Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

ADV, kao i SUV u automobilizmu, je trend. Imaju puno pristalica ali i to će se promeniti kao i svaki trend.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

SUV(kobajagi ovi mali) kao što su Sportage, Tupson, XC40, X1/X3 i te konfekcije, nikad neće umreti, jer su to Hatchback na steroidima.
Full size SUV takođe nikad neće umreti...
Karavani su u problemu, i limuzine, za neverovati...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Na (kobajagi) SUV sam i mislio. Veliki SUV, poznatiji kao džipovi u srpskom jeziku su klasa koja je postojala i ranije i postojaće zauvek.

To što nikad ne bih kupio taj mali SUV je moj lični ukus i stav ali i dalje mislim da je ipak u pitanju trend i da će izumreti. Ne skoro, ali ipak hoće. A vreme, kao i uvek, će pokazati da li je to tako ili ne.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Kolege...

Koji je ufaćen danas kod mene u prćiji?

Zemun, kod Saleta i Danijele?
BG**-493

Baš lepa Bee...

Baš...
Nisam hteo ulaziti kod Saleta, a dobri smo, bilo mi truba...

Drugom prilikom, treća avlija od njega, zgrada, tu sam ja...

Pozdrav!1dcbfadacef757d8bbde5e4608cc1b5d.jpgb6bc0cc6e18a956311fe3702dc0f317c.jpg4168977c9949fcb4188251f5bf9e49f6.jpg

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Bice izgleda i verzija 750ccm uskoro

 

 

benelli-trk-800-spied.jpg&key=afa5ae8ee1caf470f56f38e44ecc493f3ae9710dfc4431cdbfcc7511dca14fb7

WWW.VISORDOWN.COM
The QianJiang SRB 750 appears in production ready form to give a very good clue as to what we can expect from the Benelli TRK 800

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kao što rekoh u nekom pređašnjem pisanju...osim što će ovo biti još jedan motocikl u nizu, koji će ličiti na bavarsko tumačenje izgleda nečega na 2 točka...taj proizvod zalazi u sektor u kojem se nalazi ozbiljna konkurencija. 502 je definitivno našao svoje mesto i publiku, ovaj "veći" će morati da ponudi puno više...prvenstveno od manjeg brata, ali i jednako ili više od Triumpha, Honde, Bmwa i dr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre sat vremena, pronto je napisao:

ovaj "veći" će morati da ponudi puno više...prvenstveno od manjeg brata, ali i jednako ili više od Triumpha, Honde, Bmwa i dr.

Mislim da ce kod nas najvecu ulogu da bude cena, ako bude neka pristupacna ili mala razlika izmedju 500 i 750 bice jos veci hit bez obzira na ostale razlike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, pronto je napisao:

Kao što rekoh u nekom pređašnjem pisanju...osim što će ovo biti još jedan motocikl u nizu, koji će ličiti na bavarsko tumačenje izgleda nečega na 2 točka...taj proizvod zalazi u sektor u kojem se nalazi ozbiljna konkurencija. 502 je definitivno našao svoje mesto i publiku, ovaj "veći" će morati da ponudi puno više...prvenstveno od manjeg brata, ali i jednako ili više od Triumpha, Honde, Bmwa i dr.

Saglasan. Bolje da malo unaprede 502 i to je to. Ovako su kao što ti kažeš prepoznatljivi i našli su neku kategoriju između.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Mislim da sve više proozvodjaca smanjuje kubikazu ADV motora kao sto proizvodjaci automobila smanjje CC na vozilima....

 

Uskoro ce svi proizvodjaci motora imati ADV od 500ccm a Yamaha najavljuje Teneru od 300cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ulazi se opasno na polje skutera. Takozvani city comuter segment gde sve više ljudi ostavlja automobile po strani na relacijama do 50km a ide i u deo sa vikend vožnjama ili laki offroad.

Tu ADV 300-500cc odrađuje opasno dobar posao umesto skutera koji se sad povlači u gradsku zonu najviše.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mi smo ozbiljno van svetskih tokova...

Za taj city prevoz kod nas je izgleda blam da ideš bajsom u grad, već mora neki SUVlji prevoz. City je po svetu već ozbiljno elektrifikovan, mi za to nemamo love ni infrastrukturu...drugo da ne pominjemo. 

Slažem se da je 502 prvenstveno cenovno prihvatljiv, ali iza toga ipak stoji komponentistika. Već sam o tome pisao i to je sasvim logično. Bolja komponenta, bolje performanse, viša cena...pa sa time ide i drugačija upotreba, sa manje ili više zahteva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Ako i izadje taj veliki trk od 750ccm najverovatnije ce gadjati cene vstrom-a,nc-a,versysa itd,a to je onda zajebana pozicija za kupca a i za Beneli cini mi se. Bolje da se unapredi malo ova 502-ka kad je vec najprodavanija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Mislim da će cena biti ista ili približna vstrom, versys... ali će ubaciti dodatnu opremu koju jači brend nemaju u standardnom paketu i tako će napraviti razliku u ceni i razmišljanja kupaca šta uzeti. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ja lično mislim, 7500 TRK-X, 7000 TRK ako bude se radio...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Naiđoh na neke slike trk 800.

Prvi testovi u kini se već rade, pa reko da podelim sa vama. 218c5a6a5d12fe6f9bb754aef8dbda24.jpg&key=c1cc4e7c9d24dabc763f8294728303ba8a9feac7395ab942cf93ec6f4b659b4377085c71d984408d1a656a3ab9b2a036.jpg&key=226b3104cadfb91028b35eddacc4583b3490c23b8e533d8f68ee57681f89e0dc

 

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

To je SRB 750
QJ Motors

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
On 8/22/2020 at 10:05 PM, lestra said:

Ako i izadje taj veliki trk od 750ccm najverovatnije ce gadjati cene vstrom-a,nc-a,versysa itd,a to je onda zajebana pozicija za kupca a i za Beneli cini mi se. Bolje da se unapredi malo ova 502-ka kad je vec najprodavanija.

Ja mislim da treba da idu i dalje ali da se drze kategorije ispod 1000ccm, nikako jos u takmac sa najjacima u tom segmentu. Znaci da gledaju da ponude nesto izmedju 500-900 kubika.

Naravno, 502 treba da nastave da unapredjuju.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D
To je SRB 750
QJ Motors

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk



Koliko sam pročitao, isti samo sa drugom značkom će se prodavati kao Benelli.
Pa kontam to je to.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 21.8.2020. at 22:45, pronto je napisao:

Kao što rekoh u nekom pređašnjem pisanju...osim što će ovo biti još jedan motocikl u nizu, koji će ličiti na bavarsko tumačenje izgleda nečega na 2 točka...taj proizvod zalazi u sektor u kojem se nalazi ozbiljna konkurencija. 502 je definitivno našao svoje mesto i publiku, ovaj "veći" će morati da ponudi puno više...prvenstveno od manjeg brata, ali i jednako ili više od Triumpha, Honde, Bmwa i dr.

Plus ce i cena morati da bude u skladu sa cinjenicom da to ipak nisu Honda ili BMW. I ako uklope sve to, uspeh im je zagarantovan. Bar na nasim prostorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pa za 4k eura imaju 250cc koji parira Kawi i Suzukiju opasno pri tome je TRK 251 1500e jeftiniji i ide u komplet opremi kao i veća braća dok su Japanci klot. 502-ke ista stvar po par hiljada eura jeftiniji, evo polako izlaze recenzije nakon par godina eksploatacije. Nisam video da se neko preterano žali a obrću se dobre kilometraže.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Računam za desetak godina će se praviti poprilično dobri motori u Kini. Ako ne kao Japanci,ali bar približno,jer ako budu kao Japanci,ode cjena gore.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
9 minutes ago, mali_zmaj said:

Računam za desetak godina će se praviti poprilično dobri motori u Kini. Ako ne kao Japanci,ali bar približno,jer ako budu kao Japanci,ode cjena gore.. 

Ne verujem tako brzo, jer je ipak znanje na strani Japana mnogo ispred, mada opet, uvek mogu da pokupuju neke fabrike itd. ali sigurno ce se priblizavati sve vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja