Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
4 minutes ago, sasa ns 1 said:

imam par nedoumica

  • HOD ZADNJEG AMORTIZERA 45 mm
  • MEĐUOSOVINSKO RASTOJANJE 1525 mm
  • TEŽINA PRAZNOG MOTORA 213 kg

nešto nije u redu sa hodom zadnjeg amortizera-verovatno greška,medjuosovinsko rastojanje duže za 110 mm u odnosu na versisa, težina motora preko 20 kg teži prazan od versysa.

Neznam zašto ovde ga niko nije uporedjivo sa versysom a sa stromom jeste.Verzija sa alu felnama je čista za asvalt.Doduše izgled je adventure pa možda zato.Meni je interesaantan kao opcija umesto versysa .Medjuosovinski razmak je dosta duži ,ram,ogibljenje neznam kako se ponašaju u oštrijoj vožnji ili u krivinama.Takodje veća težina za više od 20 kg .Vidim da ovde niko nije primetio ove razlike ali mislim da je tu versys dosta bolji naročito prvi model koji je još malo lakši i vozljiviji zbog položaja fuzastera od onog iz 2015 koji se sad tretira više kao turing a prvi kao fan bajk.

Takodje taj kljun ,znam da dosta motora sa kljunom imaju lelujanja na malo većim brzinama.kAKO je to ovde rešeno

Što se kilaže tiče, teži je od svojih vršnjaka za centralni Štender, nosač kofera , krash  bar i veći rezervoar za gorivo, što mu dolazi u osnovnom paketu opreme i tu možeš da pronađeš nekih 15ak kilograma viška.  Tu je i nešto veća i robusnija šasija(ram) 1421mm ima Honda cb500x, 1525mm ima beneli gde je i zbog šasije i seat high za čitavih 5cmm viši benelli. Eto tu je razlika u težini. Osnovni paket opreme kod Benelija je mnogo bogatiji od vršnjaka u istoj klasi

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

*ebo youtube scripts.. kada sam radio search pre par meseci da vidim nesto o motoru, ovaj kanal se nije uopste pojavljivao, a covek stavljao klipove od prosle godine i to sve o TRK, a sad se pojavi.  Mozda bude nekom interesantno, zanimljiva informacija da nije isti prenos na 502X i obicnom (lancanici).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1550 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 26 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

*ebo youtube scripts.. kada sam radio search pre par meseci da vidim nesto o motoru, ovaj kanal se nije uopste pojavljivao, a covek stavljao klipove od prosle godine i to sve o TRK, a sad se pojavi.  Mozda bude nekom interesantno, zanimljiva informacija da nije isti prenos na 502X i obicnom (lancanici).

 

 

Nije... To je i govorio covek u salonu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1550 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 20 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

Stvarno? Onda ne znam odakle ovom tipu ta informacija (on ga je kupio 2018.).

Nismo se razumeli. Dodao sam na to tvoje da nisu isti prenosi. Razlika je u broju zubaca,to bas taj video sto si okacio pokazuje. Dobija se razlika u broju obrtaja i potrosnji. To je bas i pricao covek juce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x

Pozdrav,

Pisao sam o mom utisku u vezi trk 502 ranije.

Imam ga već dvije godine kao i kolege.

Pređena kilometraža kod mene je mala (oko 5000km) dok su prijatelji prošli znatno više (blizu 20000km)

Nema nikakvih problema sa agregatom. Lijepo se vozi, udoban. Moj je 502X verzija a prijatelja je 502.

Jedina je razlika na offroad putu. Zbog vješanja, visine klirensa, guma i većeg točka lakše ga je voziti.

Mada ni ostali ne zaostaju.

Pošto su nam mjere izolacije ukinute tek planiramo neku turu po Crnoj Gori.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Jednog od kolega na Banelli TRK502 sa sreo kod Ralje na putu za Kosmaj, prelep motor, mnogo srecnih kilometara vam svima zelim!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, salesale je napisao:

Hvala,  pošto je jedini crveni benelli u Srbiji, a i bio sam juče malo do Kosmaja.

Popunis profil sa podacima i ondak je ljudima/forumasima mnogo lakse u komunikaciji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ajd uslikajte nekog visokog 1,70m na  motoru ..,da ne kazem niskog, nazalost danasnji motori ukljucujici i Versysa i Benelija, su previsoki.. Tako da sam uzeo ful cestovni motor na kraju..,i morat cu se zadrzati na istima. A trebao mi je motor da malo ima ovjes koji trpi nase lose puteve.. Doduse Tracer 700 nisam probao.. A generalno mi je muka od prepravaka tipa duzih dogbounsa itd.  Cak i full touring motori sa svojim sirokim sicevim akoji sire u butinama,su problem. Moze cijena biti bagatelna,ali djaba,kad je pravljen za one od 1,80 m i vise!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Juce sam bio sa kolegama u Burnoutu i pogledali smo sve modele

Visok sam 178 cm i lepse sam se osecao na obicnom TRKu nego na X-u

@mali_zmaj treba da sednes na 502c. Relativno nizak a ugodan polozaj sedenja, skoro pa kao na maxi skuteru.

Ne znam da li je moguće na običan TRK staviti centralni štender i auspuh sa X-a(meni lično lepši zvuk).

Mislim da bi to bila odlična kombinacija

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Benneli 502c je naked.. Jedini motor na koji sam mogao sjesti  je CF moto koji je pandan Versysa!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x
On 17.5.2020. at 19:56, mali_zmaj je napisao:

Ajd uslikajte nekog visokog 1,70m na  motoru ..,da ne kazem niskog, nazalost danasnji motori ukljucujici i Versysa i Benelija, su previsoki.. Tako da sam uzeo ful cestovni motor na kraju..,i morat cu se zadrzati na istima. A trebao mi je motor da malo ima ovjes koji trpi nase lose puteve.. Doduse Tracer 700 nisam probao.. A generalno mi je muka od prepravaka tipa duzih dogbounsa itd.  Cak i full touring motori sa svojim sirokim sicevim akoji sire u butinama,su problem. Moze cijena biti bagatelna,ali djaba,kad je pravljen za one od 1,80 m i vise!!

Ja sam visok 1,77cm i bez problema vozim X seriju. Stvar navike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Auu, vidim da ću prvog dana kada imam slobodnog vremena koje se gađa sa radnim vremenom Burnouta otići tamo. Meni se ovaj motor baš sviđa (bez obzira na kljun)

Sent using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Kakva je realna potrošnja goriva, obično na specifikacijama bude dosta niža? Sad konačno imamo više ljudi u temi koji poseduju motor.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x
Pre 10 sati, Marko1995 je napisao:

Kakva je realna potrošnja goriva, obično na specifikacijama bude dosta niža? Sad konačno imamo više ljudi u temi koji poseduju motor.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Iskreno, nešto nisam pratio potrošnju. U rezervoaru staje 20l i bukvalno zaboravim kada sam sipao. 

Mislim da ne prelazi 5,5l - max.6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Auuu, godinu i po dana postoji tema, a ja tek sada vidim. Svaka mi čast! :D

 

Gledam već duže vreme na YT sve o ovom motorinu, čitam italijanske forume itd. Pre par meseci sam bio u salonu i video ga uživo, i naravno, oduševio se. Zaista pleni izgledom. Jeste da podseća na Multistradu, a malo i na velikog GS-a, ali svakako ima neki svoj šmek. U to vreme je taj X tek stigao u salon i nije mogao da se proba pa sam se opet vratio na YT i studirao svaku reč i svaki sekund u klipovima. Definitvno je mnogo lepši, odnosno skladiji uživo nego na slikama. Privukla me je i činjenica da ima dosta opereme koju nijedan novi motor nema u startnoj ceni. Čak nema zamerke na neke sitnice kao što su uski fudasteri na novoj Africi. Na Beneliju je sve i više nego taman. Mislim, nije mi baš sve taman. Obzirom da sam ja više offroad orijentisan, voleo bih da je na X-u prednji točak 21", ali današnji trendovi te maxi enduro motore lagano uvode u turing. Zapravo Benelli TRK 502 i jeste turing motor, a X eto može malo i van asfalta. A, ako ćemo iskreno, ni ja nisam kao nekad. :D

Tako da, sve mi govori da je X idealan primerak u pristojnoj ceni za naše mogućnosti i prilike. Mislim, samo glasno razmišljam o nekoj budućnosti.

 

I, probah ga početkom maja. Do duše, svi X-ovi su bili prodati čak i u napred, pa sam probao običnog 502.

Ja ne znam šta da kažem a da ne izgleda kao hvaljenje. Svi koji se interesuju za ovaj motor su svesni da PRVU ulogu igra cena, a drugu dizain. Treća su karakteristike i mogućnosti agregata i četvrta je oprema. 

 

Posedovao sam Afriku 750. Sada imam KLX650. U proteklih desetak godina sam probao sijaset uglavnom enduro motora od 100 - 250kg, po neki turing, a povremeno maznem burazeru Fejzera, što naravno nema veze sa endurom. Neko kaže da je TRK najpribližniji KLE-u. Verovatno zbog kubikaže. Neko ga poredi sa Stromčetom, neko sa Versisom itd, itd. Realno, sve je to tu negde. Ali definitivno, ja ne mogu da se otmem utisku da je fabrika možda pogrešila te brojke koje nam predstavljaju perfomanse. Znači, za nijansu mi deluje da je TRK energičniji od Afrike 750 koja po fabrici ima 62KS i tom broju priblizan obrtni momenat. Gde oni nadjoše 48KS nije mi jasno. Ako krava laže, rog ne laže, pa sigurno ima tih 230 kilograma sa svim tečnostima, ali ni to mi ne deluje baš tako ni u mestu ni pri sporoj vožnji. Opet imam utisak da sam se sa Afrikom više borio pri ručnoj manipulaciji oko garaže i u garaži. Zaista zbunjuju ti brojevi i na papiru deluje i težak i slab motor, ali u stvarnosti definitvno nije tako. Prednja kočnica je odlična i uopšte ne mora jače da se stisne, kao što je neko rekao. Zadnja je ta koja treba malo jače da se nagazi. Možda bi to mogao biti plus u smislu da se spreči blokiranje zadnjeg točka pri paničnom kočenju, ali bih ja ipak voleo da se sa manje pritiska postigne veća sila. To bi ujedno bila i jedina zamerka. Ciklistika, udobnost, ergonomija sve odlično. Ništa mi nije zasmetalo. 

 

Koliko god mi pisali naše lične utiske, mislim da je najbolje da se motor proba (kad već mogućnost postoji) i da onda svako za sebe izvede zaključak. Svima koji ga već poseduju želim puno lepih voznji i da nam šaljete redovno izveštaje sa svake.

Hvala menadžeru prodaje Burnout-a, našem Saletu, na ukazanom poverenju i nadam se da će biti prilike da se proba jedan X. Ne siđoh ni na travu sa ovim običnim.  :D

 

ps. Za one koji su postavili pitanje u vezi visine sedišta na X-u. Nas drug Marjan je visok 170cm. Kaže da nije imao nikakav problem.

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

 

 

 

Bio danas da vidim i oduševio se, a i beli mi se sviđao najviše sa slika

 

 

 

Колико си висок?

 

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ништа док ја не дођем тамо и пробам лично...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja