Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Treba se zapitati i sledeće...premda nema mogućnosti da se na to utiče.

Cena ovog proizvoda, kao i mnogih drugih...u Kini je bitno niža nego drugde.

Znam, sad će priča o Solunu i somunu...ali meni to prvenstveno govori na koga je adresirana sprava u samom startu. Ako tu nadogradnju cene prave samo manipulativni troškovi...to je onda besmisleno. Dobija se jednako (ne) kvalitetna stvar kao i za tržište Kine i sl.

Portugalac sa klipa je bio korektan, pa rekao da je MOŽDA sam kumovao nekim kvarovima...ali ga je isto tako kupio po kineskoj ceni..od pomenutih 4000 evra. Za te pare, rekao bih da je sasvim ok. Za 6, 6.5...ko mora da vozi A2...Honda CB500X je logičniji, trezveniji izbor. 

Jes' da je vožena Mongolija i sve to...ali je ipak malo bez veze što je na oko 15K imao dva ozbiljna kvara. Pumpa goriva i zadnji amortizer. 

Bilo bi to možda rešeno i u garanciji...a tada stupa na scenu sve drugo nakon kupovine, pa ni to baš nije prošlo glatko.

Mene zaista raduje pojava ozbiljnog....bilo čega...u srpskim moto prilikama, jer toga nedostaje.

Već napisah, ali da se ponovim...da bi zaista bilo sjajno da ovo bude taj pionirski poduhvat, zaokružen u svakom smislu svog postojanja na našem tržištu...i da svim drugima da bude za primer, naročito u smislu odnosa sa kupcima i kvalitetnom, brzom i stručno otklanjanju svih eventualnih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Da se nadovezem na Alexanta, u Nemackoj trenutna cena za model 502 x 6490e,model 502 5990e. 

 

Ima i par polovnih, 300 plus km i ima jedan od 8000 km za 4250 e. Model 502

 

Bice toga za narednu sezonu,dok ljudi izgustiraju. 

 

Suma sumarum,za A2 kategorase (malo vislje) msm da nema bolje trenutno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Jbm li ga, ja sam opet ubedjen da ce napraviti bum - bar iz pocetka. Posle je do kvalitete motora i njihove usluge...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Ja znam da cu ga kupiti, gledam ga vec godinu dana. Sad samo da smislim nov ili polovan iz inostranstva to jos nisam resio

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Benelli je izbacio par jako zanimljivih i pre svega jeftinih motora. Vreme ce pokazati kakvi su u eksplataciji

benelli-leoncino-500.jpg

752s_green.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovaj gore je Leoncino...ovaj dole ne znam, da nije taj "C".

Gornji ima isti agregat kao i TRK...a ovaj dole je jači.

Benelli stvarno ima dobru priču...imali su svojevremeno i strašne skutere sa Minarelli mašinama. Danas je priča u tehničkom smislu nešto drugačija, ali je svakako vredna pažnje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 34 minuta, srbac je napisao:

A pazite ovog !!!

 

https://benelli.com.au/model/502c/

Već ga snimam nekoliko dana, izgledom veoma podseća na Ducati Diavel. Za sada ga nema kod nas, ali kad bude stigao cena će mu biti 6490 evra. Naked motor, ali sedi se kao na kruzeru, sa nogama napred. Za moj ukus, prelepo. Da nisam već rezervisao motor, ovo bi sigurno bilo za razmatranje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Donji je 752S - 750cc i 75ks

A cini mi se da sve sto su izbacili iz proizvodnje u dizajnu ima podlogu kod Ducatija

Trk - Multistrada

752s - diavel

Leoncino - ducati scrambler

Samo u smanjenim dimenzijama i kubikazama

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, ProMaster je napisao:

@Satelis - Ti makar znaš koliko ja godisnje vozim i zašto sam menjao motorce, ako se na mene odnosi da sam besan. emoji16.png A i videću tebe kad Maja reši da ti se priključi u avanturama.. :)

Tis be najgori od svu decu :) post se odnosio na gabarite CF vs Benelli dok je ostali takst onako uopsten.

 

Pronto pomenu cenu i opciju Honde CB500X kao bolje resenje.... jest sto se tice kvaliteta, pouzdanosti ali CB je malen motor, manji cak i od NC-a a NC je za visunu do 1.80 max 1.85cm. 

Tako da, svako ko je vislji od pomenute visine, imace problema da se smesti na CB pa ako se jos doda suvozac.... muka ziva, nema mesta i tad CB ispada kao opcija.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Motor super izgleda, i cena za nov motor je zaista pristupacna..... E sad bem li ga, sve ostalo je velika nepoznanica. Odrzavanje, pristupacnost delova, i sve ostalo ostaje da se vidi. I tih 48 ks da tera ovakav motor nzm, u nekom kruziranju da ali ovako nesto sam sumnjicav..... Voleo bi probati u svakom slucaju. Ja kao vozac A2, zanimljiva ponuda

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 6 minuta, Nole Bg je napisao:

Motor super izgleda, i cena za nov motor je zaista pristupacna..... E sad bem li ga, sve ostalo je velika nepoznanica. Odrzavanje, pristupacnost delova, i sve ostalo ostaje da se vidi. I tih 48 ks da tera ovakav motor nzm, u nekom kruziranju da ali ovako nesto sam sumnjicav..... Voleo bi probati u svakom slucaju. Ja kao vozac A2, zanimljiva ponudaemoji4.png

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Mislis zbog tezine? 

 

Nista manje kg nemaju ni SW,burgman i AA,a opet imaju manje KS. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ne znam sto mnogi komentarisu tezinu motora i ks kao nesto mnogo povezano. Drugo je kad auto ima 2 tone ili 1 tonu pa je razlika ogromna. Da li je 230kg ili je 200kg motor isti k.... Pa jel kad isti motor vozi neko od 70kg i neko od 100kg tolika razlika? Jel ovaj od 70 komentrise kako motor leti a ovaj od 100kg kako mu se motor jedva vuce i kako je trom? Skoro da nema razlike. E sad drugo je kad neko od 100kg ima i suvozaca od 80 i to je skoro 80% od samog motora i to je vec druga prica ali sama tezina motora + - 30kg je nista i nije vredno pomena. Ps: pricam samo vezano za ks i to kako ide motor sa tom snagom. Manevrisanje u mestu je vec nesto drugo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ma sve to stoji ali ako zbog niceg drugog, kupicu ga zbog skakavac kljuca :ljubav:

 

Odusevilo me resenje :jee1:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Kod ovakvih ,,nepoznanica,, motocikala je najbitnija platežna moć kupca.ŠTA AKO.... Pa to ako se rešava sa zelenima i roza evrima.Onda, šta je bolje japanac za 1000-1500 evra skuplji -kawe gde bar 10 godina nema kvara ili ovo.Ako možeš da ga baciš za 3 godine  a da netrepneš sve je u redu.Nemislim da hejtujem samo sam oprezan.

Inače i meni se baš svidja .Zanima me kako ide u krivinama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Msm da njega jedino kopa servisna podrska, kako u Srbiji tako i u Evropi. U odnosu na cenu, ni delovi (da ih ima po servisima, koje nema :) ) ni delovi ne bi bili skupi. Pa bi se eventualni kvarovi lakse podnosili... Ne mora da traje kao Honda ili Kawa 10 god, do prvog kvara, ali i ako se pokvari, da se to relativno lako resi. Onaj Portugalac morao nazad za Kinu sa losim amortima, upravo zato sto nije imao gde da ih u garanciji resi u relativno kratkom periodu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja nekako nevidim potrebu za servisnom podrškom ako se kupi novo.Realno treba sve da traje i duže od momenta kad ti dosadi motor.E sad drugi treći vlasnik,pa motor ima već 18 godina onda je to najvažnije.

Inače u kini pala prodaaja automobila u februaru za 92 odsto.Fabrike stale jer niko ne kupuje .Svi čuvaju keš za hranu i lečenje.

Setih se takvih priča o japanskim automobilima iz osamdesetih godina.Najsiromašnije zemlje evrope Portugal ,Španija su vozile seata,pa su japanci napali Grčku i najvažnije Austriju.Austrijanci su bili dobrostojeći ali primetno manje plate od nemaca.Japanci su već za 3-4 godine pokazali kvalitet i preplavili evropu.

Nadam se da će tako bti sa benelijem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

U CG se prodaje ovaj beneli sada vec trecu sezonu. Ima ih bas dosta prodatih. Ima ih i par u oglasima. Ne cujem da se neko zali na njih.Drugar kupio polovan 2018 god. Sa 18000km. Posto je drugar vozio prije ovoga samo skuter ja sam bio da ga prebacim do njegove kuce od prodavca. Nekih 30 km. Motor me stvarno odusevio. Ako stavim na stranu da ima samo 48 ks. Sve ostalo je super. Povozan, lagan u voznji. Dobra zastita od vjetra. Kocnice odlicne. Fini ide u nagib u krivinama.  Motor ne trazi visoke obrtaje.Pravi motor za pocetnike ili za umjerene vozace. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS
Pre 6 sati, bokibd je napisao:

U CG se prodaje ovaj beneli sada vec trecu sezonu. Ima ih bas dosta prodatih. Ima ih i par u oglasima. Ne cujem da se neko zali na njih.Drugar kupio polovan 2018 god. Sa 18000km. 

Koji je sajt gde se oglasavaju polovni motori u CG. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Kao neko ko je često u kontaktu sa ljudima iz Burnouta (uvoznik za Ducati i sada Benelli) mogu da kažem da je priča prilično ozbiljna. Sad ostaje na Benelliju da se dokaže. Mi ćemo imati na testu sve motocikle koje Burnout bude registrovao, pa ćemo vam za par meseci izneti i svoje mišljenje.

 

Do tada, evo sve što smo pisali o Benelliju do sada, kako biste bili u toku sa dešavanjima:

 

TRK502LOGO-scaled.jpg
BJBIKERS.COM

Benelli, jedan od najstarijih proizvođača motocikala na svetu konačno je pronašao put do tržišta Srbije. U poslednje dve godine

 

 

TRK-502-scaled.jpg
BJBIKERS.COM

Obzirom da smo prošle nedelje objavili vest da je kompanija Burnout, pored ostalih brendova koje zastupa, postala i zvanični zastupnik za Benelli motocikle u Srbiji, evo prilike da...

 

uIy5LUzOQXaYUy0jbno5_Trkx001-1-scaled.jp
BJBIKERS.COM

Ove nedelje stigli su prvi Benelli motocikli u Srbiju, a među njima su i popularni modeli BN 125 i TRK 502X. Prema informacijama koje smo dobili direktno

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja