Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 11 minuta, otolePG-MNE je napisao:

@Jovan Ristic pozdrav Jovane. Odličan tekst. Lijepo opisano sve. U potpunosti se slažem sa svim što je navedeno jer vozim isti takav sa test-a. 

Super, drago mi je kad dobijem potvrdu da je sve tako, znači dobro radim posao.

 

Generalno mi se TRK502X svideo jer se lako vozi i za nekog ko nema prevelike zahteve za npr krstarećom brzinom, sasvim dobar motor.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Super tekst, sad se manje razmisljam da sam se zeznuo sto sam ga kupio :D , hvala :cirka1:

 

Spomenuto je i u tekstu, a bilo je i u par postova ista stvar spomenuta, visina sedista. 187cm visina vozaca, toliko sam i ja visok, ko ga je vozio kaze da je mogao da bude malo nizi sa tom visinom, ja ga nisam vozio samo sam sedeo na njemu i delovalo mi je da normalno sedim i nije mi visok. Kad budem provozao videcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Bio sam oduševljen motorom kad sam ga video prvi put na netu, pa posle u salonu. Pre 2 nedelje probao motor pa mi bio malo slab, malo sam se razočarao (vozim Suzuki Bandit 600 nejked). Posle toga odemo na Zlatibor i Taru i tako se opet dotaknemo teme o Beneliju, pa ga poredim prvo sa Banditom i odma priča da je slabiji, a sa druge strane na ovakvim turama snaga i nije nešto bitna (bar meni, jer idemo u grupi i uglavnom lagano), pre bih dao tih 30 konja u zamenu za prvenstveno udobnost, prostor, zaštitu od vetra koju pruža Beneli, a posle toga sve ono ostalo, izgled, ekonomičnost, mogućnost da se sidje sa puta (što do sada i nisam radio) itd... Opet onda poredjenje sa nekim drugim malo skupljim, ali klot varijanta (Strom 650, Tracer 700 model sa lagera iz 2019., Versys 650) i onda dodaci bez kojih ne bih kretao na put a Beneli ih ima fabrički, pa opet razmišljam da li stvarno dobijam nešto mnogo više za tih 2000e ili je opet to neka razlika koju bih osetio samo kad mi dodje da zavrnem pun gas na par kilometara pravog puta. Pa onda komentari po internetu "to je Kinez, to ne valja"...jebem li ga, Italijanska firma koju su kupili Kinezi, i Volvo je isto pa šta.. A svakako imam još jedan motor, čistog Kineza Sprint Pulsera 125, sa kojim sam lično prešao 50k km, bez problema išao na dalje ture, "forsirao ga", ali zato i vodio računa o njemu i eto vozi se i dan danas, i to ne samo po lokalu nego isto ko pre, brat ga vozio na Zlatibor sa nama, eto jebeš Kineza... I evo danas pročitam ovaj tekst i šta da kažem opet me uhvatila želja za motorom, a rekao sam prvo auto pa kad se skupi dovoljno novca bandit na oglase pa motor...Evo sad se tešim dok prodam bandita proći će mesec dana minimum, pa dok naručim Beneli još mesec dana do isporuke i eto ti oktobar, šta će mi onda... Tako da sad gledam opet YouTube recenzije po 5x, smisljam koje kofere da mu stavim, maglenke i pratim ovde šta pišete (ako se opet ne predomislim, al sve su manje šanse)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Što se maglenki tiče (a nisam napisao y tekstu :( ), reče mi Saša da je Benelli na TRK u bukvalno pripremio sve kablove, samo ostaje da se povežu maglenke. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 6 sati, mrmiki je napisao:

Super tekst, sad se manje razmisljam da sam se zeznuo sto sam ga kupio :D , hvala :cirka1:

 

Spomenuto je i u tekstu, a bilo je i u par postova ista stvar spomenuta, visina sedista. 187cm visina vozaca, toliko sam i ja visok, ko ga je vozio kaze da je mogao da bude malo nizi sa tom visinom, ja ga nisam vozio samo sam sedeo na njemu i delovalo mi je da normalno sedim i nije mi visok. Kad budem provozao videcu.

Nije mi bilo strašno visok. Kad nisam bio siguran na off roadu da li mogu da dohvatim bezbedno podlogu, samo malo povučem zadnjicu u stranu i lakše dostanem. Ne mogu iz glave da se setim, ali i Tenera beše prilično visoka. Navikne se čovek na sve :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja sam visok nešto malo preko 190cm i sa mojih 120kg motor je prava mera i u visini i u snazi. Prosto se njegova težina ne oseti pa čak i kad se stoji na semaforu lepo je izbalansiran pa ako se sogodi da krene da pada može se iskontrolisati lako.

Moj najveći problem od pre par dana je taj što je kupljen novi auto i keš za motor je otišao... Sad moram da čekam prodaju mog skutera pa da se nadam od proleća 502-ci.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, mick je napisao:

Ja sam visok nešto malo preko 190cm i sa mojih 120kg motor je prava mera i u visini i u snazi. Prosto se njegova težina ne oseti pa čak i kad se stoji na semaforu lepo je izbalansiran pa ako se sogodi da krene da pada može se iskontrolisati lako.

Moj najveći problem od pre par dana je taj što je kupljen novi auto i keš za motor je otišao... Sad moram da čekam prodaju mog skutera pa da se nadam od proleća 502-ci.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Priča se da dogodine stiže i sa agregatom od 700 ccm, ako se cena ne poveća znatno, biće to pravi bum 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To će svakako da bude interesantno. 

U toj kategoriji će biti ljuta konkurencija, pa bi proizvod trebalo da bude ojačan u segmentima gde je 502 slab....kočnice, ogibljenje, ukupna masa i nosivost. Nadam se da cena, iako je važna,  neće biti osnovni kriterijum pri izradi takvog jednog motocikla. Mislim njegova jeftinoća (kod nas važna i interesantna kategorija) će direktno zavisiti od kvaliteta komponenti koje se ugrađuju. Ako se stavi Brembo, pa malo bolji model viljuške (Kayaba je odlična, samo da je drugačiji model)....možda čak i aluminijumski ram i sl...za očekivati je i veća cena.

Benelli izgleda igra na pristupačnost, pa nije za očekivati da se bilo šta suštinski promeni...što i nije loše....ali onda sa time ide i sve resto. Nadam se da je jasno, lutaju mi misli valjda shvatate fabulu radnje :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Priča se da dogodine stiže i sa agregatom od 700 ccm, ako se cena ne poveća znatno, biće to pravi bum 
Da video sam neke najave a to onda povlači sijaset stvari...veća registracija, cena servisa, veća inicijalna ulaganja. Iskreno meni bi to bilo previše za ono što mi treba. 500cc je zaista prava mera za grad i vikend off road, jako lepo poteže na kratkim relacijama što je za grad i gradsku gužvu spas. 80% motor koristim u gradu. Generalno nakon kupovine auta opet se vraćam na razmišljanje o 250cc što mi je bila prvobitna namera. I taj mali Beneli je sjajan, opasno je ugrozio VStrom 250 koji je 1500e skuplji.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, pronto je napisao:

To će svakako da bude interesantno. 

U toj kategoriji će biti ljuta konkurencija, pa bi proizvod trebalo da bude ojačan u segmentima gde je 502 slab....kočnice, ogibljenje, ukupna masa i nosivost. Nadam se da cena, iako je važna,  neće biti osnovni kriterijum pri izradi takvog jednog motocikla. Mislim njegova jeftinoća (kod nas važna i interesantna kategorija) će direktno zavisiti od kvaliteta komponenti koje se ugrađuju. Ako se stavi Brembo, pa malo bolji model viljuške (Kayaba je odlična, samo da je drugačiji model)....možda čak i aluminijumski ram i sl...za očekivati je i veća cena.

Benelli izgleda igra na pristupačnost, pa nije za očekivati da se bilo šta suštinski promeni...što i nije loše....ali onda sa time ide i sve resto. Nadam se da je jasno, lutaju mi misli valjda shvatate fabulu radnje :)

 

Podesiva prednja viljuška bi značila za off road verziju. Kočnice ne moraju da budu Brembo, ali bar da je nešto snažnije. Eto i CF Moto koristi J. Juan kočnice kojima sam bio impresioniran, a verujem da koštaju znatno manje od Bremba. Što se težine tiče, ne moraju ništa da diraju, ako hoće da ostanu konkurentni sa cenom. Koji kg manje ne bi škodio, ali nije ni neka velika zamerka. 

 

pre 3 minuta, mick je napisao:

Da video sam neke najave a to onda povlači sijaset stvari...veća registracija, cena servisa, veća inicijalna ulaganja. Iskreno meni bi to bilo previše za ono što mi treba. 500cc je zaista prava mera za grad i vikend off road, jako lepo poteže na kratkim relacijama što je za grad i gradsku gužvu spas. 80% motor koristim u gradu. Generalno nakon kupovine auta opet se vraćam na razmišljanje o 250cc što mi je bila prvobitna namera. I taj mali Beneli je sjajan, opasno je ugrozio VStrom 250 koji je 1500e skuplji.

Jeste, ovaj 502 je onako, uglađen, fin motorić za svaki dan, a opet mislim da je dovoljno sposoban da preveze vozača i nešto dalje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Jeste, ovaj 502 je onako, uglađen, fin motorić za svaki dan, a opet mislim da je dovoljno sposoban da preveze vozača i nešto dalje. 
Kako ne...nekako smo se izgubili u megalomaniji, milion ks i hiljade cc.
Ja sam svoj prvi motor davne 2007 godine kupio novog naravno kineza 200cc nadasve poznatog Quingy GY200 koji evo i sad opaljuje ture od po nekoliko stotina kilometara u cugu. Posle sam vozio od Suzukija, Honde i Yamahe pa sve do Ducati 916-ice (tu sam ostao zaglavljen na V2 ). Evo nakon svega toga najviše se vozim na 250cc skuteru po gradu i naravno vikend vožnje. TRK 250cc je po mom mišljenju jaako dobar motor i zaista se može sa njim malo ozbiljnije kretati.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 8/11/2020 at 12:53 PM, Jovan Ristic said:

Priča se da dogodine stiže i sa agregatom od 700 ccm, ako se cena ne poveća znatno, biće to pravi bum 

Hm, a kočnice?

Piše u tekstu da bi mogle biti jače ili tako nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Hm, a kočnice?
Piše u tekstu da bi mogle biti jače ili tako nešto.
To je subjektvno, ja mogu da kažem da su kočnice sjajne i da sasvim dobro odrađoju posao. Prosto to je stvar ukusa...kako ko vozi.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Istina je da volim da kočnice grizu jako, i kad nastavim da stiskam polugu da se sila kočenja povećava. Na TRK502X počne da koči i onda kako nastavim stiskanje poluge sila se ne povećava baš nešto mnogo. Ne znam da li me razumete. Kao da u pumpi nedostaje snage da nagura. Sličnu zamerku sam imao na MT07

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
3 minutes ago, Jovan Ristic said:

Istina je da volim da kočnice grizu jako, i kad nastavim da stiskam polugu da se sila kočenja povećava. Na TRK502X počne da koči i onda kako nastavim stiskanje poluge sila se ne povećava baš nešto mnogo. Ne znam da li me razumete. Kao da u pumpi nedostaje snage da nagura. Sličnu zamerku sam imao na MT07

Tacno znam na sta mislis :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Jbg tržište je to koje kreira šta će se proizvoditi.  Lično sam naklonjen  sport turing i turing klasi, mada moram priznati da nisam gadljiv na ove adventure. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja