3 kocenja!

 

Motor je prelep, za moj pojam trenutno najlepsi nov motor u klasi do 10 000 evra. Gabariti su odlicni, ja sam visok 191cm, tezak oko 95kg, i legao mi je samo tako. Sediste je preudobno, polozaj sedenja savrsen. Kvalitet plastika, odziv dugmica, tabla, sve je na nivou npr Versys650. Dosta ozbiljnija zavrsna obrada nego na CF Moto ili Kymco.

 

Ono sto mi se nije svidelo je pretvrdo vesanje, koje kad predjes preko lezeceg, imas osecaj da vozis neki R motor od 250 kila. Ocekivao sam mekse jer je ipak ovo druga klasa motora.

 

 

20200910-103916.jpg
IBB.CO

Image 20200910-103916 in Markone88's images album

 

20200910-103924.jpg
IBB.CO

Image 20200910-103924 in Markone88's images album

 

Ja sam se posle probe kolebao sta da radim, moj motor (bmw f650gs) sam prodao malo jeftinje nego sto sam se nadao, pa sam onda pravio racunicu. TRK502x bi me registrovan sa koferom izasao okruglo 7000 evra, a slucajno sam nasao Bandit 650 za 4500 (od prvog vlasnika, perfektno stanje, registrovan do Jula, sa koferom, 2 vizira, crash pads, centralni stender, nov akumulator, gume skoro nove Bridgestone, uradjen servis). Tako da sam odlucio da mi ostane ta razlika novca od 2500 evra, i da ipak kupim Bandita. Necu ih uporedjivati, jer ovo nije tema o Banditu, ali cu reci da Benelli TRK502x vredi 6500, i nisam ga uzeo samo zato sto sam naisao na ovaj motor koji je stvarno perfektan

 

20200912-211324.jpg
IBB.CO

Image 20200912-211324 in Markone88's images album

 

20200913-123804.jpg
IBB.CO

Image 20200913-123804 in Markone88's images album

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

I ja mislim da vredi te novce. Posebno jer ce troskovi odrzavanja ovog motor biti minimalni. Sa ovom snagom, gume, lanac, i kocnice ce trajati u nedogled. Plus registracija koja ne prelazi 15k. Sam ce sebe otplatiti.

Voleo bih probati verziju 750. Ali to dogodine.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Evo i mene opet... Posetio kolegu iz Veternika koji poseduje model X,nisam ga vozio jer onomad kad sam bio u BG nije bio X na stanju. Zatim posetio drugara koji je uzeo 502 obican... Ljudi,razlika je ogromna na strani X. Bar dok ne stigne restajling model u 502. 

 

Moji gabariti 186cm/86kg ,X bas cuci dobro. Sa obe noge cvrsto na zemlji. 

 

Provozao sam 500m ,cisto da vidim kako ide 502..Puno ne mogu reci,rekao bih da ima snage. Menjac lepo radi,prednja kocnica ok... to je ono na prvu. 

 

Poslednja slika je proba 502. 

 

20200915_175135.jpg

20200915_175140.jpg

20200915_175123.jpg

20200915_183534.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Da napišem  ja red dva ,,,, prošle nedelje sam imao priliku da probam jedan Trk 502 stradale što bi kazli braća italijani ...

Probni primerak  je 3 godine star i ima 25000 pređenih km, u vlasništvu prodajnog salona a koristi ga isti za svoje potrebe i potrebe klijenata ( probe ) 

Daklen- vozi ga kurta i murta ! 

 

Odmah na glavnu debatu izdržljivosti : ima slomljen jedan nosač onog malog auspuha, neko zvackanje na većim obrtajima i to je to !

Iskreno očekivao sam motor generalno u lošijem stanju ali ovo nije slučaj , očigledno da Trk nije pravljen od kineske plastike koja puca sama od sebe nako godinu dana...

Sve u svemu fin motorić, lepo to ide za svoju snagu, solidno 

Sviđa mi se model X 2020 , nekako mi je lepši u odnosu na onaj cestovni. 

 Sve se oštrim na kupovinu ali mora se sačeka ....

 

Jedna vest vezano za ovaj model ali ne za Srb tržište no za Ita ...

Pričam o broju prodanih primeraka , u 7. i 8. mj Benelli pregazio Bmw i Hondu ! 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

 

2021-benelli-trk-502x.jpg&key=fd278261a92165669d5ef866f23e10046facea0cbfb487d8953e28d3467dacc8

WWW.RIDEAPART.COM
The new adventure bike is better than ever.  

 

TL;DR

 

-LED far

-10kg lakši

-5'' TFT ekran u boji

-Bosch ABS

-Brembo kočnice

 

Očekuje se početkom naredne godine.

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Mislim da ovo nije Benelli proizvod, nego onaj QJ Motors, i model će se zvati SRT 500. Pitanje je da li će uopšte biti na našem tržištu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Negde sam procitao da je za jedno trziste TRK a drugo SRT a u pitanju je isti motorcikl.

 

Ovo sa slike je TRK502X, samo ce sledece godine verovatno izbaciti sa nekim izmenama. Za pocetak dobra boja, ali problem sa centralnim stenderom izgleda nece resiti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Da, za 2021 je najavljen lifting Trk 502 i za evropsko tržište ime ostaje isto ! 

Ne bojte se, nisu toliko opičeni da nakon tolikog buma u prodaji - iznenada povuku model sa tržišta ! 

Te bubice sanja ekipa iz Bmw-a jer im je Beneli uzeo mesto na tronu prodaje , ipak su oni tu aristokrate kojima podij pripada od početka sveta...

Vezano za njih , predstavnik Bmw motorkotača za italiju dao je neku čudnu izjavu nazvavši Trk 502 - motocicletta Lego ......

Ehehe,,, što im Benelli ide na živce  :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Nije ovaj model ali jeste Benelli pa da ne otvaram novu temu. Nov model za sledecu godinu. Tri cilindra 1200 kubika. 
Osim ovoga izvjesno je da ce se pojaviti i trk800.

 

30D55423-1F3D-479B-AADC-468C0F691441.jpeg

D633C6D8-6D70-46E5-8DA8-585D77F9E150.jpeg

D82A41EF-2BB0-451D-915E-28F7CB2A8120.jpeg

C0155F7F-4554-4685-BE3F-4F55DBB9AD0D.jpeg

8775FEDC-5E5F-4CAF-8168-206E688A4B80.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ja na sajmistu prvi put videh trk uzivo. Momacki izgleda, i dubok zvuk ima s obzirom da je fabricki. Vozio ga neki visok decko, tipujem da je negde ko ja 194, uopste mu ne stoji lose

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Tivat/Podgorica
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Pozdrav ekipi. Intezivno pratim ovu temu već dugo, ali se nisam do sad uključivao.

Dilema je sledeća:

Posle puno čitanja, analiziranja, gledanja raznih video testova, odluka je pala da se pazari TRK502x, međutim sada se javila nova dilema.

Počelo je da se šuška da Benelli priprema, kao što je već u nekom ranijem postu navedeno, novi restajling modela za 2021. Koliko ima istine u ovom?

Trenutno je kod nas u Cg TRK na akciji i može se kupiti za 6100 evra, što je jedna vrlo dobra ponuda, međutim tih 400 evra koje bih ušparao ako bih ga sada kupio , mi ne bi ništa značile ako bi početkom godine izašao novi poboljšani model. Iskreno ostao bi mi gorak ukus, jer najavljeni model ima dosta inovacija....

Nadam se da razumijete moju dilemu. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x
pre 3 minuta, đ.b je napisao:

Pozdrav ekipi. Intezivno pratim ovu temu već dugo, ali se nisam do sad uključivao.

Dilema je sledeća:

Posle puno čitanja, analiziranja, gledanja raznih video testova, odluka je pala da se pazari TRK502x, međutim sada se javila nova dilema.

Počelo je da se šuška da Benelli priprema, kao što je već u nekom ranijem postu navedeno, novi restajling modela za 2021. Koliko ima istine u ovom?

Trenutno je kod nas u Cg TRK na akciji i može se kupiti za 6100 evra, što je jedna vrlo dobra ponuda, međutim tih 400 evra koje bih ušparao ako bih ga sada kupio , mi ne bi ništa značile ako bi početkom godine izašao novi poboljšani model. Iskreno ostao bi mi gorak ukus, jer najavljeni model ima dosta inovacija....

Nadam se da razumijete moju dilemu. :)

 

Pozdrav druže,

Gledao sam najavu novog trk 502 i nije mi se baš svidio izgled. Ali o ukusima se ne raspravlja. "Poboljšanje" je samo na izgledu prednjeg kljuna i moguća instrument tabla digitalna u boji.

E sad na tebi je da li da čekaš na novi model ili da uzmeš restajling iz 2020

Ipak ćeš ti morati da odlučiš. Ako ti je stalo da imaš najnoviji model onda sačekaj ali pitanje je da li će i kada Magnusmoto dobiti isti. Da li će to biti ljeto ili jesen naredne godine ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Tivat/Podgorica
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Pozdrav,

Ako sam dobro shvatio, kočnice bi bile Brembo, lakši 10kg, led svjetla, TFT ekran,...nisu to stvari za zanemariti. A o izgledu, manje više. Meni je i ovaj model prelijep.

Ali u pravu si, i da se pojavi novi model, pitanje kad bi ga u Magnusmoto imali na stanju.....svakako mi ne bi odgovaralo da to ne bude februar mart. To mi je i dilema.

Ako bih znao da ga neće biti početkom godine, ne bih se puno razmišljao...

E da još jedna stvar bitna, najavljeni model bi imao tubeles gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x
pre 23 minuta, đ.b je napisao:

Pozdrav,

Ako sam dobro shvatio, kočnice bi bile Brembo, lakši 10kg, led svjetla, TFT ekran,...nisu to stvari za zanemariti. A o izgledu, manje više. Meni je i ovaj model prelijep.

Ali u pravu si, i da se pojavi novi model, pitanje kad bi ga u Magnusmoto imali na stanju.....svakako mi ne bi odgovaralo da to ne bude februar mart. To mi je i dilema.

Ako bih znao da ga neće biti početkom godine, ne bih se puno razmišljao...

E da još jedna stvar bitna, najavljeni model bi imao tubeles gume.

Možeš pitati Vladana iz Magnusmoto da li će biti do ljeta. Za tubeles nisam baš siguran. To bi bila preskupa investicija koja bi se odrazila na cijenu. Jednostavno ni konkurencija nema tubeless gume pa ne vidim zašto bi oni insistirali na tome.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Tivat/Podgorica
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Možda si i u pravu....to je definitivno skuplja varijanta.

Raspitaću se u Magus kod Vladana pa donijeti odluku.

Hvala puno na pomoći. Pa bože zdravlja, ako pazarim, javljam se da se malo družimo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ne vidim koja poboljšanja za taj novac mogu da se uvedu u novi model a da se to na veliko isplati fabrici. X je sweet spot za taj segment definitivno je jedan od najboljih u klasi pored MT650. Pri odluci o kupovini bih se bazirao na još uvek retka iskustva vlasnika. Obzirom da sam ga za malo pazario ali kako to biva kod nas...nešto preče je važnije, ostao sam na prvobitnoj ideji da uzmem 250cc.

Ali po italijanskim forumima vlasnici tog modela prijavljuju probleme sa satom na tabli koji kako kažu "ima svoj mozak" što mi govori o problemu sa softverom i jako često se javlja problem gašenja motora na nizbrdici, navodno je to po serviserima ok jer je to deo sistema O2(sonde i klapna) nekako nejasno ali dosta se njih žali. Još navode sporadičan problem sa menjačem koji ispušta neke zvukove tipa pištanje. Za sad sam suzdržan...pratim italijane pa ću videti.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Sto se tice TRK 800, bar po ovoj slici sa sajma ima vise da bude kopija KTM-a.

Francuzi kazu da motor nije iz 752s, vec iz 502 sa vecim hodom klipa i da ce imati 81ks.

 

Za ljubitelje Naked-a povratak trocilindrasa TNT899 je dobrodosao, slika je stari TNT899, a ne na nesto drugo sto lici na KTM ili na Ducati Scramblera kao na prve dve ilustracije. Videcemo cene.

 

Moj prijatelj je imao TNT i vozio sam ga par puta, kada smo radili menjazu motora za vikend voznje, i motor mi se mnogo svideo. Ako se ciklistika bude bazirala na starom modelu, uz novu pogonsku jedinicu motor ima da bude pun pogodak (naravno uz odgovarajucu cenu).

 

 

benelli-cima-2020-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x
Pre 2 sati, đ.b je napisao:

Možda si i u pravu....to je definitivno skuplja varijanta.

Raspitaću se u Magus kod Vladana pa donijeti odluku.

Hvala puno na pomoći. Pa bože zdravlja, ako pazarim, javljam se da se malo družimo. :)

Važi, naravno.

Javi se u benelli montenegro klub na insta ako ti treba kakva pomoć

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x
pre 54 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Sto se tice TRK 800, bar po ovoj slici sa sajma ima vise da bude kopija KTM-a.

Francuzi kazu da motor nije iz 752s, vec iz 502 sa vecim hodom klipa i da ce imati 81ks.

 

Za ljubitelje Naked-a povratak trocilindrasa TNT899 je dobrodosao, slika je stari TNT899, a ne na nesto drugo sto lici na KTM ili na Ducati Scramblera kao na prve dve ilustracije. Videcemo cene.

 

Moj prijatelj je imao TNT i vozio sam ga par puta, kada smo radili menjazu motora za vikend voznje, i motor mi se mnogo svideo. Ako se ciklistika bude bazirala na starom modelu, uz novu pogonsku jedinicu motor ima da bude pun pogodak (naravno uz odgovarajucu cenu).

 

 

benelli-cima-2020-2.jpg

Nisam baš siguran u ove navode. Koliko sam ja shvatio trk800 će biti trocilindraš sa 85ks i pogon je od provjerenog 752 agregata. Tako mi je distributer benellija za CG rekao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Izvini...

Ali...

752S motor je paralelni ili inline dvocilindraš...
Nije trojka...

A da ima malko više snage nego u 752, pa jedan mali Remap i eto ga.

Meni je malko smor da ima samo 67NM pored 77HP...

Ako novi Remap ima 81-85ks valjalo bi barem cca 85NM.
Kažem... Valjalo bi...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja