Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 17 sati, a.c.a je napisao:

 Problem su te vibracije u donjem delu na fuzasterima. Neki korisnici kažu da se vremenom smanjuju. A može da bude da su nešto rešili sa modelom za 2020. godinu jer sam ja vozio trk 502 iz 2019. Godine.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Ne verujem da se smanjuju vremenom vec se vozac vremenom navikne pa mu manje smeta.

Mozda bi resenje bilo staviti neku mekaniju i deblju gumu na fuzastere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
On 10.7.2020. at 17:18, a.c.a je napisao:

Na modelu 502, na satu je bilo malo manje od 600km.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

Ja sam taj isti vozio do 6000 obrtaja po Saletovoj preporuci i nije bilo nikakvih vibracija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x
Pre 15 sati, BusMan je napisao:

 

Ja sam taj isti vozio do 6000 obrtaja po Saletovoj preporuci i nije bilo nikakvih vibracija. 

Možda je problem vibracija bio do prednje gume na voženom modelu. Na mom X modelu nemam taj problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
Pre 9 sati, otolePG-MNE je napisao:

Možda je problem vibracija bio do prednje gume na voženom modelu. Na mom X modelu nemam taj problem

U nekom rivjuu se pominju vibracije na višim obrtajima, ali se ne sećam na kojim. Ne znam da li je u pitanju X, ili običan. Kao i Aca, ja sam probao isti taj motor mesec dana ranije sa predjenih 350 kilometara. Na 6000 obrtaja u šestoj mu je tačno 130km/h. Jeste da sam tu brzinu držao samo 200-300 metara, glupo je forsirati nov motor, ali ne osetih ništa. 

 

Tvoj je davno izašao iz razrade pa pretpostavljam da si probao koji mu je maksimum. Jel se javlja nesto na 140,150,160kmh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VESPA PX200e 84',Vespa COSA 200,BENELLI TRK 502X RED
On 6/21/2020 at 11:48 PM, BaneZ said:

Ima li neko podatak o tome kolike su cene obaveznih servisa za vreme perioda garancije.

Evo i ja da se oglasim,posle prvog servisa na 1000km,odradjen u Burnotu,dovezao motor,za sat vremena gotov,cena 10.000 dinara!Novo ulje,filter,stelovanje lanca,kompletan pregled motora,gume su mi se izduvale,tako da mi majstor u servisu savetovao da se gume  pumpaju, ako se stalno vozi,na sedam dana, mogu obe na 2,5 bara!Još jedan info, gume i na trk 502 i na trk502x su TUBELES!!! Da se zna... pohvalio bi ljude u Burnotu,za veliku ljubaznost i profesionalnost,posebno majstora u servisu!!! Kaze bilo kakav problem stoji na usluzi! Toliko pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kako majku mu tubeles gume kad je obican ventil? :stabre: Govorim (pisem) za 502X...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VESPA PX200e 84',Vespa COSA 200,BENELLI TRK 502X RED
2 hours ago, alexanto said:

Kako majku mu tubeles gume kad je obican ventil? :stabre: Govorim (pisem) za 502X...

Licno sam pitao glavnog majstora u servisu i to mi je rekao!!! I pokazao mi je identican ventil na Multistradi!Znaci nisam cuo tipa rekla-kazala,nego mi je glavno majstor rekao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 32 minuta, PX200e 1984 je napisao:

Licno sam pitao glavnog majstora u servisu i to mi je rekao!!! I pokazao mi je identican ventil na Multistradi!Znaci nisam cuo tipa rekla-kazala,nego mi je glavno majstor rekao

Meni se čini da glavni majstor ne zna (ne zajebavam se uopšte). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Na crvenom 502X sam video obican ventil od unutarnje gume a i Saša iz Burnout-a mi rece da bi tubeles felne poskupile motor za skoro 1000 eura a onda ne bi bili konkuretni sa cenom... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Bio danas do salona, zakazao probnu voznju u subotu,

Za Saleta - Managera Prodaje sve pohvale. Dobio sam odgovore na sva pitanja.

 

Motor tri puta lepsi i bolji uzivo.

502x sam probao 2020. god, iako je bio dostupan i obican.

Vidno veci X model i ima par razlika u odnosu na obican, branici, kljun, nosac kofera, osvetljenje prekidaca itd. Jako puno sitnica koje stede novac kasnije pri ugradnji dodatne opreme.

Obican model kao da je pola klase ispod.

 

Sa oko 20km i oko pola sata probne voznje -

U voznji odlican iako je motor gabaritan, (ovo mi se posebno svidja) Stabilan i povozan, Menjac tacan i precizan.

Sve deluje kvalitetno uradjeno kod svih modela Benelli-a, dopale mi se i ostale verzije na oko.

Ukratko receno Value For Money / Best Buy motor na trzistu.

  Na motoru 740km, jos nerazradjen. Prepruka fabrike da se ne ide preko 6k.

Saltanje izmedju 5-6k radi posao po preporuci Saleta.

Najvise sto sam probao putnu brzinu je 140km/h na 7500rpm.

130 km/h na 7000rpm.

Vibracije na fuzasterima osetne i na 120km/h, i to je jedino sto mi se nije dopalo na motoru. Drugih nelagodnosti nema.

Zvuk fabrickog auspuha odlican (ljubitelj sam aftermarker auspuha).

Ubrzanje solidno, mada ovde ne ocekujte previse.

Ja sam do sad vozio 600+ ccm na jedan, dva redna, i dva cilindra u V.

 

Visok sam 183cm i X verzija mi odgovara u potpunosti. Neko tezi od mene mozda i manje visine se lagano pakuje na motor sa dve noge na asvaltu. 

 

 

Pozdrav

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
Pre 11 sati, LiMa je napisao:

Saltanje izmedju 5-6k radi posao po preporuci Saleta.

Najvise sto sam probao putnu brzinu je 140km/h na 7500rpm.

130 km/h na 7000rpm.

Nešto nam se ne slaže. Kod mene 130 bilo na 6000. Možda zbog vetra.:D

 

Na ovom klipu na 7000 ide 144.

 

https://www.youtube.com/watch?v=V2pZfTdJ0yY

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Igraju se ljudi sa prenosom...

Verovatno je i ovaj na klipu "čačnut".

Ne razumem jezik, pretpostavljam....ide tekst gore....karikiram "kalang barang tuk tuk....sprocket".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Upravo sam se vratio sa testa 502X verzije.Planirao sam i 502 da probam ali je upravo test model prodat tako da je ostao samo 502X...

 

Dakle, moja neka pozadina je takva da sam vozio sve i svašta i ne libim se kineza...mislim da je BN odradio posao kako treba obzirom na kineski momenat u celoj priči. Čisto da znaju ovi mojih gabarita :D 191cm visine, 125 kg težine... 502X je prava mera! Ja sam inače krenuo da pogledam 250cc pošto mi je potreban neki motorčić za gradsku vožnju. Pošto naravno 250cc u TRK izvedbi nemaju šta sam drugo mogao! :D 

 

Motor je živahan, lako prima gas, sweet spot mu je na 5-6500 rpm. tu mu je definitivno najbolja varijanta u kojoj god ste brzini. Prednja kočnica je za moj ukus prilično tvrda a zadnja opet jaako mekana, takoreći prednja nabada a zadnju skoro i da ne osetim...mada je to možda do razrade pošto motor ima samo 760km na satu.

 

Agregat radi ravnomerno i prilično je živahan na gasu, menjač mi je zaista malo ''kineski'' svako ko je posedovao kineza zna o čemu govorim :) menjač ima onaj malo praznjikav zvuk, nije kao kod ostaih tipa Ducati, Suzuki...e sad ono najvažnije vožnja!

 

Napravio sam krug od NBG do Košutnjaka...pošto sam tu u glavnom svaki motor koji sam imao tuda vozio u poslednjih 15 godina (put do kuće i nazad :) ).

 

502X sa mojim gabaritima perfektno leži u krivinama nebitno da li su kratke ili duže, jako se lepo obara. Uzbrdo ima snage na pretek ali meni je 4-ta brzina savreno legla na uzbrdici, u 3-oj je prilično elastičan i prilično poteže, motorno kočenje je malo jače pa ume da cimne kad se pusti gas. Jedino mi se prednja kočnica nije svidela jer kao što rekoh baš je tvrda i ako se ne pazi nabada u mestu.

 

Na pravcu je sasvim pristojan, nisam testirao nešto max brzinu pošto me to nešto ne zanima preterano ali izvukao je 135 sa još gasa na ručici. Pri slalomu na pravcu mi je malo zasmetalo ''uvijanje'' zadnjeg dela. Tačno se oseti težina pa se stiče osećaj da se rep vuče i da je sporiji u odnosu na predni deo. Definitivno je za slalom potrebno aktivirati celo telo :) mada motor je zaista velik pa ne mogu da zamerim.

Po gradskim ulicama se lepo vozi što me čudi jer na oko izgleda kao krstarica i kad se sedne na motor nekako je ogroman ali sve to pada u vodu kad se poveze uopšte se ne oseća njegovih 200kg težine. Ovo je upoređivanje sa trenutnim maxi skuterom koji vozim :)  

 

Vidim da se dosta priča oko vibracija...da one su tu na 120 kmh primetne  i na nogostupima i na volanu ali znate šta...to je agregat sa dva cilindra! E sad onaj ko je vozio Italijanske motore razumeće i te vibracije :D Italijane ili voliš ili ne! Ja sam dosta dugo imao Ducati 916 i mogu vam reći da su to te vibracije!!! :D  Samo u duplo manjoj meri :D  

 

Obzirom da sam kao što rekoh krenuo u potragu za 250cc u ovoj klasi opcija mi je bila Suzuki VStrom 250 ili Beneli TRK 251 e sad sam u jaako velikom problemu 502X je za mene prava mera i neverovatno sam se dobro snašao u gradskoj gužvi za šta mi je i potreban motor...obzirom da je cena ove X varijante 6490e a ''obične'' 502, 5990e prosto ne znam šta bih rekao u odnosu na VStrom 250 koji je u osnovnoj klot varijanti 5500e.

 

Svakako motor vredan pažnje i definitivno sam počeo da se dvoumim.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Kaže koriničko uputstvo za Benelli TRK502:

Front tire TRK502: Type: Tubeless Size: 120/70 ZR17 M/C 58W

 

TRK502X:
Front tire TRK502X: Type: Tube-type Size: 110/80 ZR19 M/C 59W

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VESPA PX200e 84',Vespa COSA 200,BENELLI TRK 502X RED
4 hours ago, Jovan Ristic said:

Kaže koriničko uputstvo za Benelli TRK502:

Front tire TRK502: Type: Tubeless Size: 120/70 ZR17 M/C 58W

 

TRK502X:
Front tire TRK502X: Type: Tube-type Size: 110/80 ZR19 M/C 59W

Sve verujem,jedino mi je čudno jer sam bas licno pitao servisera,mozda nije znao da X ima unutrasnju gumu!Zaista ne znam da neki poznati proizvodjac (a trebalo bi da Benelli to jeste) jos uvek u bilo koji model ugradjuje unutrasnju gumu!Necu da mracim i malerisem,ali ne smem ni da pomislim sta bi bilo da pri brzini od npr.100 i vise na sat ,prilikom nekog preticanja pukne guma na motoru koji ima unutrasnju gumu! Plus velika tezina motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VESPA PX200e 84',Vespa COSA 200,BENELLI TRK 502X RED

Evo sad pogledah i korisnicko uputstvo i tačno je 502X ima unutrasnju gumu, 502 tubeles! Prosto da covek ne poveruje X je skuplji 600€,zasto ovo nije dobro?Pricam za mladje vozace,ukoliko dodje do pucanja gume na motoru koji ima unutrasnju gumu,guma se trenutno izduva i verovatnoca pada je veoma velika,dok tubeles izduvava mnogo sporije, samim tim je mnogo veća verovatnoća da se motor zaustavi bez posledica! Ne zelim da mracim, samo jedna sugestija za mladje vozace ,sta da gledaju prilikom kupovine motora! Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 40 minuta, PX200e 1984 je napisao:

Evo sad pogledah i korisnicko uputstvo i tačno je 502X ima unutrasnju gumu, 502 tubeles! Prosto da covek ne poveruje X je skuplji 600€,zasto ovo nije dobro?Pricam za mladje vozace,ukoliko dodje do pucanja gume na motoru koji ima unutrasnju gumu,guma se trenutno izduva i verovatnoca pada je veoma velika,dok tubeles izduvava mnogo sporije, samim tim je mnogo veća verovatnoća da se motor zaustavi bez posledica! Ne zelim da mracim, samo jedna sugestija za mladje vozace ,sta da gledaju prilikom kupovine motora! Pozdrav

Ne znam da li si primetio ali 502 ima standardnu gumu za asfalt a 502X ina gumu sa kramponima koja je možda više za neki laki off road i ima dosta mesa na tim kramponima. Rekao bih minimum 3cm debljine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x
On 12.7.2020. at 22:16, BusMan je napisao:

U nekom rivjuu se pominju vibracije na višim obrtajima, ali se ne sećam na kojim. Ne znam da li je u pitanju X, ili običan. Kao i Aca, ja sam probao isti taj motor mesec dana ranije sa predjenih 350 kilometara. Na 6000 obrtaja u šestoj mu je tačno 130km/h. Jeste da sam tu brzinu držao samo 200-300 metara, glupo je forsirati nov motor, ali ne osetih ništa. 

 

Tvoj je davno izašao iz razrade pa pretpostavljam da si probao koji mu je maksimum. Jel se javlja nesto na 140,150,160kmh?

Rijetko ga vozim preko 140 kmh ali iz par puta kada sam vozio tom brzinom nisam imao taj osjećaj. Možda sam navikao ili sam bio fokusiran na druge stvari pri toj brzini, ne znam. Probaću ovih dana pa javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VESPA PX200e 84',Vespa COSA 200,BENELLI TRK 502X RED
1 hour ago, mick said:

Ne znam da li si primetio ali 502 ima standardnu gumu za asfalt a 502X ina gumu sa kramponima koja je možda više za neki laki off road i ima dosta mesa na tim kramponima. Rekao bih minimum 3cm debljine...

Ovo je guma na trku502x posle 1050km pa prosudite da li ima dublju saru,ja mislim da nema!

IMG_20200714_213358.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Auu pa taj motor se nikako ne obara :D  A što se gume tiče..kako god. Ako uzmeš nov motor od 6k možda možeš da priuštiš drugu gumu, mada ne verujem da će ta guma odmah da strada jedino da siluješ motor do te mere da ga namerno voziš po ekserimai slično. Svakako sledeća zamena i možeš gumu da biraš, nikakav problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, PX200e 1984 je napisao:

!Zaista ne znam da neki poznati proizvodjac (a trebalo bi da Benelli to jeste) jos uvek u bilo koji model ugradjuje unutrasnju gumu!Necu da mracim i malerisem,ali ne smem ni da pomislim sta bi bilo da pri brzini od npr.100 i vise na sat ,

Upravo mi je Tenere 700 na testu, ako se ne varam ima unutrašnju, kao i nova Africa :) 

 

Za ovo drugo, zato na Teneri piše da ne sme preko 170 km/h jer guma može od toplote da se samozapali i eksplodira.

 

viber_image_2020-07-14_11-20-22.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za off road motocikle, guma sa unutrašnjom je prvi izbor...nema to nikakve veze sa "zaostalim" načinom razmišljanja, već upravo suprotno. Za slučaj da se gumi defekt dogodi u nekoj vukojebini, uz malo veštine i alata, kojim svakako treba biti opremljen na jednom takvom putovanju, problem se rešava. Istina guma bez unutrašnje može da se zakrpi bez skidanja....ali ako "spadne" sa felne, možeš samo da je gledaš bez kompresora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja