Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Auuu bre ljudi nov motor, 500cc, izgleda bas kao najmladji brat od Multistrada, po mom misljenju za magistralne puteve, lagani off bas bas dobra kupovina. Mozda cena kod nas nije bas najbolje pogodjena naspram nasih mogucnosti. Mozda da je za trunku jeftinij bio bi bas best best buy.

Nekada sam kao klinac sa Tomos BT50N odlazio po 150-200km u danu, natovaren sa suvozacem, kamp opremom, priborom za pecanje i stvarima za 10 dana kampovanja.

Prosecna brzina je bila 40km/h, ali osmesi od uva do uveta

Ja ga merkam vec skoro godinu dana cak sam par komada i pokusao da kupim preko ali bezuspesno. Sad cekam sajam pa da vidimo sta i kako.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Nekome kome ne treba jurcanje vec za uzivanje u voznji po brdima i alpima -mislim da je dovoljno...ah zaboravih da napomenem - posedujem a2 kat tako da nemam puno izbora-ili cb500x polovan od 5000 evra ili nov benelli -mislim da je racunica jasna...barem meni...

IMG_20200302_140930.jpg

IMG_20200302_141757.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

Stvarno lepo izgleda , ima i gabarite, deluje udobno, verujem da je ogibljenje i kocnice miljama ispred starih motora u toj kubikazi kao sto je moj.

 

Ali 48ks na tu tezinu. Nema tu neke zabave na putu osim da picis neki laksi offroad i obilazis terene. Ili da si bas pocetnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Da,dizajnom podseca na multistradu-samo kvalitet nije bas isti...mada i cena delova/servisa nije strasna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 18 minuta, Lion5 je napisao:

Da,dizajnom podseca na multistradu-samo kvalitet nije bas isti...mada i cena delova/servisa nije strasna...

Lion ,koliko si ti visok? 

 

Merkas model X ili 'obican?'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Znam da smo vozali Golubac zajedno,Sale,Vesna ,ti i ja sami nazad. 

 

Nego nisam obracao paznju na tvoju visinu ,pa cisto pitam...jer si video uzivo i sta ti se vise cini ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Da ,ja sam onaj uspavani...pa seo sam na oba-meni licno se cini obican tj 502 trk sasvim ok,sediste sasvim udobno,polosaj nogu super,polozaj ruku malo ide u sirinu u odnosu na ramena- generalno polozaj vozaca mojih dimenzija ne zamara...e sad probao sam i 502 x (razlika u ceni samo 500e) a razlika je u malo usavrsenom dizajnu,zavrsna obrada,detalji,siri korman, mekse vesanje,i cini mi se malo teza upravljivost...nekako mi polozaj sedenja kruci,ruke osetno idu vise u sirinu,polozaj nogu je isti osim dok stojis - onda sam na pola stopala i samim tim teze se penjes na isti...ali zato imas veci klirens 3 cm ...generalno 502x podseca na multistradu...nadam se da sam bio od neke pomoci...za ostalo planiraj posetu standu na sajmu,i javi se da idemo zajedno..poz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 2 minuta, Lion5 je napisao:

Da ,ja sam onaj uspavani...pa seo sam na oba-meni licno se cini obican tj 502 trk sasvim ok,sediste sasvim udobno,polosaj nogu super,polozaj ruku malo ide u sirinu u odnosu na ramena- generalno polozaj vozaca mojih dimenzija ne zamara...e sad probao sam i 502 x (razlika u ceni samo 500e) a razlika je u malo usavrsenom dizajnu,zavrsna obrada,detalji,siri korman, mekse vesanje,i cini mi se malo teza upravljivost...nekako mi polozaj sedenja kruci,ruke osetno idu vise u sirinu,polozaj nogu je isti osim dok stojis - onda sam na pola stopala i samim tim teze se penjes na isti...ali zato imas veci klirens 3 cm ...generalno 502x podseca na multistradu...nadam se da sam bio od neke pomoci...za ostalo planiraj posetu standu na sajmu,i javi se da idemo zajedno..poz

Uspavani,toga se uvek setim. Nisam video da tako neko krece zakucavati na motoru. :staa2:

 

Trenutno sam u De,bicu u Srbiji u vreme sajma pa mozda i dodjem. Imam i ovde salon,planirao danas otici ali se nesto iskomplikovalo. Za ovu godinu, nemam mogucnosti da imam motor... bar u narednih 6-7 meseci,nadam se u sledecoj da cu moci. .

Hvala na informacijama u svakom slucaju. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Svratih juce do Burnout-a, bas sam se prijatno iznenadio sa Benellijem. Lepi motori i gabaritni...jedino mi se na verziji 502x ne svidja bojler auspuh, dosta je bolje resenje na 502. Bar meni.

Za jednog sa prtljagom mislim da zavrsava posao, ali dvoje i prtljag...uf...obilasci, uzbrdice...malo bi bilo napeto sa 47ks. 

Bez obzira na to, nekome kome posao zavrsava 47ks, mislim da je dobra ponuda, jer za 65ks+ se mora izdvojiti i vise para od 7500eur na vise (Versys, Strom itd).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Druga alternativa je CF Moto 650MT sa 71ks.. Navodno ima agregat iz Versysa ili dobru kopiju, to je ostalo nedoreceno, ali ako je agregat baš Kawin, onda bolje kupovine za 5400e sa bočnim koferima nema.. Ali tu ostaje druga stvar, rezervni delovi. Mada opet kažem, ako je agregat Kawin i toga ima na pretek.

 

Idem za centralni štender da vidim da li mogu da mi poruče, pošto su zastupnici SW-a, a na telefon ih dobiti ne mozes, pa ću baš i ja baciti pogled..

 

Jel se zna kolika je garancija za Benelia, što godina što kilometara?

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
pre 13 minuta, ProMaster je napisao:

Druga alternativa je CF Moto 650MT sa 71ks.. Navodno ima agregat iz Versysa ili dobru kopiju, to je ostalo nedoreceno, ali ako je agregat baš Kawin, onda bolje kupovine za 5400e sa bočnim koferima nema.. Ali tu ostaje druga stvar, rezervni delovi. Mada opet kažem, ako je agregat Kawin i toga ima na pretek.

 

Idem za centralni štender da vidim da li mogu da mi poruče, pošto su zastupnici SW-a, a na telefon ih dobiti ne mozes, pa ću baš i ja baciti pogled..

 

Jel se zna kolika je garancija za Benelia, što godina što kilometara?

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

E vidis nisam se setio da pitam za garanciju. Slazem se za CF ali mnogo je veliki problem sa delovima, odrzavanjem...nije samo kupiti.

A za koji ti motor treba centralni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
E vidis nisam se setio da pitam za garanciju. Slazem se za CF ali mnogo je veliki problem sa delovima, odrzavanjem...nije samo kupiti.
A za koji ti motor treba centralni?
Versys 1000 12MY..
Koliko vidim sa ga SW pravi.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
Upravo sada, ProMaster je napisao:

Versys 1000 12MY..
Koliko vidim sa ga SW pravi.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

Jel si zvao Culeta iz NS...mozda on moze da nabavi ili louis, pa uporedis cene sa SW. Mozda gresim ali mi se ucinilo da su malo jace cene za SW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Jel si zvao Culeta iz NS...mozda on moze da nabavi ili louis, pa uporedis cene sa SW. Mozda gresim ali mi se ucinilo da su malo jace cene za SW.
200e je u Luisu isto kao i na SW sajtu.
Ako je kod njih i 230, isplati se uzeti. Culeta nisam zvao, jer me nerviraju njegovi rokovi isporuke od 10 do 40 dana. Tako kako oni zamišljaju uvoznistvo, svako od nas može da ga radi. Tj. Čekaju da se nakupe porudžbine...

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam odgledao dosta klipova na YT. Najmerodavniji mi je onaj sa onim Portugalcem. Doata putovao, izmwdju ostalog Makao - Portugal. Oko 12.000km 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
pre 36 minuta, ProMaster je napisao:

200e je u Luisu isto kao i na SW sajtu.
Ako je kod njih i 230, isplati se uzeti. Culeta nisam zvao, jer me nerviraju njegovi rokovi isporuke od 10 do 40 dana. Tako kako oni zamišljaju uvoznistvo, svako od nas može da ga radi. Tj. Čekaju da se nakupe porudžbine...

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

Nisam imao takvih situacija sa Culetom, doduše nisam ni naručivao nešto mnogo. Za ostalo se slažem isplati se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
pre 49 minuta, MaxiS je napisao:

Ja sam odgledao dosta klipova na YT. Najmerodavniji mi je onaj sa onim Portugalcem. Doata putovao, izmwdju ostalog Makao - Portugal. Oko 12.000km 

Takodje sam odgledao sve zivo sto ima o TRK. Neki zaključci su sledeci:

 

- Motor daje JAKO mnogo za cenu kostanja. :aha:

- Agregat je agilan, elastican, ne trazi stalno saltanje uprkos samo 47,5 ks :moto3:

- Preko 130 kmh su izrazene vibracije, ima snimaka gde ih poteraju do 175 kmh. :na_glavi:

- Kocnice su dobre, treba jaca sila pritiska na rucicu i polugu. 

- ABS se da iskljuciti samo za zadnji tocak.

- Sediste je udobno, korman dobro pozicioniran, zastita od vetra dobra.

- 502X ima veci hod amortizera, vislje sediste, veci klirens, siri korman i tockove 19-17 sa zbicama vs 17-17 alu na 502.

- 502X se mnogo ozbiljnije cuje od 502 zahvaljujuci onolikom odzaku.

- Ogibljenjem su listom svi odusevljeni i ponasanjem motora u voznji. Menjac precizan rad agregata ugladjen.

- Motor ce svojim performansama zadovoljiti A2 vozace vecinom ali retko koga ko prelazi sa jacih masina. :jok:

- Rezervoar od 20 litara omogucava autonomiju do 500 km (realno 400 km) :)

- Pokazivaci pravca odlicni, ima sva 4, zadnja svetlosna grupa dobra, prednja onako... <_<

- Tezina se itekako oseti u mestu - u voznji se ne oseca cak uliva sigurnost u promenama pravca :stabre:

- Instrument tabla pregledna, dovoljno informacija.

- Najvise zamerki na kojekakve zice sto se vide posvuda, pricvrscene vezicama.

- Teziste visoko, ako krene na stranu - nema zadrzavanja. Za utehu fabricki crash bar radi dobar posao.

- Motor nije za jurcanje, ne ispucava ali omogucava pristojan touring cak i sa 3 kofera i suvozacom za svoju snagu.

- Dostupnost delova velika nepoznanica ali ambiciozan ulazak na jaka trzista daje nadu da ce biti ok.

- Ciljna grupa: A2 vozaci, oni koji ne mogu da "dobace" do ozbiljnih ADV masina, vikend bajkeri koji ne zure previse.

 

Sve ostalo za ovaj model ce pokazati vreme: iskustva ljudi koji ih koriste, stanja motora kad nateraju ozbiljnije kilometraze i usluga ovlascenog servisa za vreme garancije i posle nje (da li ce imati dusu ili ne - da ne bude jeftin motor a servisi i delovi kao za Multistradu).

 

Verujem da ce ih vrlo brzo biti dosta po oglasima jer neki mozda nece biti zadovoljni kvalitetom ali mislim da ce gomila korisnika da ih prodaje jer ce brzo pozeleti jacu masinu pod guzicom. Eto onda prilike za nas "umerenije" :rolleyes:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, ProMaster je napisao:

Druga alternativa je CF Moto 650MT sa 71ks.. Navodno ima agregat iz Versysa ili dobru kopiju, to je ostalo nedoreceno, ali ako je agregat baš Kawin, onda bolje kupovine za 5400e sa bočnim koferima nema..

CF je maleno motorce reko bi u odnosu na Benellia.

..................

 

Jebo snagu, stalno ce je faliti.... ovaj sa 20-ak ks da bar imam 40, 40 da bar imam 55, 55 uh da mi je 75ks gde bi mi kraj bio, 75 se kune u 100ks da je prava merka, 100ks vec vidi sebe na 150ks..... igra bez granica, guzice uvek ostaju gladne.

 

Ovaj motocikl nije za one vozace koji jure vreme, kilometre, brzinu, preskakanje vozila iz cuga..... ides da uzivas a ne da se trkas, druga stvar je ta sto smo besni pa ne znamo sta cemo vise od ludila.

Ja sa 55ks i onaj sa 150ks sticicemo od tacke A do tacke B sigurno, razlika je u minutazi ako je to u opste bitno. 

Al ce zato biti dobre razlike u odrzavanju, registraciji, potrosnji goriva, na novcanik misim.

Nije isto habanje kad se potera 55 i 150ks, nije ista rega i to ohhoo da nije ista, potrosnja od 3.5L/100km i 6-7L/100km na godisnjem nivou od 15.000 - 20.000km predjenih.... nije mala razlika.

 

Prica se ondak svede na Vozim mocno, skupo al malo ili Vozim skromno, nije skupo al predjem dosta.

 

Koliko samo ima ovde ljudi sa foruma koji voze motocikle jace od 75ks a godisnje pritom predju 3-5Kkm, vise skuplja prasinu nego sto se vozi.

Koliko samo ima maxi skuterasa koji voze od 20 do 50ks, koji pritom predju 10-15Kkm godisnje.... 

Nije samo kupi, ima tu x faktora koji uticu na podvlacenje crte i mislim da je Benelli dobra opcija kupovine ako se ispostavi da je dobar i pouzdan bajk.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pa sa ovom cenom od 6 i 6,5 K evara, Benelli se i obraca nama siromasnijima (ne mislim samo u Srbiji i u Italiji je ista cena) a slozicete se da ima i ljudi koji imaju novac, hoce nov motor, nece polovnu macku u dzaku a ne zele da daju 12 - 15 - 20 K evara za ljute guje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Satelis - Ti makar znaš koliko ja godisnje vozim i zašto sam menjao motorce, ako se na mene odnosi da sam besan. A i videću tebe kad Maja reši da ti se priključi u avanturama.. :)

Mislim da nije CF manji od ovog, možda samo u širini kod rezervoara, tako mi bar deluje, nakon što sam i jednog i drugog video uzivo. Svakako to može da bude ozbiljan plus kod zaštite od vetra.

I da se razumemo i ja mislim da za mnoge (naročito A2 vozače) je ozbiljno ozbiljno dobra ponuda.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja